16 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

16 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Soykırım'sız Ermeni kararı Almanya'da Türkiye'nin AB üyeliğine karşı Hıristiyan Demokrat Birlik partilerinin (CDU/CSU) gündeme getirdiği 'Ermeni' tasarısının bugünkü federal parlamento otur..
Ermeni lobisi tasarıyı sundu ABD'de uzun zamandır beklenen Ermeni soykırımı tasarısı, Kongre'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi'ne sunuldu.
Baykal sınırları aştı ABD ziyaretine atıf CHP lideri Baykal, Başbakan Erdoğan'ı, 1. Dünya Savaşı sonrasında Sevr Anlaşması'nı imzalayan hükümetin başındaki Damat Ferit'e benzetti: &quot..
Bileği en kuvvetli vekil Kılıç Milletvekilleri, TBMM 85. Yıl Spor Oyunları çerçevesinde dün bilek güreşi yaptı. Karşılaşma için ilk gelen milletvekili AKP'li Meclis İdare Amiri, eski boksör B..
Arınç: Rektör faşist fikirli TBMM Başkanı Bülent Arınç, mezuniyet törenine türbanlı anneleri almayan Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Yaşar Sütbeyaz'a tepkisini sürdürdü.
Bu kez 'türban krizi' yaşanmadı Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde yapılan mezuniyet törenine türbanlı velilerin alınmamasının yankıları sürerken, Samsun 19 Mayıs (OMÜ) ve Bursa Uludağ üniversi..
Demirel'den Ağar'a: Seçime hazır olun DYP lideri Mehmet Ağar, parti yöneticileriyle birlikte dün 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i ziyaret etti. Türkiye'de seçimlerin beş yıllık süre tamaml..
Torun, AKP yönetimini sıkıntıya soktu İnsan Hakları Komisyonu Başkanvekili AKP'li Cavit Torun'un, ABD'nin Irak'ta Saddam'ı aratmayacak şekilde baskı yaptığını ileri sürmesi ve 'Ha Saddam, ha ..
Terörün finansı yakınlarda mı? Maliye Bakanı Unakıtan, Kaide destekçisi El Kadı'yla bağlantılı şirketlere dair soruları yanıtladı: "İstanbul'da iki şirket için vergi inceleme raporu ..
DİSK'ten 15-16 Haziran için yürüyüş DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, Yönetim ve Başkanlar Kurulu üyeleriyle bir bölümünü işten çıkarılan işçilerin oluşturduğu 100 kişilik grup 15-16 Haziran olay..
AB Danışma Kurulu patronu TOBB Sanayi Bakanı Ali Coşkun, Avrupa Birliği (AB) ile müzakelerde başmüzakerecinin yanında dört başmüzakere yardımcısı ile bir de Danışma Kurulu'nun görev yapacağın..
Okula KDV indirimi çok zor Milli Eğitim Bakanı Çelik'in özel okullara verdiği KDV'yi indirme müjdesi 'ekonomi'ye çarptı. Maliye Bakanı Unakıtan: "Önce IMF'ye sormak gerek." ..
Bakanlık 'cep'lere giriyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ilgili her şeyi sanal ortamına taşıyan Mobil Bilgi Projesi için ilk adım atıldı. Projeyle öğrenciler sınav sonuçlarını, devamsızlı..
Türkeş'in mezarı açıldı mı? Eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş, babasının mezarına fiziki müdahale edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
Baykal: Niye dört yıl? CHP lideri Deniz Baykal, partisinin dünkü grup toplantısında, lise eğitiminin dört yıla çıkarılmasına tepki gösterdi.
Poliste tayin durduruldu İstanbul'a tayinle gelecek polislerin az olmasının güvenlik açısından sorun yaratabileceği gerekçesiyle il dışına tayini çıkan polislerin gidişi geçici olarak durduru..
Sağlık ocağına Erdoğan'ın adı Atasay Kuyumculuk'un sahibi Denizlili işadamı Cihan Kamer, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinde yaptırdığı sağlık merkezine Erdoğan'ın..
Rehineyle gaspa çıktılar Erdal Tokçu, Bayrampaşa'da dökümcülük yaptığı handaki bir arkadaşından 1500 YTL borç aldı. Borcunu hâlâ bitiremedikleri evlerini de satmaya karar vererek camlarına 'S..
Eğitim tarlalara çıkacak! Her yıl Güneydoğu ve Doğu Anadolu'dan Adana'ya göç eden tarım işçilerinin çocuklarını eğitime kazandırmak için yeni bir adım atılıyor.
Tatile gidecek olan bu haberi okusun Emniyet Genel Müdürlüğü, tatile gidecekleri hırsızlara karşı evlerinde alacakları önlemler konusunda uyardı. İnternette www. egm. gov.tr adresinden vatand..
TED'de servis tartışması 11 yaşındaki Bilge Atıcı'nın öldüğü trafik kazası, TED Ankara Koleji'yle Ankara Umum Servis İşletmeleri Odası'nı karşı karşıya getirdi.
'Ejder Yaşar'a yuva bulundu Türkiye'ye kaçak yollardan sokulduktan sonra Şırnak'ta doğaya salınan ve yörede yaşayanlar tarafından 10 gün önce bulunan ejder...
'Kadın yoksa ekonomi çöker' Reklamcılar Vakfı-Reklamcılar Derneği ve Posta gazetesinin işbirliğiyle düzenlenen 'Derin Demografi' seminerlerinin ilki, Kadın Semineri, İstanbul Parkorman'da ger..
Erdoğan'a AB muhtırası 'İlginiz azaldı' AB'nin bugün başlayan zirvesinden önce Ankara'da AB ülkelerinin büyükelçilerine verilen yemekte uyarılar geldi. Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Gül..
'Dedi-demedi' tartışması Başbakanlık Konutu'nda önceki akşam AB ülkelerinin büyükelçilerine verilen yemekte, dönem başkanı adına konuşan Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Sjörd Gösses'in Güneyd..
Vakıf tasarısı tatmin etmiyor AB Genel Sekreterliği endişeli: "Vakıf tasarısı başarı, ama 3. şahsa geçen azınlık mallarının iadesinin çözülmemesi büyük hata." Kretschmer de ..
Dayak yiyen kadınlar beraat etti 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 6 Mart 2005 tarihinde yaptıkları eylemde, polisin sert müdahalesiyle karşılaşan ve emniyet güçlerine direndikleri iddiası..
Köy tiyatrocuları yollarda Tiyatro sevdalısı olan beş genç, bu sevdanın tohumlarını ekmek için gönüllü olarak köy köy dolaşıyor. Köylüler tiyatroyla tanışmaktan memnun, tiyatrocu gençlerde so..
Aralarına huzurevi girdi Devlet, küçük yaşta evlendirilen 13 yaşlarındaki iki çocuğun birlikte yaşamasının engellenmesi için harekete geçti. Kız çocuğu F.A. huzurevine yerleştirilirken, soruş..
R.S.'nin ölüm sebebi zatürree Çocuk yaştayken para karşılığı 19 erkeğe pazarlandığı gerekçesiyle devlet korumasına alınan ama 4 Haziran'da ölü bulunan 14 yaşındaki R.S.'nin ölüm raporu, topra..
İzmirli Piriştina'yı andı Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün birinci yılında, Aşağı Narlıdere Mezarlığı'ndaki kabri başında törenle anıldı.
'Şerefsizlik etti vurdum' demiş Almanya'nın Wiesbaden kentinde bir Almanla nişanlanan kız kardeşini geçen pazartesi tabancayla vurarak öldüren Ali Karabey, dün polise giderek teslim oldu.
Diyanet Vakfı'ndan tüp bebek ünitesi Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) 29 Mayıs Hastanesi'nde kurduğu tüp bebek ünitesi dün törenle hizmete girdi.
Polis gece eve gelemez Arama kuralları Bir suç ile ilgili tüm aramalarda hâkim kararı gerekir; gecikmesinde sakınca bulunan hallerde savcının, ona ulaşılamıyorsa kolluk amirinin yazılı emriy..
DNA'larımı bu tütün bitirdi Sigara ve kilo yaşlanmanın da sorumluları çıktı. Sigara içenlerin DNA'sı yaşıtlarından 4.6 yıl, obezlerinki 9 yıl daha yaşlı.
Dev dalgaları beklerken... ABD'de dün Richter ölçeğine göre 7.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Kaliforniya eyaletinin 140 kilometrelik sahil şeridinde etkili oldu.
Disney parkında tuhaf ölüm Annesiyle birlikte Disney eğlence parkına giden dört yaşındaki çocuk, öldü.
İki aydan beri uyuyor! Rusya iki aydır uyuduğu öne sürülen 18 yaşındaki Oksana Frolova'yı konuşuyor. Rus basınının haberine göre sadece odaya İrina adlı bir muhabir girdiğinde uyanan genç kız..
İstanbul güzel mi sahiden? Öyle büyülü, öyle çekici, öyle egzotik ve erotik ki İstanbul, ne kadar trafiğinden, , gürültüsünden yakınsak, cefasını çeksek de vazgeçemiyoruz.
Omega-3 'bile' risk yaratabilir ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre balık yağı kalp ritmi bozukluğundan şikâyetçi olan ve kalbine defibrilatör cihazı takılan kişilere zararlı olabilir.
Benzine 3 kuruş zam TÜPRAŞ'ın benzinde rafineri çıkış fiyatlarını artırması, pompa fiyatlarına yaklaşık yüzde 1.2 oranında yansıdı. Böylece pompa fiyatları litrede 3 YKr zamlandı. Kurşunsuz b..
IMF: Af olursa vergi oranları düşmez IMF Türkiye Masası Şefi Giorgianni, övgüyle bahsettiği Türk ekonomisiyle ilgili uyarılar yapmayı da ihmal etmedi. Giorgianni'nin, özellikle vergi ödemeler..
Onur ve Atlasjet ders oldu, yeni personel için düğmeye basıldı Havacılıkta peş peşe patlayan Onur Air ve Atlasjet olaylarının ardından havacılık sektörünün patronu' olarak gösterilen Sivil Ha..
'Yasayı ay sonuna yetiştireceğiz' Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bankacılık Yasa Tasarısı çalışmalarının bu hafta alt komisyonda biteceğini, önümüzdeki hafta muhtemelen Meclis Plan ve ..
4 yılda 8.5 milyar doları kurtardık! İHKİB Başkanı Orakçıoğlu, "Mücadele ettik. Sonunda AB, Çin'e bazı sınırlamalar getirdi. Kotaların ihracatımıza katkısı 8.5 milyar dolar. Ancak 200 milyon ..
'Tezgâh altı ve üstü faiz serbest olsun' İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, tezgâh altı faiz uygulamasının herkesçe bilinen, genellik kazanmış bir uygulama olduğunu, yasak getirmenin doğru..
Ücretteki vergiyi düşürmeye çalışıyoruz IMF'den onay alan Unakıtan, istihdam sorununu çözmek için ücretteki vergilerin indirilmesine yönelik çalışmaya başladı. Hükümet istihdamın artışı önünd..
Ucuz malı akıllı sepet seçecek... Tüketiciler artık süpermarkette alışveriş yaparken, akıllı sepetlerden yararlanacak. Sepet ayrıca indirimdeki ürünleri de haber verecek. Süpermarket dünyasın..
'Artık af da müsamaha da yok' Devlet Bakanı Ali Babacan, sosyal güvenlik prim affının 31 Mart 2005'ten önceki borçları kapsayacağını söyledi. 31 Mart'tan sonraki prim ödemelerinin aksatılmama..
Sen de mi Reuters? Özellikle Arap dünyasında sık sık Adolf Hitler'e benzetilen ABD Başkanı George W. Bush'un Nazi selamı veriyormuş gibi gösteren bir pozunu dün servise koyan İngiliz Reuters ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8