25 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

25 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gemlikli minibüsçülerde yönetim, güven tazeledi Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapılan 73 Nolu S.S. Güzel Gemlik Otobüs ve Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin kongresinde mevcut yöne..
Uludağ Gemlik Kampüsü ÖSS kitapçığına alındı Uludağ Üniversitesi Gemlik Kampüsü, 2 yüksek okul ile Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) kitapçığına alındı. Uludağ Üniversitesi Gemlik Kampüsü Müdürü Pro..
Naşa Kaplıcası keşfedilmeyi bekliyor Kaplıca ve termal turizmi ile meşhur Kütahya'da, bilinen yerlerin dışında henüz keşfedilmemiş sıcak su alanlarının da bulunduğu belirtiliyor.
Yüksek işsizlik oranına rağmen sanayici, vasıflı eleman bulamıyor Ereğli’de başarılı lise öğrencilerine ödül töreninde konuşan MÜSİAD Başkanı Dr. Ömer Bolat, son bir yıl içinde 960 bin kişiye..
‘Irak’taki sivil kayıplar için hesap sorulamaması kabul edilemez’ Irak Savaşı’nın mimarı ABD Başkanı George W. Bush ve en büyük destekçisi İngiltere’nin Başbakanı Tony Blair’i, savaş sırasınd..
Bush, Caferi’ye Irak’tan çekilme takvimi vermedi ABD Başkanı Bush, Irak’ın önündeki yolun kolay olmadığını belirterek, mevcut şartlar altında askerlerin çekilmeyeceğini söyledi.
‘Suriye’de Irak tarzı değişiklik olamaz’ ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Suriye’de Irak tarzı bir rejim değişikliğinin uygun olmadığını; ancak Şam yönetiminin politikalarını değiştirme..
Hak ve Özgürlükler Hareketi seçimlerde yine kilit parti Bulgaristan, 240 sandalyeli parlamentosunun 40. dönem milletvekillerini belirlemek için bugün sandık başına gidiyor.
Y. Karabağ sorununda çözüm umutları artıyor Türkiye’nin Ermenistan’la ilişki kurmak için önkoşullardan biri olarak ileri sürdüğü Yukarı Karabağ sorununda çözüm umutları artıyor.
Org. Yaşar Büyükanıt Atina’dan ‘mutlu’ ayrıldı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 3 günlük Yunanistan ziyaretini dün tamamladı.
İran halkı, ilk kez ikinci tur seçimde oy kullandı; ibre Rafsancani’yi gösteriyor İran halkı, 1979’dan beri ilk kez ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimleri için dün sandık başına gitti.
Çerçeve belgesi haftaya komisyonda ele alınıyor Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye ile 3 Ekim'de başlayacak tam üyelik müzakerelerin temelini oluşturacan çerçeve belgesinin çarşamba günü ..
Putin için ‘hülle seçim’ ve ‘Beyaz Rusya’ formülü Eski Sovyet cumhuriyetlerindeki kadife devrimlerin Rusya’yı nasıl etkileyeceği hususundaki tartışmalar bitmezken, Devlet Başkanı Vladimir Put..
Doktorlar tazminat riskine karşı sigorta yaptırıyor Tıbbî hatalarından dolayı yeni TCK uyarınca ödeyecekleri yüksek tazminattan çekinen doktorlar da sigorta yaptırıyor. 100 ila 400 YTL prim t..
Benzinin litresi 2 dolara yaklaştı Uluslararası piyasalarda ham petrol fiyatlarının rekor düzeylerde seyretmesi sebebiyle Tüpraş süper ve kurşunsuz benzinin rafineri çıkış fiyatına 9 günlük a..
‘Türk tekstili Çin’e karşı ayakta kalır’ Uluslararası Tekstil Sanayicileri Federasyonu (ITMF) Genel Müdürü Herwig Strolz, Türkiye'nin tekstil ve hazır giyim konusunda olumlu bir konumda bulun..
Tüpraş'ın geleceği, AB süreciyle yakından bağlantılı Tüpraş ihalesine katılmak için ön yeterlilik alan şirketlerden Polonyalı PKN Orlen, Tüpraş'ın geleceğinin Türkiye'nin AB süreciyle yakında..
Binalar yıkılmadan üçüncü pist açılıyor Atatürk Hava Limanı'ndaki trafiği rahatlatmak için yapılan 3. pist temmuzda hizmete girecek. Pisti inceleyen Türk Hava Yolları ve özel havayolu şirketl..
AB ile sebze-meyve krizi yaşayan Rusya, Türkiye’ye jet çözüm sundu Rusya ile yaşanan meyve-sebze krizinin daha fazla uzamadan çözülmesinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'ye v..
Şeker Kurumu yüksek mahkeme yolunda Danıştay, Şeker Kurumu'nun kapatılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurdu.
Kayıtlı üç şirketten biri Marmara'da Türkiye'de iller bazında incelendiğinde kayıtlı işletmelerin yüzde 53'ü en büyük 10 ilde faaliyet gösteriyor.
Telekom’da ihale tamam zarflar 1 Temmuz’a kaldı Türkiye'nin en büyük özelleştirmesi olarak kabul edilen Türk Telekom'un yüzde 55'lik hissesinin blok satış ihalesi dün yapıldı.
Bilgisayarlar 10 kat hızlanacak Bilgisayar sektörü teknolojik değişimde kendisi ile yarışıyor. Otomobillerin 10 yılda kazandığı teknolojik gelişimi bilgisayarların 1 yılda kat ettiğini belirt..
Bilgin’e yeniden başkanlık yolu açıldı Bankacılık Yasa Tasarısı, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı. Yaklaşık 1 aydır alt komisyonda gözden geçirilen taslakta bazı maddelerin de..
D-8 uçağı için pazar bulunamadı D-8 (gelişen 8 ülke) platformu çerçevesinde üretilen ilk Müslüman ülkeler ortak yapımı tarım uçağının seri üretimi ‘pazar potansiyeli bulunmadığı’ gerekçesiyle..
AB müzakerelerinde özel sektörü kimse tek başına temsil edemez Avrupa Birliği ile müzakerelerde heyette kimin yer alacağı tartışmaları sürüyor. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD..
Karun Hazineleri’ndeki bozulmaya bakanlık el koydu Kültür ve Turizm Bakanlığı, korozyona (paslanma) uğrayan Karun Hazineleri’ni bakıma aldı.
MOBESE kameralarının çektiği görüntüler Hollywood filminde Yönetmenliğini Charles Winkler’in yaptığı, Amerikan-Türk ortak yapımı "The Net 2" filminin Kapalıçarşı’daki takip sahneleri Mobil El..
Müzedeki eserler personel eksikliğinden sergilenemiyor Personel ve fizikî mekan yetersizliği, tarihî eserlerin sergilenmesini engelliyor. Türkiye’deki toplam 95 müzede 2 milyar 800 bin tarihî..
‘Ayasofya ibadete açılsın’ talebine Danıştay’dan ret Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya Camii’nin müzeye dönüştürülmesine ilişkin 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdu..
Savcılar artık ince eleyip sık dokuyacak Soruşturma ve yargılamanın hangi prosedüre göre yapılacağını düzenleyen Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK), davaların daha hızlı sonuçlanması için yargılama..
Emniyet’ten savcılara TCK eleştirisi Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, polisin iş yoğunluğunu artırdığı için yeni Türk Ceza Kanunu’ndan şikayetçi olduğunu söyledi.
Mayına çarpan araç ‘protesto panosu’ oldu Tunceli merkeze bağlı Batman köyü yolu üzerinde terör örgütü mensuplarınca yola döşenen basma düzenekli mayın, 62 T 0070 plakalı Ali Akbayır’a ait ti..
20 yıl önce beraat edenler hâlâ aranıyor 1983, 1984 ve 1985 yıllarında suç iddiasıyla açılan; ancak beraat, af ve zamanaşımı gibi sebeplerle düşüm ya da iptal edilmesi gereken fişlerin iptal ..
‘MİT’in dinlemesi usule aykırı değil’ Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına dayanarak yaptığı takip ve dinlemeni..
Özkök’ten büyükelçilere: Teröre kayıtsız kalamayız Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Doğu ve Güneydoğu'daki sorunun çözümü için ekonomik tedbirlerin devreye girmesi gerektiğini söyle..
Bomba imha uzmanlığı kursuna polisten rekor başvuru Emniyet’in emekli olan ya da patlama sonucu şehit düşen bomba imha uzmanlarının yerine alacağı 30 kişilik kadroya 7 ilden 1.000’in üzerinde..
Evin çatısına uçaktan roket düştü Diyarbakır Askeri Havaalanı yakınlarında uçuş eğitimi yapan uçakların birinden düştüğü iddia edilen savaş eğitim mermisi bir evin çatısını deldi.
Danimarkalı misyonerler TV ile geliyor Danimarka'da faaliyet gösteren Pinse Hareketi adlı misyonerlik teşkilatı, Türkiye'de Hıristiyanlık propagandası yapacak bir televizyon kanalı kuracağını..
Alo 157 yardım hattı hayat kurtardı ABD tarafından finanse edilen ve Türk hükümeti tarafından koordine edilen ‘157 yardım hattı’, 5 yabancı uyruklu kadının insan kaçakçılarının elinden kurtar..
Yeni ÖSS’de sayısalcılar ‘İktisat’a giremeyecek YÖK’ün değiştirdiği yeni ÖSS sistemi, sayısalcıların iktisat, işletme, ekonomi, ekonometri, felsefe, sınıf öğretmenliği ve okulöncesi öğretmenl..
YÖK üyesi Günçer’den Teziç’e tutarsızlık suçlaması Yükseköğretim Kurulu üyelerinden Barbaros Günçer, YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in İstanbul’da yapılan toplantıda 0,3 olan katsayının 0,45 olmas..
KPSS tercih formları 5 Temmuz’da alınacak Kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atanmak isteyen adaylar, 2005-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) tercih kılavuzu ile formunu 5-15 Temmuz tarihler..
Yabancı Dil Sınavı yarın yapılıyor Öğrenci Seçme Sınavı’na geçen hafta katılan adaylardan üniversitelerin yabancı dil ile ilgili bölümlerinde okumak isteyenler, yarın Yabancı Dil Sınavı’na (Y..
‘Ahmet Feyzi Kul, Risale-i Nur hareketinin manevî avukatıydı’ Risale-i Nur talebelerinden Ahmet Feyzi Kul, ölümünün 33. yıldönümünde dava arkadaşları tarafından anılacak.
‘Türkiye ilk nükleer santrala 2012’de kavuşacak’ Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Başkanı Oktay Çakıroğlu, 26 Nisan 1986 tarihinde Çernobil Nükleer Enerji Santralı’nda yaşanan patlamadan s..
Gazeteci Ali Çelik’in ismi sokağa verildi Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Zaman Gazetesi Kahramanmaraş Temsilcisi Ali Çelik’in ismi, evinin bulunduğu sokağa verildi.
Bakanlık: Vizite kâğıdı uygulaması sürecek Sağlık Bakanlığı, 1 Temmuz 2005 tarihinden itibaren tüm hastanelerde on-line provizyon sistemine geçileceğini, ancak vizite kâğıdı uygulamasının sür..
Türkiye-Hindistan adlî tıpta işbirliğine başladı Türkiye ve Hindistan, adli bilimler ve adli tıp alanlarında işbirliğine başladı. Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Hintli adli bilimler uzmanı Pro..
İlköğretim öğrencilerine de 100 temel eser Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liseden sonra ilköğretim öğrencileri için de ‘100 temel eser’ hazırladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7