16 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

16 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Papadopulos’un partisi, ilk kez KKTC’ye geçti Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ‘uzlaşmaz’ lideri Tasos Papadopulos’un partisi DİKO’nun (Demokrat Parti) ağır toplarından oluşan heyet dün ilk kez KKTC’y..
‘AB’nin bütçede tam anlaşması şart değil’ Avrupa Birliği’nin tartışmalı 2007-2013 bütçesi konusunda Avrupa Parlamentosu’nda (AP) onaylanan raporu hazırlayan AP Milletvekili Reimer Böge, "AB l..
Washington Post: Türkmenlere işkence yapılıyor Kerkük’teki Kürt güçlerinin yüzlerce Türkmen ve Arap’ı tutuklayarak, Kuzey Irak’taki Kürt bölgesindeki cezaevlerine gizlice gönderdiği bildirild..
Bombaların hedefi yine asker ve polis Irak'ta dün meydana gelen saldırılarda 31 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. Bağdat'ın kuzeyindeki Halis’te, bir askerî üssün içindeki restoranda düze..
Almanya, ‘sözde soykırım’ı onaylıyor Almanya’da anamuhalefetteki Hıristiyan birlik partileri (CDU/CSU) tarafından gündeme getirilen, sözde Ermeni soykırımıyla ilgili önergenin bugün Federal M..
Ermeni tasarısı Kongre'ye sunuldu, genel kurula gelme şansı düşük Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyareti sırasında sözde soykırım tasarısını Temsilciler Meclisi'ne sunma planlar..
‘Suriye’yi Lübnan’dan biz çıkardık’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin Lübnan'dan asker çekmesinin Türkiye'nin telkinleri sonucunda olduğunu söyledi.
Kaçak petrolün Hazine’ye on yıllık zararı 20 milyar dolar Petrol Ofisi, Shell, BP, Mobil, Total gibi petrol devleri akaryakıt kaçakçılığının önlenmesi konusunda hare- kete geçti. Meclis komi..
Krizler ders oldu, Sivil Havacılık yeni denetim ekibi kuruyor Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeniden yapılandırılıyor. 12 Mayıs’ta Onur Hava Yolları’na ait uçakların, teknik bakımları yapılm..
Çelebi, Bodrum Havaalanı’na talip İstanbul Atatürk Hava Limanı İç ve Dış Hatlar terminalleri için açılan ihaleye son anda giremeyen ve geçtiğimiz hafta yapılan ihaleyi TAV’a kaptıran Çelebi H..
Türkiye’ye yatırım yapmamak hata olur Self-servis toptan satış mağazacılığının uluslararası isimlerinden Metro Cash&Carry, Türkiye’deki büyümesini sürdürmekte kararlı.
İslam Kalkınma Bankası, ticareti geliştirmek için yeni şirket kurdu İslam Kalkınma Bankası bünyesinde, İslam ülkeleri arasındaki ticareti geliştirmek amacıyla Uluslararası İslam Ticaret Finan..
OPEC, petrol üretimini artırıyor Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) 136’ncı Petrol Bakanları toplantısı sona erdi.
IMF ile pürüz yok, ilk kredi temmuzda geliyor Uluslararası Para Fonu (IMF) ile başlatılan 3 yıllık yeni stand-by anlaşmasının ilk gözden geçirmesi tamamlandı.
Yeni yasa geliyor, Gelir ve Kurumlar Vergisi düşecek IMF ile yürütülen programın önümüzdeki dönemde temel önceliği yapısal reformlar olacak.
TÜSİAD, müzakerelere TOBB şemsiyesi altında katılacak Avrupa Birliği ile 3 Ekim’de başlayacak müzakerelere özel sektörden kimin katılacağına ilişkin açıklamalara Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali ..
‘Seçimin erkene alınması ekonomik istikrarı öteler’ Erken seçim tartışmalarının yersiz olduğuna dair yapılan açıklamalara bir destek de Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nden geldi.
[HABER İZLENİM] Tekstilci gerekirse üretim için Çin’e kadar gidecek Tekstilciler, 2005’e endişeli başlamıştı. Kotaların kalkması ile acı gerçekle yüzleşen firmalar Çin’in, Avrupa pazarını nas..
Ben katıksız bir yurtseverim Tahir Hoca’yla hiç çelişmedim Türkiye’de geniş kitleler Kenan Bal’ı Asmalı Konak’taki Ali Hamza rolüyle tanıdı. Bal, dizinin meşhur ettiği öne çıkan karakterlerd..
Sahte dişçileri denetleyen oda başkanları kurşunlanıyor Sahte diş hekimleri ile mücadeleye hız veren oda başkanlarının başı derde girdi. Türkiye genelinde sayıları 5 bini bulan sahte diş heki..
Aydınlardan terör örgütüne: Silahlı eylemleri bırak 150 aydın ortak bir bildiriyle PKK’ya silahlı eylemleri derhal bırakma çağrısında bulundu.
PKK’ya ait 190 trilyon liralık kök hintkeneviri ele geçirildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonunda, teröristlerin faaliyet gösterdiği böl..
‘Çocuklarıyla mezuniyet sevincini yaşamak bütün velilerin hakkı’ Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Batmaz, mezuniyet törenlerine başörtülü velilerin alınmasını..
[HABER YORUM] Rektör bey, devletin gücü şehit anasına mı yetti? Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde tuhaf şeyler oluyor. Narman’da başörtülü velileri yağmur altında bırakmalarına yönelik eleştir..
Utanılacak manzara, törenleri iptal ettirdi Erzurum Atatürk Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenlerine başörtülü velilerin alınmamasına toplumun değişik kesimlerinden gelen tepkiler sürüyor. R..
‘Yasakçı rektörler acilen görevden uzaklaştırılmalı’ Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde yapılan mezuniyet törenleri için Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenci ailelerinin "başörtülü olduğ..
‘Devletten teşvik gelirse özel okul fiyatları yüzde 25 ucuzlar’ Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Rüstem Eyüboğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘özel okulları teşvik için’ Maliye Bakanlığı’n..
Öğrenciler sınav sonuçlarını cep telefonundan öğrenebilecek Milli Eğitim Bakanlığı ve GSM operatörü Avea işbirliğiyle öğrenci, öğretmen ve vatandaşların birçok bilgiye cep ve sabit telefondan..
Suçlanan Rektör Oral: Oğlumun 80 bin dolar borcunu devlete 5 yıl içinde ödeyeceğiz Mersin Üniversitesi Rektörü Uğur Oral, burslu olarak doktora için gittiği Amerika’dan dönmeyen oğlu Hakkı Sa..
Gerekirse eğitimi tarlaya götürür, çadır okul açarız Tarım sektöründe çalıştırılan çocukların eğitim imkanlarından mahrum kalmaması için ilk adım atıldı.
Sezer’in veto ettiği RTÜK Yasası Meclis’ten aynen geçti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Meclis’e iade ettiği Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinin seçimini düzenleyen 2 maddel..
Karasu’ya destek veren başkanlar: Projenin alternatifi yok, dönüş olmaz İller Bankası’nın (İB) Bilecik’te, içme ve kullanma suyu projesi kapsamında, Karasu Deresi’ne boru döşeme çalışması ile..
Aksoy’dan haraç isteyenler yakalandı İşadamı Erol Aksoy ve antikacı Can Hasoğlu’na zarfla mermi göndererek 500 bin dolar haraç isteyen iki kişi yakalandı.
Leylekler her gün 2 bin turist getiriyor Muğla’nın Ortaca ilçesi Okçular köyünde 15 dönümlük açık ve sulak araziyi leylek bahçesi haline getiren girişimci, günde bin 500 ile 2 bin turist ağır..
Kızılırmak, su kuşu zengini Doğa Derneği’nin koordinatörlüğünde yürütülen ‘Türkiye 2005 Kış Ortası Su Kuşu Sayımları’ sonuçlandı.
Rusya, 2 aydır uyuyan genç kızı konuşuyor Rusya’nın başkenti Moskova’da, iki aydır uyuduğu öne sürülen 18 yaşındaki bir genç kız, basının ilgi odağı oldu.
ÖSS öncesi endişelerinizi unutun ÖSS’ye girişe az bir süre kaldı. Sadece gençler değil aileler de oldukça heyecanlılar. Başarı için bir miktar kaygı gerekse de aşırı kaygı başarıyı olumsuz öl..
Altın Portakal yeni bir sayfa açtı Antalya Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Altın Portakal Film Festivali’ne bu yıl Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nı..
Rock müziğin yıldızları eylülde İstanbul’da buluşuyor Rock müziğin en önemli temsilcileri The Cure, The Offspring ve Korn, Rock’n Coke Festivali’nin bu yılki konukları arasında.
Açıkhava’da Tekbilek ve Ferhat Göçer gecesi Anadolu ezgilerini dünyaya açan sûfi müzik sanatçısı Ömer Faruk Tekbilek ile tenor Ferhat Göçer, bu akşam Harbiye Açıkhava’da ilk kez aynı sahneyi ..
‘İki Almanya’ sergisi 22.’si İstanbul’da düzenlenen UIA 2005 Dünya Mimarlık Kongresi çerçevesinde düzenlenen "İki Alman Mimarlığı 1949-1989" isimli sergi, dün İTÜ Taşkışla Kampüsü’ndeki Habit..
‘Oyunu tamamlansın, Ulusoy sahnede yaşasın’ 7 Haziran’da Paris’te ölen tiyatro yönetmeni Mehmet Ulusoy dün İstanbul’da toprağa verildi.
Zarifoğlu Şiir Ödülü’nü vermeye Odunpazarı Belediyesi talip Türk şiirinin ustalarından Cahit Zarifoğlu adına düzenlenen ve bu yıl ara verilen Cahit Zarifoğlu Şiir Ödülü’nü gerçekleştirmeye Es..
Başörtüsü yasağını savunan rektör faşist zihniyete tıpatıp uyuyor Meclis Başkanı Bülent Arınç, Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde başörtülü velinin mezuniyet törenine alınmamasını, ‘yürek parça..
Ağar, yasakçı rektörün hesap vermesini istedi DYP lideri Mehmet Ağar, Atatürk Üniversitesi’nde başörtülü velinin mezuniyet törenine alınmamasını sert bir dille eleştirdi.
Demirel’den tavsiye: Yarın seçim olacakmış gibi çalışın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, geçen hafta başlattığı, ‘eşi başörtülü cumhurbaşkanı olur mu?’ tartışmasının ardından dün de erken s..
Bilek güreşine gelmeyen Öztürk şampiyon vekili kıra çağırdı Bu yıl ikincisi düzenlenen Meclis Spor Oyunları heyecanı sürüyor. Turnuvanın en merak edilen spor dalı hiç şüphesiz bilek güreşiyd..
Erken seçime gidilse sanki CHP iktidara mı gelecek? Anamuhalefet lideri Deniz Baykal’ın erken seçim talebine eski CHP’li Muharrem Eskiyapan’dan ilginç bir eleştiri geldi.
Deniz Baykal, liselerin 4 yıla çıkarılmasına da karşı CHP lideri Deniz Baykal, ‘Eşi başörtülü biri cumhurbaşkanı olamaz.’ açıklamasının ardından liselerin 4 yıla çıkarılmasına da karşı çıktı...
‘Babamın mezarı açıldı’ iddiasıyla savcılığa başvurdu MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, babasının kabrinin açıldığını iddia etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8