19 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

19 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kayıp savaş tablosu bu freskin altında mı Yazar Dan Brown’ın ‘Da Vinci Şifresi’ adlı kitabıyla son yıllarda gündemden düşmeyen Leonardo da Vinci’nin kayıp eserlerinden ‘Anghiari Savaşı’ hakkı..
Beyni büyük olan daha zeki ABD’de Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde (VCU) gerçekleştirilen bir çalışma, beyni büyük olanların daha zeki olduklarını ortaya koydu. VCU araştırmasını yapan ..
En güzel Babalar Günü hediyesi Zeynep Vuslat Özcan’a böbrek yetmezliği nedeniyle iki defa böbrek nakli yapıldı. Babaannesinin verdiği ilk böbrek, ancak 8 yıl işe yaradı. İkinci böbreği ise ba..
Tanıtıma Rum engeli gemiyle aşıldı! Kıbrıs Rum Kesimi, bir Türk turizm şirketinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) tanıtmak amacıyla Rusya'nın St. Petersburg kentinde düzenlediği topla..
Meltem’in eski kocası gecelerde Meltem Cumbul ile iki yıl önce evlenen, yaklaşık bir ay önce de boşanan iç mimar Çağlayan Tuğal, İstanbul gecelerinde boy göstermeye başladı. Önceki akşam kız ..
Ayşegül’le tatilde İbrahim Tatlıses ‘İndim Dere’ye isimli şarkısının klibinde, yıllar önce yine klibinde oynattığı ve sonradan aşk yaşadığı haberleriyle gündeme geldiği Ayşegül Yıldız’ı oynat..
Anadolu Ateşi Paris’i yaktı Anadolu Ateşi Paris’te muhteşem bir gösteriye imza attı. Dünyanın önemli müzik salonlarından Bercy’de 6 bin izleyicinin önüne çıkan 120 kişiden oluşan topluluk, ay..
Beyaz İnci Ödülleri sahiplerini buldu Bu yıl ilki düzenlenen Beyaz İnci Ödülleri, önceki akşam gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi. Televizyon dizileri, oyuncular, yönetmenler ve müz..
10 şirketin gayrimenkulleri TMSF'ye geçti Operasyon çerçevesinde, Balkaner Grubu'na ait Derby Plastik Fabrikası, Ada İnşaat Sanayi, Yonca Yapı, Üçem Sanayi Taahhüt, Balkaner Turizm İnşaat, Me..
'Vatandaşın hiç olmazsa cenazesi Mercedes'le taşınsın' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlığı döneminde Mercedes otomobile binemeyen vatandaşların hiç olmazsa öldüklerinde cenazel..
Mercedes'i Hoşdere'de yeni ürün ateşi sardı 150 milyon euro yatırım yapılan ve DaimlerChrysler'in Avrupa'daki üç ana otobüs üretim merkezinden biri olan Hoşdere Fabrikası'nda 2006 yılında yat..
'Gerilla mağaza' modası Ünlü mağaza zincirleri, hatta büyük market zincirleri, sezonluk pazarı keşfettikleri yere sadece bir yıl, hatta bir ay açık kalan mağazalar açıyorlar. 'Gerilla mağaza'..
Sıemens, internetle hasta bakacak... Sıemens Medikal Çözümler Bölümü'nün CEO'su Dr. Erıc R. Reınhardt, Sıemens'in beş yıllık süre içinde internet üzerinden göz hastalıklarını teşhis sistemini..
'Hayır' değil 'yavaşlayın' dediler Türk Phılıps'in CEO'su Frıdus Vest, "Hollanda halkı hükümete 'Biraz yavaşla. Çok hızlı gidiyorsunuz, Macaristan, Çek Cumhurhiyeti, Polonya ve birçok ülke ge..
Mali tatili gerekli mi? VERGİCİ GÖZLÜĞÜ'İş yapma şekli değişecek'
PerakendeniN Ritmİ İngiltere perakendesinin lokomotiflerinden Tesco, 2004 yılında gerçekleştirdiği kârlılık rakamlarıyla İngiltere perakende tarihinde bir rekora imza attı. Yıllık 2.03 milyar..
Şebinkarahisarlının İnce kabuklu Şebin Cevizi davası Anadolu dağları ovaları ceviz doluydu. Kese sata bitirdik, ceviz bırakmadık. Baklavayı, böreği, çöreği ithal cevizle yapıyoruz. Çeşit çeşi..
Bir şişe lavanta için Pera'ya giden şık beyler kalmadı, Rebul değişti... Moda'dan kalkıp, Pera'ya çıkarak bir şişe Rebul lavanta alan ve bir şişe lavantanın '15 kızı kandırdığı'na inanan o şı..
Asaletler onaylanmazsa vekillerle devam ederiz Cumhurbaşkanı Sezer’in hükümetin atadığı bürokratlara yönelik vetosunu değerlendiren Gül, herkesi araştırmaya davet ediyor:
Başörtüsüne yasak koymak suyu dikine akıtmak gibi Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Erzurum’da şehit annesinin başörtülü olduğu için ünivesiteye alınmamasını değerlendirirken, ‘Utanç verici b..
Almanlar soykırım suçlarına ortak arıyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Almanya Parlamentosu’nun sözde Ermeni soykırımını onaylayan kararına da sert tepki gösterdi. Gül şöyle konuştu: Almanya..
Türkiye yoluna devam eder Avrupa Birliği, tarihindeki en derin krizi yaşarken gelişmeleri yakından takip eden Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, her ihtimale karşı hazırlıklı olmak gerektiğine di..
Eski yönetim halkımızı bozuk para gibi harcadı Türk tarafının yeni Kıbrıs politikasının ‘atak’ olacağını belirten KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, selefi Rauf Denktaş ile özdeşleşen öncek..
Bakü’de ‘turuncu muhalefet’ mitingi Azerbaycan’ın önde gelen üç muhalefet partisi Müsavat, Halk Cephesi (AHCP) ve Demokratlar’dan oluşan Azatlık blokunun başkent Bakü’de düzenlediği mitingde ..
‘Ankara, ABD’ye yalnız olmadığını göstermeli’ ABD’nin, Irak’ın ardından İran ve Suriye’ye yönelik baskı politikasının yanı sıra bu iki ülkeye yönelik muhtemel operasyonlarda Türkiye’ye ihtiya..
‘Beyaz Ev işgali, Akayev destekli karşı devrim girişimiydi’ Kadife devrim ülkesi Kırgızistan’da önceki gün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na (Beyaz Ev) yönelik düzenlenen işgal girişiminin planlı ol..
İran’da cumhurbaşkanlığı yarışına iki muhafazakâr aday devam edecek İran’da önceki gün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri sürprizlere sahne oldu. İlk kez ikinci tura kalan seçimde aşırı muhaf..
[HABER ANALİZ] 17 Haziran’dan 3 Ekim’e giden yol AB’nin 1950’lerden bu yana belki de yaşadığı en büyük bunalımın AB ile müzakerelerin arefesine gelen Türkiye’ye muhtemel etkileri için iki sür..
AB basını: Belirsizliğe doğru sürükleniyoruz Avrupa Birliği’ndeki şoklar silsilesine önceki gün "zirve çöküntüsünün" de eklenmesi, Avrupa basınında "krizin iyice derinleştiği ve birliğin beli..
Chirac, Ankara’ya muğlak mesaj verdi; Sarkozy ise Türkiye’yi iyice dışladı Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Türkiye’nin AB ile müzakere sürecinin, krizle sonuçlanan AB zirvesinden ‘ilk ba..
AB’de göz gözü görmüyor AB’de Fransa ve Hollanda’nın anayasaya ‘hayır’ demesiyle başlayan bunalım, önceki günkü zirvenin çökmesiyle derinleşerek büyük bir belirsizlik doğurdu.
Güney Kıbrıs’ta bulunan ilik bürokrasiye takıldı, hasta hayatını kaybetti Lösemi hastası olan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nden uygun bir ilik vericisi bulunan Emine Özan (20), tedavi gördüğü K..
Şirketler, vergi ödemek yerine tarihî eserlerin onarımına sponsor oluyor Vergi ödemek yerine tarihî eser restore etmek isteyen kuruluşların sayısı 148’e çıktı. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün, s..
Boeing’in burslu Türk öğrencileri, Uzay Kampı’ndan mezun oldu Kuruluşundan bu yana ‘Uzay Kampı Türkiye’nin sponsorları arasında yer alan Boeing’in burs verdiği 10 öğrenci, yaz programını başa..
Zeugma, nihayet müzesine kavuşuyor Gaziantep, nihayet Zeugma mozaikleri ile dolu müzesine kavuşuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Haziran tarihinde açacağı müze için Gaziantep uzun sür..
Çocuk özgüveni babadan alır Anne ve baba, çocuğun kişilik gelişiminde iki büyük etken. Ancak toplumumuzda genellikle baba, çocuğun kişilik gelişimine olan etkisini göz ardı ederek devreden çı..
Öcalan’ın 8 avukatına bir yıl görevden men cezası verildi İstanbul Ağır Ceza Mahkemeleri terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın 8 avukatına bir yıl vekillik görevinden men kararı verdi.
Sahte kredi kartını ispat edince mahkemelik oldu Bankaların sokaklarda kurduğu stantlarda dağıtılan kredi kartlarının güvensizliğini ispat etmek için sahte imza ve belgelerle arkadaşı adına k..
‘Görevim engellendi’ diyen avukattan savcı ve polise suç duyurusu Müvekkilinin, kanuna aykırı bir şekilde sorgulandığını ileri süren avukat Kemal Bayrak, hakarete uğradığını, tartaklandığını..
ÖSS için kimlik belgesi ve fotoğrafı unutmayın Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) bugün yapılıyor. Toplam 5 bin 790 binadaki 89 bin 314 salonda gerçekleştirilecek sınavda, 300 bin kişi görev alacak.
Zabıta ve itfaiyeci de yıpranma payı istiyor Yaptıkları iş gereği sık sık hayatlarını tehlikeye atan zabıta ve itfaiyeciler mesleki yıpranma payı istiyor.
Terör broşürleri YÖK’ün posta masrafına takıldı ÖSS’yi kazanan adaylara sınav sonuç belgeleri ile gönderilmek istenen terör broşürlerinin Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) posta masrafına takıld..
Org. Büyükanıt’ın açıklaması şehit annesini memnun etti Erzurum Atatürk Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine başörtülü velilerin alınmamasına Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükan..
Tunceli’de 17 terörist öldürüldü Tunceli’de güvenlik güçleri ile yasadışı sol örgüt Maoist Komünist Parti (MKP) üyeleri arasında çıkan çatışmada 17 terörist ölü, 3 kişi ise sağ olarak ele ge..
Şehit asteğmen çocuklarına doyamadı Hakkari’nin Çukurca ilçesinde şehit olan Asteğmen Erhan Taştimur, memleketi Adana’da toprağa verildi.
‘Serbest bırakılan PKK’lılar, yine örgüte katılıyor’ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Eve Dönüş Yasası’ ile serbest bırakılan örgüt militanlarının dağ kadrolarına intikal ettiğini söyledi.
‘Baykal ve kızının İsviçre’de hesabı var’ iddiası asılsız çıktı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında geçen yıl ortaya atılan "İsviçre bankalarında kendisi ve kızı adına milyonlarca dolarl..
DEHAP, dağdaki militanlara Irak vatandaşlığı teklif etti İnsan Hakları Derneği Başkanı Yusuf Alataş’ın PKK’ya yönelik "Koşulsuz silah bırak" çağrısına DEHAP’tan da destek geldi.
Muhalefete ‘ek protokol’ tepkisi: Olmayacak duaya amin denmez Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal’ın, Kıbrıs’la ilgili ‘ek protokol’ün imzalanmaması yolundaki çağrısını, ‘olmayac..
Ağar’dan AKP’ye anket cevabı: Doğruysa hemen seçime gidin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya’nın "Oylarımız yüzde 47’ye yükseldi." açıklamasına DYP’den cevap geldi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8