28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

28 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gül: AB ile anlaşmazlık yok Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AB ile herhangi bir anlaşmazlığın ya da tereddüdün söz konusu olmadığını söyledi. Gül, Yemen'in başkenti Sana..
Erdoğan: AB yolunda devam edeceğiz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB'ye tam üyelik yolculuğunun, yapılan tüm spekülasyonlara rağmen 17 Aralık 2004'te çizilen rotada devam edeceğin..
Çakıcı'ya Karagümrük davasında 20 yıl istemi Karagümrük Spor Kulübü Lokali'nin kurşunlanmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, Alaattin Çakıcı'nın "müessir fiile azmettirmek" suçundan 20 y..
Baykal: Türkiye’ye İslami damga arayışı var CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’nin tablosuna, görüntüsüne, yaşamına İslami bir damganın daha çok sokulması için yollar, yöntemler arandığı..
CHP'li Hüseyin Güler partisinden ayrıldı CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Güler partisinden istifa etti. Güler, "İnanmadığım hiçbir oluşumunda destekçisi ve hamalı olamam" dedi.
Yeni Galata Köprüsü trafiğe kapanacak Yeni Galata Köprüsü, bakım ve yağlama çalışmaları nedeniyle 30 Haziran Perşembe günü 01.00-04.45 saatleri arasında araç ve yaya trafiğine kapatılacak.
Sadak'tan PKK'ya: Eyleme-mayına son ver Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Koordinasyon Kurulu Üyesi ve eski DEP milletvekili Selim Sadak, "PKK, eylem ve mayınlama olaylarına son vermelidir" de..
Diyarbakır'da terör tazminatları ödeniyor Diyarbakır'da terörden zarar gören ailelere tazminat ödenmeye başlandı. Geçen yıl Hevsel Bahçeleri'nde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda zarar..
Kene ısırmasına 16. kurban Kastamonu'da Şazimet Meşe, kene ısırması sonucu bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı teşhisiyle sevk edildiği Ankara’da kurtarılamadı. Son 3 yılda hastalıkt..
İKÖ: Kurtuluş reform ve kalkınmada İKÖ Genel Sekreteriİhsanoğlu: İslam toplumlarının kurtuluşu reform ve kalkınmadadır.
Kaynağını açıklamadı ceza aldı ABD'de, haber kaynaklarını açıklamadıkları gerekçesiyle 18 ay hapis cezasına çarptırılan iki gazetecinin temyiz başvurusu, Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi.
'Kuran'ı tuvalete attılar' ABD'nin Küba'daki Guantanamo Üssü'nden geçen yıl serbest bırakılan eski bir Rus tutsak, üstte görevli Amerikan askerlerinin Kuran-ı Kerim'in suretlerini tuvalete at..
Nükleer füzyon Fransa'da denenecek Nükleer füzyon reaktörünün deneme alanı olarak Fransa'nın güneyindeki Cadarache seçildi. Avrupa Komisyonu'nun bilim ve araştırma komitesi sözcüsü Antonia Mo..
Meclis’de ‘Şevket Demirel’ tartışması Fon’a bankalara el koyma yetkisi Demirel: TMSF kendini yargı yerine koydu Şirketler elden gitti, aile meclisi alarma geçti
Efes, Irak'ta Coca Cola'nın satış ve dağıtımını yapacak Efes Invest Holland B.V. ile Irak'ta yerleşik H.M.B.S. şirketi arasında Dubai'de yarı yarıya ortaklık şeklinde yaklaşık 165 bin dolar k..
Çukurova Grubu, TMSF'ye ödeme yaptı Çukurova Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na 10. taksit tutarı olan 135 milyon doları ödedi. TMSF'den yapılan açıklamada, Fon ile Çukurova Grubu arası..
Koç, Rusya'da çamaşır makinası ve buzdolabı üretecek Koç Grubu'na bağlı Arçelik A.Ş, Rusya'nın Vladimir bölgesinde 58 milyon avroluk bir yatırımla, çamaşır makinesi ve buzdolabı üretecek. Avr..
Arsenal'dan Hlep için 18 milyon $ İngiltere Premier Ligi takımlarından Arsenal'in, Belaruslu futbolcu Alexander Hlep için 18 milyon doları (yaklaşık 24.5 milyon YTL) gözden çıkardığı bildiril..
G.Saray'da yeni formalar satışta Galatasaray'da, profesyonel futbol takımının 2005-06 sezonunda giyeceği yeni formaların, taraftara satışına başlandı. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde dün tan..
Beşiktaş'ta imzalar tamam Beşiktaş, yeni transferleri Ali Tandoğan ve Kürşat Duymuş ile resmi sözleşme imzaladı.. BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza törenlerinde Ali Tandoğa..
Hükümetin kamu işçisine zam oranı belli oluyor Hükümetin, kamu işçilerine birinci altı ay için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 4, üçüncü ve dördüncü altı aylar için ise yüzde 3'er zam öner..
ASO'dan yerel asgari ücret önerisi Ankara Sanayi Odası (ASO), Türkiye'de bölgeler arasındaki gelir farklıklarının, "yerel asgari ücret" uygulaması ile birlikte, bir zaaf olmaktan çıkarak bir ..
Türk bilişim sektörünün lideri Telekom Türkiye’nin 2004 yılı ilk 500 bilişim şirketi açıklandı. İlk 10 şirket içinde Türk Telekom ilk sırada yer alırken, Telekom’u Turkcell ve Telsim izledi.
Cem Uzan: Sabancı Grubu Telsim'i alamaz Cem Uzan Vekili Avukat Şaylan Çığgın, "Sabancı Grubu'nun Telsim'i ve çimento fabrikalarını alabilmesini bir yana bırakın, bir kısmına ortak dahi olabil..
THY'nin Sabiha Gökçen'den yeni seferleri Türk Hava Yolları'nın (THY), Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'ndan mevcut Antalya, İzmir ve Trabzon seferleri artırılırken, Kayseri, Diyarbakır ve..
Türkiye'de 10 bin 692 yabancı şirket var Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı, yeni Yabancı Sermaye Kanunu'nun yürürlüğe girmesi ile birlikte Türkiye'de faaliyette bulunan yabancı sermayeli şirke..
Memura temmuz zammı yüzde 4-6 Memur ve emekli aylıkları 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 4.1 ile yüzde 6 arasında zamlanacak. Sezer’e düşüş, Erdoğan’a zam geliyor Baykal: Vekile zamma destek de o..
Ciner, Aytemiz Petrol'ün % 50'sine ortak oldu Ciner Grubu, Aytemiz Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama AŞ'nin yüzde 50'sini satın aldı. Konuya ilişkin basın toplantısı yarın gerçekleştirilecek. To..
Toplu görüşmelerde hükümetin önerisi Hükümet toplu görüşmelerde 2006 ilk yarı için %5, ikinci yarı için %4 zam önerdi. Hükümet önümüzdeki iki yıllık dönemi kapsayacak olan kamu kesimi toplu i..
Hazine, 3.7 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 3.7 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin bugün düzenlediği 280 gün vadeli iskontolu bono ihalesinde bileşik faiz yüzde 16.21, 6 ayda bi..
Mittal'ın gözü Erdemir'de Özelleştirilmeye hazırlanan Erdemir'in taliplileri arasında yer alan dünyanın önde gelen çelik şirketi Mittal Steel'in Kurumsal İletişim Genel Müdürü Nicola Davidson..
Züheyir Amber, Anavatan Partisi'ne katıldı Hatay Bağımsız Milletvekili Züheyir Amber, Anavatan Partisi'ne katıldı.
Erdoğan: Türkiye AB rotasında devam edecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB'ye tam üyelik yolculuğunun, yapılan tüm spekülasyonlara rağmen 17 Aralık 2004'te çizilen rotada devam ..
"ABD'nin gizli gemi hapishaneleri var" BM'nin özel işkence raportörü Manfred Nowak, ABD'nin terör suçlularını gizli hapishane gemilerinde tuttuğunudüşündüren ''çok ciddi'' suçlamalar bulunduğ..
Onur Air yeniden Gaziantep'e uçacak Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 3 Mart’tan itibaren Gaziantep Havalimanı’nda gerçekleştirdiği inşaat süresi boyunca seferlerini Adana’ya kaydıran Onur..
Dış ticarette 'e-belge' devri Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Gemlik Serbest Bölgesi'nde 'pilot' uygulamasına geçilen dış ticarette "E-Belge" projesiyle, bürokrasi devri kapanırken teknoloji dev..
Kamu işçisine zam teklifi belli oluyor Hükümetin, kamu işçilerine birinci altı ay için yüzde 5, ikinci altı ay için yüzde 4, üçüncü ve dördüncü altı aylar için ise yüzde 3'er zam önerdiği öğr..
Gül: Reformlarda ilerledik Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İslam toplumlarının, ekonomik ve sosyal reformlar konusunda önemli ilerleme sağladıklarını söyledi.. Gül, 32. ..
Güler, CHP'den istifa etti CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, partisinden istifa etti. Güler, yaptığı açıklamada, CHP milletvekili olarak seçilmesinin üzerinden 2 yıl 7 ay geçtiğini ancak..
'AB rotasında devam' Başbakan Erdoğan: 'Türkiye'nin AB yolculuğu 17 Aralık'ta çizilen rotada devam edecek' dedi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB'ye tam..
C vitamini nezleden korumuyor C vitamininin, nezleden korumadığı bildirildi. Avustralya ulusal üniversitesinden Profesör Bob Douglas, AFP muhabirine, aşırı fiziksel faaliyette bulunanlar hari..
'Süngü minare AB'ye giremez' Başmüzakereci Devlet Bakanı Babacan 'Türkiye, AB’ye giremeyecek' Başmüzakereciyi bekleyen konular AB: Fransa'daki 'hayır'ın müzakereyle bağlantısı yok AB, Türkiye..
Yaşlılar için kreşler geliyor Çocuklar için gündüz bakımevleri ve kreş uygulaması yaşlılar için de devreye giriyor. İzmirli bir vatandaşın başvurusunu değerlendiren TBMM’nin konuyla ilgilenme..
Dünyanın 11. zengini öldü Dünyanın en büyük marketler zinciri Wal-Mart'ın kurucusu Sam Walton'ın oğlu ve dünyanın en zengin 11. kişisi olan John Walton uçak kazasında hayatını kaybetti.
C vitamini nezleden korumuyor C vitamininin, nezleden korumadığı bildirildi. Avustralya ulusal üniversitesinden Profesör Bob Douglas, AFP muhabirine, aşırı fiziksel faaliyette bulunanlar hari..
Amber, Anavatan'a katıldı Hatay Bağımsız Milletvekili Züheyir Amber, Anavatan Partisi'ne katıldı. Amber, partiye katılımına ilişkin dilekçesini, genel merkeze iletti. Züheyir Amber'in katılım..
Çinli petrol devi ABD'de endişe yarattı Chevron'un daha önce 16.6 milyar dolara satın almayı kararlaştırdığı Unocol'a son dakika atağıyla geçen hafta 18.5 milyar dolar öneren Çin firması CNOO..
Efes, Irak'ta Coca Cola satış ve dağıtımı yapacak Efes Invest Holland B.V. ile Irak'ta yerleşik H.M.B.S. şirketi arasında Dubai'de yarı yarıya ortaklık şeklinde yaklaşık 165 bin dolar kuruluş..
» 1 2 3 4 5 6 7 8