27 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

27 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bilgi Üniversitesi’nin meslek kurslarına 4 yılda 5 bin kişi katıldı İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nin kampüslerinin bulunduğu Kuştepe ve Dolapdere mahallelerinde yaşayanlara yönelik 2001’de ba..
Asya Tur, Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’e satıldı Türkiye’nin önde gelen tur operatörü şirketlerinden Asya Tur’u, Metro Turizm Seyahat ve Metro Travel şirketlerinin sahibi Galip Öztürk ..
Gümüşhaneliler kan bağışı kampanyasında gönüllü kan verdi İstanbul’da yaşayan Gümüşhaneliler "kan verme" kampanyasında buluştu. İstanbul Gümüşhaneliler Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (İ..
Van dernekleri federasyon çatısı altında buluşacak İstanbul’da Vanlılar yararına faaliyet gösteren dernekler, federasyon çatısı altında toplanmaya hazırlanıyor.
Adem Karahasanoğlu, deprem tecrübelerini İstanbul’a taşıyor Afetten Sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Adem Karahasanoğlu, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sırasında görev yaptığı Kocaeli ve Gö..
İHD çocuklara slogan attırdı İnsan Hakları Derneği (İHD) tarafından düzenlenen, çocuk esirgeme kurumlarında kalan kimsesiz ve yoksul çocukların katıldığı "Uçurtma Şenliği"nde çocuklar büyükle..
Beylikdüzü’nün ara sokakları karardı Beylikdüzü’nde Büyükşehir Belediyesi Konutları olarak bilinen bölgede sokak lambalarının elektriği kaçak olduğu gerekçesiyle 20 gün önce kesildi.
İtfaiye, Enver Paşa Köşkü’nü kül olmaktan kurtardı Büyükçekmece’deki tarihi Enver Paşa Köşkü’nde çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.
Üsküdar’da zırhlı polis aracı kaza yaptı Üsküdar’da, seyir halindeki zırhlı polis aracı bariyerleri aşarak uçurumdan yuvarlandı. Kazada 3 polis memuru yaralandı.
Hizmetçi olarak girdiği evden 70 bin YTL’lik ziynet eşyası çalmış Emlakçı Arzu Demirkol’un Beşiktaş’taki evinden 70 bin YTL’lik ziynet eşyası ve 6 bin 700 dolar parasını çalan kişinin evde h..
Adıyamanlılar Kemerburgaz’da düzenlenen piknikte hasret giderdi Adıyamanlılar Vakfı'nca düzenlenen "Geleneksel Adıyamanlılar Pikniği", Kemerburgaz'da yapıldı.
Zeytinburnu’nda serinlemek için denize giren alkollü genç boğuldu Zeytinburnu’nda, alkol aldıktan sonra serinlemek için denize giren genç, arkadaşının gözleri önünde boğuldu.
Kocaeli’ndeki tüm köy yolları asfaltlanıyor Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bütün köy yollarının asfaltlanacağını söyledi.
‘Yalova’nın turistik cazibesi yeteri kadar tanıtılamadı’ Yeniden faaliyetlerine hız veren Yalova Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (YASİAD), düzenlediği "Tanışma ve Açılım Yemeği"nde Yalov..
Ebe Çamlığı ziyaretçisini bekliyor Kütahya’nın Domaniç ilçesinde belediyenin düzenlediği toplu sünnet şölenine yaklaşık üç bin kişi katıldı.
‘Acarlar Longozu’nun güzelliği 73 ülkenin temsilcisini büyüledi Türkiye’nin ikinci büyük subasar ormanı olan "Acarlar Longozu" yabancı konukları büyüledi.
Bursa’da genç bir işadamı ölü bulundu Bursa’da, deri ticareti yapan kimya mühendisi genç işadamı Onur Uluçay, evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.
Gemlik’te yurda kaçak giren 18 kişi yakalandı Bursa’nın Gemlik ilçesinde yurda kaçak yollarla giren yabancı uyruklu 2’si çocuk, 1’i kadın toplam 18 kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı..
10 ilin halk eğitim merkezleri, eserlerini Yalova’da sergiledi Halk Eğitim Merkezi Bölgesel Fuarı, 10 ilin katılımıyla Yalova’da açıldı. Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda törenl..
‘Birleşmiş Milletler’deki reformları hükümetler değil STK’lar yapacak’ Birleşmiş Milletler (BM) eski Genel Sekreter Yardımcısı Hans von Sponeck, Irak Savaşı’nın ardından tartışılmaya başlanan..
Abdullah Gül: Patrikhane’nin statüsü değişmeyecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi’nin statüsünde bir değişiklik olmayacağını, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Orto..
‘İsrail hariç tüm ülkelerle diyaloğa hazırız’ İran’da cuma günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminden sürpriz bir şekilde açık ara galip ayrılan muhafazakâr Mahmud Ahmedinecad, tüm ülkelerle iy..
ABD direnişçilerle temasa geçti; Irak yine kan gölü: 36 ölü Güvenliğin bir türlü sağlanamadığı Irak’ta Amerikalı yetkililerin direnişçilerle temas kurduğu belirtilirken dünkü saldırılarda 36 ..
Bulgaristan’daki bütün hükümet senaryolarında HÖH kilit rolde Bulgaristan’da önceki gün yapılan genel seçimler sonrası gözler kurulacak yeni hükümete çevrildi.
TMSF, Demirel’in 9 şirketine el koydu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Egebank’la ilgili olarak 9 şirketin yönetimine el koydu.
Memur maaşları otomasyona geçiyor 52 bin mutemet başka işe kaydırılacak Memur maaşlarında otomasyona geçiliyor. 2 milyon devlet memurunun yüzde 62’sinin özlük haklarına ilişkin tüm bilgileri ..
Banka ile sandıkların bağı koparılıyor Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda çalışmaları devam eden Bankacılık Yasası’nda önemli bir değişiklik gerçekleştirildi.
AB’yle müzakere heyetinde hiyerarşi varsa biz yokuz Türk Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ömer Sabancı, AB ile müzakere sürecinde iş dünyasını hangi kurumların temsil edeceği tartışmala..
Sanayinin önünü açalım istihdam sorunu çözülsün İstanbul Sanayi Odası’nın Kayseri’den başlayan ‘İç Anadolu ve Orta Karadeniz Gezisi’nin son durağı Tokat oldu.
Avrupa’nın zehirli diye iade ettiği sebze-meyve, vatandaşa yediriliyor Tarımda bilinçsiz ilaç kullanımı ihracata büyük darbe vururken, iç piyasaya sürülen zehirli sebze-meyve halk sağlığını t..
Fazla ilaç, kanser ve kısırlık sebebi Türkiye’de tarım ilaçlarının ciddi sorunlar oluşturduğu, yaş sebze ve meyve ihracatında yaşanan sıkıntılar vesilesiyle su yüzüne çıktı.
200 milyon kişi Türk kotu giyiyor Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, dünyada 200 milyon kişiye kot pantolonu Türkiye’nin giydirdiğini ve 2005’in ilk 4 ayında denim sektöründeki ihracat artışının yü..
Özel Servergazi Lisesi, Türkiye’nin barış ve hoşgörü kültürünü Avrupa’ya taşıdı Özel Servergazi Lisesi barış, hoşgörü, diyalog gibi erdemleri Avrupa’ya taşımak için proje geliştirdi. AB dest..
Kafkas Üniversitesi Azerbaycan’da eğitimin çıtasını yükseltiyor Türk girişimciler tarafından 1993 yılında Azerbaycan’da kurulan Kafkas Üniversitesi, dünya markası olma yolunda önemli adımlar ..
Köpekbalığı saldırısına uğrayan genç kız öldü ABD’nin Florida eyaletine bağlı Destin kentinde, Meksika Körfezi’nde yüzerken köpekbalığı saldırısına uğrayan 14 yaşındaki bir kız çocuğu hayatın..
16 yaşındaki bir erkeğin karnından ölü ikizi çıkarıldı Bangladeş’te doktorlar genç bir adamın karnından 2 kilogram ağırlığında bir cenin çıkardı.
Anadolu Üniversitesi’nden içme suyu havzasına trilyonluk kaçak bina Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ), mutlak koruma altında bulunan alana spor merkezi adı altında trilyonluk kaçak tesis in..
Hutbelerimizde hiçbir dini ve mezhebi hedef göstermeyiz Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Diyanet’in hutbelerinde herhangi bir dini veya mezhebi kötüleyen ve hedef gösteren hiçbir unsuru..
İç Anadolu’da kene alarmı Kırım-Kongo kanamalı ateşi hastalığına sebep olan kene böceği, vatandaşları tedirgin etti. Tokat, Sivas, Yozgat ve Giresun illeri ile ilçelerinde toplam 95 kişi, ken..
Korkutmak isterken öldürdü İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, bir kişinin bahçesine giren çocukları korkutmak amacıyla açtığı ateş sonucu vurulan 12 yaşındaki ilköğretim öğrencisi öldü.
Gaz kaçağını çakmakla kontrol etmek istedi, 15 ev yandı Bolu'nun Seben ilçesine bağlı Tepe köyünde çıkan yangında 15 ev ile bu evlere ait samanlıklar yandı, bir büyükbaş hayvan da telef oldu..
Doğu’da, gönülden hizmet veren doktorlar da var Doktorlarda mecburi hizmet uygulaması 2 yıl aradan sonra yeniden hayata geçti. Meclis’te kabul edilen yasa ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge..
Olmayan kanuna dayandırılan yönetmelik ay sonu yürürlükte Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan ve Resmî Gazete'de yayımlanan Beşeri Tıbbî Ürünler Ruhsatlandırma Yönetmeliği'nin, henüz çıkmamış bir..
‘Acil’de imzalanan senetler hastanelerin elinde kaldı Hastanelerin acil servislerinde tedavi olmak için gelen hastalardan sosyal güvenlik belgesi isteniyor.
Korkunç İvan’ın yıktığı camii 453 yıl sonra ibadete açıldı Rus Çarı Korkunç İvan tarafından yaklaşık 450 yıl önce yıkılan Kul Şerif Camii, 10 yıldır yürütülen yapım çalışmalarının ardından ay..
Kampanyayla toplanan atık piller elde kalıyor Belediye ve sivil toplum örgütleri tarafından yıllardır kampanyalar düzenlenerek toplanan piller bir türlü imha edilemiyor.
YÖK ‘katsayı ayrımcılığı’nda ısrar ediyor Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, meslek lisesi mezunlarının üniversiteye girişte karşılaştığı katsayı ayrımcılığı konusunda Yükseköğretim Kurulu (Y..
40 bin öğrenci, dil puanı ile üniversiteye girmek için yarıştı Üniversitelerin yabancı dil bölümlerinde okumak isteyen adayların katıldığı Yabancı Dil Sınavı’nda (YDS) dün 40 bin öğrenci ter ..
Köyleri boşaltılanlara 980 milyar lira tazminat ödendi İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, geçen sene çıkarılan "Terör ve Terörle Mücadeleden Kaynaklanan Zararların Karşılanması Hakkındaki Kanu..
‘Evlenirken gerçekten mutlu olmayı hedefledik ve bunun için emek verdik’ Müfettiş Ahmet Taş ile tekstilci ve kişisel gelişim uzmanı eşi Fatma Taş, 15 yıllık evliliklerini ilk günkü gibi mutlu..
« » 1 2 3 4 5 6 7