3 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

3 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fransa kâbusu atlatıldı Fransa'daki referandum ve Almanya'nın erken seçim kararının yarattığı şoku üzerinden kısa sürede atan piyasalarda yabancı girişlerinin de etkisiyle hızlı toparlanma ya..
'Boykotçularakarşı çıkılmalı' ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, ABD ile Türkiye'nin ticari ve ekonomik ilişkiler açısından hedefleri yakalamada başarıya ulaştığının söylenemeyeceğini b..
Telekom için Koç-Carlyle işbirliği Koç Holding, Türk Telekom özelleştirme ihalesine ABD'nin en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Carlyle Grubu şirketlerinden TC Group LLC ile birlikte ka..
'Türk Telekom'un geliri Hazine'ye aktarılacak' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un özelleştirilmesi sonrası hangi bilançoyla teslim edileceğinin isteklilere bildirildiğini söyle..
Türk menşeli Çin malları atakta Türkiye'de elektrik-elektronik sektörü son yıllarda Çin'den ithal edilen kalitesiz ürünlerin tehdidi altında. Her yıl Avrupa'nın İngiltere ve Almanya gibi gel..
'Rumlara baskı yapın' BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın siyasi danışmanı Kieran Prendergast, Kıbrıs sorunu için yeni müzakelerin zeminini yoklarken KKTC heyeti de, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın A..
Lübnan'da yine suikast Lübnan'da, Suriye yanlısı hükümete muhalif gazeteci Semir Kesir, otomobiline yerleştirilen bombayla öldürüldü. Cumhurbaşkanı Lahud'a ve Lübnan istihbarat örgütüne suçla..
Avrupalı liderlerin karabasanı Fransızlardan sonra Hollandalıların da AB Anayasası'nı reddetmesi, AB liderlerini telaşlandırdı. Birliğin 16-17 Haziran buluşması, anayasayı kurtarma zirvesine ..
'Türkleri durdurduk' Hollanda'da hükümet önceki gün AB Anayasası'nı yüzde 38'e karşı yüzde 61.6 oranıyla reddeden halkın dediğini yapıyor. Başbakan Jan Peter Balkenende, referandum sonucunun ..
'Derin Gırtlak' Bush'u da şaşırtmış ABD, Watergate skandalı köstebeği 'Derin Gırtlak'ın, FBI'ın 1970'lerdeki iki numaralı ismi Mark Felt çıkmasını konuşuyor. Felt'in eski Başkan Richard Nixon..
Villepin'in 'de'sü de dert Fransa'da AB Anayasası reddedilince Başbakan atanan Dominique de Villepin'in sadece işsizliğe deva olup olmayacağı değil, ismindeki 'de' eki de tartışılıyor.
Rehn: İşsiz kalmadım Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, dün birliğin genişleme sürecinin devam edeceği mesajı verirken, "Avrupa halklarında genişlemeden dolayı belli b..
Türkiye taslağı netleşiyor 16-17 Haziran'daki liderler zirvesi anayasayı kurtarmaya kilitlenirken, Türkiye'nin düşük profille ele alınacağının sinyali geldi. AB Daimi Temsilciler Komitesi'nin..
Ankara AB için umutlu Türkiye, AB Anayasası'na Fransa'nın ardından Hollanda'nın da reddine karşılık bütünleşme sürecinin devamı konusunda ümitli. Dışişleri Sözcüsü Namık Tan, dün soruları yan..
Molivyatis destek verdi Yunan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, Fransa ve Hollanda'daki referandumların Türkiye'nin üyelik sürecini etkilemeyeceğine inandığını belirterek "17 Aralı..
Kabinede revizyon Başbakan Erdoğan hükümette revizyona gitti. Devlet Bakanı Güldal Akşit'in yerine Nimet Çubukçu, Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen'in yerine Faruk Nafiz Özak ve Tarım Bakanı Sa..
Erdoğan komşusu Beki'yi sözcü atıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Subayevleri'nde aynı apartmanı paylaştığı Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Akif Beki'ye Başbakanlık Başdanışmanlığı ..
Müzakereler için ilk somut adım AB ile 3 Ekim'de başlayacak müzakereler öncesinde idari yapılanma çalışmalarını sürdüren hükümet, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği'ni (ABGS) Dışişleri Bakanlı..
Avni nasıl Troçkist oldu? Fransa'da yapılan Avrupa Birliği Anayasası referandumunun ardından pek çok gazetede onun fotoğrafı vardı. Bir ayrıntı Türk basınının dikkatini fotoğrafa çevirdi.
İlk kez ODTÜ'de tişörtü yapıldı Troçkistlerin en bilinen sembolü 'Kızıl Köstebek'. Avanak Avni'nin ise Meksika'daki bir gençlik örgütü sayesinde Troçkist partinin uluslararası sembollerinden ..
Sabıkasız muhtar aranıyor 1. derece sit alanı olan köyde hoparlörle anons yaptırılarak 'sabıkasız muhtar adayı' aranıyor, ama bulunamıyor. Demre ilçesine bağlı Üçağız Köyü, ünlü Kekova Adası..
Alo Başbakanlık hattı hizmette Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, 'Alo Başbakanlık' hattını açtı. (0312) 419 98 98 numaralı telefonu arayanların şikâyet ve istekleri kayda alınaca..
Sessiz olun, turist uyanmasın Yıl başından bu yana beş ay içinde 2 milyona yakın turisti ağırlayan Antalya, bu alanda yeni rekorlara koşuyor. Antalya ve çevresindeki otelleri dolduran turistl..
Evlat edinmek kolaylaştırılıyor Evlat edinmenin önündeki engellerden biri daha kalkıyor. AKP Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun'un Türk Medeni Kanunu'nda değişiklik öngören teklifi dün TBMM ..
Akademik lezzet! İtalyan Yemek Akademisi'nin (Accedemia Italiana della Cucina) Ankara şubesi, görkemli bir şölenle açıldı. Açılışa İtalyan Mutfak Akademisi Başkanı Giuseppe dell'Osso, İtalya ..
Gurbetçilere 'cep' sürprizi Cep telefonu hırsızlığı ve kaçakçılığına son vermeyi amaçlayan yasa teklifi TBMM Adalet Komisyonu'nda, dün kabul edildi. Teklife göre tüm cep telefonları kayıt alt..
Zincirleme beraatler Bir yıl içinde 11 ilde 32 ayrı kişiye satılan cep telefonuyla ilgili dava bitti. Çalıntı mal satın aldıkları için 1'er yıl hapis cezasıyla yargılanan 32 sanığın 32'si de ..
TCK'daki farkı yaşadı 'Susurlukçu cinayeti' kapsamında yargılanan Hüseyin Kayapalı, yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) sayesinde, her gün karakola gidip imza atma şartıyla serbest bırakıldı.
'Uçaklar az uçsun' Avrupa Birliği Komisyonu'nun Brüksel'deki Uluslararası İklim Değişikliği Konferansı'nda, gözler hızla büyüyen havacılık sektörüne dikildi.
'Engel'siz ulaşım Belediyenin hizmete soktuğu engelli otobüsü, dün tanıtıldı. Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, göreve gelirken engelli vatandaşlara otobüs sözü verdiklerini hatırla..
Sendikacıya kolaylık Başbakan Tayyip Erdoğan, kamudaki sendika yöneticilerine çalışma kolaylığı sağlayan bir genelge yayımladı. Kamu İşveren Kurulu ile memur sendikalarının temsilcilerinden o..
Top mermisi elden ele!.. Nusaybin ilçesinin Suriye sınırı'ndaki Çağçağ deresi yakınlarında patlamamış 106'lık top mermisi bulundu. İmha için yeterli malzemesi olmayan polis, cismi Mardin'e gö..
Karakolda bir ölüm Kapkaç suçu iddiasıyla gözaltına alınan 27 yaşındaki M.Y. götürüldüğü polis merkezinde öldü. M.Y'nin, yırttığı pantolonunun paçasıyla kendini astığı belirtildi.
Erdoğan-MİT zirvesi MİT'in Türkiye'deki tüm telefon ve bilgisayar iletişimini izlemeye alması Ankara gündemine oturdu. Başbakan Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarvekili Emre Taner'le görüştü. CHP k..
Savunmaya göre bu ilk değil... Tüm Türkiye için aldırdığı haberleşmeyi izleme kararıyla Türkiye'nin gündemini sarsan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), tüm faaliyetlerini yasal zeminde yürüttü..
Toptan'dan basına söz TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan, "TCK'da basını rahatlatabilecek düzenleme konusunda yardımcı olabiliriz" dedi. Toptan, dün Adalet Komisyon..
Kandoğan DYP'ye döndü DYP kongresinde Genel İdare Kurulu (GİK) listesine aday gösterilmeyince partiden istifa eden Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan, 18 gün aradan sonra DYP'ye döndü.
Çifte askerlik sona erecek Göçmenleri çifte askerlikten kurtaran, Türk vatandaşlığına geçen kişileri eğer geldikleri ülkelerde askerlik yaptılarsa Türkiye'de askerlikten muaf tutan yasa tasar..
Çelik: Jackson'ı mı anlatacaktık? Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin yeni müfredatını savunurken, 'Michael Jackson' örneği verdi.
Afet konutları ilk depremde yıkılacak 538 milyon avro Dinar ve Marmara depremleriyle Senirkent toprak kaymasından sonra, 538 milyon 200 bin avro konut kredisi açan Avrupa Konseyi Kalkınma Ba..
Altı yıldır yıkıma karşı direniyorlar Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nın 1999 yılındaki Marmara depremi sonrasında İstanbul'da can güvenliği açısından riski yüksek ve 'ağır hasarlı' raporu ve..
Öcalan yeni yargılama Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) uygulanan ve avukatlarıyla görüşmesi teybe kaydedilip, evrakına el konulan Abdullah Öcalan, tarafsız yargılama olmayacağı gerekçesiyle ..
Özkaya kazandı ve kaybetti Eski Yargıtay Başkanı Eraslan Özkaya'nın Alaattin Çakıcı ve MİT ilişkileri hakkındaki yayınlardan dolayı Milliyet gazetesi aleyhine açtığı manevi tazminat davaları ..
Futbol kurşunu için 5 yıl hapis Fenerbahçe-Galatasaray derbi maçından sonra yaşanan sevinç gösterileri sırasında havaya ateş ederek 11 yaşındaki bir çocuğun yaralanmasına sebep olan 72 yaşınd..
Eskiden anne olmak varmış! İki İngiliz dergisi, eski kuşaktan ve çiçeği burnunda anne-babalarla konuştu, sonuçlar: Eskiden bebekler beşiğe girer girmez uyurmuş, gece az uyanırmış. Yeni annele..
Eğitimli kadının yarısı 'sezaryenli' Türkiye, sezaryende ortalamanın üstünde. Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez, "Dünya Sağlık Ö..
Kaçak geline ceza Kaçak gelin Jennifer Wilbanks, mahkemede yaptıkları için özür dilese de cezadan kurtulamadı.
Kylie'ye yer açın Avustralyalı pop müzik yıldızı Kylie Minogue'un meme kanseri ameliyatı olduğu sırada, kendisine yer açmak için yaşlı kalp hastalarının rahatsız edildiği öne sürüldü.
Astronot saçının peşinde Ay'a ayak basan ilk insan olarak tarihe geçen Neil Armstrong'un berberi belki insanlık için değil ama, kendisi için bir adım atmaktan çekinmemiş.
Paparazzi kazası Lindsay'i korkuttu ABD'li genç oyuncu Lindsay Lohan da paparazzi kurbanı oluyordu. Genç neslin gözde sinema oyuncularından olan Lohan ve bir arkadaşının içinde olduğu Mercede..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8