24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hurdalardan üretilen inşaat demiri hayatımızı tehdit ediyor Jeoloji Mühendisler Odası Merkez Yürütme Kurulu Başkanı İsmet Cengiz, deprem kuşağında yer alan Türkiye’de inşaatlarda hurda demirl..
Freni boşalan greyder, yüz metrelik uçuruma düştü Zincirlikuyu Mezarlığı’nda yol genişletme çalışması yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait greyder, yaklaşık yüz metrelik tepeden ana ca..
Zincirleme kaza, Boğaz köprülerinde trafiği tıkadı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa yakası çıkışında meydana gelen zincirleme kaza, trafiğin uzun süre aksamasına sebep oldu.
Haydarpaşa Limanı’nın satışına protesto Haydarpaşa Limanı önünde bir araya gelen Türk Ulaşım-Sen ve Türk Kamu-Sen üyeleri, limanın satılması kararını protesto etti.
Özelleştirmeyi protesto eden Telekom çalışanları iş bıraktı Türk Telekom’un özelleştirilmesi kararını protesto eden yaklaşık 3 bin Türk Telekom çalışanı, iş bırakarak eylem yaptı.
Söküm çalışmaları süren batık gemide yangın çıktı Kumkapı’nın sembolü haline gelen "Selin S" isimli batık gemide sabah saatlerinde yine yangın çıktı.
Beyaz Rusya’dan Bursa’ya ziyaret Beyaz Rusya'nın (Belarus) Ankara Büyükelçisi Natalia Zhylevizh, Bursa Valisi Oğuz Kağan Köksal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i ziyaret etti.
Türk işadamına çağrı: Şirketini Almanya’da kur, AB’ye hemen gir Almanya’nın Hamburg eyaleti Ekonomiyi Teşvik Kurulu (HWF) Senato Başkanı Harmurt Bosk, Türk işadamlarını Almanya’da şirket kurm..
Kaza kurşunu ile şehit olan er toprağa verildi Şırnak’ta vatani görevini yaptığı sırada, nöbet değişiminde arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla hayatını kaybeden jandarma komando er S..
Bilecik’te üniversite için camilerde para toplanacak Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı yeni üniversite kurulacak 16 il arasına giremeyen Bilecikliler, üniversite için harekete geçti.
Yeni üniversiteler listesinde Düzce ilk 3 arasında yer alıyor Milli Eğitim Bakanlığı, 16 yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun taslağını Başbakanlık’a gönderdi.
4 metreden babasının laptopuna emekleyen Emre birinciliği kaptı Zonguldak Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Karaelmas Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında bebek emekleme yarışm..
Tavşanlı Belediyesi’nden müziğe meraklı gençlere ücretsiz kurs Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde açılan Yaz Müzik Okulu gençlere müzik eğitimi verecek.
Kırmızı pasaportunu yenilemeyen 125 bin göçmen oy kullanamayacak Türkiye'de yaşayan Bulgar göçmeni vatandaşlar, Bulgaristan'da 25 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde oy kullanmak ..
AB’nin müzakere çerçeve belgesi, 17 Aralık şartlarını daha da ağırlaştırabilir Türkiye ile 3 Ekim’de başlayacak müzakerelerin hangi zeminde yapılacağını belirleyecek AB Komisyonu ‘çerçeve bel..
İngiltere ve Almanya’dan genişlemeye tam destek Avrupa Birliği (AB) bünyesindeki referandum ve bütçe krizlerinin ardından tartışmaya açılan genişlemeye Birlik’in ağır topları İngiltere ve Alm..
Bush ve Blair, ‘tarihe not düşmek için’ yargılanıyor Çeşitli sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve hukukçuların öncülüğünde düzenlenen Irak Dünya Mahkemesi’nin (WTI) nihai oturumu, Topk..
ABD’nin dünyadaki imajı Çin’in de gerisine düştü Uluslararası bir kamuoyu yoklaması, Irak işgalinin ardından ABD’nin imajında büyük bir gerileme yaşandığını; pek çok ülke vatandaşının Çin’e b..
Rafsancani, cumhurbaşkanlığı için 160 milyar dolarlık seçim vaadinde bulundu İran, 26 yıl önce gerçekleşen İslam Devrimi sonrasında bugün ilk kez cumhurbaşkanlığı için ikinci tur seçimlere gi..
‘Ilımlı muhafazakâr Rafsancani, oyların üçte ikisini alır’ Cumhurbaşkanlığı koltuğuna ‘aşırı muhafazakâr’ bir ismin oturmaması için İran toplumundaki farklı unsurların ikinci turda birleşeceğ..
Rum vatandaşı, yardım için KKTC’ye iltica etti Kıbrıs Rum Kesimi’nden KKTC’ye geçen Rum vatandaşı Themistoklis Georgiu iltica başvurusunda bulundu.
Hariri suikastını Türk polisi aydınlatacak Şubat ayında uğradığı suikast sonucu öldürülen Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’nin cinayetini Türk polisi çözecek.
Sebze krizi bitti, Rusya’ya ihracat kademeli başlıyor Rusya ile Türkiye arasında ‘domates krizi’ olarak da adlandırılan yaş meyve ve sebzelerin ithaline getirilen yasak kaldırıldı. Buna göre ..
Teknik puanı 75’i geçemeyen firmanın Telekom zarfı açılmayacak Türkiye'nin en büyük özelleştirmesi olarak kabul edilen Türk Telekom ihalesinde teklifler bugün alınıyor.
AB’den örnek karar: Otoban zammı iptal, paranızı geri alın Avusturya’nın on yıl önce yaptığı otoban zammı Avrupa Adalet Divanı'ndan döndü. Hükümet, bu sürede yoldan geçenlere zam farkını iade..
Ofis müdahale etti, buğday fiyatı 36,5 kuruş Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buğday alımına 30 ton sınırı getirmesi sonucu çiftçinin ürününü tüccara 23 Yeni Kuruş'a satmak zorunda kalması üzerine..
Sekiz bin mimar İstanbul’a 30 milyon dolar bırakacak Ev sahipliği yaptığı uluslararası toplantılarla kongre merkezi olma yolunda ilerleyen İstanbul, büyük bir organizasyona daha hazırlanıyor...
İstanbul, kongre turizminin parlayan yıldızı 1996'daki Habitat Kongresi ile uluslararası kongre turizmine adım atan İstanbul, son birkaç yılda büyük mesafeler aldı.
Koç: Arçelik’e Türkiye sınırları dar geliyor Avrupa'nın ilk beş beyaz eşya üreticisinden biri olan Arçelik. 50. kuruluş yıldönümünü, Koç Holding Şeref Başkanı ve Arçelik Yönetim Kurulu Başkan..
IMF kredi için 2 yasayı bekliyor Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Tom Dawson, Türkiye’nin yeni programının birinci gözden geçirme döneminin tamamlanması için Sosyal Güvenl..
Muhalefet gündemi saptırmasın Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Avrupa Birliği sürecinde ülke gündeminin sapmaması konusunda muhalefet parti..
Trakya doğalgaz dağıtım ihalesine ‘sıfır kâr’ teklifi damgasını vurdu Edirne-Tekirdağ-Kırklareli Doğalgaz Dağıtım Lisansı İhalesi, Nurol, Delta ve Zorlu firmalarının açık eksiltme usulü ile "..
Asya Finans’ın notu yükseldi Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Asya Finans’ın uzun vadeli yabancı ve yerli para cinsinden kredi notunu ‘B-’den ‘B’ye yükseltti.
Doğuş’a kredi vermek için 30 yabancı banka başvurdu Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Doğuş Otomotiv’in ABN Amro liderliğinde 25 ayrı bankadan aldığı gayri nakdi sendikasyon kr..
Tuz Gölü’nü kurtarma projesi bölge çiftçisini umutlandırdı Sanayi ve kanalizasyon atıkları yüzünden Tuz Gölü ve havzasında kullanılmaz hale gelen yüz binlerce dekarlık tarım arazisi Çevre Kor..
Su şebekesine güvenmeyen belediyeler fazla klor katıyor Türkiye’de birçok belediye, altyapı sistemine güvenmediğinden suyu temizlemek için yüksek oranda klor kullanıyor.
Kimliğinize sahip olun, sabıkalı çıkabilirsiniz Savaş Coşkun (26), ehliyetini almak için gittiği karakolda ‘Sabıkalısın, önce mahkeme kararlarını getir' sözleri ile karşılaştı.
Mayınlı pusuda şehit olan erler toprağa verildi Ağrı’nın Taşlıçay ilçesi Yukarıtoklu köyünde devriye gezerken kurulan mayınlı pusuda şehit olan jandarma er İdris Candan, şehit er Mehmet Ali A..
Org. Büyükanıt: Türban konusunda söylediklerimin arkasındayım Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Büyükanıt, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde yaşanan ‘başörtüsü krizi’nin ardından yaptığı açı..
Yeni ÖSS tek oturumda iki aşamalı yapılacak YÖK'ün yaptığı değişiklik sonrasında 2006 ÖSS'de öğrenciler tek oturumda iki aşamalı bir teste tabi tutulacak.
Teziç ‘katsayı aynen kalsın’ demiş İstanbul’da önceki gün yapılan YÖK Genel Kurulu’nda Erdoğan Teziç’in katsayı adaletsizliğinin sürmesinden yana oy kullandığı ortaya çıktı.
‘YÖK’ten bir şey beklemek, ölü gözünden yaş beklemek gibiydi’ YÖK’ün ÖSS’de meslek lisesi öğrencilerine yönelik hiçbir yenilik getirmemesi eğitimcilerin tepkisini çekti.
Bu binayı çelişkili raporlar ayakta tutuyor! ‘Türkiye depremle yaşamaya alışmalı’ sözü 17 Ağustos 1999'dan sonra adeta 'özdeyiş' oldu. Ancak halk olayın ciddiyetini unuttu, kurumlar eski alış..
Türkiye, Fehriye Erdal’ı bir kez daha isteyecek Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Belçika’daki prosedürün tamamlanmasının ardından terörist Fehriye Erdal’ın Türkiye’ye iadesini isteyeceklerini söyle..
Erdil’in alımlarını inceleyen protokol müdürü, tayin edilmiş Yolsuzluk iddiaları nedeniyle hakkında dava açılan Deniz Kuvvetleri Komutanı (DDK) emekli Oramiral İlhami Erdil’in görevi sırasınd..
Gelirlerine el konulan polis ticaretten vazgeçti Kurumlara ait vakıfların bağış toplaması yasaklanınca, Emniyet önemli bir kaynaktan oldu.
Böbrek nakli bekleyenlere ‘takaslı’ sistem Organ bağışının yeterli olmamasından dolayı ülkemizde binlerce böbrek hastası nakil sırası bekliyor. Türkiye’de de geliştirilecek ‘takas sistemi’ne ..
İçimdeki ses ‘anne olacaksın’ diyordu İsviçre’de yaşayan, 13 yıldır çocuk özlemi çeken ve bugüne kadar 12 kez tüp bebek tedavisi gören Sultan Samancı, oğlu "Bilal’’e, İstanbul Etiler’deki Fer..
Amerika’daki doktorların yüzde 76’sı Allah’a inanıyor Amerika’da yapılan bir araştırma doktorların çoğunun Allah’a ve ahiret gününe inandığını gösterdi.
Said Nursi’nin talebesi Ahmet Feyzi Kul dualarla anılıyor Bediüzzaman Said-i Nursi'nin ilk talebelerinden olan Ahmet Feyzi Kul, mezarı başında anılacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8