25 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

25 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Uyanık' yatırımcılar işbaşında Batan Turkinvest AOG'nin müflis patronu Nasrullah Ayan, bugüne kadar 2 milyon dolar ödediği 10 repo alacaklısının şimdi de devleti soymaya çalıştığını öne süre..
THY'de kavga büyüyor THY çalışanları 4.5 aydır sonuçlanmayan toplusözleşme görüşmeleri karşısında 'özverisiz' çalışarak iş yavaşlatma eylemi yapıyor. Beş gündür iş yavaşlatan THY personeline ..
Dışbank kasım ayında Fortis Dışbank'ın, kasım ayından itibaren Fortis adı ile faaliyet göstereceği açıklandı. Fortis İcra Kurulu Başkanı Jean Paul Votron, Türkiye'deki şube sayısını 170'ten 3..
SPK'dan Uzan'a ceza Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), hisse senetlerini onaylanmamış hisselerle değiştiren ve yönetim kurullarına üye seçimiyle ilgili özel durum açıklaması yapmayan ÇEAŞ ...
Banka yasası topa tutuldu 'IMF'ye 1 Temmuz'a yetişecek' sözü verilen Bankacılık Yasası'nı, Bankalar Birliği, TOBB ve CHP ile AKP'liler eleştirdi.
Şeker Kurumu kurtuluyor Şeker Kurumu'nun lağvedilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yargıdan döndü. Danıştay, kararın yürütmesini durdururken, iptal için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
İran'da kıran kırana İran halkı muhafazakâr ve reformcuların neredeyse ölüm kalım meselesi haline getirdikleri cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için dün sandık başına gitti.
Nükleer istikamet değişmiyor İran'da dünkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ülkenin nükleer programının nasıl bir yön alacağı merak konusu olurken Tahran, sandıkta kimin çıkacağına bağl..
Guantanamo'da hipokrat yok 11 Eylül 2001'den bu yana 40 ülkeden 500'den fazla esirin uluslararası hukuk kuralları hiçe sayılarak tutulduğu ve insan hakları örgütlerinin 'gulag' benzetmesi yap..
Rumsfeld, Irak için ter döktü Bush yönetiminin Irak'ta savaşın kazanılmakta olduğu iddiası bizzat ordu komutanına tosladı. Önceki gün Kongre Silahlı Hizmetler Komitesi'nin karşısına çıkan Sav..
Fransa ve Almanya Blair'e temkinli AB Anayasası'nın Fransa ve Hollanda'da reddi ve 16-17 Haziran'daki zirvede bütçe krizinin çözümlenememesiyle birlik üzerindeki karabulutlar bir türlü dağılm..
Çerçeve belgesi 29 Haziran'da AB Komisyonu, Türkiye'yle 3 Ekim'de başlayacak müzakerelerde izlenecek kuralların yer aldığı müzakere çerçeve belgesini 29 Haziran'da açıklıyor.
Rice ile Köpf bir örnek ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in eşi Doris Köpf, 'moda ikizi' çıktı.
Klan liderine 60 yıl hapis ABD'de, yurttaşlık hakları savunucusu biri siyah ikisi beyaz üç gencin katliyle ilgili 41 yıl sonra adalet önüne çıkan eski Ku Klux Klan üyesi Edgar Ray Killen, 60 ..
Almanya'nın imajı çok iyi Amerikan Pew Araştırma Şirketi'nin 16 ülkede yaptığı anket, 'dünyada en iyi imaja sahip ülke'nin Almanya olduğunu gösterdi.
Roma, CIA'in peşinde İtalya, 'Hayalet esir operasyonu' diye de bilinen bazı kişilerin kaçırılıp başka ülkelere sevk edilmesiyle ilgili olarak 13 CIA ajanı hakkında tutuklama emri çıkardı.
Bremen'de örtü yasağı Almanya'nın Bremen eyaletinde okullarda öğretmenlere başörtüsü yasaklandı.
Yunanistan'ı grev felç etti Yunanistan'da kamu ve özel sektör çalışanlarının, hükümetin işgücü ve vergi politikasını protesto için yaptığı 24 saatlik grev, dün başkent Atina'yı felç etti.
Gelin iki halkı dost yapalım Kara Kuvvetleri Komutanı Büyükanıt, Selanik'teki Harp Akademisi'nde çağrı yaptı: "Tarihin nefret aşılayan bir öğretmene dönüşmesine izin vermeyelim. İki..
Sofya'da sol iktidar göründü Bulgarlar, 2007 öngörülen AB üyeliği öncesi, bugün son kez sandığa gidiyor. Brüksel'in talep ettiği reformların hayata geçirilememesi halinde üyeliğinin bir yıl e..
Telekulağın üstünlüğü CMK öncesi gibi Yeni TCK, CMK ve CİK hazırlanırken öne çıkarılan, 'hukukun üstünlüğü ve AB ile uyum' hedeflerini tartışmalı hale getiren yeni bir düzenleme daha Meclis'..
Savcı: MİT'in suçu yok Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT'in Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına dayanarak yaptığı takip ve dinlemenin usul ve mevzuata aykırılık teşkil etmediği g..
Özkök: TSK pozitif ayrımcı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, hükümete, Güneydoğu'yda ekonomik, sosyal, siyasal adımlar atma çağrısında bulunurken, "Gerektiği sürece askeri o..
Erdoğan'a 'uşaklar'dan Amerika protestosu Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Trabzon'da Tanjant Yolu açılış töreninde halka hitap ederken, bir grup vatandaş, 'Karadeniz uşağı Amerikan uşağı olmayac..
'Atilla Koç şakşuka efesi' TBMM Genel Kurulu'nda dün sivil havacılık kanun tasarısı görüşülürken söz alan CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin...
Maaşta 4. sıra vekillerin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, maaş sıralamasında milletvekillerinin 36. sırada olduğunu söyleyen Meclis Başkanı Bülent Arınç'ı doğrulamadı.
SHP'de ikinci kurultay SHP 2. Olağan Kurultayı bugün Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda toplanıyor.
RTÜK'ü çok sevdiler Hükümet, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Anayasa değişikliğini onaylamasının ardından RTÜK Yasası'nı da bu değişikliğe uyumlu hale getiriyor.
Çernobil tartışması İlk santral 2012'de Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Okay Çakıroğlu, Çernobil'in Türkiye'de zarar vermediğini öne sürdü: "18 ülke etkilendi, Türkiye 1..
'Gazeteci dostu' müftüye sürgün Basına çeşitli hapis cezaları getiren yeni Türk Ceza Kanunu'ndan (TCK) dolayı gazetecilerin cezaevine girmemesi için dua eden Bartın Müftüsü Zeki Sarılar, Bart..
Eğitim-Sen çıkış arıyor Tüzüğünde 'an-adilde eğitime' destek verdiği gerekçesiyle kapatılması istenen Eğitim-Sen, 'çıkış yolu' bulmak için 3 Temmuz'da olağanüstü genel kurulu toplayacak.
Dövizle 21 gün askerlik Yurtdışında çalışan ve yaşayanların yararlandığı dövizle askerlik uygulamasında yükümlülere kolaylıklar getiren yasa tasarısı, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul e..
Efes'te Hıristiyan TV Danimarka'da Hıristiyan dini söylemlerine ağırlık veren KKR/TV adlı televizyon kanalı Türkiye'de istasyon kuruyor.
Ereğli'de neler oluyor? Alkol nedeniyle 18 Haziran'da dört kişinin öldüğü Konya'nın Ereğli ilçesinde, iki kişi daha alkol komasına girmesi, sahte rakı ihtimalini akla getirdi.
Müdür emekli herkes neşeli! İzmir'de 14 lise ve 74 ilköğretim okulu müdürünün yerinin değiştirilmesi tepki görürken, bazı müdürlerin gidişine sevinen de oldu.
İlkokullar için de 100 temel eser Daha önce ortaöğretim öğrencileri için okunması gereken 100 temel eser belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı şimdi de ilköğretim öğrencilerine 100 eser belirled..
Din dersine branş öğretmeni Milli Eğitim Bakanlığı'nın İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yaptığı değişikliğe göre; ilköğretim kurumlarının dördüncü ve beşinci sınıflardaki din kültürü ve a..
Denetimde silahlı saldırı İl Sağlık Müdür Yardımcısı Fuat Kantarcı, denetimde bulunmak için gittiği Ümraniye Devlet Hastanesi önünde uğradığı silahlı saldırıda ayağından yaralandı.
'Çingene Kız' ziyaretçi bekliyor Yapımı yılan hikâyesine dönen Zeugma Müzesi nihayet hizmete girdi. Başbakan Erdoğan'ın açtığı müzede Zeugma antik kentinden çıkarılan tarihi eserlerin yanı sı..
Siverek'te ikinci Zeugma Siverek'te kaçak yapılan bir kazıda, Zeugma antik kentindekine benzer tarihi eserler bulundu. Sabuncu Köyü'nün Subastı Mezrası'nda iki kişinin izinsiz kazı yaptığı i..
Ayasofya müze olarak kalacak Danıştay, Ayasofya Camisi'nin müzeye dönüştürülmesine ilişkin 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı'nın yürütmesini durdurma istemini reddetti.
Bumin sade vatandaş Anayasa Mahkemesi'nde Mustafa Bumin'in dört yıllık başkanlık dönemi sona erdi. Yarın yaş haddinden emekliye ayrılacak olan Bumin, mesai arkadaşlarıyla vedalaştı, &quot..
Hüzünlü veda Ağrı'da askeri aracın mayına çarpması sonucu şehit olan erlerden İdris Candan'ın (üstte) cenazesi memleketi Konya'nın...
Hükümetin gözü 'Yüzüncü Yıl'da Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'ndeki yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları nedeniyle Meclis araştırma komisyonu kurulmasını sağlayan AKP, şimdi de Milli Eğitim Bakanı..
Sekiz PKK'lı öldürüldü Bingöl ve Şırnak'ta güvenlik güçleriyle çatışmaya giren sekiz PKK'lı öldürüldü. Bingöl'ün Karacehennem Ormanları bölgesinde bulunan PKK'lı grupla güvenlik güçleri arası..
Bombayı düşürdüler 2. Taktik Hava Kuvvetleri'ne bağlı kent içindeki 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan dün sabah uçuş eğitimi için kalkan bir savaş uçağından bomba düştü.
Kibrit yansa haberdar Datça'da 30 yaşındaki Özgül Önzehir'in yaşamı, sekiz yaşındaki oğlu Orhan ile birlikte 430 metre yüksekliğindeki tepede bulunan yangın gözetleme kulesinde geçiyor.
250 nüfusa 600 kişilik cami... Samsun'daki 250 nüfuslu Beyköy'e 600 kişilik cami yaptırıldı. Eski cami 2001'de yıldırım düşmesi sonucu yanınca emekli ilkokul öğretmeni Necip Doyaroğlu, kamp..
Hemşire azsa hijyen zor Sekiz bebeğin Serretia bakterisi nedeniyle hayatını kaybettiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin başhekimi Doç. Dr. Armağan Altun, hemşire azlığının enfe..
Yarı robot yarı insan! İki kolu da omuz hizasından kopan ABD'li işçi, protez eli ve parmaklarıyla dokunduğu nesneleri hissetmeye başladı! Jesse Sullivan, uzuvlarını kaybetmiş ya da felç olmuş..
« » 1 2 3 4 5 6 7