21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

21 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Turkcell'den İrancell açıklaması Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Turkcell'in İran'daki ilk özel GSM lisansı konusunda devre dışı kaldığı yönünde, kendilerine ulaşmış resmi herhangi bir bilg..
Pakistan Telekom, 2.6 milyar dolara BAE şirketinin Turkcell'in de ön teklif toplantısına katıldığı Pakistan Telekom (PTCL) ihalesinin ikinci etabında, yüzde 26'lık kamu hissesinin sahibi, Bir..
Milletvekili Hacıoğlu CHP'den istifa etti İstanbul Milletvekili Memduh Hacıoğlu, CHP'den istifa ettiğini açıkladı. Hacıoğlu, TBMM'de yaptığı yazılı açıklamada, ''CHP merkez yönetimi, içine dü..
Sav:'Esastan bozma partimizin içişlerine karışmak olur' CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'den ihracının iptaline ilişkin mahkeme kararıyla ilgili ol..
Almanya'da "İmkansız Aşk" vakası Alman yazar Maxim Biller'in yazdığı "Esra" isimli romanın yasaklanması yönünde Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nin aldığı karar Federal Yargıtay (BGH) tarafında..
Sen de mi Prodi Avrupa Komisyonu'nun eski Başkanı Romano Prodi, Türkiye'nin AB üyeliğinin yeniden düşünülmesi gerektiğini söyledi.
Haberin Devamı>>> Bu ödülün keyfini çıkar. Çünkü artık öyle bir yarışma başlıyor ki, onun için bütün tasarım dünyası bir araya gelecek. Bundan sonra Andrew Martin ...50 yıl 'güneş topladı biz..
TCK'da değişiklik tasarısı Perşembe günü yeniden görüşülecek TBMM Adalet Komisyonu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere geri gönderdiği TCK'da değişiklik öngören..
Şentürk ifade verdi Bodrum'da, jetski kullanan görme engelli şarkıcı Metin Şentürk, konuyla ilgili İlçe Cumhuriyet Başsavcısı'na ifade verdi. Cumhuriyet Savcılığı'ndan gelen davet üzerine Bod..
Türkler Hollanda'yı fethetti Hollanda'da 2004 yılı içinde işyeri açan yurtdışı doğumlu yabancılar içinde geçen yıl ilk sırayı 1700 işyeri ile Türkler aldı.
Yenilenen Hyundai Coupe satışa sunuldu Hyundai, ilk kez 1997 yılında satışa sunulan ve 2002 yılında da tamamen yenilenen Coupe modelinin, iç ve dış görünümünde değişiklikler yapılan yeni vers..
Borsa 27 binde tutunamadı 27 bin puanın üzerini gören ama burada tutunamayan Borsa, günü 37 puanlık yükselişle 26 bin 746 puandan tamamladı. Serbest piyasada dolar 1,36 YTL, euro 1,65 YTL sev..
'CIA Usame bin Ladin'in yerini biliyor' ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Porter Goss, Suudi asıllı terörist Usame bin Ladin'in nerede saklandığı konusunda ciddi bir fikre sahip o..
Beyrut'ta Suriye karşıtı politikacı öldürüldü Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, Suriye karşıtı bir politikacı bombalı saldırıda öldü.
ABD'lilerin yüzde 59'u Irak savaşına karşı ABD'de yapılan son bir ankete göre, Amerikan kamuoyunun Irak'taki savaşa ve terörle mücadeleye yönelik desteği her geçen gün düşüyor.
Papa: Türkiye Hıristiyan kökene sahip değil Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, papalık tahtına oturmasının ardından kaleme aldığı ilk kitabında, Türkiye'nin AB'ye üy..
Telekom'da 4 konsorsiyum yarışacak Türk Telekomünikasyon A.Ş'nin hisselerinin yüzde 55'inin özelleştirilmesi sürecinde, önyeterlilikleri tespit edilen, Etisalat Ortak Girişim Grubu, Koç Holdi..
Tözer toprağa verildi Gazeteci ve çevirmen 28 Nisan 1954 doğumlu Berran Tözer, önceki gün hayatını kaybetti. Tözer'in cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Bebekleri yoğun bakımda olan aileler endişeli Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yeni doğan ünitesin yoğun ve ileri bakım bölümünde bebekleri bulunan aileler, hastane bahçesinde..
'Din ayrımı' Danıştay'dan döndü Ankara 7’nci İdare Mahkemesi, camii, mescid ve Kuran kurslarına bedelsiz su verilmesi yönünde karar alırken, Protestan Kilisesi’nin bedelsiz su talebini reddet..
'Türkiye'nin AB üyeliği yeniden düşünülmeli' Avrupa Komisyonu'nun eski Başkanı Romano Prodi, Türkiye'nin AB üyeliğinin yeniden düşünülmesi gerektiğini iddia etti.
Raylı sistem İstanbul'a nefes aldıracak İstanbul'daki trafik yükünün sadece yüzde 7’lik kısmını taşıyan raylı sistemin ulaşımdaki payı, 2009’da yüzde 27’ye, 2012’de de yüzde 35’e çıkarılacak.
Sağlık Bakanlığı ilk değerlendirmeyi yaptı Trakya Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yenidoğan bebeklerin ölümünün ardından Sağlık Bakanlığı'nca kurulan 9 kişilik bilimsel komisyon tarafından olayın..
'AB için laiklik şart' Financial Times Gazetesi temsilcisi David Gardner, Türkiye'de türban sorununun, dini duygularla çözülemeyeceğini söyledi.
Alevilerden hükümete 2 ay süre Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, daha önce kamuya açıkladıkları taleplerini içeren dilekçelerin yarın Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığı'na sunula..
'Evlilik vadiyle kız kandıran sahtecidir' Diyanet, evlilik vadiyle kızları kandıran erkeklerin ve kopya çeken öğrencilerin sahtecilik yaptığını belirtti. Birçok alandaki sahtecilik suçlarını ..
MGK'nın gündemi Milli Siyaset Belgesi Milli Güvenlik Kurulu, Türkiye'nin güvenlik politikasında köklü değişiklikler öngören yeni Milli Güvenlik Siyaseti belgesini ele almak üzere bugün toplan..
Telekom ihalesine 4 grup katılacak Türk Telekomünikasyon A.Ş'nin hisselerinin yüzde 55'inin özelleştirilmesi sürecinde, önyeterlilikleri tespit edilen, Etisalat Ortak Girişim Grubu, Koç Holdi..
Sabancı: 'Tarımda yeniden yapılanmayı sağlamalıyız' Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, ''Tarımda dönüşümü, yeniden yapılanmayı sağlayamadığı..
Hazine'nin 3 yıl vadeli tahvil ihalesinde bileşik faiz % 5.15 oldu Hazine'nin bugün düzenlediği 3 yıl vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli, değişken faizli dolar cinsinden devlet tahvili ihalesin..
DİE: 'Milli gelir hesabı yıl sonuna sarkabilir' Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) Başkanı Ömer Demir, yeni milli gelir hesabı konusunda, yabancı uzmanlardan gelen öneriler ve diğer ülke örnek..
Zeugma Müzesi açılacak Zeugma mozaiklerinin sergileneceği Gaziantep'deki Zeugma Müzesi, 23 Haziran'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un katılacağı törenl..
Koç: Turizmde KDV gelecek yıl düşürülecek Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turizmde KDV'nin gelecek yıl düşürüleceğini, konaklama vergisinin ise kesinlikle alınacağını söyledi. Bakan Koç, ..
Memura af komisyondan geçti Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Bazı Disiplin Cezalarının Affı Hakkında Yasa Tasarısı, Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. Memurlar ve diğer kamu görevlileri ..
Mumcu: Mutabakat yeterli Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Anayasa değişikliği için Meclis'te mutabakatın yeterli olmadığını söylemenin demokrasinin özüne aykırı olduğunu belirtti. ..
TÜSİAD: Çiftçi kadın cahil bırakılıyor TÜSİAD’ın "Türkiye’de tarım" konusunu ele alan raporuna göre tarım sektöründe ücretsiz aile işçisi olarak çalışan kadınların üçte birinin okul yüzü görm..
AB'den ek protokole onay AB, Ankara Antlaşması’nı Rum Kesimi dahil, AB'nin yeni üyelerini kapsayacak şekilde genişleten Ek Protokol’e onay verdi.
Topçu: Enayi miyim? Yüce Divan'da yargılanan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu, 3 ayda bir borçlarını yetiştirmek için koşuşturduğunu ifade ederek, ''147 milyon dolar müteahhitlere..
ÖSS'de değişiklik yarın netleşecek Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yarın İstanbul’da toplanarak üniversiteye giriş sisteminde değişiklik yapılmasına ilişkini görüşmelerde bulunacak.
Bursa'da gürültü cinayeti: 3 ölü Bursa'da "gürültü yaptıkları" iddia edilen 2 kişi ile olaya müdahale eden 1 kişi av tüfeğiyle öldürüldü, 2 kişi de yaralandı.
Okkan suikastı sanığının cezası bozuldu Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve 5 korumasının da aralarında bulunduğu 14 kişiyi öldürmekten sanık terör örgütü Hizb..
5 yıldızlı otele sigara içilmeyen oda Turizm tesislerinin belgelendirilmesine ve niteliklerine ilişkin yönetmelik değiştirildi. Beş yıldızlı otellere en az altı sigara içilmeyen oda ve odalar..
Borsa 27 bini gördü Güne kararsız bir başlangıç yapan Borsa, alımların güçlenmesiyle 1. seansı 165 puanlık yükselişle 26 bin 875 puandan tamamladı. Serbest piyasada dolar 1,36 YTL, euro 1,65 ..
Rusya'ya ihracatta gelişmeler olumlu Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Rusya'ya yaş sebze meyve ihracatında olumlu gelişmeler sağlandığını ve çok yakın bir zamanda sorunun çözülece..
Lübnan'da yine suikast Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, Suriye karşıtı bir politikacı bombalı saldırıda öldü. Görgü tanıkları ve güvenlik güçlerinin verdiği bilgiye göre, Lübnan Komünist Partisi..
'Özel statü kabul edilemez' Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) International Başkanı Aldo Kaslowski, Türkiye-AB ilişkileri sürecinde, tam üyelik dışında, Türkiye için özel bir s..
Karikatür Oscar'ı Gross'un Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 22. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda birinciliği Alman sanatçı Friederike Gross kazandı. Önseçiciler Kurulu,..
Bugün yılın en uzun günü Güneş ışınlarının, kuzey yarım kürede Yengeç Dönencesi'ne 90 derece açı ile geldiği bugün, en uzun gündüz ve en kısa gece yaşanacak. 'Yaz gündönümü' olarak da bilinen..
Kızının hatırı için kitap yazıyor Ünlü şarkıcı Madonna, 9 yaşındaki kızı Lourdes'in hatırı için yeni bir çocuk kitabı yazmaya karar verdi. Şarkıcı, kızının hikayeyi çok sevdiğini sürekli dile..
Sarıgül CHP'ye geri dönüyor Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün partiden ihracına ilişkin CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) kararını iptal etti. Kararı..
» 1 2 3 4 5 6 7 8