22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

22 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ziraat Bankası 'inkâr' cezalısı Çalışanının zimmete geçirdiği 6.5 milyon YTL'yi ödememe Ziraat Bankası'na pahalıya patladı. Kemal Sunal'ın mirasçılarının da dahil olduğu mudiler, 900 bin YTL ..
İslami banka yolda İslam Konferansı Örgütü'ne (İKÖ) bağlı İslam Kalkınma Bankası 2006'da faaliyete geçmesi beklenen 1 milyar dolar sermayeli Uluslararası İslam Bankası (UİB) için hazırlıkları..
Işıkların borcuna iskonto önerisi Işıklar Holding'le anlaşma imzalayan Asia Debt Management Hong Kong (ADM), Işıklar Grubu'nun TMSF'ye olan 23.3 milyon dolarlık borcunun yüzde 50 iskontoyla b..
Hazine 2.6 milyar dolar borçlandı Hazine, döviz cinsi üç yıl vadeli Devlet tahvili ihalesinde piyasa yapıcı bankalar ve kamuya yapılan satışlarla birlikte toplam 2 milyar 554.3 milyon dolar b..
Pakistan 'T'sine iyi fiyat Turkcell'in de ön teklif toplantısına katıldığı Pakistan Telekom (PTCL) ihalesinin ikinci etabında, yüzde 26'lık kamu hissesinin sahibi, Türk Telekom'a (TT) da başv..
Türk Telekom'a dört başvuru Özelleştirme İdaresi (ÖİB), Türk Telekom özelleştirme ihalesine dört ortak girişim grubunun başvurduğunu açıkladı. ÖİB açıklamasında, "Türk Telekom hissel..
THY'den yeni sefer THY'nin Ankara-Kahramanmaraş seferi dün başladı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY'nin yeni aldığı kararlarla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nın günlük seferlerine b..
78 'yeşil' şirketi 300 bin kişi besledi İslami holdinglerin, yurtdışındaki Türk yurttaşlarından yüksek kâr payı vaadiyle topladıkları paranın minimum 4 milyar avro olduğu öne sürüldü.
Arçelik atağa kalktı Arçelik, Rusya'da çamaşır makinesinin yanı sıra buzdolabı üretimi de yapacak. Bu amaçla şirket Rusya'da yapılacak yatırımın tutarını 58 milyon avroya yükseltti.
Memur kiraya calışıyor Asgari ücretli ve memur aldığı maaş ve ücretle sadece kira ve gıda harcamasını karşılayabiliyor. Asgari ücretin yüzde 71.6'sı, memur maaşının da yüzde 34.9'u kiraya gid..
Babalar için 325 milyon YTL Bu yıl Babalar Günü alışverişi için gerçekleştirilen harcamalar bir önceki yıla göre yüzde 23 artışla 325 Milyon YTL oldu. Babalar Günü'nün favori adresi ise yüzde..
2009'da piyangocular gelecek Avrupa Piyangolar Birliği Kongresi, 2009 yılında Türkiye'de düzenlenecek. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 12-16 Haziran tarihl..
Hyundai yatırım düğmesine bastı Hyundai Assan Başkan Yardımcısı Heung Soo Lheem, "2007 yılının ilk yarısında tamamlanacak genişleme yatırımlarıyla üretimimizi iki katına çıkaracak ve..
Lübnan'a yine siyasi bomba Suriye karşıtlarının parlamentoda çoğunluk sağlaması üzerine gelen suikast Lübnan'ı yine sarstı. Şam karşıtı eski komünist lider Havi, otomobiline konulan bombayla ..
Göstermelik zirve İsrail Başbakanı Ariel Şaron ile Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas ateşkesle sonuçlanan şubattaki zirvenin ardından dün ikinci kez buluştu.
Eyvah! Polonyalı ikizler iktidar oluyor Polonya'da yıllar önce 'Ayı Çalan İkizler' filmindeki rolleriyle halkın gönlünü kazanan ünlü kardeşler, iktidara birlikte yürüyor. Kaczynski kardeşlerd..
'Fransızlar hadi gelin' AB Anayasası referandumunda Fransız halkının yeni üyelerden ucuz işgücünün ülkeye akın edip işlerini kapacağı kaygısının sembolü 'Polonyalı tesisatçı', Fransızları ülk..
Demokratlar Bolton'ı tüketti ABD'de Demokrat Parti, Bush yönetimine en sıkı muhalefetini, Başkan George W. Bush'un BM Daimi Temsilciliği'ne atadığı 'şahin' diplomat John Bolton'a geçit vermey..
Berlusconi'nin Fin mutfağı gafı İtalya'nın gaflarıyla ünlü Başbakanı Silvio Berlusconi, boşboğazlık huyuyla insanları şaşırtmayı sürdürüyor. Berlusconi, Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu'nun (EFSA..
Gotovina çizgi romana döküldü AB ile müzakerelerine başlayacakken, Bosna Savaşı'nda Sırplara yönelik savaş suçlarından aranan eski general Ante Gotovina'yı uluslararası adalete teslim etmediğ..
Rehn'den bir dizi uyarı Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn Türkiye'ye destek verirken uyarılarda da bulundu. Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Rehn, ilk kez Ermeni sınırı..
Mississippi yangınına bir bardak su ABD'de 'Mississippi Yanıyor' filmine konu olan yurttaşlık hakları savunucusu biri siyah ikisi Yahudi üç gencin katledilmesiyle ilgili olarak 41 yıl sonra y..
Prodi: Anne Türkler geliyor Avrupa Komisyonu Başkanlığı'nın ardından İtalyan solunun liderliğine geçen Romano Prodi, AB'deki anayasa ve bütçe krizi sonrası Türkiye'nin üyeliğinin yeniden düşü..
Papa'nın yeni Türkiye analizi Papa 16. Benediktus, yeni yayımlanan 'Kültürler Krizinde Benediktus Avrupa'sı' adlı kitabında, AB'nin Hıristiyan kimliğine atıf yapmasının diğer dinleri tehdit e..
Roma'da ceza önerisi: Hadım İtalya'da yabancıların cinsel suç oranlarının arttığı bir dönemde koalisyon ortağı Kuzey Birliği'nden Reform Bakanı Roberto Calderoli, ilginç bir öneriyle ortaya ç..
Telekulak yeniden AKP'li Önder imzaladı İstihbarat birimlerinin istekleri doğrultusunda hazırlanan yasa teklifi AKP Yalova Milletvekili Şükrü Önder'in imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunuldu...
Sarıgül yargı kararıyla CHP'de Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'den ihracına ilişkin karar yargıdan döndü. Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun (YD..
Hacıoğlu istifa etti CHP'de, Kemal Derviş'le birlikte hareket eden isimlerden olan İstanbul Milletvekili Memduh Hacıoğlu, genel merkez yönetimini suçlayarak partiden istifa etti.
Türkiye uzaya adım atacak Milli Güvenlik Kurulu, Türkiye'nin 2005-2014 Uzay Araştırmaları Projesi'ne bir milyar YTL'lik bütçe ayrılmasını benimsedi. 2008'de astronot yetiştirilecek, 2009 yılı..
Yılmaz ve Eken çete sanığı Adana Başsavcılığı'nın, Endüstri Holding'in içinin boşaltılmasında çetenin etkili olduğu yönündeki iddialar üzerine yürüttüğü soruşturma tamamlandı. İddianamede man..
Mumcu'ya yanıt yok AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), önceki akşam yaptığı toplantıda, Anavatan lideri Erkan Mumcu'nun, türban sorununu çözmek için önerdiği Anayasa değişikliğini ele aldı.
Ankara'ya göre uyum Avrupa'ya göre ihlal 'AİHS çiğneniyor' Azınlık vakıflarının sorunlarını çözeceği söylenen vakıflar yasa tasarısı, AB'den eleştiri aldı. Avrupa Komisyonu'nun AB Genel Sekr..
Bir mülk sorunu daha... Kültür Bakanlığı, sit alanlarında zilyetlik aranmadan tapu verilmesini teklif edince yeni bir azınlık tartışması patladı. AKP'li Remzi Çetin, "Bazı kademelend..
Okkan suikastı davası yeniden Yargıtay, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve beş korumasının da aralarında bulunduğu 14 kişiyi öldürmekten sanık Hizbullahçı Mehmet Fidancı'nın müebbet ha..
Vetolu RTÜK aynen Köşk'te AKP ile CHP, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerini Meclis'in seçmesini düzenleyen Anayasa değişikliğinde d..
Haydarpaşa'da öfke Haydarpaşa'nın gökdelenlerle kaplı bir ticaret ve alışveriş merkezi haline getirilmesine karşı çıkan çok sayıda sivil toplum örgütü dün ortak eylem yaptı.
İstanbul'a özel kredi Dünya Bankası, İstanbul'da depreme hazırlık için karşılıksız olarak 310 milyon avro (400 milyon dolar) verdi. Paranın 300 milyon doları okul, hastane, kamu binalarının g..
Vapurlar trafiği felç etti İstanbul'dan dört TIR'a yüklenerek Van'a götürülen iki vapur, Bolu Dağı'nda trafiği felç etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait 'Defterdarlık' ve 'Kâğıthane' a..
Kiliseler için 'bedava su' yolu açılıyor Ankara 7. İdare Mahkemesi, cami, mescit ve Kuran kurslarına bedelsiz su verilirken, Protestan Kilisesi'nin bedelsiz su talebini reddetti.
Ne dedi bu turist? Troya antik kentiyle tanınan; her yıl Çanakkale Savaşı'ndan ölen Anzakların torunlarını ağırlayan Çanakkale'deki 'Turizm Danışma Bürosu' nihayet dil bilen elemanlara kavuşt..
Leyla iade edildi Annesini görmek için mayınlı araziyi geçmeye çalışan Leyla Olgun, Suriye'ye iade edildi. Olgun'un avukatı, "Dava açacağız, Leyla'nın Türk vatandaşı Fatma Olgun'un ö..
Devlet koruyacak 'Çok geziyor' diye burnu kesilen 15 yaşındaki R.G.'nin oğlu, koruma altına alındı. Henüz 12 yaşındayken tecavüzcüsüyle evlendirilen R.G., eşi bir erkek çocuğuna daha tecavü..
İmam-hatipliye YÖK jesti YÖK'ün Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sisteminde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir yıl önce 'imam-hatipleri özendirdiği' gerekçesiyle veto ettiği yasa değişikliği b..
Van savaş alanına döndü Van'da iki PKK'lı için cenaze töreni düzenlemek isteyen üç bin kişi, PKK lehinde sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Gösteriye müdahale eden jandarmaya silahla karşılık ..
İTÜ'lüler şen şakrak İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) 2004-2005 akademik yılında mezun olan 1915 lisans ve ön lisans öğrencisinden bölümlerinde ilk üç dereceye girenlere törenle ödülle..
Sekiz bebeğin katili: Serratia Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Yenidoğan Servisi'nde Salih-Nazlı Tanglay çiftinin bebeğinin de dün yaşamını yitirmesiyle beş günde ölen bebeklerin sayısı sekize..
Yeni müfredat sınıfı geçti Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen 'Eğitim Reformu Girişimi' oluşturduğu komisyonla yeni ilköğretim müfredatını inceleme..
'Saldırgandan öğrenci olmaz' Üniversitelerdeki kavgalar üzerine açıklama yapan Eğitim-Sen, Emniyet ve medyanın olayları yanlış aktardığını öne sürdü. Eğitim-Sen'in üniversitelerden sorumlu 6 ..
Ölüm nedeni: Enfeksiyon Mardin'in Ömerli ilçesinde geçen yıl 17 erkeğin tecavüzüne uğradığı için koruma altına alınan ancak yurttan kaçtıktan sonra Mardin Devlet Hastanesi'nde öldüğü ortaya ç..
Özal, davadan vazgeçti ama... Korkut Özal, ağabeyi Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın anılarına yer verdiği kitabı nedeniyle açtığı tazminat davasından vazgeçtiğini bildirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9