2 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

2 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Selami Yiğit ANAP'ta CHP'den geçen hafta istifa eden Kars Milletvekili Selami Yiğit, ANAP'a geçti. Yiğit'in katılımı dolayısıyla dün ANAP Genel Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Genel Ba..
MİT: PKK'yı izledik MİT'in 8 Nisan'da Diyarbakır'da Telekom, uzun mesafe telefon hizmeti veren şirketler ve üç GSM firmasının abonelerini ve interneti iki ay izlemek için aldığı süreli izin ..
Bakutz beraat etti Avusturyalı gazeteci Sandra Bakutz, eski Dışişleri Bakanı İsmail Cem'e yönelik eylemle bağlantılı olarak, yasadışı DHKP/C örgütü üyesi olduğu iddiasıyla yargılandığı davada..
Avukatlar için yeni tarife Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK) uyarınca belirlenen yeni Avukatlık Ücret Tarifesi, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
18 yaş altına avukat zorunlu Anayasa Mahkemesi, 18 yaşını bitirmeyen sanıklara zorunlu avukat tayinini öngören düzenlemeye onay verdi.
'Alo insan ticareti' hattı Türkiye, Uluslararası Göç Örgütü ile birlikte Doğu Avrupa, Türkiye ve eski Sovyet ülkelerinde insan ticaretiyle mücadele için özel bir kampanya başlatıyor.
Kaçakçılara suçüstü Marmaris'te bir istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık Masası ekipleri, tarihi eser satmak isteyen Z.C, E.M. ve T.İ. ile temasa geçti.
Hamile ablaya töre kurşunu Kadınlara yönelik bir 'töre' vahşeti de Şırnak'ta yaşandı. 14 yaşındaki R.B., evlilik dışı ilişkiye girdiği gerekçesiyle 16 yaşındaki ablası Berivan B.'yi öldürdükt..
Zorla evliliğe yasal önlem Almanya'nın başkenti Berlin'de her 10 Türk ve Arap çiftten dördünün zorla evlendirildiği öne sürüldü ve bunu engelleyecek bir yasanın hazırlandığı belirtildi.
Okuma rekoru kıracaklar Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi, dünyada en çok kitap okuyan okul olmak için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurdu. Müdür Hasan Suiçmez nasıl hazırlandıklarını şöyle anl..
Uzanları kurtaran demeç İmar Bankası'nın içini boşalttıkları için kırmızı bültenle aranan Kemal Uzan ve Hakan Uzan'ın belirlenen yerinin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanl..
İstanbul rehberi inceleme altında Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçı öncesi dağıtılan ve içinde 'Atatürk'ün Kürtleri asimile etmek için dillerini yasakladığı', 'Ermenilerin topluca katledild..
Adli Tıp'ta Sevil Atasoy dönemi bitti İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Enstitüsü'nün kurucusu ve 18 yıllık müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy görev süresinin bitmesinin ardından bir kez daha at..
Çağa Hukuk Ödülü Ali Paslı'nın Türkiye'de hukuk alanındaki çalışmaları teşvik amacıyla düzenlenen 'Çağa Hukuk Ödülü 2004' İstanbul Üniversitesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı araştırma görevlis..
Yeniden yargı talebine ret PKK üyeliğinden ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Leşker Acar'ın, 'adil yargılanmadığı' gerekçesiyle AİHM'nin verdiği yeniden yargılama kararı, Diyarbakır 5. Ağı..
13 yıldır sahte avukatmış İstanbul'da sahte diploma ile 13 yıldır birçok ünlünün, büyük firmaların avukatlığını ve bir ilçe belediyesinin hukuk danışmanlığını yapan Fail Önçırak, Kocaali'nda ..
Asimetrik tehdit MGSB'ye girdi Yeni Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin (MGSB) taslak çalışmaları tamamlandı. Resmiyet kazanması için Milli Güvenlik Kurulu'ndan (MGK) onay alması gereken belg..
Rektöre makam aracı vermiyorlar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, dün Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut'u ziyaret etti.
Afşin santralı çok tehlikeli! Kahramanmaraş'ta kurulu Afşin-Elbistan A Termik Santralı alarm veriyor. Mersin Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. Fadime Taner ile aynı üniver..
'Hava gücü' 94 yaşında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın (HKK), dünyanın en güçlü hava kuvvetlerinden biri olduğunu kaydetti.
Okul öncesi eğitim şart TÜSİAD'ın Okul Öncesi Eğitim Raporu'na göre 440 bin çocuk okul öncesi eğitim alıyor, 2 milyon 500 bin almıyor. Düşük gelirli ülkelerde okul öncesi okullaşma yüzde 24 i..
Türk çocukları statta coştu Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nca düzenlenen 11. Türk Dünyası Çocuk Şöleni'nin 'Büyük Gösteri'si, dün Ali Sami Yen Stadı'nda yapıldı.
Yıllık okul ücretleri Başkentteki anaokullarının gelecek eğitim-öğretim yılındaki ücreti 3 bin YTL'den başlıyor, ilköğretimde ise ücret 6-8 bin YTL arasında değişiyor.
Chat'le gelen evlilik caiz İnternette başlayan aşklar dinbilimcileri ikiye böldü. Erzurum Müftüsü Ahmet Aslantürk, sanal ortamda chat (sohbet) yoluyla başlayan tanışıklıklar ve sonrasında yap..
Liseler dört yıl oluyor Liselerin dört yıla çıkarılması uygulamasına gelecek eğitim yılında geçilecek.
Yıldırım dört can aldı Şiddetli yağış Ankara'da yaşamı felç ederken, dün dört ayrı kentte dört kişi yıldırım düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.
Kendine güvenmenin ilacı Bir ilaçla sosyal fobiyi, otizmi ya da şüpheciliği yenmek mümkün mü? İsveçli araştırmacıların yeni bulguları bu soruya 'Evet' cevabı veriyor.
Son Napolyon tezi: Arsenikle zehirlenmiş 1821'de 51 yaşında ölen Napolyon Bonaparte'ın saçlarında, 'fare zehiri' olarak bilinen 'mineral arsenik' bulunmuş.
Yunuslarla iyileşecekler Zihinsel hastalıkların tedavisinde de kullanılan yunuslar ve balinalar, bu kez lösemili küçükler için maharetlerini sergiledi.
'Çıplak kızlar' Prens'in evinde Çıplak takvim kızları, dün Prens Charles ile resmi konutu Clarence House'da bir araya geldi.
Doğuştan 'silahşor' Angelina Jolie, 'Mr. and Mrs. Smith' filminin setinde silah ve bıçakları kullanmadaki becerisiyle uzmanları bile şaşırttı.
İsveç barlarında sigara yasak İsveç'te artık pastane, restoran ve eğlence yerlerinde sigara içilmesi yasak.
Ortak sorun: Isınma Küresel ısınmaya bağlı yaşanan iklim değişikliği, 21'inci yüzyılda dünyanın en önemli sorunlarından biri. Fosil yakıtların kullanılması sonucu atmosferde biriken karbondio..
'Sahteleri açıklarım' Fikret Mualla tartışması sürüyor. İstanbul Modern'in küratörlerini eleştiren Ferit Edgü'ye 'sahte resimler'i sorduk, yanıt: "Sonuçlarına katlanırlarsa, inceler ve açıkla..
Tayfun'u duydular Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan ettiği 22 Mayıs'taki Galatasaray maçının ardından bir maganda kurşunuyla ağır yaralanan Tayfun Arıcı, Radikal'in haberiyle sesini duyurup ..
Küçük denizkızının bacakları ayrıldı Peru'da 'küçük denizkızı'nın doğuştan yapışık olan bacakları önceki gün ayrıldı. İsmi İspanyolca 'mucize' anlamına gelen ve doğuştan bacakları uyluk kem..
Şimdi ne olacak? AB fikrinin mimarı Fransa'nın ardından diğer bir kurucu üye Hollanda'nın da anayasaya güçlü ‘hayır’ demesi sadece anayasanın değil, AB'nin geleceğini de tartışmaya açtı.
'Adı gibi Yiğit' ANAP'a geçti CHP'den istifa eden Kars Milletvekili Selami Yiğit, dün törenle ANAP'a geçti. Böylece ANAP'ın Meclis'teki sandalye sayısı 11'e çıktı. Yiğit'e yakasından çıkardığ..
Akşit, yoksullar için alışverişte DEVLET BAKANI Güldal Akşit, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Real Hipermarketler Zinciri'nin ortaklaşa girişimiyle 1 - 12 Haziran arasında yoksullara gönderil..
Hizbullah'la nasıl bir tutarsın? CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kaçak Kuran kursu açanlara ceza indirimine ilişkin düzenlemeyi "Eğitim kurumlarından terörist çıkıyorsa SBF, İTÜ, ODTÜ de kapa..
'Sıra geceleri'ne CHP tepkisi AKP'li milletvekillerinin gruplar halinde "sıra geceleri" yapmaya hazırlanmasına CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç tepki gösterdi. Koç, dün TBMM'de düzenlediği ba..
'MİT izlemesi' Bakanlar Kurulu'na Başbakan Yardımcısı Şahin, MİT'in Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar aldırarak tüm cep telefonlarını ve internet görüşmelerini 2 ay boyunca izlemesi..
'Laikliğe darbe' Le Figaro gazetesi, izinsiz Kuran kurslarına verilecek hapis cezasının para cezasına çevrilerek, devletin temeli olan laikliğe darbe vurulmasının teşvik edildiğini yazdıKadın..
ABD Kongre heyeti önerilerle dönüyor KKTC'yi Ercan Havaalanı'na inerek ziyaret eden ilk ABD heyetine başkanlık yapan ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Türk Dostluk Grubu Eşbaşkanı Ed Whitfield..
Brüksel'de Irak konferansı Irak'ın talebi çerçevesinde Avrupa Birliği (AB) ve ABD'nin ev sahipliğini yapacağı uluslararası Irak konferansı, 22 Haziran'da Brüksel'de toplanıyor. Dışişleri baka..
Bağ-Kur'luya yurtdışında tedavi imkânı Bağ-Kur üyeleri ile bakmakla yükümlü oldukları kişilerin yurtdışında tedavi olmalarına imkan sağlayan yasa teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. ..
Yıldırıma dört kurban Ordu, Diyarbakır, Balıkesir ve Eskişehir'de yıldırım çarpması sonucu 4 kişi öldü. İlk olay Ordu Gölköy'de meydana geldi. Açık arazide bulunan 55 yaşındaki Hüsne Top isab..
'Yorulmaz cinayeti'nde 2 tutuklama BURSA'DA 4 gün önce bir otelin barında, Susurluk davası sırasında açığa alınan eski özel harekâtçı Oğuz Yorulmaz'ın (42) öldürülmesinin ardından yürütülen s..
13 yıllık sahte avukat yakalandı Sahte belgelerle büro açarak 13 yıldır avukatlık yapan F.Ö., Sakarya'da girdiği duruşmadaki savcının eski avukatlık sicil numarasını kullanınca yakalanıp, cez..
Salı ekranının değişmez şampiyonu "Aliye" Ekranlarda efsane olan dizilerin değişmez adresi atv, Aliye ile reytingleri fethetmeye devam ediyor. Başrollerini Sanem Çelik'in Halit Ergenç ve Neja..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9