27 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

27 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Piyanist Pekinel’in dosyaları çalınmış Mecidiyeköy'de bir otobüsün çarpması sonucu ölen yayıncı Ercan Arıklı’dan boşandıktan sonra oturdukları villayla birlikte aylık 10 bin dolar nafaka iste..
Mahkemelik köprü Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde, Ceyhan Nehri üzerinde yaklaşık 2 yıl önce yaptırılan köprü, bir tarla sahibi toprağının kamulaştırılmasına izin vermediği için trafiğe açılamıyor..
Birkaç erik için çocuk öldürdü İzmir’in Örnekköy Semti’nde, 51 yaşındaki Hayri İnce, bahçesinden erik çaldıklarını öne sürdüğü çocukları kurşun yağmuruna tuttu. Hayri İnce’nin tabancasından ç..
Panzer takla attı, 3 polis yaralı Kadıköy’de, izinsiz gösterilere karşı görevlendirilen 63510 kodlu polis panzeri, dün sabah 09.00 sıralarında 3 polis memuruyla yola çıktı. Altunizade’deki Bo..
Talat’a randevu 2-3 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 18 Nisan’da KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Mehmet Ali Talat ile ‘cumhurbaşkanı’ sıfatıyla ilk kez ağustos başında görüşecek. KKTC’..
Doğum günü için İstanbul’u seçti Ankara’da görev yaparken, gazetecilere gönderdiği e-postaları tartışma konusu olan AB’nin eski Türkiye Delegasyonu Başkanı Karen Fogg, 60. doğum gününü İstanb..
Son sınav Üniversitelerin yabancı dil ile ilgili bölümlerinde okumak isteyen adayların katıldığı Yabancı Dil Sınavı (YDS) dün yapıldı. Sınav, Türkiye’de üniversite rektörlüklerinin bulunduğu ..
Katliam emrine yeşil isyan Beylikdüzü’nde yeşil alanların belediye meclisi kararıyla imara açılmasına karşı çıkan yaklaşık 100 kişi belediye binası önünde protesto gösterisi düzenledi. Bazı v..
Katsayı için YÖK ısrarcı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik başkanlığında dün İstanbul’da tekrar toplanan YÖK Genel Kurulu’nda katsayı konusunda yeni bir karar çıkmadı. Çelik, 4 saat süren top..
Her şey 5 saatte mahvoldu TEDAŞ Bodrum Müessese Müdürü Sefa Pişkinsüt, önceki gün 3 ayrı yerde çıkan orman yangınlarının özel arazilerde, yine özel kişi ve kuruluşlara ait elektrik tellerinin..
Oyum Yorgo’ya CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Sosyalist Enternasyonal Başkanlığı için Yunan Pasok Partisi lideri Yorgo Papandreu’yu destekleyeceğini açıkladı. Viyana’daki toplantı sonrasında ..
Karşılama barajı Rize’den Artvin’in Yusufeli İlçesi’ne geçen Başbakan Tayyip Erdoğan, yağmur altında kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan önce şemsiyesini kendisi tuttu, ardından..
Fransa’ya işkence tepkisi Uluslararası Af Örgütü, Fransa’da güvenlik birimlerinin aşırı güç kullandığı olayların arttığını, bu olayların mağdurlarının ise özellikle ülkedeki azınlık grupları ..
Yemen’e gidiyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 32. İslam Konferansı Örgütü Dışişleri Bakanları Konferansı’na katılmak üzere bugün Yemen’e gidiyor. Gül, dönem başkanı olarak yarın sabah başlay..
Zorunlu din dersi kalksın İlk kez bir sağ parti genel başkanı Türkiye’de zorunlu din derslerinin kaldırılması çağrısı yaptı. Dün CNN Türk’te yayınlanan ‘Ankara Kulisi’ programına katılan ANAP..
Parti değiştirene dava İzmir’de, 3 Kasım 2002 seçimlerinde, 10’u AKP ve 10’u ise CHP’ye oy veren 20 seçmen, AKP’den ANAP’a geçen milletvekili Serpil Yıldız ile CHP’den SHP’ye transfer olan Ha..
Vekiller maaşta 5’inci Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘Geldiklerinden beri maaşlarına zam yapılmıyor. Lojmanlarından çıktılar. Ciddi anlamda dardalar’ diye savunduğu milletvekilleri, resmi rakaml..
Hem Türkiye’ye, hem Avrupa’ya dokundurdu Yazar Ahmet Altan, Frankfurter Allgemeine Gazetesi’nde çıkan yazısında Türkiye ile birlikte Avrupa’ya da dokundurdu. Ermenilerin ‘kanlı bir yolculukta..
Aldatma ve kandırma AKP’ye, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den sert eleştiri: ‘Aldatma ve kandırma partisi!’ Bahçeli, ‘Türkiye’yi 2 yıl 7 aydır kuşattılar. Bu kuşatma mutlaka kırılmalıdır’ dedi.
İmzalarını çektiler Hollanda’nın AB dönem başkanı olduğu dönemde Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nca finanse edilen bir projeyle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkında hazırlanan rapor, hazırlay..
Mezarına ‘sözümü tuttum’ yazdırdı ABD’de üç ay önce, gıda borusu mahkeme kararıyla çıkartılarak ölüme terkedildikten 13 gün sonra sonra hayatını kaybeden Terri Schiavo’nun kocası Michael karı..
Blair’in oğluna Bush’un Partisinde staj İngiltere Başbakanı Tony Blair, büyük oğlu Euan Blair’i, yakın müttefiği ABD Başkanı George W. Bush’un Cumhuriyetçi Partisi’ne staja yolluyor.
Bill misyoner olsun Hillary de başkan ‘Amerika’nın papazı’ diye bilinen ve ABD’nin en ünlü vaizlerinden biri olan Billy Graham, eski Başkan Bill Clinton’a ‘evanjelist ol, bırak Hillary de ülk..
Guantanamo cilası El Kaide mahkûmlarının alıkonduğu Küba’daki Guantanamo Üssü’nde Kuran’ın tuvalete atıldığına dair iddialar üstüne Pentagon, üssü ziyarete açtı. Kuran artık cerrah maskesiyle..
Türkiye ile müzakereye başlamamak hata olur Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Franco Frattini, Türkiye’ye AB kapılarını kapatmayı düşünmenin yanlış bir seçim olacağını söyledi. ..
Ahmedinecad’ın ilkleri İlk ziyaret: İran’ın dini lideri Humeyni’nin mezarını ziyaret etti.İlk mesaj: Barışçı nükleer programa devam. ABD’ye ihtiyacımız yok. Radikal değiliz.İlk icraat: Kredi ..
Bulgaristan’da aşırı milliyetçi sürprizi Bulgaristan’da son 15 yılın en renkli parlamentosu önceki gün yapılan seçimlerle ortaya çıktı. Sosyalist Parti birinci, 2’nci Simeon Hareketi ikinci, ..
Bilim, ölüleri diriltme yolunda Bilimkurgu romanlarında, gerilim filmlerinde ve kábuslarda karşımıza çıkan ‘yaşayan ölüler’ (zombiler) gerçek oluyor. Bilim adamları ölüleri diriltme yolunda ö..
Kalorifer odalı hayvan barınağı Beykoz’da hayvanseverler ve belediyenin işbirliğiyle yenilenen Beykoz Hayvan Barınağı, yavru ve anne köpekler için özel kaloriferli odaları, tam donanımlı amel..
Dikkuyrukları bitirdik Doğa Derneği, 15 Ocak-20 Şubat 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye kış ortası sukuşu sayımlarının sonuçlarını açıkladı. Çalışma sonunda toplam 1 milyon 323..
Dünyanın en hızlı trenini denediler Japonya’da, rekor hızla saatte 360 kilometre gitmesi planlanan yeni trenin deneme seferinin başarıyla tamamlandığı bildirildi. Japon basın organlarındaki h..
Mantropi, erkeklerin neslini tüketiyormuş Dünyada en çok satan erkek dergilerinden olan Amerikan ‘Maxim’ Dergisi, erkeklerin bakımlı olma merakına isim koydu: ‘Mantropi’. Bu merakı bir ‘hasta..
Natalia’dan Türkçe şarkı Mustafa Sandal’la ‘Hatırla Beni’ şarkısına yaptığı düetle tanınan, KANAL D’nin ilgiyle izlenen dizisi ‘Yabancı Damat’ta da rol alan Yunanlı şarkıcı Natalia, iki hafta..
Bu kez ağlattı 33 yaşında kansere yenik düşen Kazım Koyuncu için dün Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda bir tören düzenlendi. Koyuncu yaşasaydı, bugün cenaze töreninin düzenlendiği ..
Doğalgaza ‘sıfır kárlı ihale’ ucuzluğu Zorlu ve Nurol Enerji şirketlerinin, Edirne-Tekirdağ-Kırklareli Doğalgaz Dağıtım Lisansı ihalesinde 0 (sıfır) kárlı teklif vermesi bazı illerde doğalgaz..
Ortaklık için yabancılarla flörtteyiz Dedeman’ın kendi ismini korumak kaydı ile yabancı ortaklıklara sıcak baktığını belirten Dedeman Hotels & Resorts International Genel Müdürü Koray Yetik, ..
Akaryakıtta zammın ölçüsü vergiyle kaçtı Son bir yılda akaryakıt fiyatları yüzde 35-38 oranları arasında zamlandı. Zam dolar bazında ise yüzde 49-61 oranları arasında değişti. Ancak bu zamlar..
AİHM, bu kez ‘Bilezikçi Çiftliği’ için geliyor Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden (AİHM) bir heyet bu kez bir çiftliği incelemek üzere Türkiye’ye geliyor. İstanbul Üniversitesi (İ.Ü.) tarafı..
186 milletvekilinin kredi kartı iptal Başbakan Erdoğan’ın, ‘milletvekillerinin maaş yönünden zor durumda oldukları’ yönündeki sözlerinin nedeni anlaşıldı. 186 milletvekilinin kredi kartlarına..
Müzakerelerde ‘hiyerarşik çatı’ya girmeyiz Tüsiad Başkanı Ömer Sabancı, ‘TÜSİAD, AB sürecinde en etkin çalışan sivil toplum örgütü, müzakerelerde iş dünyasının temsili hiyerarşik düzende olur..
Baba Şevket Demirel’i masaya oturtma planı Yahya Murat Demirel, Egebank borçlarını ödememekte direnince, TMSF babası Şevket Demirel’e ait aralarında Göltaş Çimento’nun da bulunduğu Isparta’da..
Malikáne satışında ilginç yol arkadaşı İşadamı Halis Toprak’ın eşi Özlem Toprak ile küçük oğlu Turgut, İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ve eşi Meral Göksu dün aynı uçakla İstanbul’dan Londra’ya ..
İSMEK’in sergisini gezenler el emeği eserlere hayran kalıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na devam eden bayanların bir yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru..
Psikolojik danışmanların da danışmaya ihtiyacı olur Psikolojik danışmanlar geleceğe dair ne yapabileceklerini konuşmak için bir araya geldi.
Koç’tan mezunlara tavsiye: Yapacağınız işi severek yapın 1993 yılında eğitim hayatına başlayan Koç Üniversitesi, 11. dönem mezunlarını törenle uğurladı.
Haliç Üniversitesi, 4. yılında 404 mezun verdi Haliç Üniversitesi, önceki akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği törenle 404 öğrencisini mezun etti.
Kültür Bakanı Koç: Yoksulluk kültürünü sizden öğrendim Deniz Feneri Derneği Yoksulluk Araştırmaları Merkezi (DEYAM) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği ‘Yoksulluk Kült..
‘Sinekten dolayı ihraç edilemeyen meyve-sebzeyi yemek istemiyoruz’ Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER), yurtdışına ihraç edilen ancak ithalatçı ülkeler tarafından sağlık açısından sakıncalı bul..
AK Partili gençler uyuşturucuya karşı yürüdü AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’na üye yaklaşık 50 kişilik grup, İstiklal Caddesi’nde yürüyerek "Uyuşturucuya hayır!" dedi.
Dört yüz yıllık notalar sesini buluyor Tatarlara esir düşerek Osmanlı sarayına giren ve saray çevresindeki müziği kayıt altına alıp günümüze ulaştıran Ali Ufkî’nin, Paris Ulusal Kütüphanesi’..
« » 1 2 3 4 5 6 7