22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Kadıköy iskelesinde yangın Kadıköy'deki Karaköy-Eminönü vapur iskelesinde akşam saatlerinde eski ve boş yakıt tanklarının kesimi sırasında kıvılcım sıçramasından yangın çıktı. İskeledeki yolc..
Bu gemi karadan Van'a kadar gidecek Ulaştırma Bakanlığı'nın Van Gölü'nde kullanılması için İstanbul'dan gönderdiği 26 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğindeki iki gemi ile bir kaptan köşkü..
Kör kurşunun son kurbanı Nuray oldu Esenler'de, geçtiğimiz hafta sokakta yürürken başına serseri bir kurşun saplanan 18 yaşındaki Nuray Kelebek, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ..
Haydarpaşa projesine gar önünde protesto TMMOB Mimarlar Odası ile Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyeleri, "Haydarpaşa Otel ve Ticaret Merkezi Projesi''ne tepki amacıyla Haydarpaşa Garı ..
Küçükayasofya'ya büyük piyango Daha önce Ayasofya ve Zeyrek Camii için bağış yapan Dünya Anıtlar Fonu, şimdi de Küçükayasofya'yı kurtaracak. Merkezi New York'ta bulunan Dünya Anıtları Fonu (W..
'Görmeyen gözlerim denizde açılıyor!' Bodrum'da jet ski kullandığı için Bodrum savcısına ifade veren görme özürlü şarkıcı Metin Şentürk, önceki gün düzenlediği basın toplantısında kendini sav..
'Denizler hâkimi' nerede bilen yok! Rol aldığı "Avrupa Yakası" adlı televizyon dizisinin tatile girmesini fırsat bilip teknesiyle denize açılan Ata Demirer'in, nerede olduğu bilinmiyor. Bir a..
Cesetle 12 gün geçirdi Antalya'nın Alanya ilçesinde Alman uyruklu Werner Valetin Martin'i göğsünden ekmek bıçağı ile bıçaklayarak öldüren Ferhat Karataş'ın (25) banyoya taşıdığı cesetle 12 gü..
Ev sahibi zam yerine can aldı Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi'nde evi boşaltmasını istediği kiracısına kızgın olan kalorifer tesisatçısı Emin Çamdere, dün gece kiracıları gürültü yapıyor bah..
Şampiyon dalgıç boğularak öldü Serbest dalış şampiyonası birincisi takımın sporcularından Önder İlhan, antreman için daldığı Çanakkale Boğazı'nda boğularak hayatını kaybetti. Çanakkale Sualtı..
Arama izni olmadan asla! Eve gizlenen otomobil hırsızı, arama izni olmayan polis içeri giremediği için kaçtı. Polis iki saat boyunca arama izni bekledi. İstanbul Kadıköy'de saklanmak için bir..
Unkapanı'nda yeni umut rock grupları Pop albümleri raflarda tozlanırken rock'çıların 100 bin satması, plakçıları harekete geçirdi. Yapımcılar Beyoğlu barlarında kaset yapacak grup arıyor. Tür..
Seks sırasında aklı çamaşırda Araştırmalar, kadınların cinsel ilişki sırasında ev işi düşündükleri için orgazm olamadıklarını gösteriyor. Hollanda'daki Groningen Üniversitesi'nde yapılan bir ..
Yaşama yenik başladı ama sarılmasını bildi İki yıl önceki kazada annesi ile babasını kaybeden sağır ve dilsiz Doğa artık hem duyuyor, hem de konuşuyor. Henüz yedi aylıkken gördüğü yanlış teda..
'Şûra'ya göre doktorlar kusurlu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Dahiliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Oran'ın (66) by-pass ameliyatı sonrası yaşamını kaybetmesi üzerine..
8 bebek Serratia bakterisi kurbanı Edirne'de yeni doğan ünitesinde hayatını kaybeden bebek sayısı 8'e yükselirken ölümlere Serratia adlı bakterinin yol açtığı açıklandı. Edirne'de Trakya Üniv..
'Telekulak' yetkisi yasayla artırılacak AB sürecinde kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, yeni ceza yasalarıyla telefon dinleme yetkisini sınırlandıran AKP, istihbarat birimlerinde..
RTÜK düzenlemesi aynen Köşk'e gitti TBMM Genel Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinin TBMM tarafından seçilmesine ilişkin uygulamayı anayasal güvenceye kavuşturan vetolu yas..
Sonucuna katlanırlar Açılımlarını, "DEHAP'ın görüşlerine" benzeten muhalifi Ongun'a sert tepki gösteren Bahçeli, parti içi muhalefet için, "Haklarını kullanıyorlar. Saygı duyarız. Sonucuna ka..
Kuyudan doğalgaz çıktı Muş’un Hasköy İlçesi Sayanlar Mahallesi’nde oturan 37 yaşındaki Yavuz ve 35 yaşındaki Süleyman Gürbüz kardeşler, şebeke suyu olmadığı için sondaj yaptırdı. Sondaj sonuc..
Çırılçıplak yürüyorlar İngiltere’de çevreci bir çift, doğaya dönüşün gerekliliğini kanıtlamak için ülkenin kuzeyinden güneyine çırılçıplak yürümeye başladı.
Ayasofya’ya özel koruma Kültür Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Müdürlüğü, başta Ayasofya ve Türk İslam Eserleri müzeleri olmak üzere önemli tarihi eserlerin korumasını ihaleyle özel güven..
Zeugma Mozaik Müzesi yarın açılıyor Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Zeugma Antik Kentiyle ilgili kendisine verdiği ilk ev ödevini tamamladı. Tunus’taki Bardo’da..
Kadınlar orgazmı daha derin yaşıyor Kadın ve erkeğin orgazm sırasında çekilen beyin tomografileri, iki cinsin orgazmı son derece farklı boyutlarda yaşadığını ortaya koyuyor. İlginç olan bir b..
Karikatür Oscarı Alman Gross’un Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 22’nci ‘Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda, Alman sanatçı Friederike Gross’un eseri birinci seçildi. Polo..
Aynı hastalıktan birer gün arayla öldüler Dün İstanbul Teşvikiye Camii’nin avlusundan birbirlerini musalla taşında bile yalnız bırakmayan iki dostun cenazesi kalktı. Gazeteci Berran Tözer ve ..
Mumcu’nun teklifi tutarsız ve çelişkili Başbakan Tayyip Erdoğan, türban önerisi için ‘tutarsız ve çelişkili’ dediği ANAP Lideri Erkan Mumcu’ya randevu vermeyi düşünmüyor. Erdoğan, AKP’nin önc..
Tolerans gösterilmeyecek Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Hürriyet’in duyurduğu Niğde’deki ‘masaj skandalı’ ile ilgili ‘çocuk, yaşlı ve özürlülere, personel tarafından yapılacak her türlü olumsuz..
AİHM Perinçek’i haklı buldu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, İşçi Partisi Başkanı Doğu Perinçek’i haklı buldu ve Türk Hükümeti’ni 16 bin 790 Euro tazminat ödemeye mahkum etti.
Tuz Gölü ölüyor Çevre Bakanı Osman Pepe, Türkiye’nin en büyük tuz kaynağı olan Tuz Gölü’ne, 1977’den beri Konya ve çevre illerin kanalizasyon suları ile sanayi atıklarının boşaltılmasının ‘bi..
Yengeye davadan vazgeçti Korkut Özal, ağabeyi Turgut Özal’ın cumhurbaşkanlığı döneminde Çankaya Köşkü’nde yaşandığı iddia edilen olayı da içeren ‘Geride Yazılar Kaldı’ adlı kitapta yer alan i..
Fatih’in torunları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait ‘Haliç’, Karaköy ve Eminönü hattında çalışan ‘Defterdarlık’ ve ‘Kağıthane’ isimli 200’er yolcu kapasiteli gemiler, önceki sabah 2’şer ..
Bebek katili bakteri Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Yeni Doğan Servisi’nde bir bebeğin daha ölmesiyle, 5 günde yaşamını yitiren bebeklerin sayısı 8’e yükseldi.
PKK’ya bu kez de Kürt aydın çağrısı Aralarında sanatçı, işadamı, yazar ve gazetecilerin bulunduğu 150 Türk aydının ardından bu kez de 200’e yakın Kürt aydın, ‘PKK’ya silahlı eylemlere önkoşul..
İadem Baykal’ın mahkûmiyetidir Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi, dün sürpriz bir kararla, kurultayda Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’i dövdüğü için CHP’den ihraç edilen Şişli Beled..
‘Koyun’lu yanıt Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik ‘Hayatında iki koyun gütmemiş adam’ benzetmesi CHP Lideri Baykal’ı kızdırdı. Baykal, ‘Sen çiftçiyi de milleti de satarsın. Tüccar siyaset u..
Hayretle karşıladık YÖK’ün, ÖSS’de soru içeriği ve katsayı değişikliği öngören bir düzenleme hazırlığı, üniversiteleri ayağa kaldırdı. Sistem değişikliği konusunun YÖK gündeminde olduğuna dai..
Türkiye’ye yatırım talebinde patlama var Alman KfW-IpexBank’ın Türkiye Temsilcisi Christian Grenz, ‘Üç kriz atlattınız ama biz 40 yıldır Türkiye’yle iş yapıyoruz ve çekip gitmedik. Hiç de zar..
Bankacılıkta yabancıya sınır doğru değil Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp, Türk işadamlarının bankacılık sektöründeki yabancı payının artmasına yönelik kaygılar..
Moskova Havaalanı prestijimiz olacak Moskova'daki Şeremetyevo 3 Havaalanı ihalesini 420 milyon dolara kazanan Enka İnşaat’ın Onursal Başkanı Şarık Tara, ‘40’a yakın Avrupalı ve Rus firmayı ge..
Turkcell dava açmaya hazırlanıyor İran’ın ikinci GSM lisansı için açılan ihalede devre dışı bırakılan Turkcell’in Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, İran tarafından kendilerine herhangi bir tebli..
Etisalat Pakistan’ı aldı Türk Telekom ihalesi için ön yeterlilik alan firmalardan biri olan Etisalat, Pakistan Telekom’un yüzde 26’lık kamu hissesinin yeni sahibi oldu. Türk Telekom için Koç,..
Yaşar Topçu: Ben o kadar enayi miyim Yüce Divan’da yargılanan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Yaşar Topçu, ilginç bir savunma yaparak, ‘147 milyon dolar müteahhitlere menfaat sağlamışım. Ben..
Erdoğan isterse cumhurbaşkanı olur Türk iş dünyasının çatı örgütü TOBB’un başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, CHP’nin Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olma ihtimaline karşı erken seçimli gündem ya..
Köylüyü oy potansiyeli gören politika iflas etti TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, ‘Tarımla uğraşan geniş kitlelerin oy potansiyeli olarak görülmesi’ gibi günü kurtarmaya yönelik politikaların ifl..
Cansun: Murdoch bize ortak oldu Kamera Reklam’ın yüzde 60’ını, Avustralyalı medya devi Rupert Murdoch’un şirketi News Outdoor’a satan Mehmet Cansun, ünlü işadamının Star’la da yakından ilgile..
‘Camiye bedava, kiliseye paralı su’ Danıştay’dan döndü Ankara'da Batıkent Protestan Kilisesi’nin, belediyenin cami, mescid ve Kuran kurslarına sağladığı bedelsiz su talebini reddeden mahkeme ..
İstanbul’un fatihi Sultan Mehmet’in türbesi yenilendi İstanbul’u fethederek çağları değiştiren büyük Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in Fatih Camii haziresindeki türbesi fethin 552. yılı..
Beşiktaş Açıkhava’da ilkler buluşuyor Yazın başlamasıyla birlikte hareketlenen İstanbul’un müzikli geceleri Açıkhava’da ilklerle devam ediyor.
Kosovalı Türkler, İstanbul’da ‘Savaş Baba’yı sahneledi Kosova Türklerinin 70 yıldır perdelerini indirmeyen Prizren Nafiz Gürcüali Tiyatrosu, önceki akşam ‘Savaş Baba’ oyunuyla İstanbul’da sey..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9