29 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

29 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Deutsche Bank: Yabancıların bankacılıktaki payı yüzde 20’yi geçer Deutsche Bank Türkiye Genel Müdürü Dilek Yardım, Fortis, BNP Paribas ve Uni Credito ile yüzde 11'e ulaşan Türkiye bankacılık ..
'Erdemir tacımızdaki en kıymetli taş olacak' Dünyanın en büyük çelik üreticisi Mittal, Erdemir özelleştirmesinde ilk somut adımı attı. 14 ülkede üretim yapan ve 150 ülkede pazarı bulunan İngi..
Hükümet işçilere yüzde 5+4 zam önerdi Hükümet, kamu işçilerine birinci altı ay için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 4, üçüncü ve dördüncü altı aylar için ise yüzde 3’er zam önerdi.
Pilotsuz kalan Sivil Havacılık, ‘kaza’ incelemesini 10 gün gecikmeli yaptı Ulaştırma Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde görevli son iki pilot da istifa etti. Genel müdürlük bünye..
Aman ormancı bu türküyü söyleme, imajımızı bozuyor Orman Genel Müdürlüğü ormancının imajını türkü ile düzeltecek. TRT sanatçılarının seslendirdiği yeni ormancı türküsünde, ‘halk tarafından sa..
Flash TV’ye molotof kokteylli saldırı İstanbul Flash TV’nin İstanbul Tarlabaşı'ndaki binasına dün sabah 06.00 sularında kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce 2 adet molotof kokteyli atıl..
AİHM, Türkiye'yi bir günde 10 defa mahkum etti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye aleyhine açılan 10 ayrı davayı karara bağladı.
‘Güneş Dil Teorisi’ni TDK Başkanı satın almış Atatürk'ün, dünyadaki dillerin Türkçeden türediği yönündeki teorisinin ismi olan "Güneş Dil Teorisi"ne ilişkin tutanakların, Türk Dil Kurumu (TDK..
Pakistanlı mültecilerin Avrupa’ya gitme hayali Bolu’da sona erdi Pakistan’dan Türkiye’ye yasadışı yollardan giriş yapan 56 kaçağın Avrupa’ya ulaşma umudu, Bolu Dağı’nda son buldu.
Evinin bahçesinde oynarken başına inşaat demiri düşen çocuk komada Evinin önünde oynarken başına inşaat demiri düşen 6 yaşındaki Elif Atalay ölümle pençeleşiyor.
Lokal baskınından Çakıcı’nın 48 yıl hapsi isteniyor Karagümrük Spor Kulübü Lokali’nin kurşunlanmasına ilişkin davada, organize suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Alaattin Çakıcı hakkında 2..
Tuz Gölü, doğalgaz depo sahasından elde edilecek tuzlu suyla kurtulacak Kuruma tehdidi altındaki Tuz Gölü doğalgaz deposundan elde edilecek tuzlu su ile kurtarılacak.
Denizcilik Bayramı Van Gölü’nde kutlanıyor Türkiye’nin en büyük gölü unvanına sahip Van Gölü, Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’na ev sahipliği yapacak.
Bolu’daki mezuniyet törenine sadece 65 öğrenci katıldı Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki (AİBÜ) mezuniyet törenine, fakülte ve yüksekokullardan mezun olan 2 bin 235 öğrenciden sadece 65’i..
Coşkun Eğitim, Van’daki okula bilgisayar laboratuvarı kurdu İstanbul merkezli Özel Coşkun Eğitim Kurumları, Van’ın Bostaniçi beldesindeki Mustafa Necati İlköğretim Okulu’na 50 bilgisayar gönd..
Avukat vekillere ‘haksız rekabet’ eleştirisi Hukuki Araştırmalar Derneği Başkanı Yakup Erikel, "Bütün milletvekilleri piyasayı toplayacak. Kanun çıkarmak için zor toplanan milletvekilleri dav..
İnternetten promosyonlu becayiş Devlet dairelerinde bulunan panolardaki becayiş ilanları artık internetde düştü.
Eski memuru, Dışişleri’ni icraya verdi Dışişleri Bakanlığı’nda "sözleşmeli" statüsünde hizmetli olarak çalışan ve daha sonra emekli olan Fevzi Yılmaz, bakanlık aleyhine, kıdem tazminatıyla il..
Özel muayenehane yasağına başhekimler tepki gösteriyor Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’nda bir dizi değişiklik öngören yasa tasarısıyla sağlık müdürlerine ve başhekimlere getirilen özel muayen..
‘C vitamini nezleden korumuyor’ C vitamininin nezleden korumadığı bildirildi. Avustralya Ulusal Üniversitesi’nden Profesör Bob Douglas, yaptığı açıklamada aşırı fiziksel faaliyette bulunanlar..
İltica talebinde bulunan Türk gencin Londra'da şüpheli ölümü Kaçak yollardan yurtdışına giden Gaziantepli genç, 5 aydan beri gözaltında bulunduğu Londra Havaalanı’ndaki Polis Merkezi’nde ölü ..
Kene ısırmasından bir kişi daha öldü Kastamonu’da bir kadın, Kırım-Kongo kanamalı ateşi hastalığından öldü. Hastalık belirtisi saptanan 2 kişi de Ankara’ya sevk edildi.
Nükleer füzyon tükenmeyen enerjinin yolunu açacak Nükleer füzyon reaktörünün deneme alanı olarak Fransa seçildi. Avrupa Komisyonu’nun bilim ve araştırma komitesi sözcüsü Antonia Mochan, bu ka..
Sarhoş Türk yolcu yüzünden Hong Kong uçağı Japonya’ya acil iniş yaptı Hong Kong’un Dragonair şirketine ait bir yolcu uçağının, sarhoş olduğu belirlenen bir Türk yolcunun hostese saldırması üz..
‘Tüp bebek, bir vicdan işidir’ Tüp bebek ve mikroenjeksiyon (aşılama) uygulamaları her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Normal yollarla çocuk sahibi olamayan on binlerce aile tüp bebek merk..
Hanımlar, özgüven için diksiyon kursuna gidiyor Milyonlara hitap eden bir spiker ya da müvekkilini savunan bir avukat değil, özgüveni olmayan, toplum içinde konuşmaktan çekinen, çocuklarıyla ..
Yumurtalık dokusu nakledilen kısır kadın hamile kaldı İsrail’de kanser tedavisinden sonra kısırlaşan bir kadın, yumurtalık dokusu naklinden sonra bebek doğurdu.
Mimarlar Kongresi, Türk müziği ziyafeti ile başlayacak Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) tarafından düzenlenen ve yaklaşık 10 bin mimarın katılacağı "Dünya Mimarlık Kongresi", 3 Temmuz’da ‘..
Köln’de, Türkiye üzerine filmler... Almanya’nın Köln kentinde 30 Haziran-6 Temmuz arasında düzenlenecek 15. Köln Film Festivali’nde Türk filmleri de gösterilecek.
Dream Theater, Parkorman’a geliyor Rock müziğin en ünlü gruplarından Dream Theater 3 Temmuz Pazar akşamı Parkorman'da Türk hayranlarıyla buluşuyor.
UNESCO’da Mostar fotoğrafları sergisi Birleşmiş Milletler Bilim, Kültür ve Eğitim Örgütü’nde (UNESCO), Mostar köprüsünün tekrar inşa edilme aşamalarını anlatan bir fotoğraf sergisi açıldı.
Temmuzda, İspanya’da Türk müziği rüzgârı esecek İspanya’nın Cartagena şehrinde yapılan ve ülkenin en büyük müzik festivali olan ‘La Mar de Musicas’a bu yıl Sezen Aksu, Kudsi Erguner, Burhan ..
Tüm spekülasyonlara rağmen AB rotasında devam edeceğiz Başbakan Tayyip Erdoğan, tüm spekülasyonlara rağmen Avrupa Birliği yolunda yürümeye devam edeceklerini söyledi.
Avrupa Birliği’ne giden yol çıkmaz sokak, Kıbrıs’a dokundurtmayız Başbakan Tayyip Erdoğan gibi anamuhalefet lideri Deniz Baykal da dünkü grup konuşmasında Avrupa Birliği konusuna ağırlık verd..
Belediye başkanını öldürenlerin bulunması için Aksu’ya mektup yazdı SHP eski milletvekili Erol Güngör’ün 12 yıl önce öldürülen oğlu için araştırma komisyonu kuran Meclis, şimdi de DSP’li Kili..
Amber’in son durağı Anavatan Hatay Milletvekili Züheyr Amber, 3 Kasım 2002’de Meclis’e girdikten sonra 3 parti değiştirdi.
CHP, 20. vekilini kaybetti CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, dün partisinden istifa etti. Böylece 3 Kasım 2002 seçimlerinde 178 milletvekili çıkaran CHP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 1..
Kartal, sezonu imzalarla açtı John Carew’i Lyon’a satarak önemli bir gelir elde eden Beşiktaş, dün 5 futbolcuya imza attırarak sezonu açtı. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Carew’in yerine iyi ..
Kartal potasında Murat Didin dönemi başlıyor Ülker ile basketbol şubesi için 3 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması yapan ve önümüzdeki sezondan itibaren Türkiye Basketbol Ligi’nde BJK Cola T..
Aslan, iki gün içinde bir yabancı alacak Bu sezon kadrosunu iki yabancı oyuncu ile takviye etmek isteyen Galatasaray’ın transfer listesinde tam 15 futbolcu var.
Kulüpler Birliği Hisarcıklıoğlu’na cevap verdi Kulüpler Birliği Vakfı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun futbol sektöründe vergi oranının yüzde 15 ola..
Trabzon’da Souza’nın alternatifi Kahe Brezilyalı kaleci Jefferson ile 2 yılı opsiyonlu olmak üzere 5 yıllık ön protokol imzalayan Trabzonspor, Güney Amerika'daki futbolcu arayışlarını sürdürü..
Yaptığım hatadan son anda döndüm Trabzonspor’un başarılı sağ kanat oyuncusu Emrah Eren, Trabzonspor’dan hiçbir zaman ayrılmayı düşünmediğini söyledi.
Rüştü, Barca ile pazarlık yapacak Fenerbahçe'de yeni transfer edilecek futbolculardan çok Rüştü'nün takımda kalıp kalmayacağı merak ediliyor.
Serbest güreşçilerimiz Akdeniz'de fırtına gibi başladı Türkiye, serbest güreşte 15. Akdeniz oyunları’na fırtına gibi başladı. Dün mindere çıkan Aydın Polatçı ve Serhat Balcı altın, Levent Kal..
MHK seminerine yorumcular da davet edilecek Merkez Hakem Kurulu (MHK), 25 Temmuz-4 Ağustos tarihlerinde Bolu'da düzenleyeceği seminere hakem yorumcularını da davet edecek.
Brezilya-Arjantin bugün finalde karşılaşıyor Almanya’da bugün oynanacak Brezilya-Arjantin maçı gelecek yıl yapılacak Dünya Kupası’nın erken finali olarak değerlendirildi.
Genç millilerde finalin adı: Arjantin-Nijerya Hollanda’da düzenlenen 2005 Gençler Dünya Futbol Şampiyonası’nda dün yapılan yarı final karşılaşmaları sonunda finale çıkan iki takım belli oldu:..
Vestel Manisaspor, Çek stoper Petr’e imza attırdı Süper Lig’in yeni ekibi Vestel Manisaspor, prensipte anlaştığı Sparta Prag’ın stoperi Petr Johana ile sözleşme imzaladı.
« 1 2 3 4 5 6 7