28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Teklif almadım' Ümit Milli Takım için ismi gündemde olan Aykut Kocaman, dün Konyaspor'un başında ilk çalışmasına çıktı. Başarılı teknik adam, federasyondan resmi bir öneri gelmediğini açıkla..
Sevinç ve hüzün Kayseri, bu sezon Süper Lig'de iki takım; Kayserispor ve Erciyes ile temsil edilme mutluluğunu yaşıyor. Ama 47 yıllık lig tarihi istatistiklerine bakıldığında bu durumun genel..
'Yıldızlar çok yakın' Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, yönetimle yaptıkları son görüşmede transfer konusunu masaya yatırdıklarını söyledi. Belçikalı hoca, "Dünya çapında oyuncu alaca..
'Beni beklemeyin' Beşiktaş'ın ısrarla transfer etmek istediği Igor Biscan, Türkiye defterini kesinlikle kapattığını açıkladı. Hırvat futbolcu, "Zaten gelseydim, sadece Fenerbahçe'de oynardım"..
İKÖ'ye BM ve AB modeli İKÖ'nün (İslam Konferansı Örgütü) dönem başkanlığını Yemen'e devredecek olan Türkiye, örgütün uluslararası alanda etkinliğinin arttırılması için köklü reform önerileri ..
Çocuk suçlulara kelepçe yok TBMM Adalet Komisyonu, korumaya muhtaç ve suça sürüklenen çocuklarla ilgili alınacak önlemleri içeren Çocukları Koruma Yasa Tasarısını tartışmalar sonucu kabul ett..
Ankara'dan İran'a sıcak mesajlar İran'da aşırı muhafazakar Ahmedinecad'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ABD ve AB'de tepkilere yol açarken Ankara sıcak mesajlar verdi. Düp toplanan Bakanlar Kurulu'..
İsveç'ten Ankara'ya 45 milyon kron TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın konuğu olarak Türkiye'de bulunan İsveç Parlamento Başkanı Björn von Sydow, İsveç'te 349 milletvekilinin, Türkiye'nin AB üyeliği..
Müzakere çerçeve belgesi açıklanıyor Avrupa Birliği Komisyonu ,Türkiye'nin müzakere çerçeve belgesinin yarın komisyon toplantısında ele alınacağını açıkladı. Türkiye'nin AB üyeliği yolundaki ..
AKP ve CHP pazarlıkta Yoğun çalışma temposu ile yorgun düşen milletvekillerinin 1 Temmuz'da tatile girmesi için AK Parti ile CHP arasında son dakika pazarlıkları yaşanıyor. TBMM'nin 1 Temmuz'..
'Irak'a yapılan saldırı haksız' Irak'ta işlenen insan hakları ihlalleri nedeniyle Bush ve Blair'i yargılayan mahkeme, iki lideri toplum vicdanında mahkûm etti. İki yılı aşkın süredir dünyanın..
Müzakere çerçevesinde sapma yok AB'nin Türkiye ile yürüteceği üyelik müzakerelerinin çerçevesini belirleyen belgeye göre sürecin hızı Türkiye'nin performansına bağlı olacak'10 Emir'e yasak
Kredi kartı batığı 959 milyon YTL Bankaların tüketicilerden zamanında tahsil edemedikleri için tasfiye kapsamına aldıkları tüketici kredisi ve kredi kartı alacakları, yılbaşından 17 Haziran'a..
BDDK'nın denetim itirazı reddedildi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Bankacılık Tasarısı'nın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri sırasında B..
Bilgin: BDDK ölüyor BDDK Başkanı Bilgin, maaş ve özlük haklarındaki gerileme nedeniyle 'Kaliteli personeli tutamıyoruz' dediDışbank'ın Fortis'e satışına BDDK onayı
Güler Sabancı: Telsim dosyasını kapatmadık Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, stratejik sebeplerle Türk Telekom ile ilgilenmekten vazgeçtiklerini belirterek, "Ancak Telsim ..
Şener: VIP'e kimin girip kimin çıktığı belli değil Halis Toprak'ın eşini VIP salonundan uğurlaması Meclis'te tartışma konusu oldu. Başbakan Yardımcısı Şener, işadamlarının VIP yerine ticari k..
Meclis'te beş yıl tartışması CHP'li Özyürek, Şevket Demirel'in şirketlerine beş yıl sonra el konulmasını eleştirerek, 'İhmal var' dediNahum: Tüpraş'a ciddi hazırlanıyoruz
İETT'nin 'altın şoförü'ne bıçak İETT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ayın Altın Şoförü" yarışmasında, Anadolu Yakası'nın "Altın Şoförü" ödülünü alan Mustafa Kumbar (34), göreve gitmek ..
Diyet erken öldürüyor! Finlandiya'da yapılan bir araştırma, diyet yapan insanların, şişman kalmayı tercih edenlere oranla daha fazla erken ölme riski taşıdığını ortaya çıkardı.'Çatıyı' çalaca..
Dolunayın sırrı Dolunay, ufukta kocaman görünürken, yükseldikçe küçülüyor. Uzmanlar ise hâlâ bunun nedenini araştırıyorKazım, sevduğun böyle ağlar...
Son sözü 'beni kurtar' oldu İzmir'in Örnekköy semtinde, bahçesinden erik aldıklarını öne sürdüğü çocukları kurşun yağmuruna tutarak, birinin ölümüne neden olan Hayri Çetin'in (51) savunması a..
Dul kadının evlenmesini engellemek insan hakları ihlali Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nun onayladığı ve 1 Temmuz Cuma günü bütün camilerde okunacak hutbenin konusu ‘evlil..
‘Hak’sız cezaya bozma Yargıtay, polis tarafından kendisine yasal hakları hatırlatılmayan ve avukatının yanında ifadesi alınmayan sanığın cezasını bozdu.
El Kaide’de sona doğru Terör örgütü El-Kaide’nin Türkiye yapılanması içinde faaliyet gösterdikleri ve İstanbul’da 15-20 Kasım 2003’te düzenlenen bombalı eylemlere karıştıkları iddiasıyla tutu..
Heykel sapıkları İzmir kent merkezinde meydanları, parkları süsleyen, zamanla da dikildikleri yerlerin simgesi haline gelen heykeller, kırılıyor, parçaları çalınıyor ya da sprey boyalarla boy..
Çocuklara ‘kelepçesiz’ dönem Suç işleyen çocukların bakım ve barınmalarının Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından yapılmasını, özel ağır ceza mahkemelerinin kuruluşunu öngören ..
60 evin 15’i kül oldu Bolu’nun Seben İlçesi’ne 5 kilometre uzaklıktaki 60 haneli Tepeköy’de önceki akşam çıkan yangında 15 ev kül oldu. 80 yaşındaki Zeyneti Şimşek ile torunu 23 yaşındaki Ali..
Tulum ve gözyaşlarıyla İstanbul’da kanser tedavisi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde yaşamını yitiren etnik rock’ın ve Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden Kazım Koyuncu, memleketi Artvin..
Tutmayıp kurtarıyorlar Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde, Suğla Gölü’ndeki suyun ısınmaya başlamasıyla serin su kaynaklarına doğru tırmanan ve Kuğulu Parkı’ndaki su kaynağı ile yakınlarındaki s..
En kirli il Kütahya’ymış DİE 2004-2005 dönemi hava kirliliği istatistiklerini açıkladı. Buna göre geçen kış sezonunda kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu yerler kirlilik sırasın..
DYP ‘think-tank’ yapacak DYP, kadın politikalarını belirlemek için ‘think-tank’ gerçekleştirecek. Kadın seçmen tabanını güçlendirmek isteyen DYP yönetimi, kadınlara yönelik uygulayacağı strat..
Aydın efesiyim efeler kıvırtmaz TBMM Genel Kurulu’nda CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin’in, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç için ‘Şakşuka Efesi’ demesine Koç, ‘Ben Aydın efesiyim, efeler ..
Milletvekillerine avukatlık olanağı Avukatlık mesleğinden gelen milletvekillerinin, yasama üyeliği süresince avukatlık yapabilmelerini öngören yasa teklifi, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul ed..
Küfürler için pişman değiliz TBMM’de RTÜK’e üye seçimine ilişkin uyum yasasının, 24 Haziran Cuma gecesi yapılan görüşmeleri sırasında DYP’li Mehmet Eraslan’ın CHP’ye yönelik sarfettiği, ‘AKP’..
Bana iftira attılar ‘Başımdan öyle olaylar geçti ki mecburen boşanmaya karar verdik. Çocukların velayetini almak için bana tuzak kurdular, iftira attılar. Bütün amaç beni kötü kadın gibi göst..
Doğacak bebeğine aile arıyor Türkiye’nin çileli kadınlarından biri... O, bir ‘kuma’. O, bir anne. O, Türkiye’nin bir gerçeği... Nikáhsız ikinci eş, yani ‘kuma’ olarak gittiği evden, ‘koca’ di..
Beyaz Saray tipi açıklama Beyaz Saray’daki basını bilgilendirme toplantılarının benzeri Başbakanlık’ta uygulanmaya başlandı. Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, dün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dış ..
Erdoğan’a: Köşk için ortalığı karıştırma CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, cumhurbaşkanlığı seçimi konusundaki tartışmayı devam ettiriyor. Baykal, Meclis gündeminde bulunan Belediye Kanunu’na g..
Vekile sınırsız çay haksızlık TBMM Başkanı Bülent Arınç, milletvekillerine birer yazı göndererek, maaşlarından Meclis kulislerinde içtikleri çaylardan dolayı 20 YTL kesinti yapılacağını bildi..
Ulsan’da Yunan tankerini denize indirdi Fener Rum Patriği Bartholomeos, Kore Ortodoks Metropolitliği’nin kuruluşunun 50’nci yıl törenlerine katılmak üzere gittiği Güney Kore’de bir Yunan tank..
Diana, oğul Kennedy ile beraber olmuş İngiliz The Sun Gazetesi, Prenses Diana’nın bir suikaste kurban giden eski ABD Başkanı John F.Kennedy’nin oğlu John F. Kennedy Jr. ile aşk yaşadığını man..
ABD’de huzur evinde aşk cinayeti ABD’nin Atlanta kentindeki bir huzurevinde 78 yaşındaki bir kadın, kendisini terk eden 85 yaşındaki sevgilisini kurşunlayarak öldürdü.
Iraklı mahkemeyi beğenmedi İstanbul’da toplanan Irak Dünya Mahkemesi Vicdan Jürisi, 3 gün süren oturumların ardından beklenen kararı verdi, ancak Iraklıları memnun edemedi.
İlticacı Türk Londra’da poliste öldü İngiltere’ye giderek iltica talebinde bulunan Ramazan Kumluca, 5 aydır gözaltında tutulduğu Londra Havaalanı’ndaki polis merkezinde şüpheli bir şekilde öl..
Almanya’da Türk anne bebeğini çöplüğe attı Almanya’nın Mühlheim kentinde 18 yaşındaki Arzu Y. isimli Türk anne yeni doğan bebeğini çöpe attı. Arzu Y’nin Türkiye’de amcasının oğlu ile bir yıld..
Islam’a ‘YENİ’ imaj İKÖ’nün 16 üyesi, İslam’a bakışı düzeltmek için atağa kalktı. Örgüt, İslam Dünyası’na bir tarihi çağrı yaparak, ‘İnsan ve Kadın’ haklarının öne çıkartılmasını isteyecek. T..
Maraş’ı önerdik ama almadılar KKTC Cumhurbaşkanı Talat, Brüksel’deki gizli görüşmelerde ambargoların kaldırılması karşılığında Maraş’ı Rumlara teklif ettiğini, ancak reddedildiğini açıkladı. ..
Hasan ismini Hasanov yaparız Bulgar Parlamentosu’na 18 milletvekili sokan ırkçı ATAKA ittifakının Türk karşıtı söylemleri devam ediyor. Dünkü basın toplantısında gazetecileri azarlayan ATAKA ..
Türkiye’nin talebi yerine getirilemez Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan, ‘Türkiye’nin bizim Karabağ’dan ve soykırım görüşümüzden vazgeçmemizi istemesini kabul edilemez şart sayıyoruz...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8