16 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

16 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ÇOK LEZİZ BİR YARIŞMA Mutfak aletleri üreticisi Moulinex, İzmir EGS Park'ta tavuklu yemek yarışması düzenledi.EGS Park ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya katılan hanımlar hünerl..
Eğitime güzellik İzmirli 44 hayırsever güzellik merkezi kurdu. 7 yıldır kazançlarının tümünü yoksulların eğitimine bağışlıyorİşte bu hale geldi
Atık su kavgası Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde, belediyenin su ücretlerine ek olarak "atık su bedeli" adı altında aldığı para tartışma yarattı.Bedava dersane
Sertab ve Kıraç hayranları yaşadı ÜLKEMİZE kazandırdığı Eurovision birinciliği ile adını tüm dünyaya duyuran Sertab Erener ve dizi film müzikleriyle gönüllerde taht kuran Kıraç, İzmirli hayra..
Gençlik ümitsiz Üniversite öğrencileri arasında yapılan anket, karamsar sonuçlar çıkardı. Eğitimli işsizlerin çokluğu ve belirsizlik en büyük kaygı...Çimler sararacak mı?
Metro: Satın alacak rakip yok Metro Cash&Carry CEO’su Thomas Hübner, ‘Yatırımcı için ilginç hale gelen Türkiye gibi bir ülkede mağaza açmazsak hata yapmış oluruz’ dedi. ‘Türkiye’de büyümeye d..
Uyduda otomatik güncelleme devri TÜRKSAT A.Ş’nin geliştirdiği yeni yazılımla uyduda kanal arama derdi sona erecek. TÜRKSAT A.Ş’nin geliştirdiği yazılım sayesinde uydu alıcıları, sisteme dahil..
TMSF: Uzan çiftliğinde gizli dehlizler var TMSF’nin el koyduğu Uzan Ailesi’nin Pamukova’daki çiftliği Orman Bakanlığı’na devredildi. TMSF Satış Komisyonu Başkanı Fethi Çalık, Sakarya Çevre ve..
Kalekalıp, taarruz uçağı F35’in kanadına da girdi Joint Strike Fighter’ın (Ortak Taarruz Uçağı-F35) gövde parçalarının yapımında görev alan Kalekalıp, uçağın motor parçalarıyla ilgili ilk ima..
Tezgah altı faiz serbest bırakılsın İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, tezgah altı faiz uygulamasının herkesçe bilinen, genellik kazanmış bir uygulama olduğunu, yasak getirmenin doğru olma..
Borsaya 5 ayda 1.6 milyar dolar yabancı parası geldi Bu yılın ilk 5 ayında borsaya giriş yapan yabancı sermaye tutarının 1.673 milyar doları bulduğunu belirten İMKB Başkanı Osman Birsen, ‘Bu ..
Konut kredisinde ‘en ucuz’ olduk Konut kredisindeki rekabet Akbank’ın öncülüğünde faizi 1.35’e çekerken, Garanti bu oranın da 0.01 puan altına inerek en düşük faiz veren banka unvanını kaptı...
Asıl parlayan yıldızı görün İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, ‘Otomotiv parlayan yıldız’ yorumlarına karşı, ‘Biz 1996-2004 döneminde net 56 milyar dolar döviz kazandırmışız. Oysa otomotiv se..
Okul ücretleri yüzde 30 düşer Türkiye Özel Okullar Birliği Başkan Yardımcısı Cem Gülan, ‘Milli Eğitim Bakanlığı sözünü tutar, vergi indirimleri yaparsa, özel okul ücretleri gelecek yıl yüzde ..
İşsizlik azalmadı Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, ekonomideki büyümeye karşın yeterli istihdam yaratılamadığını söyledi. Bunda çalışana fazla mesai yaptırılmasının rolü bulund..
2 yasayı çıkarın 833 milyon doları alın Hükümet, IMF’yle Bankacılık Yasası ile Sosyal Güvenlik Yasası’nı bu ay sonuna kadar (14 günde) Meclis’ten geçirilmesiyle birlikte 833 milyon dolarlık k..
Aramızda sorun yok Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ‘Haybeden Gerçeküstü Aşk’ oyununu, Açıkhava Tiyatrosu’nda izleyenler arasında İstanbul Valisi Muammer Güler de vardı. Vali Güler, kendi ta..
Bizi rakip gösterdiler Kanal D’nin ilgiyle izlenen eğlence programı ‘Ajda Pekkan Show’a, Sezen Aksu konuk oldu. Müzik dünyasının iki dev sanatçısını buluşturan programa, ünlü isimler de telef..
ABD’de beklenen tasarı geldi Ermeni soykırımı iddialarını içeren tasarı, ABD Kongresi’nin Temsilciler Meclisi kanadına sunuldu. Tasarıya, liderliğini Başkan George W. Bush’un yaptığı Cumhuriy..
Kosova meleği 6 yıldır NATO çerçevesinde Kosova’da görev yapan toplam 500 kişilik Türk Barış Gücü Tugayı, halkın her derdine deva oluyor.
Yandaşları Jackson’ı Mandela ile kıyasladı Michael Jackson hakkında verilen beraat kararı, kendisine ait internet sitesinde Mandela’nın özgürlüğe kavuşması, Martin Luther King’in doğumu gibi ..
Almanya’da yaşayan Türk kızları Alman eş istemiyor Dortmund Belediye Sarayı’nda düzenlenen ‘Almanya’da göçmen ailelerde genç kızların yaşamı‘ konulu toplantıda konuşan Göçmen Eğitimi Anabilim..
Gül AB Zirvesi’ne gitmiyor Avrupa Birliği’nin bugün Brüksel’de başlayacak olan zirvesi, ‘son dakikalar’ zirvesi haline dönüştü. AB zirve toplantısı sonunda aday ülkelerin başbakanlarına yönel..
Oval Ofis'teki kartal dönüyor mu Dan Brown’un Türkiye’de de yayınlanan ‘İhanet Noktası’ isimli kitabında Oval Ofis’te yer alan başkanlık mühründeki kartalın ‘savaş’ ya da ‘barış’ durumuna gör..
Kerkük’te Kürt zulmü Irak’ta Kerkük’e egemen olan ABD destekli Kürtlerin, yüzlerce Arap ve Türkmen’i kaçırdığı ABD Dışişleri’nin kriptosunda ortaya çıktı. Washington Post’a göre, Kerkük sokak..
Düğün salonları, otel ve restoranların müşterisini kapmak için imaj yeniliyor Otel ve restoran müşterisini çekmek isteyen düğün salonları imaj yeniliyor. Bu amaçla çalışmalarına salonlarda si..
Bilim adamları çığır açan akıllı sistemleri tartışıyor Dünyada çığır açan birbirinden ilginç buluşlar, İstanbul’da masaya yatırılıyor. 27 ülkeden 114 bilim adamı, duyuları algılayarak hareket..
By-pass’lı ihtiyar delikanlılar dans ederek, ‘daha ölmedik’ diyecek By-pass ameliyatı geçirmiş hastaların kurduğu ve bugüne kadar Ağrı Dağı’na çıkan, Uludağ’da kayak yapan Club By-pass üyeler..
Deprem riski var diye boşaltılan okullara bir yılda bir çivi çakılmadı Geçen eğitim-öğretim yılı başında ‘deprem riski var’ denilerek boşaltılan okulların yenilenmesi çalışmaları, aradan bir ..
TÖDER özel okul indiriminden memnun Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Genel Başkan Yardımcısı Enver Yücel, ‘’Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel öğretim kurumlarıyla ilgili uygulamaya ko..
Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kutlandı Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Anadolu Sağlık Merkezi’nde kutlandı.
Samatya çalışanlarına "hastanın yerinde olsaydım" semineri Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, hastalara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla hemşireler, hastabakıcılar ve..
Diyanet Vakfı Hastanesi tüp bebek ünitesi kurdu Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 29 Mayıs Hastanesi’nde tüp bebek ünitesi törenle hizmete açıldı.
Kadıköy Belediyesi ÖSS tedbirleri aldı Kadıköy Belediyesi, 19 Haziran Pazar günü yapılacak ÖSS’ye girecekler için destek ve yardım amaçlı çeşitli önlemler aldı.
İSKİ’nin harika robotu da Küçük Berkay’ı bulamadı Geçen pazar günü ailesiyle birlikte piknik yaparken Çırpıcı Deresi’ne düşerek kaybolan 6 yaşındaki Berkay Dağıstan’ı arama çalışmaları sonuçs..
Cerrahları kasap gibi göstermek istiyorlar Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, dün Sabah Gazetesi’nin manşetinde yer alan "Ünlü kalp cerrahına ağır suçlama" şeklindeki haberin çarpıtma..
Maltepe Sahilyolu’nda meydana gelen feci kazada 2 kişi öldü Maltepe sahil yolunda, yayaya çarparak kontrolünü kaybeden bir aracın karşı yöne geçerek diğer araçlara çarpması sonucu meydana gel..
İstanbul’a gelecek polis sayısının azlığı şark illerine tayinleri erteletti İstanbul dışına tayini çıkan 2 bin 698 polis memuru ile 78 emniyet müdürü ve amirinin yeni görev yerlerine gidişi, ..
Geçiş dönemini başarıyla atlatan hastanenin personeli ödüllendirildi Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK)’na bağlı hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi esnasında yaşanan kargaşayı, vatanda..
Veliler yarıştı, küçükler eğlendi Zonguldak’ta Özel Ufuk Koleji’nin Milli Egemenlik Parkı’nda düzenlediği 4. Geleneksel Veli Pikniğinde öğrenci velileri ile öğrenciler eğlence dolu dakikalar ..
Konut sayısındaki yetersizlik fiyatları rekor seviyeye çıkardı Bursa’da konut sayısındaki yetersizliğin, daire ve kira fiyatlarının rekor seviyeye ulaşmasına neden olduğu bildirildi. Bursa me..
Biemtek Bilgisayar Mağazası yeni yerinde hizmete girdi Bilişim sektöründe 5 yıldır faaliyet gösteren Biemtek Bilgisayar, Bursa’da yeni mağazasını törenle açtı.
Büyükşehir, Hamitler’e toplu konut yaptıracak Bursa’ya 6 bin konut kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, projenin ilk ayağı için yer olarak Hamitler’i belirledi.
Baskına gidilen sahte dişçi, 2 ay önce ölmüş Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin, Gebze ilçesi Dilovası beldesinde sahte dişçilere yönelik baskın sonuçsuz kaldı.
Sebze-meyve hariç açıkta gıda satılmayacak Gıda Kanunu uyarınca denetimlerini sıklaştıran tarım il müdürlüklerinde görevli personel ile belediye zabıta ekipleri, Kütahya'da semt pazarlarında ..
Sakaryaspor, altyapıdan işe başlayacak Sakaryaspor’un yeni teknik direktörü Hikmet Sevim, takımı tekrar Süper Lig’e çıkarmak için gece-gündüz çalışacaklarını belirterek, yeni bir takım oluştu..
Raşit Çetiner Bursaspor’a imzayı attı Ümit Milli Takım’ın eski teknik direktörü Raşit Çetiner, bir yılı opsiyonlu olmak üzere iki yıllığına Bursaspor ile anlaşma yaptı.
Büyükelçiler: Avrupa’da durum kötüleşiyor, çabalarınızı artırın Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Ankara’daki büyükelçileri, Fransa ve Hollanda’nın referandumlarla AB Anayasası’nı reddetmesinin..
Amerikalı yetkili: Avrupa Birliği genişlemenin Türkiye’yi nasıl dönüştüreceğini göremiyor Amerika, Avrupa Birliği’nin (AB) genişleme sürecinin kıtayı nasıl değiştirdiğini unuttuğunu düşünüyor..
AB zirvesine aday ülkeler bu kez katılamıyor Brüksel’de bugün başlayan liderler zirvesine sancılı giren AB, genişleme konusunda ikinci olumsuz sinyalini de verdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8