17 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

17 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beyrut'la yeni sayfa Suriye işgalinden kurtulduktan sonra seçim sürecine giren Lübnan'a iki günlük bir ziyarette bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, Ortadoğu'ya Lübnan üzerinden açılma niyetini ..
'Erdoğan şaka mı yapıyor?' Reform rüzgârlarından nasibini alan tüm Arap ülkelerinde olduğu gibi Lübnan'da da Başbakan Tayyip Erdoğan'a büyük ilgi ve merak var. Erdoğan'ın onur konuğu olduğu A..
Kamboçya'da kanlı okul baskını Kamboçya'nın kuzeybatısında dün maskeli ve silahlı dört kişinin Uluslararası Siem Rap Okulu'nu basarak 29 öğrenci ve bir öğretmeni rehin almasıyla başlayan eyle..
TSK'dan sürgün Boşnaklara destek Balkanlar'daki iç savaşta evsiz kalan Boşnaklar, sıcak ilgi ve yardımıyla acılarını hafifleten Türk askerine minnettar olsa da, tek arzusu iş sahibi olmak.
NATO heyeti ilk kez Filistin'de Daha önce davet edildiği takdirde İsrail-Filistin arasındaki barış girişimlerini destekleyeceğini açıklayan ve nisan ayında da konu hakkında ilk üst düzey topl..
Türkiye'yi şikâyet etti Başbakan Erdoğan, Lübnan'da Arap Ekonomik Forumu'nda konuştu: "Geldiğimde 38 bakanlık vardı, 15'ini kapattık. İş yapmak için bürokratik oligarşiden kurtulmak ..
'Zırh için vekil olanlar var' CHP lideri Deniz Baykal, milletvekilliği dokunulmazlığı konusunun parti mücadelesi olmaktan çıkıp toplumsal olay haline dönüştüğünü söyledi. Baykal, milletvekil..
Kutlu 'imtiyaz'da ısrarlı AKP Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, parlamenterlerin, 'trafikte durdurulamayacaklar' listesinden çıkarılmasını eleştirdi.
AKP: Seviyeyi düşürmeyelim AKP, 'Damat Ferit' benzetmesi ve 'Bir mollayı cumhurbaşkanı yapmak istiyorlar' suçlamasıyla tırmanan iktidar-muhalefet polemiğinde, CHP'ye, 'Seviyeyi düşürmeyin' ça..
Yargıtay: 15 milyar fazla Yargıtay, Başbakan Tayyip Erdoğan'a 'İBDA-C'nin başlangıçtaki yöneticilerinden biri' diyerek hakarette bulunduğu gerekçesiyle 15 milyar lira tazminata mahkûm edilen ..
Kök hücreye sosyal güvence Sosyal güvenlik reform paketinde yeni madde: Sosyal güvenlik kurumu, organ, doku ve kök hücre naklini de karşılayacak. Çocuk isteyen sigortalılara tüp bebek yardımı..
Avlusuz camide asansörlü musalla Düzce'de avlusu bulunmayan Aydınpınar Köyü Camii'ne yapılan asansörlü musalla taşı sayesinde, cemaat, cami dışına çıkmadan cenaze namazı kılabilecek.
Düğün salonuna sigara yasağı İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ümit Yaşar Demir, düğün salonlarında 'sigara içme yasağı' kararlarına uymayan üyelerinin cezal..
900'lü hat borcu için örnek karar Telekom'dan kapatılmasını talep ettiği halde kapatılmayan 900'lü hat için kabarık faturalar ödemek zorunda kalanlara iyi haber. H.G., telefonunun 900'lü ha..
'Bilgi Toplumu Kızları' projesi Ericsson Türkiye, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) desteğiyle, 'Bilgi Toplumu Kızları' projesini başlattı. Dün düzenlenen tanıtım toplantısında konu..
Küçük gelin firarda! Küçük yaşta evlendirildiği için savcılıkça önceki gün Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Ağrı Huzurevi'nde koruma altına alınan 13 yaşındaki F.A., dün sabah buradan k..
'İffetli erkek' için hutbe Diyanet İşleri Başkanlığı, 8 Temmuz'da camilerde okunacak hutbenin konusunu 'iffet' olarak belirledi. Hutbede "Ayetler namus ve iffetin sadece kadınlara öz..
Büyükanıt'ın çizgi uyarısı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nin mezuniyet törenine türbanlı velilerin alınmaması konusunda, "Olay bira..
Türbanlı velilere engel yok Atatürk Üniversitesi'ndeki mezuniyet törenine türbanlı annelerin alınmamasının ardından, diğer üniversitelerdeki törenlerde gündem türban oldu.
'Devlet tüm tedbirleri alır' Ankara'daki görevini bu hafta sonu bitirecek olan ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın büyükelçilik konutunda verdiği Milli Gün daveti, AB büyükelçilerinin ..
Tarihi alanlarda söz belediyenin Kentsel Dönüşüm Yasası, dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yasaya göre büyükşehir belediyeleri ile nüfusları 50 bini aşan il ve ilçe belediyeleri kentin ..
'Organize'de 2. azil istemi Hanefi Avcı'nın Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı'ndan alınmasının ardından, Organize Suçlarla Mücadele Müdür..
Üniversiteler gergin günler yaşıyor Başta İstanbul Üniversitesi (İÜ) olmak üzere Pamukkale, Celal Bayar, Atatürk ve Ankara üniversiteleri gergin günler yaşıyor. Öğrenci kavgaları, satırlı-sil..
DTCF'de yine kan aktı Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde (DTCF) dün yine kavga çıktı. Sağ ve sol görüşlü öğrenciler, sopa ve satırlarla birbirine girdi.
'Ermeniler de çözüm yanlısı' AKP'li Turan Çömez, Türkiye ile Ermenistan arasında soykırım tartışmalarının dorukta olduğu bir dönemde bu ülkeye giden ilk Türk parlamenter oldu.
Taner, Özkan'ı suçladı Görevlerini kötüye kullanarak Halkbank'ta devleti zarara uğrattıkları suçlamasıyla Yüce Divan'da yargılanan eski bakanlar, birbirlerini suçluyor.
Asgari ücret gibi burs! Dershaneler Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) başarılı öğrencilere otomobil, tatil vaatleri verirken, kervana Yurt-Kur da katıldı. Yurt-Kur, ÖSS'de dört puan türünün ilk ..
Kahire'den isim jesti Mısır'daki Kahire Üniversitesi'nde bir amfiye İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un adı verilecek. Ersoy, 1930'lu yıllarda Kahire Üniversitesi'nin Edebiyat Fakültesi..
Duvara geyik kafası asmayın Avcılara kötü, geyiklere iyi haber: Koruma altına alınan hayvanların avlanması konusunda önlemlerini artıran Çevre ve Orman Bakanlığı, söz konusu hayvanların tahni..
Efes'te beş yeni lahit Efes Antik Kenti'nde, Avusturyalı ekibin yürüttüğü çalışmalarda iki bölgede beş lahit bulundu. Zafer tanrıçası Nike, iki Eros ve bir de bilinmeyen birinin kabartması ol..
Yeni liseler yeni müfredat Liseler dört yıla çıkarken, müfredat da yenilenecek. Süper ve Anadolu liseleri 'Anadolu' adıyla birleşecek. Galatasaray ve Kadıköy Anadolu gibi okullar, iki yıl haz..
Bir de takdirnameleri asacak duvarları olsa Geçim çiftçilikten Yoksulluk içindeki Tutal ailesi, beş çocuğunun okuldaki başarısıyla gurur duyuyor. Aile Bitlis'in Özen Köyü'nden sekiz yıl önce..
7 milyarlık vazo davası Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil'in eşi Füsun Erdil'in 'vazoya 6 milyar 992 milyar lira ödeterek devleti zarara uğratmakla' suçlandığı davanın tanığı eski e..
Eğlenceleri kesildi! Atatürk İlköğretim Okulu yönetiminin, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden de izin alarak okul bahçesinde düzenlediği mezuniyet kutlaması polise takıldı.
Tophane'de lokale bomba Beyoğlu'nda, gece görev yapan gazetecilerin uğrak yerlerinden biri olan lokale 'bomba düştü'. Tophane Karabaş Mektebi Sokak'taki, internet kafe ve bilardo salonu olar..
ÖKK iddiaları sahipsiz Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatının yapımında yolsuzluk iddialarına ilişkin dava ortada kaldı. Askeri mahkemeden sonra Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi d..
İki saldırıda adres AKP Ankara'da iki AKP ilçe binasına bombalı saldırı yapıldı. Talatpaşa Bulvarı'nda, AKP Altındağ İlçe Başkanlığı'nın da olduğu dört katlı binanın üçüncü katında patlama me..
Kraliyet bombası Britanya'da The Sun gazetesi, bir muhabirinin, Prens Charles'ın küçük oğlu Prens Harry'nin okuduğu Sandhurst askeri akademisine 'sah-te bomba sokmayı başardığını' yazarken, '..
Tutankamon neden beyaz? Mısır firavunu Tutankamon'un hazinesi, 29 yıl sonra yeniden ABD'de sergilenirken, ünlü firavunun 'beyaz tenli' büstü, krize neden oldu. Amerikalı siyahların haklarını ..
Yaşlılıkta iyi arkadaş ömür uzatır Yaşlılıkta iyi arkadaşlara sahip olmak, uzun bir yaşam için yakın aile ilişkilerinden daha önemliymiş. Avustralyalı bilim adamlarının, 1500 kişi üzerinde ..
2006 yazı için bikininizi seçin Brezilya'nın tangalı güzellerle dolu sahilleri kadar, podyumları da şenlendi. Rio de Janeiro kentinde beş günlük moda haftası, önceki gün aralarında Naomi Camp..
Anavatanla hüzünlü tanışma Savaşın sonra ermesiyle ABD'ye götürülen 3 bin savaş yetiminden 21'inin kendi vatanlarıyla ilk tanışmaları hüzünlü geçiyor. Savaşın bitiminin 30. yıldönümü için...
İtalya'da kellik sigortası başladı Görünümlerine büyük önem veren İtalyanlar kelliğe karşı, 'saç ektirmek' üzere sigortalanıyor. Sigorta 15-70 yaş arası herkese açık. Bir sigorta şirketi ve s..
Buzluk' seçeneği ağırlık kazanıyor Referandumlar sonrası ortaya çıkan yeni tablo kuşkusuz en çok AB'ye yeni giren 10 ülke kadar üyelik müzakerelerine hazırlanan Türkiye'den başka Yunanistan, ..
Durum 'kel' sigortacım gel! İtalya Başbakanı Berlusconi'nin de saç ektirmesiyle, İtalyan erkeklerin kel kalma endişesi iyice depreşti. Bu korkuyu keşfeden bir sigorta şirketi, 15 ve 70 yaş ar..
Suudiler'in ilk kadın pilotu Kadınların tek başına araba kullanmalarına bile izin verilmeyen Suudi Arabistan'dan ilk defa bir kadın özel uçak pilotluğu lisansı aldı. Hanadi Zakaria Al-Hindi (..
Star Wars kraliçesinin ismini kızına verdi Yıldız Savaşları filmlerinin tutkulu bir hayranı olduğunu her fırsatta söyleyen Norveç Prensesi Martha Louise'in 8 Nisan'da doğan kızına filmdeki ka..
"Prens'i öldürebilirdim" İngiltere'nin en çok satan gazetesi The Sun, üzerinde sahte bomba olan bir muhabirini, Prens Harry'nin askeri eğitim aldığı akademiye sokarak ülkede skandala yol açtı..
İran'da ikinci tur ihtimali İran'da yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde 7 aday arasında Ali Ekber Haşimi Rafsancani önde gidiyor. Ancak bugün yapılacak seçimde oyların en az yüzde 50's..
Operasyonda can pazarı Kamboçya'da uluslararası bir okulu basan silahlı 4 kişi, bir öğrenciyi öldürünce ipler koptu Operasyon düzenleyen polis, 2 saldırganı ölü olarak ele geçirdi. Ölen Çocuk..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8