22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Devlet Bakanı Çubukçu: Değişim kadından başlar Ortadoğu’daki demokratikleşme çabaları çerçevesinde İstanbul’da düzenlenen "Kadınların Kamu Hayatına Katılımının Güçlendirilmesi ve Genişletilmi..
Beykoz’da 6 saatlik su kesintisi yapılacak İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ’nin (AYEDAŞ) İSKİ Kavacık Terfi Merkezi’ni besleyen trafo merkezinde gerçekleştireceği bakım çalışması s..
Öğrenci ve veliler otopark yapılan okullarını geri istiyor Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu 2001’de çıkan bir yangınla harabeye döndü. Öğrencileri başka okullara gönderildi. O günden bu yana ok..
Araçta sıkışan sürücü zor kurtarıldı Kadıköy’de, seyir halindeki bir otomobil aşırı hız nedeniyle yol ortasındaki ağaca çarptı.
AK Parti’de hizmet edemediğim için Anavatan Partisi’ne geçtim Erkan Mumcu’nun eski partisi ANAP’ın başına geçmesiyle başlayan eski ANAP’lıların yuvaya dönüşü devam ediyor.
Topbaş bir haftalığına Güney Afrika’ya gitti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) davetlisi olarak Güney Afrika’ya gitti.
Marmara İletişim 37. mezunlarını verdi Marmara Üniveristesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler törenle diplomalarını aldı.
RTÜK denetleyici polisleri bilgilendirdi Emniyet Genel Müdürlüğü ve Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ortaklığı ile Marmara Bölgesi illerinde yerel televizyonları izleyen Emniyet personeline..
Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali gün sayıyor Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin altıncısı başlıyor.
Korsan CD satıcıları, kameraları anketör numarasıyla aldatıyor Geçtiğimiz hafta hizmete giren Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu Projesi (MOBESE)’ne ilk takılanlar Kadıköy Yazıcıoğlu İş Mer..
Kalasla kırılmayan MOBESE kamerasını kürekle parçaladılar Tunceli’de güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen Çağdaş Can ve Cemal Çakmak için düzenlenen cenaze törenine katılanlarda..
Ayakkabı dükkânına bomba koydular Gaziosmanpaşa’da bir ayakkabı dükkanının önüne cinsi belirlenemeyen bomba bırakıldı.
Temizlediği kuyuya düşerek hayatını kaybetti Ümraniye’de, temizlediği su kuyusundan çıkmak isterken beline bağlı ipin çözülmesi sonucu 30 metrelik boş kuyunun içine düşen Ergün Çam (47) hayat..
Polisten kaçan hırsızlar Ümraniye’de yakalandı Kadıköy’de bir otomobili çaldıkları iddia edilen şahısları takip eden polis, şahıslardan birisinin saklandığı eve, zırhlı araçlar ve uzun namlul..
Belediyenin gençlik kampına rekor seviyede müracaat oldu Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, yoğun ilgiden dolayı geçen yıl b..
Sakarya, ‘Sapanca Şiir Akşamları’na hazırlanıyor Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları’nın bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek. Sakarya Valisi Nuri Okutan, Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları e..
Yara bandı fabrikasında patlama: 8 işçi yaralandı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren iki fabrikada patlama meydana geldi.
Cargill için suç duyurusu yapıldı Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Cargill AŞ’ye ait nişasta fabrikası hakkındaki yargı kararlarının infaz edilmediğini öne süren, aralarında Bursa Barosu’..
Bakan Koç, Eskihisar’ı Kocaeli Büyükşehir’e devretme sözü verdi Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’u misafir eden Başkan İ..
Faaliyet raporunu reddeden kamyoncular yeni başkan seçti Bursa’nın Gemlik ilçesinde, 66 No’lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin kongresinde iki dönemdir başkanlığı yürüten Osman Deliçay’ın ..
Yıkılan kreşin yerine 150 yataklı hastane yapılacak Sakarya Devlet Hastanesi’nin yıkılan kreş binasının yerine 150 yataklı ek servis binasının yapılmasının planlandığı öğrenildi.
Kestel’de belediye işçilerine yüzde 13 zam Bursa’nın Kestel ilçesinde Belediye ile Hizmet İş Sendikası arasında 102 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla neticelendi.
Hasarlı bina, 6 yıl sonra nihayet boşaltılabildi İzmit’te, 17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden yaklaşık 6 yıl geçtikten sonra, içinde işyerleri ve aileler bulunan ağır hasarlı bina mahkeme k..
Bursaspor, anlaşma sağladığı 7 futbolcuyu renklerine bağladı Serdar Topraktepe, Ömer Aysan Barış, Serkan Reçber, Mehmet Önür, Yakup Sertkaya, Veli Acar ve transferi dün gerçekleştirilen Yeni ..
Ahmet Taşçı: Altın kemer benim olacak Tarihî Kırkpınar güreşlerinin efsane pehlivanı Ahmet Taşçı, 10. şampiyonluk için iddialı konuştu.
Mecidiyeköy güreşleri her yıl tekrarlanacak Yalova’nın Armutlu ilçesine bağlı Mecidiyeköy’de ilk defa düzenlenen yağlı güreşlerin geleneksel hale getirileceği açıklandı.
AB’nin üç büyüğü Varşova’da krizden çıkış yolunu arayacak Avrupa Birliği zirvesinin bütçe krizi nedeniyle çökmesinin ardından İngiltere, Fransa ve Almanya, Polonya’nın başkenti Varşova’da çöz..
Ağız değiştirdi: Türkiye’nin üyeliğini yeniden düşünün Avrupa Birliği Komisyonu’nun eski başkanı Romano Prodi, Türkiye’nin AB üyeliğinin yeniden düşünülmesi gerektiğini iddia etti.
Bakan Gül, Irak konferansında Türkiye’nin desteğini aktaracak Irak’ın geleceği, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 80’in üzerinde devlet ve uluslararası organizasyonunun katılımı ile Brüksel..
‘Türkiye’deki mal varlığı inceleniyor’ Kırgızistan’ın, devrik Devlet Başkanı Askar Akayev ve dönemin üst düzey yöneticilerinin mal varlıklarını araştırmak üzeri Türkiye’ye bir heyet gönderdiğ..
Iraklı bakan: ABD, Saddam hakkındaki bilgileri saklıyor Irak Adalet Bakanı Abdülhüseyin Şandal, ABD’nin devrik lider Saddam Hüseyin’le ilgili bilgileri sakladığını söylediği ABD’yi sorgulama ..
Lübnan’da bir ‘faili meçhul cinayet’ daha Lübnan’da, eski Başbakan Refik Hariri’nin öldürülmesiyle başlayan "Suriye karşıtlarına yönelik" suikastlara dün bir yenisi daha eklendi.
Hatemi, Rafsancani’ye örtülü destek verdi İran’ın reformcu Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, cuma günü yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi dolaylı olarak ‘ılımlı muhafazakar’ Haş..
Amerikalılar, ‘İkinci 11 Eylül olmaz’ diyor ABD’de yapılan bir araştırma, kamuoyunun Irak’taki savaşa ve terörle mücadeleye desteğinin sürekli düştüğünü ortaya koydu.
Operasyon gölgesinde geçen Abbas-Şaron zirvesinde sonuç yok Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un, Mısır’daki ateşkes görüşmelerinin ardından Kudüs’te gerçek..
Suudi bakandan ABD’ye reform resti ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ortadoğu gezisinin son durağı olan Suudi Arabistan’da ‘reform’ tepkisiyle karşılaştı.
Ofisin 30 ton sınırı çiftçiyi vurdu buğday fiyatı 23 kuruşa düştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hububat destek fiyatı ve hububat primi ile 30 ton kota açıklamasının ardından spekülatörler ..
Sanayiciler uyardı: Tarım yoksa istikrar hayâl Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından hazırlanan ‘Dünya Ticaret Örgütü ve AB'deki Değişmeler Işığında 21. Yüzyılda Türkiye..
İade edilen sebze vatandaşa satılmış Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, 2003-2004 yılları arasında ihraç edilen yaklaşık 700 ton sebze-meyvenin geri döndüğünü açıkladı.
Bakan, Rusya krizini telefon ile çözecek Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Rusya'ya yaş sebze-meyve yasağının kaldırılması konusunda olumlu gelişmeler sağlandığını ve çok yakında s..
Türk işadamları, Fransa’da lobi için güç birliği yapıyor Kamuoyunun büyük bir kısmı Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğine karşı çıkan Fransa’da Türk işadamları güçlerini birleştirdi.
Babalar, Anneler Günü’nü geride bıraktı Babalar Günü’nde kredi kartıyla yapılan alışveriş, Anneler Günü’nü geçerek 325 milyon 23 bin 674 Yeni Türk Lirası oldu.
Yeni ilaç tarifesi Bağ-Kur’a iyi geldi SSK’nın gideri artıyor Devletin ilaç alımı için sektörle yaptığı ortak alım anlaşması Bağ-Kur’un ilaç harcamalarını azaltırken, Sosyal Sigortalar Kurumu..
‘Konaklama Vergisi firmaları epeyce acıtacak’ Turizm şirketlerinin cirolarının yüzde 3’ü oranında ‘Konaklama Vergisi’ alınmasını öngören düzenleme, sektörün tepkisi ile karşılaştı.
Yerli enerji şimdi de tarih engeline takıldı Su, rüzgar, jeotermal ve güneşten enerji üretecek şirketlere teşvik imkanı tanıyan kanun nisanda Meclis'ten geçti.
Rüzgâr ve güneş enerjisi tasarruf getirecek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre geçen yıl tüketime sunulan 150,4 milyar kilowatsaat elektriğin 60,4 milyarı doğalgazdan, 46 mil..
Araç muayene istasyonu için Danıştay’dan iki farklı karar Karayolları Genel Müdürlüğü'nün işlettiği araç muayene istasyonları, 613,5 milyon dolar bedelle Akfen-Doğuş-TüvSüd Ortak Girişim Grub..
‘Turkcell İran'da devre dışı bırakılıyor’ Turkcell'in İran'daki cep telefonu (GSM) yatırımının akıbeti belirsizliğini korurken, dün Tahran'dan gelen bilgiler piyasaları hareketlendirdi.
Akaryakıt kaçakçılığı hamal ve çaycılar üzerinden yapılıyor Meclis’te akaryakıt kaçakçılığını araştırmak için kurulan komisyon çalışmalarında sona yaklaşıyor. 1- Paravan şirketler kuruluyor 2..
IMF: Kayıt dışı, vergi indirimiyle önlenemez Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, Türk işadamlarını kayıt dışı konusunda uyardı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9