24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

24 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Asker, barışı da güzel yapar' Resmi bir ziyaret için Yunanistan' giden ilk Türk Kara Kuvvetleri Komutanı olan orgeneral Yaşar Büyükanıt sıcak mesajlar verdi. Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı K..
Türk dostu Taşçı öldü 'Ermeni soykırımı' iddialarına karşı Türklerin yanında yer alan Ermeni asıllı Edward Taşçı, marttan beri yoğun bakımda bulunduğu New York'taki hastanede önceki gün öldü.
ABD karşıtlığı düşmek bir yana, giderek artıyor Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 8 Haziran'da ABD Başkanı George W. Bush tarafından ağırlanması sonrası da, Türkiye'de Amerikan karşıtlığı zirvede. P..
Rum'a kızdı iltica etti Kıbrıslı Rum Themistoklis Yeorgio, Rum hükümetinin kendisine iyi bakmadığını söyleyip KKTC'ye sığındı. Ledra Palas'ta dün basın toplantısı düzenleyen Yeorgio...
'Küba beyzbola geçit vermedi' Havana'da ABD'lilerin demokrasi ve insan haklarını geliştirme adına Kübalılarla iletişim kurmak için düzenlediği beyzbol maçının Castro yönetimi tarafından engel..
'Komünist dayağı yedim' İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 1948'de komünistlerce dövüldüğünü itiraf etti. Berlusconi'nin itirafı şöyleydi: "Roma Katolik Kilisesi'ne bağlı bir tarika..
CHP'liler eski CHP'liyi ağlattı TBMM Genel Kurulu'nda önceki gün Meclis gündeminin yeniden düzenlenmesi ve çalışma saatlerinin uzatılması önerisi görüşülürken CHP'liler ile CHP'den istifa ede..
Yeni gündem seçim sistemi Başbakan Erdoğan: "450 milletvekili yüzde 10 baraja tabi olsun, 100 milletvekili ayrıca seçilsin." DYP lideri Ağar: "Olumsuz bakmıyoruz." CHP' li Koç: "Bunları tartı..
Erdoğan' dan YÖK' e rest 'Haksız ayrımcılık' Başbakan Erdoğan, ÖSS' de imam-hatiplere katsayı kolaylığı getirmeyen YÖK' e çattı: "İmam-hatiplerle, meslek liseleriyle, düz liselerin katsayı f..
Vetolu TCK aynen Köşk'te AKP, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edilen yeni Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) değişiklik öngören yasada direndi.
TÜSİAD, CHP'yi uyardı Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), bu kez CHP'yi uyardı. TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, dün katıldığı 'Bölgesel Kalkınma, Teşvikler ve GAP' toplantısında şun..
Yüce Divan'da Koç gariplikleri Kültür Bakanı Atilla Koç, Koray Aydın davasında, "Komisyonla, eski ve yeni eşlerine ev aldı" deyip ekledi: "Anlattıklarım, bu bakanla ilgili değildi."
Mayınlara ilk adım Türkiye-Suriye sınırında bulunan mayınlı arazilerin tespit edilebilmesi amacıyla Mardin'in Nusaybin ilçesinde, 'Mayınlı Arazinin Tespiti Komisyonu' kuruldu.
TEDAŞ, AKP'nin emrinde AKP milletvekillerinin, illerindeki kadrolaşmada aktif rol oynadığını gösteren bir belge daha ortaya çıktı. AKP Van Milletvekili Yekta Haydaroğlu' nun şikâyetçi olduğu ..
Cezaevlerinde sigaraya sınır Adalet Bakanlığı, 'Ceza ve İnfaz Kurumları ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkın-da Tüzük Taslağı'nı tamamladı. 213 maddeden oluşan ve Başbakanlığa sev..
Bu kez türban krizi yaşanmadı Atatürk Üniversitesi'nde, 13 Haziran'daki ziraat fakültesinin mezuniyet töreninde yaşanan türban krizi, dün yapılan tıp fakültesinin 35. mezuniyet töreninde yaşa..
Çiçek: Terörün arkasında siyasi himaye var Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Sabancı suikastı sanığı Fehriye Erdal'la ilgili 'yargılamama' kararı üzerine Avrupa'yı eleştirirken, "Görmek ger..
Alım kontrolü görevden etmiş Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil ile eşi ve kızının, yargılandığı davada, tanık sıfatıyla dinlenen dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı..
CHP'den 'Hâkim etki altında' iması CHP Genel Merkezi, Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi hâkimi Bilal Yıldırım'ın, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün partiden ihracının durdurulması kar..
MHP'de kurultay için imzalar tamam MHP'de 'Harekete Çağrı Merkezi' adıyla ortaya çıkan muhalefet, olağanüstü kurultay için gereken sayıda delege imzasını toplayarak parti yönetimine iletilmes..
Velilerin kalbi küt küt Galatasaray İlköğretim Okulu'nda dün 1958 veli çocuklarını okula kayıt ettirebilmek için şansını denedi. 500 YTL ön kayıt parası verdikten sonra okula kayıt olabilmek ..
Irak Mahkemesi İstanbul'da Irak'ta ABD işgalinin başladığı 2003'ten bugüne işlenen savaş suçları nedeniyle, başta ABD Başkanı George Bush ile Britanya Devlet Başkanı Tony Blair olmak üzere tü..
Sakık operasyonda PKK'nın ikinci adamı sayılan Şemdin Sakık'la birlikte müebbet hapse mahkûm olduktan sonra Topluma Kazandırma Yasası'ndan yararlandırma yasasına başvuran Arif Sakık, talebini..
Bağı için oyun Matematikçi John Nash'in 'oyun teorisi' insan sağlığı açısından kritik bir yaklaşımın da ilham kaynağı oldu. Ekonomistlerin, kaynak dağılımı problemlerini çözmekte kullandığı '..
Alaçatı'da heyecan Yelkende Avrupa Rüzgâr Sörfü Slalom Şampiyonası dün Çeşme'nin Alaçatı beldesinde başladı. 13'ü yabancı 40 sporcunun katıldığı 15 bin dolar ödüllü yarışlarda...
Şehri köpürttüler Cumhuriyet Meydanı'nda ve Lise Caddesi'nde bulunan havuzlar dün köpürdü. Havuzlara kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce deterjan döküldüğü belirlendi.
Aranan Ermeni mimar bulundu Ön çalışmaları 15 gün önce başlayan Akdamar Kilisesi restorasyonunda aranan Ermeni mimar bulundu. Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan kiliseyi restore eden mü..
Danıştay'dan servis dersi Danıştay, okul servislerinde kapasitesinin üzerinde öğrenci taşıma yasağını ve velilerin çocuklarını okulun seçtiği servis yerine anlaştıkları servisle okula gönderm..
Ege Denizi sallandı Ege Denizi'nde dün ilki 4.3 diğerleri 2.9 büyüklüğünde üç deprem meydana geldi. Merkez üssü Sisam Adası olan deprem İzmir'de de hissedildi. Kandilli Rasathanesi ve...
'Martı'lar bir araya geliyor Kendilerini 'Martı' olarak adlandıran Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi mezunları yarın geleneksel Talaş Böreği Günü'nde bir araya gelecek.
Bebekler artık ölmesin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından hazırlanan Sağlık Raporu'nda Türkiye bebek ölümlerinde 30 ülke arasında birinci sırada yer alıyor.
Köprüdeki kaza trafiği felç etti Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa Yakası çıkışında meydana gelen zincirleme kaza, İstanbul trafiğinin uzun süre aksamasına neden oldu. Anadolu yakasından Av..
Sahnelerin en küçük primadonnası Babası Kıbrıslı Türk, annesi Yeni Zelandalı yedi yaşındaki Perihan Gülen, Britanya'nın başkenti Londra'da bale alanındaki başarılarıyla herkesi kendisine hayr..
Türkiye kararı 'küreyi' etkileyecek Radikal ile Ekonomi ve Dış Politika Forumu'nun düzenlediği 'İstanbul Yuvarlak Masa Toplantısı' son oturumu, 'AB'nin ve Türkiye'nin Üyeliğinin Geleceği' baş..
Diyabette yeni umut Tip 1 diyabete karşı yeni ve 'umut verici' bir yöntem geliştirildi. Avrupalı araştırmacılar, Tip 1 diyabetin özel bir antikor aracılığıyla tedavi edilebileceğini gösterdi.
Mutlu yıllar 'Hello' Dünyanın 92 farklı ülkesinde her hafta 7 milyon okurla buluşan 'Hello' dergisi, Türkiye'deki yayın hayatının birinci yılında özel bir doğum günü sayısı hazırlamış.
Onu hiç böyle görmediniz Sinekkuşu, ilk kez bu kadar net bir biçimde görüntülendi. Kuş kanatlarını 'böcek' gibi çırpan sinekkuşlarının gizemi çözüldü. DPIV denilen dijital kamera sistemiyle k..
Erkeklerin dikkatine Evlilik, erkekler için kârlı bir müessese. Britanya'daki Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'nde yapılan araştırmaya göre eşi ev kadını olan erkekler bekârlara göre..
'Seni ben yarattım' Perulu dünya güzeli Maria Julia Mantilla'nın başı estetik cerrahıyla dertte... Peru'da 'Maja' diye anılan genç kadın, 'Onu ben yarattım' diyen estetik cerrahına dava açıyo..
'Şöhret' beyinde tek hücreye sığar Beyindeki hücreler tek başlarına bile ünlüleri tanıyor! ABD'nin California Üniversitesi'nde deneklere çeşitli fotoğraflar gösteren araştırmacılar deneklerin..
Balinaburger yer misiniz? Japonya'nın Hokkaido Adası'nda bir restoran mönüsüne 'balinaburger'ı ekledi. 380 yen verip (yaklaşık 5 YTL) 'Lucky Pierrot' zincirinde balinaburger yiyenler, tadını ..
'Robobekçi' emrinizde Japon güvenlik şirketi Sohgo, banka ve alışveriş merkezleri için muhafız robot üretmeye başladı.
BBC 'şoke' etmeyecek BBC televizyonu, şok yaratabilecek haberlere 'gecikmeli yayın' uygulaması getiriyor.
Ter kokusu sattırıyor Ter ile dergi satışı arasında bağlantı bulundu. Viyana ve Ulster üniversitelerinde 120 erkekle yapılan deneyde erkeklerin koltukaltı terindeki bir kimyasalı koklamanın d..
Denizde dehşet Güneybatı Pasifik'teki Vanuatu'da, yedi yaşındaki Yeni Zelandalı kız köpekbalığı saldırısı sonucu öldü. Yetkililer, Alysha Margaret Webster'ın...
Hariri suikastına Türk ekip Bombalı suikast sonucu öldürülen eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastını araştırmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nda görev..
Milletvekili zammına Deniz Baykal engeli TBMM Başkanı Arınç, milletvekili maaşlarına Başbakan'ın sıcak bakmasına karşın, CHP liderinin olumsuz yanıtı nedeniyle zam yapılmadığını söyledi. Anka..
Adalet Bakanı'ndan son dakika teklifi Kaçak Kuran kurslarının cezasını indiren vetolu yasa komisyondan aynen geçti. Bakan, CHP'ye "Gelin Kuran kursu yaşını düşürelim" teklifi yaptı. Ankara- T..
Vicdan jürisi toplanıyor Irak Dünya Mahkemesi, İstanbul'da üç gün sürecek nihai oturumuna bugün başlıyor. 8 kişilik vicdani jürinin vereceği kararla tüm dünyanın vicdanına seslenilecek. Küres..
Hintli çağrı merkezi muhabire bilgi sattı Bankaların müşteri bilgilerini gerektiği gibi saklayamamasından doğan skandalların ardı arkası kesilmiyor. İngiltere'de yayımlanan bulvar gazetesi Th..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8