21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Söz sırası artık halkların' Radikal ile Ekonomi ve Dış Politika Forumu'nun düzenlediği 17-18 Haziran'daki Yuvarlak Masa Toplantısı'nda, AB için şu görüş öne çıktı: Fransa ve Hollanda referan..
Şempanze deyip geçme 'Kongo' adlı şempanzenin çizdiği üç resim Bonhams müzayede salonunda 25 bin 620 dolardan alıcı bulurken, Auguste Renoir ve Andy Warhol'un yapıtlarına talip çıkmadı.
'Eşsiz' güne doğru Bir adım kaldı! İnsanlık çocuk sahibi olmak için 'eş'e gerek kalmayacak günlere gidiyor. İngiliz Sheffield Üniversitesi'nden Prof. Harry Moore ilan etti: "Kök hü..
Yalancı orgazma suçüstü! Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Kurumu'nun toplantısında sunulan bir çalışmaya göre kadınlar, partnerlerini orgazm taklidi yaparak kandırsalar da beyin tarama yönte..
Kahveniz ne marka olsun? ABD'deki kahve müptelaları, Starbucks gibi dev markalara karşı başlattıkları kampanyayla kahveseverleri alternatif mekânlara yönlendiriyor.
Alzheimer habercisi Alzheimere erken teşhis... Kişinin alzheimere yakalanıp yakalanmayacağını yıllar öncesinden tespit etmeye yarayacak bilgisayar programı geliştirildi.
Patates imaj savaşı veriyor Britanya'da çiftçiler, patatesin imajını zedeleyen 'Couch potato' teriminin sözlükten çıkarılması için ayaklandı.
Depremler korkuttu Dünya dün art arda depremlerle sallandı. Yeni Zelanda'nın doğu kıyılarında, Richter ölçeğine göre 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Sahra sular altında... Dünyanın en kurak bölgesi sayılan Büyük Sahra'nın Cezayir bölümünde bir kent, geçen cumartesiden beri sular altında bulunuyor.
'Müzik günü' kutlaması Fransa'da 1982'de başlayan ve 100'ü aşkın ülkede gelenek haline gelen "21 Haziran Dünya Müzik Günü", Ankara'da yarın ilk kez kutlanacak. Fransız Kültür Merkezi, Sevda-C..
Öğretmen katillerine tutuklama Ümraniye'de 1998'de anaokulu öğretmeni Serpil Yeşilyurt'u tecavüz ederek öldüren, annesi Hanım Yeşilyurt'u da ağır yaralayan ve yeni TCK'dan yararlanarak mahkûm..
Yaz okulunda 'kale' öldürdü İstanbul Bağcılar'da yaz spor okuluna katılan 14 yaşındaki Gökhan Uçar, okulun ilk gününde üzerine seyyar futbol kalesi devrilmesi sonucu hayatını kaybetti. Bağcıl..
Türk bayrağı motifli havlu 'eBay'da Türk bayrağı motifli banyo havlusu, internetteki açık artırma sitesi "eBay"da satışa sunuldu. Açık artırmaya 16.95 euro'dan sunulan 140 x 70 santimetre ölç..
Çürük dişler Alzheimer işareti çıktı Genç yaşlarda görülen diş eti hastalıkları ve diş çürümesinin ileride Alzheimer hastalığına yakalanma riskine işaret ettiği belirtildi. ABD'deki Southern ..
Clinton'dan bir yasak ilişki daha ABD'Lİ Ed Klein, "Hillary Hakkındaki Gerçek" isimli kitabında, eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın, eşi Hillary'yi yakın zamanda aldattığını öne sürüyor. Kitaba..
'Klasik orkestra dinozorlaşıyor' Müzik Festivali kapsamında bu gece sahne alacak Kamran İnce, "Klasik orkestra belki tamamen yok olmayacak ama yapısı değişecek. Etnik enstrümanlar ve insan se..
Polislerin önünde, sedyede öldürüldü Öldürdüğü kişinin yakınları tarafından ağır yaralanan Vedat Babat, hastanede, polis gözetimi altında vurulduZeugma Mozaik Müzesi açılıyor
Gazeteci Berran Tözer'i kaybettik Bir süredir kanser tedavisi gören gazeteci ve çevirmen Berran Tözer, 51 yaşında yaşamını yitirdi7 bebeğin tesadüfen ölmediği anlaşıldı!
Dünya Bankası eğitimde vergi indirimi istedi Eğitimde KDV indirimi tartışmasına Dünya Bankası da katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçen hafta gündeme getirdiği özel okullara teşvik önerile..
KOBİ'ler de halka açılacak İki ay içinde Türk KOBİ'leri de NASDAQ gibi bir borsaya kavuşacak. Bu sayede KOBİ'ler de hisse senedi ihraç ederek fon sağlayabilecek. KOBİ Borsası için geri sayım ..
İnternet üzerinden telefon GSM operatörlerini korkuttu İnternet üzerinden telefon konuşması tüm dünyada hızla yaygınlaşıyor. Sistemin bilgisayardan sonra artık cepten de kullanılabilmesi, şim..
Turizmin geleceği masaya yatırılıyor Ekonominin lokomotif sektörü, Turizm Bakanı Koç ve oda başkanlarının katılımıyla tartışılacak . SABAH Gazetesi'nin, Türk ekonomisinin belkemiğini oluştura..
Petrol gözünü 60 dolara dikti Petrol talebindeki artış ve Nijerya'daki iç siyasi karışıklıklar petrol fiyatlarında rekor artışa neden oldu. Son 6 ayda yüzde 36 artan petrol ABD'de 59.2, Avrup..
Enka 420 milyon dolara Moskova havaalanına ek terminal yapacak Moskova havaalanında üçüncü terminalin yapımı için açılan ihaleyi enerji sektöründe faaliyet gösteren Enka İnşaat kazandı. 38 şi..
Çağlar'a uygulanan formülün genişlemesi Meclis gündeminde Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) yapılan bir değişiklik ile sadece İnterbank'ın eski sahibi Cavit Çağlar'a hapse girmekten kurtulma şansı v..
Fark yaratan, yenilikçi girişimciler kazanacak Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilere girişimcilik dersleri veren Mustafa Koç, "Kampüste sadece hot dog değil, tatlı veya acı soslu hot dog sata..
Balkaner'in arazilerine toplu konut yapılacak TMSF, Balkaner Grubu'na ait şirketlerin arazileri üzerine en az 4 bin 500 konut yapıp satacak. Projelerin gerçekleşmesi için TOKİ ve Kiptaş ile g..
'Canavar'ı bırak sen kefale bak! Van Gölü'nün canavarından sonra, inci kefalleri konuşuluyor. Yumurtlamak için akarsularda akıntıya karşı yüzerek tatlı su arayan balıkların yolculuğu, görenle..
Spiker Defne Sarısoy boşanıyor NTV'nin başarılı sunucusu Defne Sarısoy, evliliğini işi kadar iyi yürütemedi. Güzel spiker, 2004 yılında dünya evine girdiği eşi Uğurtan Cop'la birlikte anlaşma..
Portatif kurulan kale direği can aldı Bağcılar'da 14 yaşındaki Gökhan Uçar, antreman yapmak için geldiği Bağcılar Stadyumu'nda kale direğinin üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybetti. Kork..
Bayan avukatın esrarengiz ölümü Kadıköy'de, avukat Zeynep Sonat (43), Vali Erol Çakır Öğretmenevi ve Sosyal Tesisleri binasının 6. katından aşağıya düşerek hayatını kaybetti. Olay, dün akşam ..
'Beşi Bir Yerde' göz kamaştırdı Ulusal eğitime destek kampanyası kapsamında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü'nün katkılarıyla hazırlanan Özlem Süer'in 'Beşi Bir Yerde' defilesi Dolmabahçe Kültür M..
Sultanahmet Meydanı'nda 'El Sanatları Festivali' açıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Döner Sermaye İşletmeleri Merkez Müdürlüğü'nce düzenlenen, Sultanahm..
Kongrede kavga: 1 ölü Kahramanmaraş'ın Şahinkaya Beldesi'nde faaliyet gösteren Orman Kalkınma Kooperatifi'nde yapılan genel kurulun ardından kazananlarla kaybedenler birbirine girdi. Silahlar..
Arkadaşı işkence edip dövdü Merkez Valisi Naci Parmaksız'ın damadı Adem G.'nin bir kişiyi kaçırarak işkence yaptığı ve zorla senet imzalattığı iddia edildi. Yakın arkadaşı olan G.'nin, eşi il..
'İlk hevesten sonra tablo netleşecek Dünya Göz Hastanesi Başkanı Eray Kapıcıoğlu SSK ve Emekli Sandığı güvencesi olanların '5 yıldızlı' sağlık hizmeti almasını, sağlık sektörü için olumlu bul..
Alzheimer'a erken teşhis Bilimadamları, bir kimsenin Alzheimer olup olmayacağını yıllar önceden tespit edebilecek bir bilgisayar programı geliştirdi. ABD'deki New York Üniversitesi'nden dokto..
Kısırlık tarihe karışmak üzere Dünyada ilk kez olgunlaşmamış insan yumurtalarından alınan embriyolar klonlandı. Belçika'daki Ghent Üniversite Hastanesi araştırmacıları, kısırlık tedavisi için..
Hakem huzur istedi 119'uncu Wimbledon'ın ilk gününde kadın tenisçilere 'çığlık atma yasağı' gündeme geldi. İngiltere'nin başkenti Londra'da dün başlayan 119. Wimbledon Tenis Turnuvası'nda, ba..
Tom Cruise'a 'sulu' şaka ABD'li ünlü sinema oyuncusu Tom Cruise, "Dünyalar Savaşı" adlı filmin Londra'daki prömiyeri sırasında "sulu" bir şakaya kurban gitti. Bir kişi, gazetecilerle konuştuğ..
Eylemciler MOBESE kamerasını kırdı Gazi Mahallesi'nde cenaze töreni sırasında yürüyüş yapan bir grup, caddeye yerleştirilen güvenlik kamerasına saldırdı. Tunceli'de öldürülen yasadışı örgüt ü..
'Gençlik iksiri' için Çin'e kadar gittiler Avustralya'nın müteahhitler kralı olarak tanınan, 720 milyon dolarlık bir servete sahip olan Bruno Grollo (63) ve karısı Pierina (63) sağlıklı Çinli..
Hastanede dehşet İstanbul'un en kalabalık hastanelerinden Cerrahpaşa kanlı bir saldırıya sahne oldu. Önceki gün girdiği çatışmada bir kişiyi öldürüp kendi de yaralanan genç, acil serviste pol..
İstanbul 'dünya çapında' pahalı Dünyanın "en pahalı kentleri" listesini hazırlayan İngiliz şirketi Mercer'a göre İstanbul 23'üncü, zirvede ise Tokyo var. Uluslararası danışmanlık kuruluşu Mer..
Savcının gözü üstünde Bodrum'da jet ski kullanan görme özürlü şarkıcı Metin Şentürk hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Savcı, Şentürk'ün ifadesini aldıktan sonra kanuni süreci başlatacağını ..
'Cumhurbaşkanı Meclis'ten çıksın' TBMM Başkanı Bülent Arınç, günü geldiğinde TBMM'nin kendi içinden cumhurbaşkanını seçeceğini söyledi. Manisa ve İzmir ziyaretini tamamlayan Arınç, cumhurbaşk..
Mayınları aştı, bürokrasiye takıldı Suriye'nin Kamışlı kentindeki teyzesi tarafından büyütülen Leyla Olgun (28), Nusaybin'de oturan annesi Fatma Olgun'un yanına yerleşmek için mayınlı sahadan..
Erivan'daki gözaltı için girişim başlatıldı Türkiye, Ermenistan'ın başkenti Erivan'da tutuklanan Türk araştırmacı Yektan Türkyılmaz'ın serbest bırakılması için girişimde bulundu. İki ülke a..
El Kaide ile ISAF'taki asker mi savaşacak? Bakan Gönül, Afganistan'da Türkiye komutasındaki ISAF'ın Kâbil dışında görev alabileceğini söylediGATA'da başörtüye izin
'Bahçeli DEHAP'lı gibi' MHP liderliği için adı geçen Ramiz Ongun, Bahçeli'nin "Kan ve soya dayalı milliyetçilik yapmayacağız" sözünü çok sert eleştirdi: Aferin almaya yönelik slogan kullanıyo..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8