18 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

18 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dövizle askerlik 21 güne iniyor Yurtdışında bulunanların yararlandığı ‘dövizli askerlik’te süre 21 güne indiriliyor. Bu konudaki yasa tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Yurtdışında bulunup ..
Şendiller: Sahtekarı açıkla TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın milletvekili ve yakınlarının kabarık sağlık faturalarıyla ilgili sözleri, tepkilere neden oldu. Aralarında eski MHP Kahramanmaraş Mill..
Şartlı nakit transferi iyi sonuç verdi Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, ‘Hükümet, Şartlı Nakit Transferi Projesi’nin devam etmesi görüşünde’ dedi. Vorkink, Diyarbakır’daki Sosy..
İlk özel tren vizesi Erdemir’in Demiryollarının özel sektör işletmeciliğine açılmasının ardından Erdemir A.Ş, bu alanda faaliyet gösterecek ilk kuruluş oldu. Erdemir’le TCDD Genel Müdürlüğü a..
Türk gençleriyle yakınlaşıp büyüyeceğiz Apple’ın Başkan Yardımcısı Pascal Cagni, iPod ile Avrupa’da yakaladıkları büyümeye Türkiye’yi de dahil etmek istediklerini söylerken, bunun için gençle..
Seydişehir’e 305 milyon dolar 9 şirketin yarıştığı Seydişehir Alüminyum ihalesinde en yüksek teklifi 305 milyon dolarla Ce-Ka İnşaat verdi. Ce-Ka Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, ‘305 mi..
Yıldırım: Erdemir tartışmaları yersiz Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erdemir’in özelleştirilmesiyle ilgili tartışmaların yersiz olduğunu belirterek, ‘Yabancı, yerli diye bir şey yok. Bu ül..
Mudurnu’yu otomotivci Çetinkaya aldı Volkswagen, Audi, Seat, Porsche, Skoda ve Scania markalarını bünyesinde bulunduran Doğuş Otomotiv’in eski Başkanı İlhan Çetinkaya, iflas eden Mudurnu’yu 1..
Erdoğan: MOBESE suçluların korkulu rüyası olacak Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE), Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da k..
Demokrasideki atılımı ekonomiye yayalım TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, ‘Türkiye’nin demokrasi alanında yaptığı atılımın artık ekonomi alanına taşınmasının zamanı geldi. Siyasi ve ekonomik istik..
Sonera’dan Turkcell’e ‘başkasıyla görüşme’ davası TeliaSonera, Çukurova’nın Turkcell hisseleri için Rus Alfa ile görüşmesini durdurmak amacıyla Cenevre Mahkemesi’ne başvurdu. TeliaSonera’nın ..
Radikal tarikatlar çocuk kurban ediyor İngiltere’nin başkenti Londra’da Thames Nehri’nde, kafası ve kolları kesilmiş çocuk cesedinin bulunması, polisi alarma geçirdi. Soruşturma sonunda Afrik..
ITC’nin, yeni başkanı Ergeç Irak Türkmen Cephesi (ITC), geçen hafta seçtiği 9 kişilik Yürütme Kurulu’nun başına Irak Türkmen Meclisi Başkanı Saadettin Ergeç’i getirdi.
ABD, Irak’ta ‘napalm’ kullanmış ABD’nin Irak’ta napalm türü yangın bombaları kullandığı ve İngiltere hükümetine de bu konuda yalan söylediği iddia edildi. İngiltere Savunma Bakan Yardımcısı A..
Çocuk gibi Camilla Parker-Bowles ile evlenerek yıllar sonra muradına eren Galler Prensi Charles, dün Londra’nın doğusundaki Clapton’daki Wigan House Konutları’nı ziyaretinde asimetrik paralel..
İran’da seçimin iki yüzü Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi’nin halefini seçmek üzere dün İran’da yapılan seçimler, toplumun iki yüzünü de ortaya koydu. Bir yanda başörtüleri hafifçe kaymış reform..
Chirac, Avrupa’nın hasta adamı Fransa’nın etkin gazetelerinden Liberation bir zamanlar Batılıların Osmanlı imparatorluğu için kullandığı ‘Hasta adam’ yakıştırmasını Brüksel’deki AB zirvesine ..
Genişlemesiz zirvede Türk bayrağı da yoktu Brüksel’deki Avrupa Birliği Konseyi binasının önündeki Türk bayrağı, altı yıldır ilk kez bir zirve toplantısı sırasında dalgalanmıyor. Genişleme son..
600 bin dolarlık daireler 6 ayda satıldı Modern kent yaşamında giderek yaygınlaşan otomasyon binalara bir yenisi Fulya’da eklendi.
İSMEK, dünyanın en büyük el sanatları sergisini açıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), dünyanın en büyük el sanatları sergisini bugün (18 Haziran) açı..
Atatürk Hava Limanı’na 486 yeni güvenlikçi alınacak Atatürk Hava Limanı’nı 2 Temmuz’dan itibaren 15,5 yıl süreyle işletecek TAV’da (Tepe-Akfen-Vie) ilk çalışma özel güvenlik biriminde başlatı..
Üniversiteli polisler eğitime başladı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki açığı kapatmak amacıyla polis memuru adayı olarak alınan üniversite mezunları eğitime başladı.
İGDAŞ, Beylikdüzü doğalgaz hattının temelini attı İstanbul Gaz Dağıtım AŞ’nin (İGDAŞ) Beylikdüzü’ndeki temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şehirde, her alan..
Büyükşehir Belediyesi dış görevdeki personelini iki şirkette topluyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde kadrosu bulunup dış görevlendirmeyle belediyenin çeşitli bölümlerinde çalış..
Belediye binasının çatı katında yangın çıktı Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Çayırı’nda bulunan başkanlık binasında çıkan yangın, kontrol altına alındı.
Van’da kaybolan Emrah İstanbul’da aranıyor Van’ın Erciş ilçesi, Söğütlü köyünde bir ay önce kaybolan Emrah Arğa (15) tüm aramalara rağmen bulunamadı.
İstanbul bu sefer çevrecileri ağırlayacak Çevreyi koruma adına küresel eylem planları hazırlayan Küresel Çevre Fonu (GEF) İstanbul’da toplanıyor.
KONSER Bülent Ersoy, Mustafa Sağyaşar ve Müzeyyen Senar'ın Türk sanat müziği konseri 24 Haziran Cuma günü saat 21.00'de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda. 0 212 296 36 52
Başkan Pehlivan: Çırağan gibi okullara çok şey borçluyuz Kocaeli’ne bağlı Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çırağan İlköğretim Okulu, 53 öğrencisini düzenlediği bir törenle mezun etti.
Tırtılların istilasına uğrayan kavun tarlaları tekrar ekildi Tavşanlı'nın Kışla Demirli köyünde kavun tarlalarını tırtıllar sarınca, üretici, çareyi fideleri sökmekte buldu. Yörede erkenci ka..
Türbe başındaki müzikli eğlenceye tepki Bursa’da bir dersanenin Yıldırım Beyazıt’ın komutanlarından Doğan Bey Türbesi’nin yanında ÖSS adayı öğrencilere eğlence programı düzenlemesi tepkilere ..
Monte Carlo Sirki, 26 Haziran’a kadar İzmit’te gösteri yapacak Dünyaca ünlü Monte Carlo Sirki, Kocaeli Kültür-Sanat ve Eğlence Festivali 2005’te ilk gösterisini yaptı.
Gönen Panayırı’nda 600 esnaf tezgâh açtı Balıkesir’in Gönen ilçesinde her yıl yapılan geleneksel Gönen Panayırı başladı. 20 Haziran’a kadar açık kalacak olan panayır ziyaretçilere alışveriş i..
Hanefi Avcı, Edirne'de yeni görevine başladı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı görevinden alınarak Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Hanefi Avcı, yeni görevine başlad..
AB’den genişlemeye gönülsüz destek Anayasa ve bütçe üzerinde uzlaşılamaması, AB liderler zirvesinde tıkanmalara yol açtı. Çetin geçen zirvede tüm sıkıntılara rağmen AB liderleri genişlemeye d..
Babacan-Rehn teknik ayrıntıları görüştü Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, başmüzakereci atanması sonrasında yaptığı ilk Brüksel temasları çerçevesinde AB’nin Genişleme Komiseri Ol..
Kretschmer: Referandum sonuçları Türkiye’nin üyeliğini etkilememeli Avrupa Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer, Hollanda ve Fransa’da AB Anayasası’nın reddedilmesinin ardından ol..
Kartal kalkar Kohl korkar! Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl, SSCB’nin son lideri Mihail Gorbaçov ve ABD eski Başkanı George Bush’a, Almanya’nın yeniden birleşmesine sağladıkları katkıdan do..
‘İsrail, denize de duvar inşa ediyor’ Batı Şeria’da Filistinlileri engellemek için 650 km’lik ‘güvenlik duvarı’ inşa eden İsrail yönetiminin, denize de duvar yaptığı ileri sürüldü.
Kırgızistan’ın başı işgallerle dertte Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, 24 Mart’taki kadife devrimin ardından dün ikinci kez işgal edildi.
İşgallerle ateşlenen devrim, işgal furyasından kurtulamıyor Kırgızistan’da 24 Mart devrimiyle gelen yeni yönetim, 3 aya yaklaşan iktidarı döneminde farklı çıkar gruplarının protestolarıyla ka..
Edelman veda etti: Türkiye ile işbirliği devam edecek ABD’nin bağımsızlığının 229. yıldönümü dolayısıyla İstanbul Başkonsolosluğu’nda dün akşam düzenlenen resepsiyona, yakında görevinden ayrı..
İran, cumhurbaşkanlığı için ilk kez 2. tur ile tanışacak İran, 1979’daki İslam Devrimi’nin ardından 9. kez cumhurbaşkanını belirlemek için dün sandık başına gitti.
Çanak anten operasyonu Bandırma’dan başladı Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelen şikâyetler üzerine çanak antenleri mercek altına alan Telekomünikasyon Kurumu, Balıkesir Bandırma’da ilginç bir d..
Airbus, siparişte Boeing'e fark attı Paris Havacılık Fuarı, dünyanın en büyük sivil taşımacılık uçak şirketlerinden Airbus ve Boeing arasında çetin bir rekabete sahne oluyor.
Erdemir kendi yükünü trenle taşıyacak Demiryollarının özel sektör işletmeciliğine açılmasının ardından Erdemir, yük taşımacılığı için ilk adımı attı.
Telekom ihalesinde saflar belirleniyor Hükümetin en büyük özelleştirme kalemlerinden Türk Telekom'un satışı ihalesine katılacak şirket ya da grupların Özelleştirme İdaresi'ne bildirilmesinin ..
Koç Holding Amerikalı ortağıyla giriyor Telekom ihalesi için yola Sabancı Grubu ile çıkan, ancak Gima'nın satışıyla ortaklıktan vazgeçen Koç Holding, Türk Telekom ihalesine ABD firması Carlyl..
Telekom’un kasasındaki para Hazine’nin olacak Türk Telekom'un kasasında bulunan 2,5 milyarın özelleştirme öncesinde Hazine'ye aktarılmasına imkan sağlayan düzenleme önceki gece Meclis Genel K..
Seydişehir Alüminyum’a 305 milyon dolarlık teklif Seydişehir'deki Eti Alüminyum'un özelleştirme ihalesinde en yüksek teklif 305 milyon dolar ile Ce-Ka İnşaat Makine Madencilik Petrolcülük Tur..
« » 1 2 3 4 5 6 7