24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eski bakan usulsüz parayla eşine ev aldı Yüce Divan'da tanık olarak dinlenen Koç, eski bir bakanın usulsüz ihaleden aldığı payla eşlerine ev aldığını duyduğunu söyledi ama isim vermedi. Yüce ..
3 Ekim öncesinde önlem aldı cephanesini 6 ayda doldurdu Hazine dün tarihinin en düşük faiziyle borçlanma fırsatı yakaladı. 7 yıllık tahvili yüzde 4.75 faizle satan Hazine, 6 ayda hedefini aşa..
Tezgahaltı bitmezse reel faiz çok zor düşer! Tezgahaltı faiz uygulaması yaygınlaşırsa, kendini yeni toparlayan bankacılık sektörü yara alır. Düşmesi herkes tarafından arzulanan reel faiz süre..
Sıfır kârlı doğalgaz EPDK'yı bile şaşırttı Trakya doğalgaz dağıtım ihalesine giren Nurol ve Zorlu'nun "kârsız bu işi yaparız" teklifi üzerine, EPDK da abone bedelinde indirim istedi. Şirketle..
Erdemir'de tek kriter 'fiyat' olmayacak Özelleştirme İdaresi, TBMM KİT Komisyonu'na gönderdiği bir yazıda, giderek tartışmalı hale gelen Erdemir'in blok satışını savundu. Yazıda, "Özelleştirm..
Yabancı yatırımcı bize zaten güveniyor, iknaya gerek yok Ferit Şahenk, Doğuş Otomotiv'in aldığı 250 milyon Euro'luk kredinin Türkiye'nin geleceğine olan güveni gösterdiğini söyledi ve ekledi:..
Arçelik dünyadaki ilk 10 markadan biri olacak Koç Holding'in 'Amiral Gemileri'nden' Arçelik, 50. yılını kutladı. 2.7 milyar Euro'luk ciroyu yakalayan Arçelik, 50 yılda 2 saniyede 1 ürün satar..
Telekom'da tarihi gün Türkiye'nin en büyük özelleştirmesi olarak gösterilen Türk Telekom için teklif süresi bugün bitiyor. Yüzde 55'inin blok satışına yönelik ihalede izlenecek yol haritası b..
Karga Haşmet Fatih esnafının maskotu oldu Yağmurlu bir kış günü Fatih'teki dükkanların önüne sığınan karga, 4 aydır esnaf tarafından besleniyor. Karganın adını Haşmet koyan internetcafe işlet..
Ritz Carlton'un patronu eşiyle birlikte İstanbul'da Ünlü oteller zinciri Ritz Carlton'un sahibi Bill Marriott, 50'nci evlilik yıldönümlerini kutlamak için eşi Donna Marriott ile İstanbul'a ge..
'Başka Muratlar ölmesin' Arkadaşının kullandığı otomobilin aşırı hız yapması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden Murat Faks, ailesi ve dostları tarafından doğum gününde mezarı başın..
Küçük balerin büyüledi Babası Kıbrıslı Türk, annesi Yeni Zelandalı yedi yaşındaki Perihan Gülen, İngiltere'nin başkenti Londra'da bale alanındaki başarılarıyla herkesi kendisine hayran bırakt..
Çalıntı otoda ceset bulundu Gebze'ye bağlı Dilovası Beldesi'nde faaliyet gösteren bir firmada üç gün önce güvenlik görevlisi olarak işe başlayan Muhammet Özdemir'in cesedi, çalıntı bir otomob..
Ruhsat alamayınca rehin aldı Burhaniye ilçesine bağlı Pelitköy beldesindeki evini büfeye dönüştürme talebiyle başvurduğu belediyeden olumsuz yanıt alan B.U. belediyeyi bastı. Pelitköy Belediy..
Yola çıkan eşekler can aldı Solhan'da meydana gelen kazada iki kişi öldü 21 kişi yaralandı. İzmir Van otobüsünün sürücüsü Naim Erkuş, Yedievler mevkiinde yola çıkan eşeklere çarpmamak için di..
Patlayan lastik 5 cana mal oldu Hasankeyf'te bir yolcu minibüsünün lastiğinin patlaması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi öldü, sürücü Mehmet Şirin Çetin'in de aralarında bulunduğu 22 kişi y..
Sude havuzda boğuldu Güvenlik görevlisi ailenin bebeği, yazlık sitede havuza düşerek yaşamını yitirdi. Kocaeli'ne bağlı Kandıra'da yazlık bir sitede görevli ailenin iki yaşındaki kızı Sude Na..
Senar 'malulen emekli' oldu Doktoru, şu an Bodrum'daki evinde dinlenen Müzeyyen Senar'ın sahne hayatının tamamen sona erdiğini bildirdi. Kaz dağlarına ve GAP'a yaptığı gezi sırasında zatürree..
Misafir öğrenciler Diyarbakır'ı seçti Litvanyalı iki tıp öğrencisi AB Eğitim Programı Erasmus çerçevesinde staj için Türkiye'ye geldi. Öğrenciler Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 6 ay sür..
Bir kazaya teslim olduk Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki kaza, koca şehrin trafiğini bir anda alt üst etti. Boğaziçi Köprüsü'ne yönlendirilen araçlar buranın da tıkanmasına neden oldu. Otomo..
Türk dostu Ermeni yazar Taşçı öldü Ermeni soykırımı iddialarına karşı hayatı boyunca Türkler'i savunan Ermeni asıllı yazar Edward Taşçı yaşamını kaybetti. Ermeni soykırımı iddialarına karşı h..
Kocaeli'ni sarsan rapor Bakanlık müfettişleri, 17 Ağustos depremi sonrası yapılan yol, kaldırım ve bina güçlendirme çalışmalarında yolsuzluk olduğunu iddia etti. 20'ye aşkın belediye başkanı ..
'Alçak' klimaya karşı hukuk savaşı başlattı Avukat Yusuf Akın, yağmurlu bir günde şemsiyeyle yürürken bir binanın duvarına takılı olan klimaya çarparak gözünden yaralandı. Şimdi Avukat Akın i..
'Olay yeri'nde göreve başladı Boğaziçi Köprüsü'nde kaza yaparak araçtaki Yeliz Telli'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan komiser tahliye edildikten sonra Köprü Koruma Şube Müdürlüğ..
Süleymancılar'ın miras kavgası... AKP Milletvekili M. Beyazıt Denizolgun ile kardeşi eski bakan Arif Ahmet annelerinden kalan ev için mahkemelik oldu. Kızkardeşleri ise noktayı koydu: Siyasi ..
Kutu açılsın kötü söylensin Sandra Forutan diye birinden Amerika'- dan bir paket gelse ve üzerinde 'oğlunuzun doğum günü için hediye' yazsa bir dargelirli olarak ne düşünürsünüz? Fazla seçene..
Sanal âlemde tehlikeli reçete Doktor kontrolünde alınması gereken, çoğunun kullanım süresi dolmuş ilaçlar, sayısı 350 bini bulan internet sitelerinden sipariş edilebiliyor. Türkiye'de yeşil r..
Havuzda boğulan Derya yüzücüymüş Bahçeşehir’de amcasına ait villanın havuzunda yüzerken sara krizi geçirince boğularak hayatını kaybeden Hüner Uluslararası Taşımacılık’ın sahiplerinden Niyazi..
İstanbul kilitlendi Anadolu’dan Avrupa yakasına geçmek üzere Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giren 34 AE 3119 plakalı otomobile, dün saat 06.30 sıralarında bir araç çarparak kaçtı. Otomobil sü..
Transseksüel yetime aylık Danıştay 10. Dairesi’nin ameliyatla cinsiyet değiştirip kadın olan transseksüellere anne ve babalarının emekli aylığı bağlanması yolundaki kararının ‘içtihat’ halini..
Polemiğe girmeyiz Geçen hafta kaybettiğimiz gazeteci ve tiyatrocu Recep Bilginer’in, Doğan Kitapçılık tarafından yayımlanan ‘Üç İktidar Üç Hayal Kırıklığı’ isimli kitabında yer alan Mareşal F..
Dizi setlerine baskın, tartışma çıkardı Rekabet Kurumu Başkanı Mustafa Parlak, dizi yapımcılarının ‘aralarında rekabete aykırı anlaşma yaptıkları’ iddiasıyla yapılan baskında, incelemeyi enge..
Arazi de veririm deyince kilise hemen başvurdu Cami, mescid, Kuran kursu gibi dini yerlere tanınan bedava su hakkının kendilerine de tanınması için Danıştay’a dava açan ve kazanan Batıkent Pr..
Anti kamusal alan Antalya plajları, kızgın güneşten kaçıp serinlemek isteyenlere ev sahipliği yapıyor, ancak denize giremeyen tesettürlü kadınlar mayoyla yüzenleri izlemekle yetiniyor Hava sı..
YÖK çözmedi ÖSS daha da ağırlaştırıldı YÖK, 1998 yılında aldığı kararla sistemi içinden çıkılmaz hale getirdi. Yapılan son YÖK Genel Kurulu’nda bu kararın düzeltileceğini bekliyorduk. Ancak d..
Muhalefet imzaları noterle göndermiş MHP’de olağanüstü kurultay toplanması için yeterli imzayı bulduklarını duyuran parti içi muhalefet sözcüleri, noter tasdikli imzaların yine noter aracılığ..
Elenen ‘çırak’ ölümden döndü Kanal D’de yayınlanan Çırak programında finalde yarışan ve elenen Gökçe Ilgaz’ın içinde bulunduğu otomobil dün sabaha karşı aşırı hızdan önce bariyerlere sonra el..
VIP-CIP karşılama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep gezisinde, karşılamaya gelenler harem-selamlık bir görüntü yansıttı. Başbakan, eşi Emine Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla K..
Aydınların AKP kavgası Ünlü Yazar Aziz Nesin’in matematik profesörü oğlu Ali Nesin’in, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı övüp savunduğu için, solcu arkadaşları sanat galerisi sahibi Nevzat Metin, şai..
Türban değil, tipik bir başörtüsü Hukukçu Kezban Hatemi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başına taktığı örtü için, ‘Tipik bir başörtüsü’ yorumunu yaptı.
Vetolu TCK aynen TCK Adalet Komisyonu, kaçak Kuran kurslarının önünü açan vetolu yasayı değiştirmeden TBMM Genel Kurulu’na sevk etti. AKP Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, Kuran kursları iç..
Şehidi omuzladılar Ağrı’nın Taşlıçay İlçesi’nde terör örgütü PKK’nın yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen Konyalı Jandarma er İdris Candan ile Gaziantepli Mehmet Ali Aslan’ın ce..
3 milyar dolarlık zirvede termos sırrı 3 milyar dolarlık askeri ihtiyaçlar için önceki gün yapılan toplantıda ilginç bir güvenlik önlemi alındı. Bilgi sızdırmamak amacıyla 4.5 saat süren topl..
İki dakikada bittiler Wimbledon'da tek erkeklerin favori isimlerinden Henman ve Nadal, rakiplerine 2 dakika ara ile yenilip, 2. turda elendi. Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde 4 nu..
Detroit gönüllerin şampiyonu! Detroit Pistons&Spurs NBA şampiyonluğu için kapışırken, iki takımın dansçı kızları da güzellikleri ile finallere renk getirdiler. NBA final serisinde şampiyon ta..
Nurcan: Sıfırdan başlayacağım Türkiye'nin ilk bayan olimpiyat şampiyonu Nurcan Taylan, Almeria'da herşeye sıfırdan başlamak istiyor . Akdeniz Oyunları kafilemizin en önemli ismi hiç kuşku yok..
Gönderiliş tarzını doğru bulmadım Trabzonspor Teknik Direktörü Güneş, "Milli Takım'ın hocası bu şekilde gönderilmemeli" diye konuştu. Yeni sezon hazırlıklarını Bolu Gerede'de yaptığı kamp ile..
Savaşa hazırım Beşiktaş'ın yeni transferi Kürşat Duymuş, siyah-beyazlı ekibin askeri olacağını belirterek, "Savaşçılık benim ruhumda var" dedi. Beşiktaş'ın Çaykur Rize'den transfer ettiği
Conceiçao kalmalı Galatasaray'ın hocası Gerets, Panathinaikos'la görüşen Brezilyalı oyuncu için "Umarım anlaşamaz ve takımda kalır" dedi. G.Saray'ın yeni teknik direktörü Gerets, dün sağlık
Ribery darbesi Fransız yıldızın Galatasaray'a yönelttiği suçlamalar, bu sezon bir 'süper star' almak isteyen sarı-kırmızılı kulübü zora soktu Fransız yıldızın Galatasaray'a yönelttiği suçlama..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8