2 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

2 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bıçak sırtında bir mücadele Türkiye, Yunanistan maçı için hazırlıklarını ara vermeden sürdürüyor. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Emre, son Avrupa şampiyonu önünde zorlu bir mücadel..
Deutsche Bank, Doğan TV'ye yüzde 20 ile ortak Deutsche Bank A.G., tamamı Doğan Yayın Holding'e (DYH) ait Doğan TV'nin hisselerinin yüzde 19.99'unu 150 milyon dolara satın aldı.
Kredi küçük geçim büyük Diyarbakır'daki Türkiye Grameen Mikrokredi Proje Ofisi'nin kredisiyle iş kuran Nebahat Ataş ve Menfaat Kara, en başarılı girişimci seçildi. Ataş dondurmacılık, Kara is..
Çukurova borç ödedi Çukurova Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile yaptığı anlaşma kapsamında kuruma 131 milyon 850 bin 500 dolarlık ödeme gerçekleştirdi.
Onur Air'de yakıt kaçağı Onur Air'e ait bir uçakta, Hollanda'nın Eindhoven havaalanından Türkiye'ye hareket etmeye hazırlandığı sırada, akaryakıt sızıntısı tespit edildiği belirtildi.
Türkiye ucuza giydiriyor Türkiye'nin, satınalma gücü paritesi esas alınarak yapılan belirlemeye göre giyim ve ayakkabı fiyatlarında 31 Avrupa ülkesi arasında Romanya ve Bulgaristan'dan sonra ..
'Endüstri'de iki tutuklama İstanbul'da yakalanan Kürşat Yılmaz'ın ifadeleri doğrultusunda Konya Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı operasyonda Konya'da gözaltına alınan Endüstri Holding Başkan..
Garipoğlu'na 27 yıl hapis Sümerbank davasında 51 kişiyle birlikte yargılanan Hayyam Garipoğlu 'zimmet ve nitelikli dolandırıcılık'tan 27 yıl 3 ay 15 gün hapis ve 107 trilyon TL (107 milyon Y..
İş Bankası'na rekor dış kredi İş Bankası, bir Türk bankasının tek seferde gerçekleştirdiği en yüksek tutarlı ve en düşük maliyetli seküritizasyon kredisine imza attı.
İpek Mobilya Çinkur'da üretime başlıyor Özelleştirme sonucu İranlılara satıldıktan sonra üretimi durdurulan Çinkur'u iflas masasından satın alan İpek Mobilya, tesisleri hurda fiyatına satma ..
Bağ-Kur'luya yurtdışı imkânı Emekli Sandığı ve SSK'lıların ardından BağKur'lular da gerektiğinde yurtdışında tedavi olabilme hakkına kavuştu.
Mayısın lideri otomotiv İhracatçı Birlikleri verilerine göre, mayısta ihracat geçen yıla göre yüzde 21.1 oranında artarak 5 milyar 983 milyon dolar oldu.
Sami Güçlü'den Ruslara teminat Rusya'nın Türkiye'den sebze-meyve ithal etmeme kararı Türkiye'de çiftçileri zor durumda bırakırken, Tarım Bakanı Sami Güçlü, Rusya'ya 'Sorunlar giderilecek, so..
Üretici: Suç bakanlıkta Yaş sebze-meyve ithalatını durduran Rusya'ya ihracat yapılan bölgelerdeki çiftçileri zor durumda kaldı.
Domates 10 YKr'ye indi Rusya'nın Türkiye'den yaş sebze-meyve ithalatını durdurma kararının ardından, Antalya'da domatesin fiyatı 10 YKr'ye (100 bin TL) kadar geriledi.
Öncelik Afrika'nın Irak'ın işgalindeki rolüyle tepkiler çeken eski ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, Dünya Bankası Başkanlığı'nı resmen devraldı.
PO'ya 'olumlu' not Türkiye'nin en büyük akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri olan Petrol Ofisi Anonim Şirketi, reyting kuruluşu Fitch'ten ilk kez uluslararası not almayı başardı.
Havaş'ın yüzde 60 hissesi TAV'ın oldu İstanbul Atatürk Havalimanının Dış Hatlar Terminalini işleten Tepe Grubu ve Akfen'in ortak şirketi Tepe-Akfen-Ventures (TAV), Ciner Grubu'na ait havacıl..
Hacizden mal kaçırana hapis İcra İflas Kanunu da Türk Ceza Kanunu'na (TCK) uyumlu hale getirildi. Yasaya göre, haciz yoluyla takip talebinden sonra veya bu talepten önceki iki yıl içinde alac..
Yeşim, Nike'ın stratejik ortağı Nike, Mark&Spencer, GAP, Schlafgut ve Zara gibi dünyanın önde gelen markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, GAP ve Nike'ın stratejik ortağı oldu.
Düzce'ye Çin'den yatırımcı geliyor Çinli yatımcılar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek yatırım için bilgi edindi. Edinilen bilgiye göre, ilin teşvik kapsamına alınmasından sonra ..
Putin'in eşi de ihmalden dertli Ülkelerin kaderlerine yön veren liderler, evde eşlerini bir türlü mutlu edemiyor.
Hollanda reddetti, AB şokta Avrupa Anayasası, Fransa'dan sonra Hollanda'daki referandumda da darbe yedi. Hollandalıların yüzde 63'ü anayasaya 'Hayır' oyu verdi. Katılım yüzde 60'ı aştı. Refe..
'Onay süreci ertelensin' Fransa'nın ardından Hollanda'nın da AB Anayasası'nı reddiyle işler iyice çıkmaza girdi. Ülkeler şimdiden onay sürecinin ertelenmesini istemeye başladı.
Chirac'tan büyük kumar AB Anayasası'nın reddi sonrası siyasi taşların yerinden oynadığı Fransa'da gözler yeni Başbakan Dominique de Villepin ve kabinesine çevrildi.
'Paris özel ilişki politikası izleyecek' Fransa'nın AB Anayasası'nı referandumla reddetmesi sonrası Türkiye'nin üyeliği ile ilgili tavrını değiştireceği ve tam üyelik yerine 'özel ilişkiyi' ..
'Derin Gırtlak' Amerika'yla 'tanışıyor' Amerikan siyasi tarihinin en büyük skandalı olan Watergate'in haber kaynağı 'Derin Gırtlak' (Deep Throat) lakaplı köstebeğin FBI'ın 1970'lerdeki Başkan..
ABD 'yalanlama sitesi' kurdu ABD Dışişleri, Amerika'daki olaylar, Irak savaşı ve İslamiyet gibi konularda özellikle internette bazı sitelerde ortaya atılan haber ve söylentilerle mücadele içi..
Oğul Bush, baba Bush'u geri çevirdi Bush ailesi, başkanlık hanedanını dördüncü dönemde de sürdürüp sürdürmeyecekleri tartışmasına girdi.
Erivan'dan jest bekleniyor Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'ın 1915 olaylarını araştırmak üzere 'hükümetler arası komisyon' kurulması önerisini dile getirdiği mektubuna dair değerlen..
'Kız-erkek birlikte yüzer' Almanya'da çocuklarının bikinili kızlar görmesini önlemek isteyen Filistinli ailenin, yüzme dersinden muafiyet için açtığı dava reddedildi.
Brüksel'de Irak toplantısı Irak'ın talebi çerçevesinde, AB ve ABD'nin ev sahipliğinde yapılacak uluslararası Irak konferansı 22 Haziran'da Brüksel'de toplanıyor.
Bişkek yine karıştı Kırgızistan'da Devlet Başkanı Askar Akayev'i deviren devrimin sancısı sürüyor.
Kesinti nedeni bombalı saldırı Rusya'nın başkenti Moskova ve çevresinde geçen çarşamba hayatı felç eden ve faili belirlenemeyen elektrik kesintisine bombalı bir saldırının yol açtığı açıkland..
KKTC'ye açılım sürecek KKTC'nin ardından temaslarını Ankara'da sürdüren Amerikan Kongre heyeti, adaya Ercan Havaalanı'ndan girdikleri için kendilerine ateş püsküren Rum lider Tasos Papadopulo..
ABD: Adada ortam değişti Kıbrıs Rum Yönetimi'ni kızdıran ABD heyetinin KKTC ziyaretinin Amerikan politikasındaki değişimin ilk işareti olduğu resmen onaylandı.
Türkiye artık nükleer nöbette Türkiye, kitle imha silahlarının yayılmasının önlenmesi için ABD'nin oluşturduğu güvenlik inisiyatifi (PSI-Proliferation Security Initiative) kapsamında 2006'da ..
Atina, bayrak skandalını çözdü Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, geçen 12 Nisan'da Atina'daki harp okulunda Türk öğrencilerin misafir edildiği bir sırada, Türk bayrağının üzerine İngili..
Pakistan'dan Kıbrıs çeki Başbakan Tayyip Erdoğan'ın resmi konuğu olarak Türkiye'de temaslarda bulunan Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, KKTC'ye yönelik tecridin kaldırılması çabalarına tam dest..
Papadopulos Yönetimi Talat'a ümit vermiyor Kıbrıs'ta yeni müzakereler için zemin yoklayan ve önceki gün Rum lideri Tasos Papadopulos'la görüşen BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın siyasi işler d..
Stoiber 'diş gösterdi' Alman Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) lideri Edmund Stoiber, sonbahardaki erken seçimde iktidara gelirlerse Türkiye ile üyelik müzakerelerini farklı bir hedefe y..
Yargıtay: Basın özgürdür Yeni Türk Ceza Kanunu'yla (TCK) basın özgürlüğüne ceza tehdidi artarken, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, bu özgürlüğün cezalandırılmasına karşı çıktı.
TGS: Gazeteci görevini yapar Türkiye Gazeteciler Sendikası'nın (TGS), yeni TCK'nın basınla ilgili maddelerine tepkisi sürüyor. TGS, yeni TCK ile ilgili dün şu açıklamayı yaptı:
Kadınlardan 'töre' eleştirisi Kadınlara yönelik çalışma yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dün Şemse Allak Parkı'nda basın açıklaması yaparak yeni TCK'yı değerlendirdi.
AB: Yeni TCK'da uygulama önemli Yeni Türk Ceza Kanunu'nun (TCK),1 Haziran 2005'ten itibaren yürürlüğe girmesi, Avrupa Komisyonu tarafından memnuniyetle karşılandı.
İki üniversite kursa tepkili Ankara Üniversitesi (AÜ) ile Malatya İnönü Üniversitesi senatoları, kaçak Kuran kurslarıyla ilgili düzenlemeye tepki gösterdi.
Böyle muhalefet her iktidarın hayali Erdoğan kızdırmıştı CHP, Başbakan Erdoğan'ın 'seviyesiz muhalefet' sözü üzerine başlattığı 'sıkı muhalefet'i, Adalet Bakanı Çiçek'in 'kariyeri' için bozd..
Baykal: Hizbullah ile ODTÜ bir mi? CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP Grup Başkanvekili İrfan Gündüz'ün kaçak Kuran kurslarına ceza indirimini savunurken söylediği, "İTÜ, ÖDTÜ ve S..
Türkiye Time'da Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), Türk-Ermeni ilişkileri konusunda hazırlattığı 'Sarı Gelin' adlı belgeselle Türkiye'nin tanıtım görüntüleri bulunan CD, Time dergisi ile Avrupa'..
Enerji davası... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla açılan davada tutuklu sanık kalmadı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9