21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Sorunu birleşerek çözün' Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanlığı'na seçilen Kemal Derviş, ülkelerin küresel sorunları tek başına çözemeyeceklerini belirterek...
Balkaner: Bankada kuklaydım Yurtbank'ın zarara uğratılmasıyla ilgili davada 34 yıl yedi ay hapis cezasına çarptırılan Ali Avni Balkaner 'back to back' kredilerle ilgili dava kapsamında yargıç..
Verimlilik arttı çalışma saati düştü Yılın ilk çeyreğinde, önceki yılın aynı dönemine kıyasla imalat sanayiinde üretimde çalışanların sayısında yüzde 1.4 artış, çalışılan saatte yüzde 0.2 aza..
16 belediyeye kredi yolda Türkiye'nin AB'ye katılım müzakereleri çerçevesinde yapısal reformlarda IMF ağırlığının azalarak, AB ve Dünya Bankası'nın etkin hale gelmesi yönündeki adımlardan bir..
Vorkink: Türkiye İspanya olabilir Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, umut verici konuşuyor: "Hindistan'ın ardından en çok kredi açtığımız ülke Türkiye. Reformlar devam ederse,..
İşyeri açana kolaylık Hükümet, yerli ve yabancı yatırımcıların Türkiye'de işyeri açması önündeki bürokratik engelleri azaltmak üzere yeni bir yönetmelik hazırladı.
Doğan Holding Türk Telekom ihalesinde yok Doğan Holding, özelleştirme programının en önemli kalemlerinden olan Türk Telekom'un yüzde 55'inin blok satışı ihalesine teklif vermeme kararı aldı.
Petrolde rekor yükseliş Petrol fiyatları haftaya rekorla başladı. New York Borsası'nda ABD hafif petrolünün varili, 59.18 dolara tırmanarak borsa tarihinin en yüksek seviyesine çıktı.
Vietnam yol ve köprü istedi Vietnam'dan dışişleri bakanı düzeyinde ilk ziyaret dün gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün konuğu olarak gelen Vietnam Dışişleri Bakanı Nguyen Dy Nien, T..
PADOK'la doğru fiyat Turizmciler son birkaç yılda hem yerli hem de yabancı turistin gözdesi haline gelen Kapadokya'da, 'otellerin doğru fiyatla pazarlanabilmesi için' için güçbirliği yaptı.
Başkente MAN'dan doğalgazlı otobüs Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'nün açtığı 450 adetlik şehiriçi otobüs ihalesini MAN Türkiye A.Ş kazandı. MAN Türkiye A.Ş'nin Ankara Büyükş..
Tarlada yaz ve Rusya ucuzluğu Tarım Bakanlığı'nın bir süredir derlediği tarımsal ürün fiyatlarına ilişkin veriler, yaz mevsimi ve Rusya'yla ihracattaki sorunların taze meyve ve sebze fiyatlar..
Tokyo en pahalı şehir Mercer Human Resource Consulting (Mercer İnsan Kaynakları Danışmanlık) kuruluşunun yaptığı geçen yılın 'en pahalı kentleri' araştırmasına göre Japonya'nın başkenti Tokyo..
Akıllı yaşamın yapıtaşları Bugünkü merkezi Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Alcatel, 1898 yılında Compagnie Generale d'Electricite adıyla faaliyete başlamış. Satın aldığı birçok şirketle ..
'Çevreye katkı şart' Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Çevre Çalışma Grubu Başkanı Musa Galip Eroğlu, Türk şirketlerinin uluslararası piyasalarda rekabet avantajlarını sürdürme..
Oğul Hariri galip Lübnan'da 29 Mayıs'ta başlayan seçim maratonu önceki gün dördüncü turla ve Suriye karşıtı muhalefetin zaferiyle sonuçlandı. Katledilen Refik Hariri'nin 35 yaşındaki oğlu Saa..
Rice özeleştiri ve uyarı yaptı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ortadoğu turu kapsamında gittiği Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mürabek'le eylüldeki başkanlık seçimi ve 'Büyük Ortadoğu P..
Kerrubi de isyan etti İran'da 17 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde anketlerde oy desteği yüzde 5 olan aşırı muhafazakâr eski Tahran Belediye Başkanı Mahmud Ahmedinecad'ın favori gösteri..
Kuveytli erkek, kadın siyasileri çekemiyor Kuveyt'te kadınlar anayasa değişikliği sayesinde seçme ve seçilme hakkını 2007'de kullanmaya hazırlanırken, siyasette yer edinmeleri hiç kolay değ..
Irak'ta iki günde 64 kurban Bush yönetimi, yarın Brüksel'deki Irak konferansında Irak'a uluslararası destek sağlamaya çalışırken, ABD ordusunun hafta sonu başlattığı 'Zıpkın' ve 'Hançer' oper..
Türkiye'ye insan hakları merceği AB'nin anayasa ve bütçe fiyaskolarıyla derin krize girmesinin ardından konuşan Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye'ye verilen s..
Türk dernekleri CD skandalında Hollanda'da Filistinli küçük bir kızın gözlerinin zorla bir İsrailliye naklini konu edinen 'Zehra's Blue Eyes' (Zehra'nın Mavi Gözleri) adlı filmin CD'sinin Tü..
Ermeni lobisi boş durmuyor ABD'deki Ermeni Milli Komitesi (ANCA), 'Ermeni soykırımının inkârını protesto için' eylem planı hazırladı.
Putin için geri sayım Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin muhalifi liberal Yabloko Partisi ve Oborona Gençlik Hareketi üyeleri, dün Moskova'da 'Bu son geri sayım' adlı protesto gösterisi düze..
ISAF için ortak komuta Afganistan'ın başkenti Kâbil'de güvenliği sağlayan ve operasyonel olmayan ISAF ile diğer bölgelerdeki operasyon güçleri aynı komutada birleşecek.
CFCM'ye üç Türk girdi Fransa'da 2003'te İçişleri Bakanlığı'nın girişimiyle kurulan Fransa İslam Konseyi (CFCM) seçimleri sonucunda Ömer Kadan, Filiz Önalan ve Haydar Demiryürek isimlerini taş..
Guantanamo karşıtı Clinton İşkenceleriyle ünlü Guantanamo Üssü'nün kapatılması çağrılarına eski ABD Başkanı Bill Clinton da destek verdi. Clinton, "Guantanamo ya düzeltilmeli ya tümü..
Saddam içini döküyormuş Amerikan GQ dergisi, Saddam Hüseyin'in esirlik yaşamını ABD'li gardiyanlarının ağzından nakletti. Genç askerler, devrik Irak liderinin dost canlısı, ancak titizlik ha..
Rus mafyasına ağır darbe İspanya'da, Almanya, Fransa, Belçika, ABD, Rusya ve İsrail polis teşkilatlarının da desteğiyle yürütülen ve gizli dinleme sayesinde sonuca ulaşan bir operasyonda, kar..
Gül: Demokrasi bizde kadınsız Dışişleri Bakanı Abdullah Gül: Kadın olmadan demokrasi olmaz ama bizde kadın-erkek eşitliğinda ilerleme yok. Yasal, siyasi ve psikolojik bütün engelleri kaldırma..
'Türban teklifi'ne ilgi yok Anavatan lideri Erkan Mumcu, türban sorununu çözmek için referanduma gitmenin toplumsal barışı tehlikeye atabileceğini ileri sürerek, hükümete, Anayasa'yı değişti..
Uyum protokolü için genel görüşme CHP, Ankara Anlaşması'nın AB'ye yeni üye olan ülkeleri kapsayacak şekilde genişletilmesine yönelik uyum protokolünün imzalanmasının Türkiye'nin ulusal çıkarl..
Milletvekiline 20 YTL'ye sınırsız çay Sık sık aldıkları maaşın gelen seçmenlerine ısmarladıkları çay parasına bile yetmediğini söyleyen milletvekilleri, artık ayda 20 YTL karşılığında sınırs..
Kopan kola 150 bin YTL Burdur E Tipi'ndeki eylemi bastırmak için dozerle koğuş duvarı delinirken kolu parçalanan Veli Saçılık'ın İçişleri ve Adalet Bakanlığı için açtığı dava bitti: 100 bin Y..
Sezer'in affıyla çıkmış Tunceli'nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçlerinin operasyonunda öldürülen Maoist Komünist Parti-Halk Kurtuluş Örgütü (MKP-HKÖ) üyesi 34 yaşındaki Ökkeş Karaoğlu'nun, 20..
Erdoğan yine ABD yolcusu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5 Temmuz Salı günü ABD'ye gidecek. Erdoğan, Kuzey Amerika Ticaret Birliği'nin düzenlediği ve dünyanın önde gelen 250 şirketinin üst dü..
'Kafede sigara yasak olsun' AKP Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl ve arkadaşları kafe, kahvehane ve bilardo salonu gibi yerlerde tütün ve tütün ürünü kullanılmasının yasaklanmasını öngören ka..
Türk yargısının AB'de notu iyi Türkiye, yargı alanında, AB'nin sosyalizmden serbest piyasa düzenine geçen sekiz yeni üyesini geride bıraktı.
İHD'lilere ülkücü saldırısı Türkiye genelinde 'Artık Anneler Ağlamasın, Barış İstiyoruz' adıyla kampanya başlatan İnsan Hakları Derneği'nin (İHD) Elazığ'daki yürüyüşü olaylı geçti.
Sokakta yürürken kafasına kurşun 'düştü' Konfeksiyon işçisi Silahların yarattığı tehlikelerin sonu gelmiyor. Son örnek Esenler Kazım Karabekir Mahallesi'nden: 15 Haziran'da konfeksiyon işçis..
Bebeklerin katili bakteri Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Yenidoğan Servisi'nde ölen bebek sayısı yediye çıktı. Başhekim Armağan Altun, "Ölümlerin nedeni bakteriyel enfeksiyon&quo..
Kaplan'a müebbet hapis Almanya'dan sınır dışı edilen İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği (ICCB) lideri Metin Kaplan, 'anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs etmek' suçundan yarg..
Hâkim bıraktı, savcı arıyor Öğretmen Serpil Yeşilyurt'u tecavüz edip öldürdükleri, annesi Hanım Yeşilyurt'u da yaraladıkları gerekçesiyle 36'şar yıl hapis cezasına çarptırılan, ancak yedi yıl..
Yan köyden kurşun sekti! Derepazarı ilçesine bağlı Beştepe Köyü'nde arkadaşlarıyla top oynayan 13 yaşındaki Ömer Kosif, maganda kurşunu yüzünden yaralandı.
Recep Bilginer gözyaşlarıyla... Kalp krizi sonucu 83 yaşında ölen gazeteci ve tiyatro yazarı Recep Bilginer dün toprağa verildi.
On Numara'da bir talihli var On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen bir kişi 112 bin 970 YTL 95 YKr ikramiye kazandı.
İşte havuz problemi! Pamukkale'yi kurtaracak 11 projeden biri olan Kocaçukur Rekreasyon Alanı Termal Havuz ve Gölet Projesi gereği iki havuz ve gölet yapıldı, ama su yolu unutuldu.
Zor yollara camlı asfalt İstanbul Asfalt Fabrikaları Anonim Şirketi (İSFALT A.Ş.), kenti yapboz tahtasına çeviren yol kazılarına son vermek amacıyla Türkiye'de ilk kez cam karışımlı cam asfal..
Türk dağcılar Himalayalarda Himalaya Dağları'nın en yüksek tepelerinden olan Gasherbrum-2'ye tırmanacak ikisi kadın altı kişilik Türk ekibi, Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gitti.
'Kısırlığa çare bulunmuş olacak' Danimarka'daki kongrenin katılımcılarından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Timur ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8