28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kritik çarşamba Türkiye ile AB arasında müzakere sürecinin ‘yol haritası’ niteliğini taşıyacak olan ‘Müzakere Çerçeve Belgesi’ yarın açıklanıp AB Komisyonu tarafından AB hükümetlerinin onayın..
Mozaikler toprağa gömüldü Kilis’in Oylumhöyük Köyü’nde geçtiğimiz yaz yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılan mozaikler, korumaya alınmaması üzerine, zarar görmemeleri için yeniden topr..
Ağır yaralı ‘ölü’ tutulup kurtarılacak ABD’li bilim adamlarının üç saat boyunca ‘klinik açıdan ölü’ kabul edilen köpekleri yeniden hayata döndürmelerinde kullanılan ‘teknik’, gelecekte kaza y..
İtalya’da lokantalar yeraltına iniyor İtalya’da Euro’nun tedavüle girmesinden sonra artan yemek fiyatları ve restoranlara getirilen sigara içme yasağı nedeniyle özel ‘trattoria’lar oluşmaya b..
İngiliz tatilcilerin beyninden ne geçiyor İngiliz hükümetinin yaptırdığı bir araştırmada, İngiliz turistlerin tatil alışkanlıkları tespit edildi. Yaklaşık 75 bin Euro’ya mal olan araştırmaya ..
Kilo vermeye çalışan obezin ölüm riski fazla Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, zayıflamaya çalışan obezlerin kilosunu koruyanlara oranla daha erken öldüğünü ortaya koydu. 3000 ..
New York Filarmoni’yi karıştıran anı kitabı New York Filarmoni Orkestrası’nda çalışan bir müzisyen kadının yazdığı kitap, klasik müzik dünyasını karıştırdı. Kitapta, orkestra müzisyenlerinin ..
Seçici davranırız Akbank’da yönetimi paylaşırız Türk bankacılık sektöründe yabancı bankaların artacağını ve bunun bir tehlikesinin olmadığını söyleyen Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı G..
Rusya’da 373 milyon dolara gidiyoruz Şişecam, Başkırdistan’ın başkenti Ufa’da attığı 65 milyon dolarlık temelle Rusya Federasyonu’ndaki üçüncü yatırımı başlattı. Şişecam Yönetim Kurulu Başkan..
‘Para istemem’ diye işe girdi 15 milyon dolarlık patron oldu Çalışma hayatına, ‘para da istemem, yeter ki iş öğreneyim’ diyerek Lever’de başlayan Serhat Özeren, orada edindiği birikimle biliş..
AB iletişim stratejisini İstanbul’da arıyor Uluslararası Halkla İlişikler Derneği IPRA’nın 50’nci yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen ‘İletişim: Güvene Giden Sürdürülebilir Yol’ konulu düny..
Tüpraş’ı alırız, oyununun adını koyarız Petrol Ofisi Genel Müdürü Jan Nahum, şirketin yeni vizyonunu ‘Petrol Ofisi: Enerji Oyununun Adını Koyan’ olarak belirlediklerini açıkladı. Nahum, ‘Bu ç..
Halkbank’taki maaşın üçte birini alıyorum, BDDK ölüyor, kurtarın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, buradan önce genel müdürü olduğu kamu bankasında (Halkb..
Murakıp maddesinde IMF’nin dediği oldu Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ‘IMF bizi sevmiyor ne yapalım?’ dedi. Şener bu sözleri, tasarının Bankalar Yeminli Murakıplar Kurulu’nun Kurul ola..
Şirketler elden gitti, aile meclisi alarma geçti TMSF’nin Egebank nedeniyle Şevket Demirel’in 9 şirketine el koymasının ardından 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Isparta’ya giderek aile mecl..
Temmuz zammı yüzde 4-6 Memur ve emekli aylıkları 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 4.1 ile yüzde 6 arasında zamlanacak. Zamla birlikte en düşük memur maaşı 525.25 YTL'den 556.60 YTL'ye yükseliyor. ..
Best Model’da İzmir hakimiyeti Best Model Türkiye yarı final seçmeleri, önceki gün Klassis Golf&Country Club’da yapıldı. Özellikle kızlarda yarı finale kalan 16 yarışmacının yarısından fazlas..
Filmde İngilizce konuşacak Bir süredir New York’ta mankenliğe devam eden Tuğçe Kazaz, oynayacağı ilk sinema filminin çekimleri için Türkiye’ye geldi. Amerika’da bulunduğu sürede İngilizcesini..
On bin Eyüplü Boğaz’da güzel bir gün geçirdi Eyüp’te yaşayan yaklaşık 10 bin aile belediyenin düzenlediği Boğaz gezilerine katıldı.
İmam hatiplilerin pilav günü ÖSS gölgesinde geçti Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) meslek liselerine yönelik katsayı eşitsizliğine devam edilmesi yönündeki kararı, İHL’lilerin mezuniyet sevinci..
Bilgi Üniversitesi Yaz Okulu açıldı İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 2000 yılından beri düzenlediği Uluslararası Yaz Okulu, bu yıl "Ortadoğu" teması ile başladı.
‘Tarihte Hasköy’ kitabına göre, semt geçmişte Yahudilerin semtiymiş Sinpaş Kültür Yayınları tarafından piyasaya çıkartılan "Tarihte Hasköy" kitabı, Hasköy, Sütlüce ve Halıcıoğlu semtlerinin t..
Hayrunnisa Gül, sünnet çocuğuna beşibiryerde taktı Siyaset ve ilim camiası Başbakan Erdoğan’ın başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Davudoğlu’nun oğlu Mehmet’in sünnet düğününde bir araya geldi.
Çinliler Türkiye’nin personel yönetimini incelemeye geldi Personel idareciliği konusunda incelemeler yapmak üzere Türkiye’ye gelen Çinli yetkililerden oluşan 15 kişilik heyet, Pasifik Ülkeler..
Karpuz kamyonları hal girişinde trafiği felç etti Her yaz mevsiminde karpuz kamyonlarının hücumuyla büyük kargaşa yaşanılan Bayrampaşa Meyve ve Sebze Hali’nde dün sabah aynı manzara yaşandı.
İETT’nin ‘Altın Şoförü’ göreve giderken bıçaklandı İETT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ayın Altın Şoförü" yarışmasında, Anadolu yakasının "Altın Şoförü" ödülünü alan Mustafa Kumbar, İ..
Gönenli Mehmet Efendi Kız Kur’an Kursu, müracaat patlaması yaşadı Gönenli Mehmet Efendi Kültür ve Halka Hizmet Vakfı’na ait külliye iken, 2003 yılında kız kur’an kursuya çevrilen yurtta 2 yıl..
Koza, halı piyasasına İpek Mobilya ile girdi Özgün tasarımlarıyla kısa süre içinde beğeni toplayan halı sektörünün yeni markası Koza Halı, İpek Mobilya Mağazaları’nda satılmaya başlandı.
Ereğli İHL mezunları pilav gününde buluştu Zonguldak’taki imam hatip lisesi mezunları, Ereğli’de düzenlenen pilav gününde bir araya geldi.
‘Hanımlar çay partilerini çocuk yurtlarında yapmalı’ Bursa’da incelemeler yapan kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, "Hanımlardan istirhamım yaptığınız börekleri, kurabiyeler..
Arıcılar: karaçalı örtüsü korunmalı Edirne’de toprağı ıslah etmek ve meralaştırmak için iki ton ilaç alındığı ve karaçalıların kesilip diplerine dökülerek kurutulduğu haberi arıcıları ayaklan..
Özürlü çocuklar hünerlerini sergiledi İzmit’te Çağrı Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim gören özürlü çocuklar, düzenlenen programda hünerlerini sergiledi.
Tekirdağ, demiryolu hattına kavuşuyor Tekirdağ il merkezi, Muratlı’dan geçen demiryoluna bağlanacak. Sınırları içinde birçok sanayi kuruluşu bulunan ve limanı ile dış ticarette önemli yer tut..
Bakan Gönül, SEKA arazisini inceledi Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen SEKA İzmit İşletmesi arazisinde incelemede bulundu.
Yalova turizmi, yeni açılacak kent ormanı ve yayla şenliği ile gelişecek Yalova’nın Çınarcık ilçesi Teşvikiye beldesi sınırları içerisinde düzenlenen ‘kent ormanı’, 10 Temmuz’da Çevre ve Orma..
Kızılay’ın Çobankaya kampı’nda ilk ateş yandı Kızılay Bursa Şubesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uludağ Çobankaya Kampı, kamp ateşinin yakıldığı açılışla başladı.
İzmit’in doğusu yıllar sonra suya kavuşuyor İzmit’in doğu kesimi, İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) tarafından yapılan çalışmalar ile gelecek ay suya kavuşuyor.
Trakyakent’te yeni yönetim işbaşında Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği (Trakyakent) yeni yönetimini belirledi.
Nakış birincisi Cemile Gül’e şeref ödülü verildi Yıllardır el sanatları alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren ve değişik platformlarda Kütahya’nın tanıtımı için çalışan Cemile Gül..
Düzce’de yeni açılan fabrikalara rağmen işsizlik oranı düşmedi Teşvik Yasası'na dahil edilen Düzce'de, yeni yatırımlara rağmen işsizlik oranı düşmedi. Yeni açılan fabrikaların, işçilerini Düz..
Irak Dünya Mahkemesi İstanbul’da son kararını verdi: Bush ve Blair suçlu Irak Savaşı’nı soruşturmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları, akademisyen ve hukukçuların oluşturduğu "Irak Dünya..
Genişlemenin durdurulmasını istedi Fransa’da iktidar partisi Halk Birliği Hareketi’nin (UMP) Genel Başkanı Nicolas Sarkozy, kendi hükümetinden AB genişleme sürecinin durdurulmasını istedi.
‘Türkiye’nin üyeliği 2025’ten önce olmaz’ Avrupa Birliği’ndeki sosyalist ve sosyal demokrat partilerin üyesi olduğu Avrupa Sosyalist Partisi Başkanı Poul Nyrup Rasmussen, Türkiye’nin AB üyeli..
Rumlar, ‘izolasyona karşılık Maraş’ teklifini reddetmiş KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, bütün çabalarına rağmen Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos ile bir diyalog başlatamadığından ya..
İngiliz büyükelçi: Tarama biterse müzakere başlar İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott, İngiltere'nin dönem başkanlığı sırasında Türkiye ile bazı müzakere başlıklarının, bu başlı..
İslam ülkeleri, İKÖ’de reform için buluşuyor İslam ülkeleri, uluslararası arenada daha etkin rol oynamak ve İslam’ı Batı’ya daha iyi anlatabilmek için Yemen’in başkenti Sana’da bir araya geli..
Türkiye, BM desteği arayacak; KKTC ‘devlet’ gibi temsil edilecek Türkiye, Yemen’deki toplantılarda BM Güvenlik Konseyi’ne geçici üyelik için İKÖ üyesi ülkelerden de destek isteyecek.
Irkçı Bulgar partisi: Türklerin isimlerini değiştireceğiz Bulgaristan’da cumartesi günü yapılan parlamento seçimlerinde yüzde 8 oyla büyük sürpriz yaparak meclise giren ırkçı ATAKA ittifakı ..
Washington’dan, üçüncü taraflara da ‘şer ekseni’ yaptırımı Amerikan yönetiminin, "şer ekseni" diye tanımladığı İran, Suriye ve Kuzey Kore’ye karşı yeni yaptırımların arefesinde olduğu belirt..
Sanayici Anadolu’yu keşfetti teşvikli iller şantiye gibi Birkaç yıl öncesine kadar Anadolu’ya yatırımı aklına bile getirmeyen büyük sermaye, şimdi bölgede fabrika açma hesabı yapıyor. Teşvik ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8