22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doğalgazda kontrat devri 4. kez ertelendi Yasa gereği yurtdışından sağladığı doğalgazın yüzde 65’ine denk gelen miktardaki kontratlarını özel sektöre devretmek için ihaleye çıkan Botaş, 4. er..
Tuz Gölü kurtulacak, çevresinde yaşayan 1 milyon kişi kalkınacak Sanayi ve ev atıkları sebebiyle yok olma tehlikesi altında bulunan Tuz Gölü’nün kaderi, çevresinde yaşayan yaklaşık bir milyon..
Su seviyesi düştü, Beyşehir Gölü bataklık tehdidinde Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, su seviyesinin düşmesi sebebiyle hızla küçülüyor. Göl yüksekliği 18 metreden 7 metr..
Gözaltı yönetmeliği polisle avukatların arasını açtı Yakalama, Gözaltına Alma ve İfade Alma Yönetmeliği’nin savunma hakkını kısıtladığını belirten avukatlar, baronun Ceza Muhakemeleri Kanunu ..
Dilipak, hakkındaki davayı ‘basın özgürlüğü’nü test için açtırmış Anadolu’da Vakit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında, sanatçılara hakaret ettiği iddiasıyla açılan tazminat davası g..
Yargıtay, Hizbullah kararını bozdu Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve 5 korumasının da aralarında bulunduğu 14 kişiyi öldürmekten sanık terör örgütü Hizbullah..
Gürültü kavgasında 3 kişi öldü Bursa’da, bir kişi ‘gürültü’ yaptıklarını iddia ettiği kiracısına kurşun yağdırdı. Katil zanlısı, domuz kurşunu doldurduğu av tüfeği ile 3 kişiyi öldürdü, iki k..
Anadolu’da yeni üniversite heyecanı 16 yeni üniversite açılacak olması söz konusu illerde heyecanla karşılandı. Kırşehirliler yıllardır özlemini çektiği Ahi Üniversitesi’ne bu yıl kavuşmanın ..
16 ile yeni üniversite açılacak Milli Eğitim Bakanlığı, 16 yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun taslağını Başbakanlık’a gönderdi. Bakanlar Kurulu’nda imzalandıktan sonra TBMM’ye gönderil..
[HABER ANALİZ] Üniversitelerin binaları tamam, tabelaları eksikti Hükümet yeni üniversiteler kurmak için çalışmalarını hızlandırırken, Anadolu’nun isteğine tercüman oluyor.
YÖK, ÖSS’yi değiştiriyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK), kamuoyunun 6 yıldır tepkisini çeken mevcut ÖSS sistemini değiştiriyor. Bugün İstanbul’da toplanacak YÖK Genel Kurulu, sistemde ne gibi değ..
Bebeğinin ölümünden habersiz heyecanla emzirmeyi bekliyor Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Yeni Doğan Ünitesi’ndeki 9 bebekten biri daha hayatını kaybetti.
‘Bebekler Serratia bakterisinden öldü’ Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Armağan Altun, düzenlediği basın toplantısında, bebek ölümlerine ‘Serratia’ adlı ba..
Maltepe Askerî Lisesi’nin birincisine diplomasını Org. Koşaner verdi Maltepe Askerî Lisesi’nin 40. mezuniyet töreni Ege Ordu Komutanı Orgeneral Işık Koşaner’in de katılımı ile yapıldı.
Askerî hastaneler sivil hasta kabul edebilecek Gülhane Askerî Tıp Akademisi (GATA) ve Jandarma Genel Komutanlığı hastaneleri dışında kalan askeri hastaneler, boş yatak olması şartı ile sivil ..
Sezer’in sağlık sebebiyle affettiği teröristler dağda askerle çatışıyor Tunceli’de güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada ölü ele geçirilen 17 teröristten Ökkeş Karaoğlu’nu..
Teröristlerin cenazesinde olay:1 ölü Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında öldürülen iki PKK'lının cenazelerinin ailelerine teslim edilmeden toprağa verilmesini protesto eden bir grup ile güvenli..
Emekli Astsubaylar Derneği’ne bombalı saldırı Ankara’da Emekli Astsubaylar Derneği Genel Merkezi’ne bombalı saldırıda bulunuldu.
Metin Kaplan, ‘adil yargılanmadığı’ iddiasıyla AİHM’ye başvurdu Anadolu Federe İslam Devleti (AFİD) isimli yasadışı örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet ağır hapis cezasına çarptırılan..
2 bin Alevî ‘daha çok hak’ talebiyle dava açıyor Alevî İslam inancına bağlı olan Alevî vatandaşlar, din, vicdan ve inanç özgürlüklerinin verilmediğini iddia ederek yargıya gidiyor.
Yaşlı yarış atlarına konforlu huzurevi İnsana vefanın kalmadığı günümüzde atlara huzurevinde bakılıyor. Devlet trilyonlarca lira gelir sağladığı atlar için ‘huzurevi’ kurdu.
Sirk’ten kaçan dev piton İspanyollara panik yaşattı İspanya'nın kuzeyindeki Ourense kentine gelen İtalyan sirkinin TIR'ından, 4 metrelik piton yılanı kaçtı.
Çin’de aşırı sıcaklara karşı sığınaklar halka açılıyor Çin’deki aşırı sıcaklar yüzünden, yetkililer değişik yöntemlere başvuruyor. Çongqing’de sığınaklar, serinlemesi için halka açılırken, Pe..
"Tüp bebek tedavisinde bebek kaybı travmaya sebep oluyor" Bahçelievler Medicana Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Direktörü Doç. Dr. Kadir Savan, tüp bebek tedavisiyle hamile kalan annelerin bebeği..
İstismara uğrayan çocuğun ruh sağlığı tehlikeye giriyor Çocukluk döneminde istismara maruz kalan insanların, hayatlarının geri kalan dönemlerinde büyük zorluklar yaşadıkları ve bu kişilerin r..
Kârun Hazineleri’ni yaşatmaya ant içti! Kaybolmaya yüz tutmuş zanaat dalları ve bu mesleğin son temsilcileri İstanbul'da açılan 'El Sanatları Festivali'nde bir araya geldi. 102 zanaatkâr için..
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘son’ ustalara destek veriyor Telkari-kazaz, Türk kültür tarihinde çok önemli bir yeri olan; ancak günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş onlarca zanaat dalından biri.
Şeb-i Arus törenleri 10 gün 10-17 Aralık tarihleri arasında yapılan "Mevlâna’yı Anma ve Vuslat Yıldönümü Törenleri", bu yıldan itibaren 7-17 Aralık tarihleri arasında, 10 gün süre ile gerçekl..
Kitap kurtları müzayedeye! Simurg Kitabevi, 25 Haziran Cumartesi saat 15.00’te Taksim’deki İleri Yayınevi’nde bir müzayade düzenliyor.
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Süper kahramanın genç bir adam olarak portresi Neredeyse fantastik denilebilecek Tim Burton yorumu ilk Batman, hem çizgi romanın cazibesini koruyor hem de çılgın ve eğlenc..
‘Zeybek’ten ne eksiğim var?’ diyen bin 200 MHP’li liderliğe aday oldu MHP’deki olağanüstü kongre tartışması sürüyor. Muhalifler imza toplamaya devam ederken bazı genel başkan adaylarına taban..
Erken seçim kaçınılmaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın en uygun zamanda erken seçime gitmeyi düşündüğünü savunan Bahçe..
Komisyon, memur affını genişletmedi Kamu kurumlarında görevli memurlara sicil affı getiren kanun tasarısı, TBMM Adalet Komisyonu’ndan geçti. Tasarı, 1999’dan sonraki suçları içeriyor. Kapsamı..
Sendikalar süre ve kapsam sınırlamasına karşı: Verilen sözlerin tutulması lazım Memur sendikaları, affın süreyle sınırlandırılmasına ve memur ayrımı yapılmasına karşı çıkıyor. Kamu-Sen Genel ..
Müteahhitler Yüce Divan’da Topçu’yu savundu Karadeniz otoyol ihalesinde rekabeti engellemek ve devleti zarara uğratmakla suçlanan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Yaşar Topçu’nun Yüce Divan’d..
Sağ partiler de başörtüsünü siyaset malzemesi yapıyor Başbakan Tayyip Erdoğan, başörtüsü sorununun CHP’nin yanı sıra bazı sağ partiler tarafından siyaset malzemesi yapıldığını belirtti.
Mumcu: Polemik yok sabırla bekleyeceğim Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, anayasa değişikliği ile ilgili tekliflerinin "açık ve samimi’’ olduğunu belirterek, polemiğe girmemeye özen..
Vetolu RTÜK Yasası Meclis’ten aynen geçti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği RTÜK'le ilgili anayasa değişikliği kanunu, Genel Kurul'da aynen kabul edildi.
Sarıgül mahkeme kararıyla CHP’ye döndü CHP’nin 29 Ocak’taki olaylı kurultayının ardından ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, mahkeme kararıyla partiye geri döndü.
Kemal Derviş’le gelen Hacıoğlu istifa etti, Gürel yol ayırımında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanlığı’na seçildikten sonra CHP’den ve milletvekilliğinden ayrılan Kemal Derviş’in e..
Baykal’dan Erdoğan’a: Bizi tahrik etme CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın partisine yönelik eleştirilerle kendilerini tahrik etmeye çalıştığını savundu.
Fenerbahçe'ye asla geri dönmem Son günlerde hakkında Galatasaray’dan ayrılacağı yönünde söylentiler çıkarılan Hırvat futbolcu Tomas, Zaman aracılığıyla dedikodulara noktayı koydu: "Cim Bom’da..
Federasyon’dan Ribery konusunda Cim Bom’a destek Futbol Federasyonu, Galatasaray'ın Fransız futbolcusu Frank Ribery'nin, Marsilya Kulübü ile sözleşme imzalarken öne sürdüğü gerekçelerin haklı..
Fener, Sambacıları bırakmıyor Fenerbahçe, Brezilyalı futbolcuları Nobre ve Luciano’yu bırakmayacağını açıkladı. Sarı-Lacivertliler son günlerde bazı yayın organlarında, orta sahaya takviye iç..
‘Dört büyükler’le Kulüpler Birliği arasında ipler koptu Birinci Süper Futbol Ligi Kulüpler Birliği Vakfı'nı oluşturan kulüplerden 14'ünün, Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu'nda, naklen yay..
İspanyollarla geçen yılın rövanşı için oynuyoruz Geçen yıl, Avrupa 20 Yaşaltı Futbol Şampiyonası finalinde İspanya’ya kaybeden Genç Milli Takımımız bu kez İspanyollarla finalde değil, ikinci ..
Tolga'nın gitmesinin ülke futboluna katkısı olmaz Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Shakhtar Donetsk'le anlaşan Tolga Seyhan'ın yurt dışına gidişinin kendisine ve ülke futboluna fayda..
Volkan, gözünü kaleye dikti Beşiktaş'ın Schalke 04'ten transfer ettiği genç kaleci Volkan Ünlü, Siyah-Beyazlı ekipte kalıcı olmak istediğini söyledi.
Bolu, futbol turizmini yeniliklerle açtı Türkiye ligilerinde mücadele eden pek çok takımın yanında yurt dışından da bir çok ekip yeni sezon hazırlıkları için Bolu ve çevresini tercih ediyor.
Menajerlik sistemiyle yeni Samuel Eto'o'lar bulunmaz Afrika kökenli futbolcuların başarısı Avrupalı menajerlerin iştahını kabartıyor. Kamerun'daki Manyo Kulübü'nün sahibi Recep İnekçi ise uya..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9