28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Türk isimleri değiştirilecek' Bulgaristan'da cumartesi günü yapılan genel seçimlerde büyük bir sürpriz yaparak parlamentoda 21 sandalye kazanan ırkçı...
İKÖ gündemi reform İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) dışişleri bakanları üç günlük toplantı için bugün Yemen'in başkenti Sana'da buluşuyor.
Bush: İşkence silinmeli Bush yönetimi Guantanamo ve Ebu Garib'deki işkence skandalları nedeniyle eleştirilirken...
ABD plütonyum 238 üretecek İran'ı nükleer programı yüzünden sıkıştıran Bush yönetimi, bir zerresi bile akciğer kanserine yol açan plütonyum 238'i yeniden üretmeye başlıyor.
Hükümet 'yeni tıp' istiyor ÖSS'de meslek ve imam-hatip lisesi mezunlarına uygulanan katsayının düzeltilmemesi nedeniyle Yükseköğretim Kurulu'yla (YÖK) gerginlik yaşayan hükümet, yeni tıp fakü..
CHP: Sabrımızı taşırmayın CHP Kadın Kolları, dokunulmazlıkların kaldırılması için topladıkları 1 milyon 860 bin dilekçeyi, Meclis Başkanı Bülent Arınç randevu vermeyince CHP Grup Başkanvekili..
MİT istediği gibi dinleyecek İstihbarat amaçlı dinleme yetkisi teklifinde değişiklik: Polis ve jandarma sadece örgütlü suçu dinleyecek, MİT içinse böyle bir sınırlama öngörülmüyor.
İsveç'ten AB desteği İsveç Parlamentosu Başkanı Björn von Sydow, beraberinde bir heyetle birlikte çeşitli temaslarda bulunmak için Ankara'ya geldi.
Vekil, avukatlık hakkını da aldı Avukat kökenli milletvekilleri, TBMM üyeliği süresince mesleklerini yapabilecek. TBMM Adalet Komisyonu'nda dün AKP Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün ile CHP S..
Polis ve jandarmaya çocuk birimi Suça itilen çocukların korunmasında ve suç işleyenlerin yargılanmasında uyulacak ilkeleri düzenleyen çocukları koruma yasa tasarısı, TBMM Adalet Komisyonu'nda..
Yargıtay'dan polise: Eski günler sona erdi Tahliye de edildi Sinop'ta 22 yaşında bir genç kızın öldürülmesiyle ilgili ceza kararı, rekor sayılacak bozma gerekçesiyle Yargıtay'dan döndü. Yarg..
Koyuncu Karadeniz'e kavuştu İstanbul'da yaşamını yitiren 'Karadeniz tarzı rock' müziğinin önemli temsilcilerinden Kazım Koyuncu, dün memleketi Artvin'in Hopa ilçesinde binlerce kişi tarafında..
Olaylı cenaze: 10 yaralı Bingöl'da geçen cuma öldürülen PKK'lı Ahmet Okur için Diyarbakır'da düzenlenen cenaze töreninden sonra slogan atarak yürüyen kalabalığa polis müdahale etti.
Genelkurmay'a İtalyan konuk İtalya Genelkurmay Başkanı Oramiral Giampaolo Di Paola, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ü ziyaret etti.
YÖK eylemcisi okula giremez! YÖK'ün kuruluş yıldönümü nedeniyle Mersin Üniversitesi'nde geçen yıl düzenlenen protesto gösterisine katılan 11 öğrenci bir ay ile bir dönem arasında okuldan uzak..
Filistin Kervanı İstanbul'a geliyor Musevi asıllı ABD vatandaşı Anna Pillir'in öncülüğünde, Avrupa'daki insan hakları örgütlerinin katılımıyla oluşturulan Filistin Kervanı, İsrail'deki insan ..
En çok satan yazar Hitler mi? Britanya'da yayınlanan The Guardian gazetesi, Hitler'in 'Kavgam' kitabıyla 20. yüzyılın 'en çok satan' yazarı olduğunu iddia etti.
Kaçak Türk karakolda öldü Kaçak yollarla 10 ay önce İtalya'ya, ardından da Britanya'ya geçerek iltica talebinde bulunan Ramazan Kumluca, beş aydır gözlem altında tutulduğu Londra Havaalanı Po..
1630 hâkimin yeri değişiyor Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, adli yargı yaz kararname taslağına ilişkin çalışmalarını tamamladı. HSYK'ya gönderilen kararname taslağı bin 630 hâkim v..
'Erik'te vurulan Arif defnedildi İzmir'in Örnekköy semtinde, bahçesinden erik topladıkları 51 yaşındaki H.Ç. tarafından vurulan 12 yaşındaki Mehmet Arif Yasintemur'un cenazesi dün Örnekköy Me..
Kalbe 'arızalı' tedavi Amerika'da Guidant marka kalp elektroşok cihazı (ICD) kullanan iki hastanın ölümü, Türkiye'deki hastaları tedirgin etti. Doktorlara göre 44, firmaya göre ise 35 hastaya..
Köyün dörtte biri kül oldu Seben ilçesine bağlı 60 haneli Tepeköy'de 15 ev, çıkan yangında kül oldu. Tepeköy'de önceki akşam saatlerinde 80 yaşındaki Zeyneti Şimşek, 23 yaşındaki torunu Ali K..
35 Osetyalı çocuk konuk Rusya'nın Osetya bölgesinde bulunan Beslan kasabasındaki okul baskınında rehin alınan 35 öğrenci ile beş öğretmen, Antalya'ya geldi.
On Numara'yı bir kişi bildi On Numara'nın bu haftaki çekilişinde 10 bilen bir kişi, 108 bin 981 YTL 10 YKr ikramiye kazandı.
Operatörü Haldizen'e vermediler Çaykara'da dün öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış, derelerin taşmasına neden oldu.
Midilli'ye feribot Ayvalık ile Yunanistan'ın Midilli Adası arasında günlük feribot seferleri başladı. Rekabet nedeniyle 5 avroya kadar inen bilet fiyatı, şu anda 15 avro.
İzmir'de vandallar var İzmir Hatay'da, Türk Kadınlar Birliği Parkı'nda sergilenen balerin heykellerin memeleri ve bacak araları boyandı. Alsancak'taki Mahmut Esat Bozkurt heykelinin yüzüne 'm..
İki şarkı yasaklandı Antalya Cumhuriyet Savcılığı, narkotik polisinin başvurusu üzerine, uyarıcı ve uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği gerekçesiyle 'Ecstacy' ve 'F... on Cocain' adlı ik..
Karar: Irak'ı acil terk edin Irak'ın işgaline karşı dünyadaki 20 farklı kentte oturumlar düzenleyen Irak Dünya Mahkemesi, İstanbul'da yaptığı son toplantının ardından kararını açıkladı.
Bedava ağaç da dert! Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul'a gelen Liverpool'lu taraftar, BBC'ye "Kim koymuş bu stadı buraya" derken binlerce futbolseverin hislerine tercüma..
'Derin Darbe' için geri sayım ABD'liler bu yıl 4 Temmuz'daki Bağımsızlık Bayramı'nı kuyrukluyıldız patlatarak kutlayacak.
Plajsever köpekbalığı ABD'nin Florida eyaleti, Destin kenti yakınlarında Jamie Marie Daigle'nin köpekbalığı tarafından öldürülmesinin üzerinden 24 saat bile geçmeden, aynı bölgede, kıyıdan bi..
İmparatorun ordusu çürüyor Çin'in 2 bin 200 yıllık toprak askerleri, 100 yıl içinde yeniden 'toprağa karışabilir'. Çin basınında yer alan haberlere göre bunun sorumlusu hava kirliliği.
'Lejyoner' avcısı Hollanda Teknik Araştırma Kurumu öncülüğünde yapılan çalışmayla sudaki lejyoner bakterisini tespit eden bir yonga (çip) geliştirildi.
Zeynep Özal: Bana iftira attılar ‘Başımdan öyle olaylar geçti ki mecburen boşanmaya karar verdik. Çocukların velayetini almak için bana tuzak kurdular, iftira attılar. Bütün amaç beni kötü ka..
Müzakere tarihi ertelenecek dedikodusu piyasayı salladı Petrol fiyatlarındaki tırmanış dünya borsalarında sert düşüşlere neden oldu. AB ile müzakerelerin erteleneceğine ilişkin haberler de İM..
Ciner, Aytemiz Petrol'ün yüzde 50'sine ortak oldu CİNER Grubu, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama AŞ'nin yüzde 50'sini satın aldı. Konuya ilişkin basın toplantısı yarın gerçekleştirilecek..
Gökkafes'in ortağı olan şirkette üç kişi çalışıyor SABAH Gökkafes'in ortağı şirketi Amsterdam'da buldu. Müdür Arno Mantel Gökkafes'e ne kadar para ödediklerini açıklamadı.. SABAH, Mustafa Süz..
Kardeşime yapılan gasptır Isparta'ya giden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel kardeşi Şevket Demirel'in şirketlerinin yönetimine TMSF tarafından el konulmasını eleştirdi. Demirel "Bu bir gaspt..
Şener: VIP listesi düzene girmeli Başbakan Yardımcısı Şener, batık Toprakbank'ın sahibi Halis Toprak'ın VIP salonunu kullanmasının yarattığı tepkilere katıldığını belirterek "VIP'i kullanacak..
Kentbank dosyası yeniden açılıyor Kentbank'a el konulmadan önce Gökkafes'in, Hollandalı bir şirkete satılması, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'na da yansıdı. CHP Milletvekili Mustafa Özyürek'i..
Çoruh'a 27 gerdanlık Çoruh Nehri üzerinde toplam 27 adet baraj ve hidroelektrik santrali inşa edilecek. DSİ Genel Müdürü Eroğlu'nun 'gerdanlık' dediği santraller bitince Türkiye elektriğinin ..
Konut kredilerinde faiz tezgâhaltına indi Tezgâhaltı faiz mevduattan sonra konut kredilerine sıçradı. Bazı bankalar, 1.34 olan faiz oranları yerine özel müşterilerine yüzde 1.30 ile kredi ver..
Telekom'dan vazgeçtik Telsim'e ilgimiz sürüyor Güler Sabancı, stratejik nedenler yüzünden Türk Telekom'dan vazgeçtiklerini ancak Telsim dosyasını kapatmayacaklarını söyledi. Sabancı Holding Y..
Ödülüne sevinemedi İETT Genel Müdürlüğü tarafından 'Ayın Altın Şoförü' seçilen 34 yaşındaki Mustafa Kumbar, ödülünü aldıktan sonra eve gitmek için bindiği Kadıköy- Pendik hattında çalışan İET..
Mümessilin acı sonu Silivri TEM Otoyolu'nda, hızla giderken hatalı şerit değiştiren ilaç mümessili 26 yaşındaki Volkan Savaş, otomobiliyle kamyonun altına girerek feci şekilde can verdi. Ehli..
5 santimlik şant bebeği kurtardı İzmir'de, idrar kanalındaki tıkanıklık nedeniyle anne karnındaki 32'nci haftasında operasyon geçiren Ünal bebek, idrar kesesine 5 santimetrelik iki ucu açık b..
Bu yumurta kanser düşmanı Kanserle mücadelede yeni bir yöntem daha geliştirildi. Bilim adamları, genetiği değiştirilmiş tavuklardan elde edilen yumurtalarla kanseri tedavi etmeyi amaçlıyor. İ..
Diana, Kennedy JR'a yatakta 10 vermiş! Paris'te 1997 yılında sevgilisi Dodi El Fayed ile geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana, ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen..
Eşiyle kamyonun altında kaldı Tomruk yüklü kamyon Denizlili işadamı ve eşinin bulunduğu otomobilin üstüne devrildi. Denizli'de yıllık 50 milyon dolarlık cirosu olan Altınbaşak Tekstil'in veli..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8