29 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

29 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta Sünni vekile suikast Sünni Arap milletvekili Dhari Ali al-Fayadh, Irak'ta direnişçilerce öldürüldü. Başkent Bağdat'ın kuzeyindeki bir yol üzerine yerleştirilen bomba, Al Fayadh'ın bul..
Tarık Aziz "çark etti" Irak'ta devrik lider Saddam'ın sağ kolu Tarık Aziz, Irak savaş suçları özel mahkemesi tarafından sorgulandı. Dönemin Dışişleri Bakanı Aziz'in sorguda Saddam'ın aleyhine..
Kaynak açıklamayan gazeteciye hapis Amerika'da Valeri Plame isimli CIA ajanının kimliğinin basına sızdırılması konusunda savcılara kaynakları hakkında bilgi vermeyi reddeden New York Times mu..
Bush, Schröder'e veda etti! ABD Başkanı George W. Bush, önceki gece Beyaz Saray'da Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'i ağırladı. Bush, Türkiye'nin AB yolunda en büyük destekçilerinden biri o..
"Türkiye üyeliği öldürülecek" İngiliz The Times gazetesi "Türkiye'nin üyelik süreci öldürülebilir" yorumu yaptı. "AB'ye Türkiye ile müzakereleri durdurmak için son çağrı" başlıklı yazıda şöyl..
'Türkiye'nin umutları öldü' Amerikan Washinghton Times gazetesinde yayımlanan bir makalede Türkiye'nin AB üyeliği umutlarının tamamen öldüğü yorumu yapıldı. Makalede Türkiye'nin gelişen ekono..
Rumlar'dan son dakika taarruzu Rum kesimi bugün açıklanacak Müzakere Çerçeve Belgesi'ne Türk askerinin adadan çekilmesini de ekletmek istedi. Ret yanıtı aldı. Ancak iyi komşuluk ilişkilerine ..
Yurdum insanı en çok Berlusconi'yi seviyor! Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu'nun (USAK) 2 bin 500 kişi üzerinde yaptığı "2'nci AB Algılama Anketi"ne göre Türk halkı AB'ye üyelik kon..
Baas Partisi'nde ilk kadın yönetici Suriye'de iktidardaki Baas Partisi'nin bu ay düzenlenen onuncu kongresinde üst yönetimine ilk defa bir kadın seçildi. Şehnaz Fakuş, Suriye Devlet Başkanı B..
'AB'li dostlarımız da bizim gibi istekli olsa' Başbakan Erdoğan, AB'ye tam üyelik hedefinin sürdüğünü belirterek, bazı AB ülkelerine "sitem etti". "Keşke Avrupalı dostlarımız da AB'nin gelece..
Marketçi trilyoner kazada öldü Dünyanın büyük süpermarket zinciri Wal-Mart'ın sahiplerinden John Walton, kendi kullandığı küçük uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetti. ABD'nin süpermarket de..
İnciraltı korunsun Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Tuncay Karaçorlu, İnciraltı'nın kentin en önemli yeşil alanı olduğunu belirterek, bu özelliklerini koruyacak planlamaların yapılma..
Lisede yangın paniği İzmir'in Buca İlçesi'ndeki Ticaret Lisesi'nin ek binasının çatısından önceki akşam saat 21.00 sıralarında dumanlar yükseldi. Vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine gelen i..
Atıklar 20 yoksul öğrenciye burs oldu EGE Üniversitesi'ndeki atıklar değerlendiriliyor, 20 öğrenciye burs sağlanıyor. Rektör Prof. Dr. Ülkü Bayındır, uygulamanın 3 yıldan bu yana sürdüğünü sö..
Cumbalı evlere begonvil süsü İzmir bir zamanlar iki katlı cumbalı pencerelerinden balkonlarından rengarek begonvillerin sarktığı evleri ile ünlüydü. Zamanla bu evler kaderine terk edildi, bu ..
Halkın ekmeği ile oynayana gözdağı Çiğli'de zabıta ekipleri, fırınları denetledi. Sağlık koşullarına uymayan, eksik gramajlı ekmek üreten fırınlara ceza yazıldıHer derde deva
Her kilim bir umut Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı öncü oldu. Hakkari'de terör nedeniyle boşalan köylerden kent merkezine göç eden genç kızların ilmek ilmek dokuduğu 90 kilim, İzmir'de görücüye ..
Agora'da moda rüzgarı esti İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü ilk mezunlarını verdi. Genç modacılar, okullarına görkemli bir defile ile veda e..
Başkan'ın tatil neşesi İZMİR Büyükşehir Belediyesi 550 engelli ve ailelerini, vapurla günübirlik Yassıcaada'ya götürüp ağırladı. Kafileye Başkan Aziz Kocaoğlu da eşlik etti. Darbukalar, sazla..
Dostluk festivali Yunanistan'ın Selanik kentinde üç gün süren "Dostluk Festivali"nin ikinci ayağı, İzmir'de yapılacak. 1-3 Temmuz arasındaki etkinlikte, Urla'da "Seferis, Eserleri" konulu pan..
Ruslar, Selçuk'u golf üssü yapacak Sparta Moskova Spor Kulübü Başkanı Bulatov, Kaymakam Sandıkçı'ya işbirliği önerdi: Göller bölgesinde ortaklaşa birçok merkez kuralımŞeboy'un renkli vaatleri..
Mittal: Erdemir tacımızın en değerli taşı olacak Erdemir'e talip olan şirketler arasında yer alan dünyanın en büyük çelik şirketlerinden İngiliz Mittal Steel’in Sözcüsü Nicola Davidson, özell..
Avrupa’da ikinci büyük kamyon pazarı Türkiye, Mercedes-Benz’in Avrupa’da Almanya’dan sonra en büyük kamyon pazarı oldu. Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Özbayır, Tü..
ASO: Üç bölgeye ayrı asgari ücret uygulayalım Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Zafer Çağlayan, Başbakan Tayyip Erdoğan’a asgari ücretin bölgesel olarak uygulanmasına ilişkin hazırladıkları ö..
Telekom konsorsiyumları sınavı geçti Türk Telekom’un yüzde 55 hissesinin blok satış ihalesine teklif veren dört konsorsiyum da iş planları ile 75 puanı geçerek nihai pazarlak görüşmesine katı..
Arçelik’ten Rusya’da 58 milyon Euro’luk temel Koç Grubu’na bağlı Arçelik A.Ş., Rusya’nın Vladimir bölgesinde 58 milyon euroluk yatırımla, çamaşır makinesi ve buzdolabı üretecek. Moskova’ya 11..
Gates’ten 436 milyon dolarlık bağış Microsoft'un kurucusu Bill Gates, dünyanın en yaygın ve en tehlikeli hastalıklarının üstesinden gelinebilmesi için projeler yürüten 43 tıp laboratuvarına 4..
Dünyadan ucuza verdiğimiz ürün var Akaryakıt zamlarının suçlusu olarak gösterilen Tüpraş’ın Genel Müdürü Hüsamettin Danış, petrol ürünlerine dünya fiyat artışlarının altında zam yaptıklarını ..
2 milyarlık ‘maaş+emeklilik’ piyangosu AKP’li milletvekilleri Sosyal Güvenlik Reform Tasarısı’na önerge ile ‘maaş artışı ve emeklilik garantisi’ni eklemeyi planlıyor. Buna göre, milletvekille..
‘Anadolu Yaklaşımı’ geliyor Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, İstanbul Yaklaşımı’na benzer şekilde ‘Anadolu Yaklaşımı’ üzerinde çalıştıklarını belirterek,..
60 yıllık şirketlerimi verin Egebank nedeniyle şirketlerine el konulan Şevket Demirel, ‘TMSF’yi kendini yargı yerine koymakla’ suçladı, ‘60 yıllık emeğim’ dediği şirketlerini geri istedi. Dem..
630 milyon dolar ödedi Çukurova Grubu’nun patronu Mehmet Emin Karamehmet Pamukbank’tan doğan borcunu erken ödeme takvimine uygun şekilde ödüyor. Karamehmet dün 135 milyon dolarlık taksiti de ..
Eski DEP'li Sadak: Plajları bırakmayacağız Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Koordinasyon Kurulu Üyesi ve eski DEP milletvekili Selim Sadak, ülkenin bölünmesini istemediklerini söyledi. Batman..
CHP bir eksildi ANAP bir arttı Meclis aritmetiği bir günde iki kez değişti. CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, dün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal parti grubunda konuşma yaparken, istifa d..
Sivil Havacılık'tan son 2 pilot da istifa etti Türk sivil havacılığının otoritesi konumundaki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü pilotsuz kaldı. Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Genel Müdürlük'te gö..
Hakim ve savcılar siyah kurdela bağladı Yargı yılının her açılışında "vicdan ile cüzdan arasında" kalmaktan yakınan hakim ve savcılar, sonunda eyleme başladı. Eylem, Meclis Genel Kurulu'nda H..
Özürlüler Yasası için yeni tasarı bugün görüşülecek Özürlü vatandaşların yıllardır beklediği Özürlüler Yasa Tasarısı'nın yasalaşması için iktidar ve muhalefet anlaştı. Tasarı Plan ve Bütçe Ko..
Koç: Şakşuka değil Hünkârbeğendiyim Kültür ve Turizm Bakanı, kendisine "Şakşuka efesi" diyen CHP milletvekiline Yunanistan feribotundan yanıt verdi. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç kendisi..
Anamuhalefet karnesi: Pekiyi CHP "Muhalefet yapmıyor" eleştirileri üzerine "İşte CHP'nin Meclis'teki Çalışmaları" başlıklı araştırma yaptı. Çıkan sonuç yönetimi sevindirdi. CHP, "Muhalefet ya..
Çöpe giden röportaj Geçen hafta - çarşamba günü - hemen tüm gazetelerin spor sayfaları aynı kaynaktan beslenen haberleri manşete çıkararak gündemi sarstılar: Milli Takım Teknik Direktörü Ersu..
Yat keyfi başka D - Marin Turgutreis Marina, Turgutreis Bodrum Yat Kulubü (TBYC), Turgutreis Belediyesi'nin işbirliğiyle düzenlenen I. Uluslararası Amiral Turgutreis Yat Yarışları Kupası 24-2..
Devlerden sirtaki: 78-69 12 Dev Adam, Akdeniz Oyunları'ndaki kritik sınavında Yunanistan'ı zorlu bir mücadele sonunda saf dışı bıraktı. Grubu ikinci sırada tamamlayan millilerimiz yarı final ..
Sharapova tam yol Wimbledon'da tek bayanlarda geçtiğimiz yılın şampiyonu Rus Sharapova, çeyrek final maçında aynı ülkeden Nadia Petrova'yı iki sette geçerek yarı finalist olduŞimdi tango moda..
Komşu'da yaprak dökümü 2004 Avrupa Şampiyonu Yunanistan'ın, Avrupa'da oynayan yıldızlarına kapılar bir bir kapanıyor. Yedi futbolcu, kulüpleri tarafından istenmeyen adam ilan edilirken, kendi..
İçime sinmedi Güneş, mevcut kadroyu koruyup, kaliteli bir kaleci transfer etmek istediklerini söyledi, "Ancak Tolga gitmek üzere, Fatih, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde olmayacak" diye serzeni..
'Korkaklar kaybeder' Fenerbahçeli Volkan, Serdar'ın kadroya dahil edilmesinin kendisini endişelendirmediğini söyledi, "Geçen sezon Rüştü ağabeyle rekabet içindeydik. Şimdi bir rakibim daha ol..
Yumurtalık dokusu nakliyle anne oldu! İsrail'de kanser tedavisinden sonra kısırlaşan bir kadın, yumurtalık dokusu naklinden sonra kız bebek dünyaya getirdi. Şeba Tıp Merkezi Başkanı Dr. Joshu..
Rüşvetçi profesör tutuklandı Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Azerbaycan uyruklu Prof. Zarife Hanmehmed'in 4. sınıf öğrencisi M.E.'den n..
İnşaattan atılan sac, başına düştü İnşaatta çalışan işçilerin 8. kattan attığı 20 kiloluk sac plaka küçük Elif'in başına çarptı. Küçük kızın durumu çok ağır...Annesi ikinci kez hayat verdi
Televizyon izlemede dünya 4'üncüsüyüz Yapılan araştırmaya göre Türkler, bilgisayar kullanımında 8, radyo dinlemede 6, kitap ve dergi okumada 20. sırada. TV izlemede ise ilk 5'te!Baraj enerji ..
« » 1 2 3 4 5 6 7