2 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

2 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sağcılar ve solcular "hayır"da buluştu AB'nin yaşadığı krizler Hollanda da ‘HAYIR’ dedi Batı basını: Vatandaş-politikacı uçurumu ortaya çıktı
Beşiktaş'a 6.5 bin YTL ceza Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 30 Mayıs'ta oynanan Efes Pilsen-Beşiktaş maçında taraftarlarının sahaya yabancı madde atmaları nedeniyle, Beşiktaş Kulübü'ne..
Son şampiyon Miami’yi yakaladı NBA'de Doğu Konferansı finalinin 4. maçında geçen yılın şampiyonu Detroit Pistons, Miami Heat'i 106-96 yenerek seride durumu 2-2'ye taşıdı. Son şampiyon Pistons..
Batı'da şampiyon Spurs NBA'de Batı Konferansı şampiyonu belli oldu. Final serisinin 5. maçında San Antonio Spurs, Phoenix Suns'ı 101-95 yendi ve NBA finaline yükselen ilk takım oldu. Final se..
Canaydın: Neslim tükeniyor Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, yöneticilikte kolay yolu seçmediğini ve popülist bir yola sapmadığını vurgulayarak, "Belki benim neslim tükeniyor" dedi.
Bu işin peşini bırakmayacağız Federasyon 2. Başkanı Doğan, "Soruşturmanın sonuna kadar üzerine gideceğiz. Hangi futbolcu, hangi kulüp olursa olsun ayrım yapmayacağız. 1 trilyonluk bahis basit..
Ahmet'ten 500 milyarlık jest Beşiktaş'la yollarını ayıran Ahmet Yıldırım, siyah beyazlı kulüpten alacağı olan 500 milyar liradan feragat etti. Tecrübeli futbolcu, "Bu para, ekmeğini yediğim k..
Maraton kapalı gişe Sarı lacivertli taraftarlar satışa sunulan 12.800 bileti şimdiden tüketti. 1907 adı verilen numaralı tribündeki yeni bölümün 1300 koltuğu 4 günde kapış kapış edildi. Asbaş..
Havuz çatladı Futbol Federasyonu'nun mali genel kurulunda, naklen yayın gelirlerinin yeniden düzenlenmesini öngören tasarı oybirliği ile kabul edildi. "Bu önerge bize sorulmadan hazırlandı" d..
İlköğretim Okulu’nun temeli atıldı Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan tarafından Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Kampusu’nda yaptırılacak Aydın Doğan İlköğretim Okulu’nun temeli..
Seyahat hastalıklarına dikkat Uzak veya yakın her türlü seyahat, bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor, risklere karşı alınan önlemler tatilin sorunsuz geçmesini sağlıyor. Yaz mevs..
Erdoğan'dan sendikal haklar genelgesi Başbakan Erdoğan, sendikal haklarla ilgili olarak bir genelge yayımlayarak kamu kurum ve kuruluşlarından belirlenen konulara azami dikkat göstermelerini ..
Durum buğdayı 36 kuruştan alınacak Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, bu yılın hububat alım fiyatlarını açıkladı. Anadolu durum buğdayının kilogramı 36 kuruştan (360..
Piyasadan ters tepki Şirketlerden gelen haberlerin yarattığı olumlu etkiyle Borsa'yı 1. seansı yüzde 1.9 oranında yükselişle 25 bin 702 puandan tamamladı. Hollanda'da yapılan referandumdan "h..
Sabancı konfeksiyona giriyor Sabancı Holding Tekstil Grubu Başkanı Yakup Güngör, konfeksiyona girmek için şu anda bir deneme modeli uyguladıklarını ve Adana'da küçük bir konfeksiyon tesisinin..
Restin sonu uzlaşma oldu Emekli Sandığı'na ait İstanbul Hilton ve Büyük Tarabya, İzmir Büyük Efes, Bursa Çelik Palas ve Büyük Ankara Otellerinin satışının önündeki engeller ortadan kalktı. 1 ..
Bolu Dağı'nda otobüs yangını Bolu Dağı'ndaki otobüs yangını nedeniyle D-100 karayolu Ankara istikametine yaklaşık 30 dakika süreyle ulaşıma kapandı.
Vapurlardaki büfeler tahliye edildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen vapurlardaki büfeler, zabıta ekiplerince tahliye edildi.
Ümmet Kandoğan yeniden DYP'de DYP’nin Büyük Kongre’de istifa eden milletvekillerini ikna girişimi sonuç verdi. 81 il başkanının yeniden partiye davet ettiği istifacı dört milletvekilinden bir..
'Uzayın silahlandırılmasına karşıyız' Rusya Savunma Bakanı Sergey İvanov, uzayın silahlandırılmasına karşı olduklarını açıkladı. İnterfaks haber ajansının haberine göre, Kazakistan'daki Bayko..
MİT telefonları dinledi mi? CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, MİT'in, tüm Türkiye'de telefonları dinlediğine ilişkin iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Kart, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı..
Vapur büfelerine tahliye İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen vapurlardaki büfeler, zabıta ekiplerince tahliye edildi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çok sayıda zabıta ekibi, ..
Erdoğan'dan sendikal haklak genelgesi Başbakan Erdoğan, sendikal haklarla ilgili olarak bir genelge yayımlayarak kamu kurum ve kuruluşlarından belirlenen konulara azami dikkat göstermelerini ..
Batık banka tahsilatı 1 milyar $ TMSF, batık bankaların sahiplerinden, borçlarına karşılık şimdiye kadar 1.1 milyar dolarlık tahsilat yaptı. Hayyam Garipoğlu’na 27 yıl 3 ay ağır hapis
Iraklı Sünnilere daha fazla rol Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, ABD'ye, ülkede yeni anayasanın yazımı sürecinde Sünni Araplara daha fazla rol sağlanacağı konusunda güvence verdi.
Irak'ta iki bombalı saldırı: 13 ölü Irak'ın Kerkük ve Bakuba kentlerinde düzenlenen saldırılarda 13 kişi yaşamanı yitirdi.
Tüzmen: Rusya'nın ithalat yasağını çözmeye çalışıyoruz Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Rusya'nın yaş meyve sebze ithalatını durdurması sorununu bütün diplomatik kanalları kullanarak çözmeye çalı..
Koç, TT'ye Carlyle'le katılmaya hazırlanıyor Koç Holding, Türk Telekom özelleştirme ihalesine Carlyle Grubu şirketlerinden TC Group LLC ile birlikte katılma konusunda görüşmelere hazırlanıyor..
Irak'ta şiddet durmuyor Irak'ta Kerkük ve Bakuba'da düzenlenen intihar saldırılarında 11 kişi öldü. Irak'ın Kerkük kenti yakınlarında, patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırıda 9 kişi öldü...
'AB'ye yeni darbe' Avrupa Birliği (AB) Anayasası konusunda yapılan referandumda Fransa'nın ardından Hollanda'da da hayır oylarının baskın çıkması, İtalya'da bugünkü tüm gazeteler tarafından m..
Hayyam Garipoğlu’na 27 yıl 3 ay ağır hapis Sümerbank’ın eski sahibi Hayyam Gariboğlu’na 51 kişiyle birlikte yargılandığı davada, 27 yıl 3 ay 15 gün ağır hapis ve 107 milyon 585 bin 534 lira a..
Tüpraş ihalesinde süre uzadı Tüpraş'ın yüzde 51'lik bölümünün blok satış yöntemiyle özelleştirilmesine yönelik çıkılan ihalede, daha önce 13 Haziran olarak açıklanan ön yeterlilik için son ba..
Deutsche Bank, Doğan TV’ye ortak Deutsche Bank A.G, tamamı Doğan Yayın Holding’e (DYH) ait Doğan TV’nin hisselerinin yüzde 19.99’unu 150 milyon dolara satın aldı. Deutsche Bank Avrupa Global ..
Koç Carlyle ile Telekom ihalesine girecek Koç Holding, Türk Telekom özelleştirme ihalesine Carlyle Grubu şirketlerinden TC Group LLC ile birlikte katılma konusunda görüşmelere hazırlanıyor.
Borsa'da hızlı yükseliş Şirketlerden gelen haberlerin yarattığı olumlu etki Borsa'yı yukarı taşıdı. Endeks 25 bin 500 direncini kırarak yükselişe geçti. Döviz ve faizde gerileme sürüyor. Serb..
Tüpraş'ta süre uzatıldı Tüpraş'ın yüzde 51'lik bölümünün blok satış yöntemiyle özelleştirilmesine yönelik çıkılan ihalede, ön yeterlilik için son başvuru tarihi 9 gün uzatıldı. Özelleştirme İ..
Koç, TT'ye Carlyle'le katılacak Koç Holding, Türk Telekom özelleştirme ihalesine Carlyle Grubu şirketlerinden TC Group LLC ile birlikte katılma konusunda görüşmelere hazırlanıyor. Koç Holding..
Kerkük'te saldırı: 9 ölü Irak'ın Kerkük kenti yakınlarında, patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırıda 9 kişi öldü. Polis yetkilisi, Tuz Kormato kasabasında düzenlenen saldırıda, başbakan ya..
Dağlarca: Şiir mucizedir Türk şiirinde koca bir çınar Fazıl Hüsnü Dağlarca, 91 yaşında koca bir çınar... Vehbi Koç Vakfı, bu yıl edebiyat dalında düzenlediği Vehbi Koç Ödülü'nü Dağlarca'ya la..
Aspendos'ta 'Ateş Kuşu' kanatlarını açtı Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, bu yıl da sanatseverleri, Aspendos Antik Tiyatrosu'nun mistik atmosferinde opera ve bale keyfine davet ..
'Ölümü beklemekten sıkılmıştı' Vüs'at O. Bener için tek bir sıfat seçecek olsaydım, onun aşır bir yazar olduğunu söylerdim. Böyle bir yakıştırma açıklama gerektirir diye düşünenler çıkacaktır..
Adalar birbirine benzemez Has yazarlar ada izlenimi verir bana. Karadan, kalabalıktan, genelden kopuk, daha ötesi ve önemlisi bağımsız oldukları için öyle görünüyorlar belki de...
İtalya'nın yolları taştan... Bisiklet sezonunun en önemli ikinci yarışıdır İtalya Bisiklet Turu: yani Giro D'Italia, yani kısa adıyla Giro... Bu spora yakın-uzak herkesin bildiği Fransa Bisik..
Detroit Pistons pes etmiyor Detroit Pistons, Miami Heat'i 106-96 yenerek Doğu Konferansı finalinde seriyi 2-2'lik eşitliğe getirdi. Serinin ilk maçında Heat'i deplasmanda devirdikten sonra, i..
'Son tango' Puerta'nın Fransa Açık'ta iki Arjantinli raketin çeyrek final mücadelesinde Guillermo Canas'ı deviren Mariono Puerto erkeklerde yarı finale yükseldi.
Bayern Münih yeni 'Arena'sında 1972 yılından beri maçlarını Münih Olimpiyat Stadı'nda oynayan Bayern Münih'in yeni stadı Allianz Arena, 66 bin seyirci önünde muhteşem bir törenle önceki gün a..
Luis Figo gidici gibi Real Madrid'in yıldız ismi Luis Figo İspanyol kulübüyle yollarını ayırmak üzere. Ülkenin ünlü spor gazetelerinden Marca, Real Madrid'in de 32 yaşındaki orta saha oyuncus..
Anadolu'da görüntü net değil Dün toplanan Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu'nda gündeme damgasını vuran konu naklen yayın gelirleri oldu.
'Hedefimiz yarını kurmak' Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu'nda faaliyet raporları hakkında bilgi veren Federasyon Başkanı Levent Bıçakcı, göreve başladıklarında her alanda farklı b..
'Biz değil onlar düşünsün' Yunanistan Teknik Direktörü Otto Rehhagel, maçın kendilerinden çok Türkiye için daha önemli olduğunu vurgulayarak, "Kazanmaktan başka çareleri yok.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9