20 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

20 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şeytanı kovmak için öldürdü Romanya'da çarmıha gerili bulunan rahibenin katilleri yakalandı. Bir rahip ve suç ortağı 4 rahibe, genç kızı içindeki şeytanı kovmak için öldürdüklerini itiraf ett..
Katliamı protesto Federal Alman Meclisi'nde kabul edilen "Ermeni katliamı" konusunda Almanya'da oluşan tek yanlı kamuoyuna karşı Berlin'de protesto yürüyüşü yapıldı. Türk Dernekleri Girişimi ..
İran'a ilk kez Amerikan yolcu uçağı iniş yaptı 1979 yılında İran'da yaşanan İslam Devrimi sırasında militanların ABD büyükelçiliğini basmasından bu yana iki ülke arasında kopan bağlar, dün sü..
Torun Humeyni reformdan yana İran'daki İslam Devrimi'nin mimarı Humeyni'nin torunu Zehra Eşragi, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından İngiliz Telegraph gazetesine çarpıc..
Patronların AB rüşveti! Sırbistan-Karadağ'da işadamları, AB'ye girmenin önündeki engel savaş suçlusu General Mladiç'in teslim olmak için istediği 5 milyon doları aralarında toplayıp ödeme kar..
BAE'den Türkiye'ye ticari çıkarma Birleşik Arap Emirliği (BAE) işadamları ve yatırımcılarından bir heyet, eylülde Türkiye'ye gelecek. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, iki ülke arasında yapılacak ..
AB, 188 milyon Euro hibe kullandıracak Avrupa Birliği ile bölgesel kalkınma programları çerçevesinde, 27 ilde 188 milyon Euro tutarında hibe kullandırılacak. Hibe, tarım, sosyal gelişme, kapa..
Tasfiyedeki Emlakbank'ta genel müdürlük kalkıyor Tasfiye halindeki Emlak Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, Türkiye'de ilk defa tasfiye halinde bir bankanın ana sözleşmesinin tadi..
Rusya'ya AB kriteri teklifi Tarım Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Rusya'nın Türkiye'den yaş meyve ve sebze ithalatını yasaklaması sorununu çözmek üzere Rus Tarım Bakanı ile görüşeceğini belirtti. E..
Gazete okuru bir köyü değiştirdi Burası Erzurum Pasinler ilçesine bağlı Kotandüzü köyü. Daha düne kadar 17 hanesinde 105 kişinin yaşadığı bu köyde tek bir tuvalet vardı, tabii tuvalet diyebil..
Alfa 159 kasımda Türkiye'ye geliyor Alfa 156'nın yerini alan 159 yılın son çeyreğinde yola çıkacak. Araç lüks donanım seviyesi ve tasarımıyla dikkatleri çekiyor. Alfa Romeo'nun D segmentindek..
8.2 milyar doların altına onay yok ÖİB, Telekom'un değerini içeren raporu Başbakanlığa gönderdi. Şirketin yüzde 55'i için 4.5-5 milyar dolar değer belirlendi. Bakanlar Kurulu bugünkü toplantı..
Polis'ten EPDK'ya: Kaçak akaryakıtı ne yapayım? Polis, son 6 ayda ele geçirdiği 667 ton kaçak akaryakıtı rafineriler ve gümrükler almayınca Enerji Piyasası Üst Kurulu'ndan görüş istedi. Son a..
Demir cevherini ilk kez gün ışığına çıkardılar Park Demir Maden, Erdemir'e ait Divriği A-Kafa işletmesinde, yeraltından 2005'te 500 bin ton, 2021'e kadar yılda 750 bin ton demir cevheri çıkar..
Düğünde cinayet Trabzon Sürmene'de bir düğün sırasında meydana gelen kavgada bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı. Daha önceden aralarında husumet olduğu ileri sürülen 40 yaşındaki Azman Kurt..
İçki parası yüzünden kan aktı Küçükçekmece'de bir kahvehaneden içki parası istedikleri ileri sürülen 3 kişi ile işyeri sahibi arasında çıkan tartışmada, tabancayla vurulan 1 kişi öldü, 2 kişi..
Tıbbın yeni hedefleri Amerikan Newsweek dergisi özel sayısında, 21. yüzyılda tıp altın çağına girerken uzmanların hangi hastalıklar üzerinde araştırmalarını yoğunlaştırdığını ve tedavi yöntem..
Liseli turizmcilere Avrupa'da staj şansı İstanbul Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde okuyan 31 öğrenci, Avrupa Birliği tarafından desteklenen, "Öğrenci Yerleştirme Projesi" çerçeve..
Yolunuz açık olsun hocam ABD'de eğitim verecek 5 öğretmen, 500 aday arasında yapılan seçimle belirlendi. Öğretmenler ağustos ayında gidiyor. Türk öğretmenlerin ABD'ye gönderilmesine ilişkin B..
Bahşiş çetelerine karşı 'nikah polisi' Yer Şişli Evlendirme Dairesi... Geçen hafta taşla, sopayla gelin arabası yolu gözleyen gruplar bu hafta ortalıkta yok. Çünkü nikah dairesinin önünde dev..
Kalp cihazında panik Guidant firması, elektrik akımıyla kalp ritmini düzenleyen defibrilatör cihazlarını toplatıyor. Cihazların hatalı üretildiği, ABD'de iki hastanın ölümüyle ortaya çıktı. A..
İstanbul'da kader maçı İstanbul'da yaşayan Afrikalı mülteciler geleceği yeşil sahalarda arıyor. Düzenlenen bir futbol turnuvasında top koşturan Afrikalılar'ın tek amacı 'fark edilmek'. Ülkele..
2 günde 6 bebek öldü Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde son 2 günde 6 bebeğin ölmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü araştırma başlattı. Sağlık Bakanlığı ise konuyla ilgili bi..
Laila gibi Sortie’nin de iskan izni yok İstanbul Boğazı’nın ünlü eğlence mekanı Laila artık yok. Üç yaz Şefik Öztek’in işlettiği Laila’nın yerine Sortie adlı eğlence mekanı açıldı.
"Belediyeler çevre için toplanan vergileri başka yerlere harcıyor" Çöpleri toplamak ve imha etmekle görevli belediyelerin bu konuda gerekli altyapıya sahip olmamaları çevre tahribatının boyut..
Fatih Belediyesi sokak köpeklerini tıraş ettirdi Fatih Belediyesi, 300 köpeği yazı rahat geçirmeleri için tıraş etti. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, ‘Bızdık’ isimli köpeğin tüylerin..
Otobanda seyir halindeki oto alev alarak yandı Bayrampaşa O-3 Karayolu’nda seyir halindeki otomobil alev alarak yandı. Yanan otomobil nedeniyle O-3 Karayolu Aksaray istikameti uzun süre trafi..
Mozaik, yeni kültür elçilerini törenle ülkelerine uğurladı Mozaik Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin burs verdiği 13 ülkeden 54 yabancı uyruklu üniversite öğrencisi, mezuniyet töreninde bir ar..
500 çocuk erkekliğe ilk adımını attı Bayrampaşa Belediyesi, maddi durumu iyi olmayan 500 çocuğu sünnet ettirdi. 12 yıldır toplu sünnet şöleni düzenleyen belediye, çocukları ve ailelerini önce..
Bayan kursiyerler el emeği eserlerini sergiliyor Bahçelievler’de ev kadınlarına meslek öğretmek amacıyla açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler, el emeği göz nuru ürünlerini sergilemeye ba..
CİHAN’ın yeni hedefi; iş dünyası Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu’na (MARİFED) üye derneklerin yönetim kurulu başkanları ve genel sekreterleri, Yalova Termal’de bir araya geldi.
TÜ Beden Eğitimi Bölümü sınavla güreşçi alacak Trakya Üniversitesi (TÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bir ilke imza atarak yağlı güreşleri seçmeli ders olarak vermeye başladı.
Kocaeli 2005 Fuarı’nda Murat Kekilli rüzgârı esti Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Festivali’nde ünlü sanatçı Murat Kekilli rüzgarı esti.
Kargaşaya kızan Ferdi Tayfur konseri kısa kesti Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düzenlenen "Çilek Festivali"nde sahne alan ünlü arabesk sanatçısı Ferdi Tayfur’un konserinde, fanatik hayranlar o..
ABD’li başkonsolosa işadamlarından dostluk ödülü ‘Dostluk Özel Ödülü’ alan ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Dr. David L. Arnett, Türk halkına şükran borçlu olduğunu söyledi.
Börek ustası ve işçisi vurularak öldürüldü Adapazarı’nda gece börek imalatı yapan bir işyerine giren kimliği belirsiz kişiler, işyeri sahibi ve işçisini domuz bağıyla bağladıktan sonra tabanc..
Gurbetçilerden ‘tarihi çarpıtma’ uyarısı Alman Federal Meclisi’nin geçen hafta kabul ettiği Ermeni tasarısını protesto etmek isteyen binlerce Türk, Berlin’de yürüyüş yaptı.
‘Washington’ın çifte standartlı politikaları Ortadoğu’daki ABD karşıtlığını körüklüyor’ Mısırlı ünlü düşünür Tarık el Bişri, Ortadoğu’daki ABD karşıtlığını, Washington yönetiminin uyguladığı ..
Barzani, Iraklı vekillerden Kerkük’ün Kürt bölgesine bağlanmasını istedi Kuzey Irak’ta yerel parlamento tarafından ‘başkan’ seçilen Mesud Barzani, Bağdat’ta Ulusal Meclis’teki konuşmasında Ke..
Gazze Şeridi’ndeki Yahudi yerleşim birimleri tahliye sonrası yıkılacak İsrail ağustosta tahliyeye başlayacağı Gazze Şeridi’ndeki Yahudi yerleşim birimlerini yıkıyor.
Lübnan’da muhalefet zaferini ilân etti Lübnan'da 29 yıllık Suriye askerî varlığının sona ermesinin ardından yapılan ilk genel seçimlerde Şam karşıtı muhalefet zaferini ilan etti.
Kaybeden reformcu adaydan ‘hile’ iddiası İran’da cuma günü gerçekleşen seçim sonuçlarına göre eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani ve Mahmud Ahmedinecad ikinci tura katılmaya hak ka..
‘Müzakereler üyelikle sonuçlanmayabilir’ AB Komisyonu Üyesi Günter Verheugen, Türkiye ile ekim ayında başlayacak üyelik müzakerelerinin ucunun açık olacağını söyledi.
Telsim için gelenler ‘Biraz da Turkcell’i konuşalım’ diyor İsviçre ve ABD mahkemeleri kanalıyla hükümet ve Uzan ailesinden toplam 6,6 milyar dolar tazminat talebinde bulunan Motorola ve Nokia..
Batık banka patronlarına ayrıcalık değil, ödeme kolaylığı sağlanabilir Fon ile anlaşan Sümerbank’ın eski patronu Hayyam Garipoğlu’nun 27 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasından TSMF yönetim..
Telekom’un değer tespiti tamam Türk Telekom için 5 aydır sürdürülen değer tespit çalışması tamamlandı. Elde edilen verilerin yer aldığı dosyanın bugün Bakanlar Kurulu’na sunulması bekleniyor...
İkinci kapı açıldı, Kapıkule’de kuyruklar azalacak Türkiye ile Bulgaristan sınırında ikinci sınır kapısı açıldı. Hamzabeyli-Lesovo Gümrük Kapısı’nın devreye girmesiyle Kapıkule’nin yükü öneml..
Alfa, gözünü Çin’e dikti Daha çok sportif otomobil meraklıları tarafından ilgi gören Alfa Romeo gözünü Çin, Amerika ve Japonya gibi büyük pazarlara çevirdi.
İstikrar, işadamlarına 180 fabrika temeli daha attırdı Geçen yıl temmuz ayında Kayseri’de aynı anda temeli atılan 139 fabrikadan 25’i üretime başladı. Faaliyete geçen tesislerde yeni işe alın..
Cevap geldi, sebze krizi çözülecek Rusya ile Türkiye arasındaki sebze-meyve krizinin aşılması için taraflar arasındaki görüşmeler sürüyor.
« » 1 2 3 4 5 6