21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sarıyer altyapı çilesinden kurtuluyor Sarıyer’de uzun süredir ilçe halkı için büyük sıkıntılar oluşturan dere ıslah çalışmaları tamamlandı.
Denize bırakılan gırgır ağları dipteki hayatı tehdit ediyor Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi, Çevre Haftası nedeniyle düzenlediği etkinliklerin sonuncusunu Büyükada’da gerçekleştird..
Piknikçiler çevreyi kirletmeye devam ediyor Havaların ısınmasıyla birlikte yeşil alanlar ve deniz kıyılarında piknik yapanların bir bölümü uyarılara rağmen çevreyi kirletmeye devam ediyor.
Beylikdüzü Festivali konserle sona erdi Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Yeşil Vadi Kültür ve Sanat Festivali muhteşem bir finalle sona erdi.
Bayanlar, el emeği eserlerini sergiliyor Bahçelievler’de ev kadınlarına meslek öğretmek amacıyla açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler, el emeği göz nuru ürünlerini sergilemeye başladı.
TOKİ, Hadımköy’e 1992 konut yapacak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İstanbul Hadımköy’de 1992 konut ve bu konutlara ilave ticaret merkezi, cami, şadırvan gibi sosyal donatılar yapacak.
Belediye Meclisi, Çengelköy’e villa inşa etme talebini reddetti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, MESA şirketinin, Üsküdar Çengelköy’de yapmak istediği süper lüks inşaatlarla ilgili plan ..
Beyoğlu’nda otel yangını korkuttu Beyoğlu’nda 9 katlı bir otelde çıkan yangın korkuttu. Otelin 2’nci katında başlayan yangın kısa sürede en üst kata ulaşırken yangının kundaklama sonucu çıktı..
Yurtsuz Çeçenler Türkiye’de de yurtsuz Türkiye’de yaşayan Çeçenlerin durumu Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla yine gündemde.
Hasta numarasıyla girdiği hastanede hasmını öldürdü Aile içi hesaplaşma sonucunda yaralanarak polis kontrolünde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Vedat Babat, hastanenin acil s..
Üzerine kale direği devrilen çocuk hayatını kaybetti Bağcılar'da, belediyeye ait yaz spor okulunun ilk gününde üzerine seyyar kale direği devrilen Gökhan Uçar, ağır yaralandı.
Sarıyer Belediyesi 'karma sergisi' görücüye çıktı Sarıyer Belediyesi El Sanatları Kursları’nın yıl sonu karma sergisi görücüye çıktı.
Şahitler huzurunda sigarayı bıraktılar Esenler Belediyesi tarafından başlatılan ‘’Sigarasız Bir Esenler’’ kampanyası çeşitli etkinliklerle devam ediyor.
Anadolu yakası 4 gün karanlıkta kalacak Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) yetkilileri, 22-26 Haziran 2005 tarihleri arasında Anadolu Yakası’nın büyük bir bölümünde elektrik kesintis..
Deniz otobüsleri tatil köyüne de uğruyor Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri, Armutlu tatil köyünün iskelesine de uğramaya başladı.
Zirve şokunu atlatamayan AB’den Türkiye’ye çelişkili mesajlar geliyor Avrupa Anayasası ve bütçe konusunda başarısızlıkla sonuçlanan AB zirvesinin ardından, Brüksel Türkiye’ye karışık mesajlar..
Kretschmer, hükümeti övdü, medyayı eleştirdi AB Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer, hükümetin çalışmalarını takdir ederken medyanın tavrını ise eleştirdi.
‘Blair’in talepleri Türkiye’yi de vuracak’ AB zirvesinin bütçe tartışmaları nedeniyle çökmesinin yankıları devam ederken, İngiliz Financial Times gazetesi, faturayı İngiltere Başbakanı Tony B..
Türk dostuyum; Türkiye’nin üyeliğine karşıyım Fransa’da iktidar partisi Halk Birliği Hareketi (UMP) Başkanı ve İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, Türklerle hiçbir sorunu olmadığını; fakat Türki..
Barzani: Adı federal olsun, herkes devlet kursun Irak’ın kuzeyinde yerel parlamento tarafından ‘başkan’ seçilen Kürt lider Mesud Barzani, ülkenin adının "Federal Irak Cumhuriyeti" olması ve ü..
ABD, terörle mücadeleyi Afrika kıtasına taşıyor El Kaide’nin Afrika’da üslenmeye çalıştığını belirten Amerikalı askeri yetkililer, bundan sonra terörle mücadelede yeni adresin Afrika ülkeleri..
Rice: İstikrar için 60 yıl antidemokratik rejimlere göz yumduk, artık tolerans yok ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ortadoğu turunun Mısır ayağında müttefik bazı Arap rejimlerine sert u..
Türkiye-ABD ilişkilerine ‘projeli’ takip Amerikan düşünce kuruluşlarından The Woodrow Wilson Center’ın Güneydoğu Avrupa Projesi bölümü, Türkiye uzmanı Ian Lesser tarafından yürütülecek olan v..
Ermeni lobisinden, medyaya yakın takip ABD’deki Ermeni lobisinin önde gelen ‘radikal’ örgütü Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "soykırım inkarını protesto için" 7 madd..
Kuveyt parlamentosunda ‘ilk kadın’ protestosu Geçtiğimiz ay 23’e karşı 35 oyla kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınan Kuveyt’te dün tarihî bir gün daha yaşandı.
Gül: Kadınlara temel hakları tam verilmezse demokrasi eksik kalır İstanbul, Ortadoğu’daki demokratikleşme adımları çerçevesinde önemli bir sempozyuma daha ev sahipliği yapıyor.
Yüksek vergiden kaçan, lüks yata yabancı bayrak çekiyor Değeri milyonlarca doları bulan teknelerin tamamına yakını yabancı ülkelere kayıtlı. Bir bölümü ise turizm ve balıkçılık şirketlerinin ..
Riski seviyoruz, girişimcilik halkımızın genlerinde var Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, girişimciliğin Türk toplumunun genlerine işlediğini belirterek, "Asya bozkırlarından Av..
Sabancı’da görev değişimi Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörlüğüne Ahter Kutadgu atandı. 16 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere bu göreve getirilen Kutadgu, 2002-2005 yılları ara..
Büyük ihaleye 3 gün kaldı, Türk Telekom için devler yarışacak Türk Telekom'un yüzde 55'inin blok satışı için teklif alınmasına 3 gün kaldı. Oyak'ın girmeyeceğinin kesinleşmesinin ardından, 24..
Petrol 60 dolar sınırında Petrol ihraç eden ülkelerin üretimi artırma kararına rağmen petrol fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor.
Yatırımcıyı bürokrasiden kurtaracak yönetmelik imzaya açılıyor Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, yerli ve yabancı yatırımcının işyeri açma ve çalışma ruhsatlarıyla ilgili yaşadığ..
Vakıfbank’tan ihracatçıya destek Vakıfbank’ın, Avrupa Birliği’ndeki iştiraki olan Vakıfbank International, 55 milyon dolarlık ilk sendikasyon kredisini Viyana’da imzaladı.
İstanbul Hilton satışa çıkıyor Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü'nün mülkiyetindeki İstanbul Hilton Oteli'ni satışa çıkardı.
Murdoch, Türk medyasına reklam firmasıyla girdi Dünyanın en büyük medya devlerinden olan Avustralyalı Rupert Murdoch’un şirketi News Outdoor, Türkiye’de stadyum reklamları ile adını duyuran K..
Tarım Bakanı yarın Rusya’ya gidiyor Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, sebze krizini çözmek için yarın Rusya’ya gidiyor.
‘Gümrükte ayrık otu kalmayacak’ Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, rüşvetle iş yapanları ima ederek gümrük müşavirleri ve gümrükçüleri aralarındaki ayrık otlarını temizlemey..
Arabası çalınan kişi, ikinci darbeyi de mafyadan yiyor Oto hırsızları sınır tanımıyor. Bakanların makam arabasının bile çalındığı ülkemizde adeta bir kara delik var. Arabası çalınan, umutsuzc..
Ölen teröristin annesi örgüte lanet yağdırdı Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada ölü ele geçirilen yasadışı Maoist Komünist Parti-Halk Kurtuluş Örgü..
Yaz kursları, öğrencilerini bekliyor 12 milyon çocuğun eğitim gördüğü ilköğretim okullarındaki karne coşkusunun ardından toplumu yeni bir heyecan dalgası sardı.
‘Kur’an öğrenimine yaş sınırı Anayasa’ya aykırı’ Memur-Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Süleyman Bahadır, Kur’an-ı Kerim öğrenimi için yeni TCK’da getirilen yaş sınırlamasının Anay..
Dekanlar: İlahiyatların kontenjanları artırılsın Samsun’da 20 ilahiyat fakültesi dekanının katıldığı İlahiyat Fakültesi Dekanları Toplantısı’nın sonuç bildirgesinde, "Türkiye’de din konusunda..
İnternet kullanıcıları gazeteden vazgeçmedi Araştırma firması Nielsen/Net Ratings tarafından yapılan bir ankete göre gazete okuyucularının yüzde 72’si internet kullanmalarına rağmen, gazeteyi..
Türk bayrağı motifli havlu internette satışta Türk bayrağı motifli banyo havlusu, internetteki açık artırma sitesi ‘eBay'da satışa sunuldu. Açık artırmaya 16,95 Euro'dan sunulan 140 x 70 sant..
Şizofreni ilacı SARS’la mücadelede etkili oldu Akut solunum yetmezliği sendromunun (SARS), bir tür şizofreni ilacıyla tedavi edilebileceği açıklandı.
Alzheimer’ın erken teşhisinde yeni yöntem Bir kimsenin Alzheimer hastası olup olmayacağını yıllar öncesinden tespit etmeye yarayabilecek bilgisayar programı geliştirildi.
Kısırlık sorununa kök hücreli çözüm İngiliz bilim adamlarının embriyonik kök hücrelerden, sperm ve yumurtalık hücrelerinin başlangıç formunu üretmeyi başardıkları bildirildi.
Sit alanında arazisi olana tapu geliyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, yapılaşma yasağı bulunan sit alanları üzerinde arazisi olanlara tapu vermeye hazırlanıyor.
Mahkeme, salıverdiği tecavüz ve cinayet mahkûmlarını arıyor İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi, 1998 yılında kaçırdıkları anaokulu öğretmeni Serpil Yeşilyurt’u, tecavüz edip öldürmekten..
‘İyi rehberler alanı terk ediyor, çıta gittikçe düşmeye başladı’ Turist Rehberleri Birliği Başkanı Şerif Yenen, Zaman’ın 14 Haziran’da manşetinden verdiği "Denetlenmeyen rehberler Türkiye’nin..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8