15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk şiiri Arap dünyasına açılıyor Türkiye’de kitapların İngilizce’ye çevrilmesi pek muteberdir. ‘Dünyaca tanınmak’tan kasıt da budur. Arapça ise kabul etmeli ki, boynu bükük bir dildir ve pe..
RTÜK yasası değişmeden geçti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade ettiği RTÜK üyelerinin, siyasi parti gruplarının milletvekili sayısı esas alınarak ..
'Kaptan hülyada kriz kapıya dayandı' Başbakan'dan 'Padişah' diye söz eden Erkan Mumcu, yolsuzlukların arttığını ve kriz çıkacağını öne sürdüTopuz: Köşk'te molla olmaz
Kolejler ucuzlayacak Milli Eğitim Bakanı Çelik, Maliye Bakanlığı'na bir yazı yazarak, özel okullara uygulanan KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesini istedi. Maliye uygun görürse özel oku..
'Zırh'la kurtuldular 'Trafikte ceza muafiyeti' düzenlemesi nedeniyle nisan ve mayısta radara yakalanan 3 milletvekiline ceza yazılamamış'Referanduma gideriz'
Edirne’de hazine heyecanı Edirne’de, aralarında Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin oğlu Hakan Sedefçi’nin de bulunduğu 4 kişinin, yasal izinle, Belediye’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü bahçesin..
Ata’nın fotoğraflarını askere bağışladı Harp Tarihi Araştırma Grubu kurucu üyesi Necmettin Özçelik, 20 yıldır biriktirdiği ve aralarında Atatürk’ün orijinal fotoğraflarının da yer aldığı, Çan..
Türkiye’ye gizli gizli geliyorum Porno sektörü, dünya çapında Türk bir yıldıza kavuştu. 2002 Berlin Erotik Film Festivali’nde ‘Hizmetçi Kız’ filmiyle ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Yönetmen’ ödülün..
Çorumlu Hayati ‘Hz. İsa’ oldu Belgesel kanalı National Geographic için hazırlanan, ‘İnancın Bilimi’ (Science Of Believe) adlı belgeselin Bodrum ve Didim’deki çekimleri tamamlandı. Hollywood’d..
PKK silahını bırak Türkiye'nin farklı görüşlere sahip akademisyenleri, yazarları, gazetecileri, siyasetçileri, hukukçuları ilk kez bir araya gelerek, PKK’nın hiçbir önkoşul ileri sürmeden sil..
Yüksekokulluya askerlik indirimi AKP Erzurum Milletvekili Ömer Özyılmaz, meslek yüksekokulu mezunlarına askerlik indirimi sağlanmasını öngören bir yasa teklifini Meclis Başkanlığı’na vermeye ..
Mide kanaması geçiren hasta altı hastane dolaştı Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne bağlı Alakuzu Köyü’nde mide kanaması geçiren 55 yaşındaki Haydar Cüneydioğlu, beş saatte tam altı hastane dolaştı...
Anısına 2 Türk’e burs İsveç Veliaht Prensesi Victoria, öldürülen eski İsveç Dışişleri Bakanı Anna Lindh’in anısına, iki Türk öğrenciye İsveç-Türk İnsan Hakları Bursu belgesini verdi. İsveç’in..
Trafikte ayrıcalık kalkacak Trafik kurallarını ihlal eden hákim ve savcılara ‘ceza tutanağı’ yerine ‘tespit tutanağı’ düzenlenerek, ceza yazılmamasının yarattığı tepkiler sonuç verdi.
Çiçekli karşılama ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, Denizli’ye gelişinde Çardak Havaalanı’nda partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Özellikle kadın partililerin yoğun ilgi gösterdiği Erkan..
Ülkede sahte balın profesörü bile var Kendisini ‘sahte bal profesörü’ olarak tanıtıyor ve hayli iddialı konuşuyor: ‘Bizim yaptığımız balın sahte olduğunu hiçbir laboratuvar tespit edemez. 10 ..
Erkek Yurdagül Filiz’i yine kaçırdı Sakarya’nın Akyazı ilçesinde kendisini erkek gibi hisseden ve 3 ay önce çocukluk arkadaşı 23 yaşındaki Filiz Kılıçarslan’ı evlenmek amacıyla kaçıran Yurdag..
Ağaç katliamına isyan Ataköy 7. Kısım’da TOKİ’nin açık artırmayla 4.7 trilyona sattığı 7 bin 700 metrekarelik arazinin yeni sahibi müezzin Etter Karabıyık, inşaat için çam ağaçlarını kestirin..
Kazdığı çukura düşen işçiyi itfaiye kurtardı Kocamustafapaşa’da gerekli önlemi almadan kanalizasyon için çalışma yapan işçilerden 32 yaşındaki Mustafa Parlak az daha canından oluyordu. Parlak..
Mezarını açtılar 17 kişiye satıldığı için devlet korumasına alınan, 10 gün önce de zatürreeden öldüğü iddia edilen 14 yaşındaki Remziye Sevdan’ın, defin ruhsatı olmadan gömüldüğü ortaya çıktı..
Meclis gereken dersi verecektir Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Deniz Baykal’ın, cumhurbaşkanını yeni parlamentonun seçmesi gerektiği sözlerine ‘Ücretsiz gölge oyunu oynuyorlar. Gündemimizde cum..
Sevimli dostların en güzeli seçilecek HAYVANLARI Koruma Vakfı, Tropikal Gıda, Dost Köpek Çiftliği ve Özdilek Alışveriş Merkezi sevimli dostlar için işbirliği yaptı. Cumartesi günü birçok etki..
Balkondan düşüp öldü İZMİR Bayraklı'daki Palmiye Sitesi'nde Veli Gündoğan oturduğu apartmanın 2. kat balkonundan dengesini kaybederek düştü. Evli ve 2 çocuk babası 43 yaşındaki Gündoğan, olay..
Geleceğin sanatçıları diplomalarına kavuştu DEÜ Devlet Konservatuvarı'nın piyano, bale, nefesli ve yaylı çalgılar bölümlerinden 33 öğrenci mezun oldu. Sabancı Kültür Merkezi'ndeki mezuniyet t..
Vekil dert dinledi AKP İzmir Milletvekili İsmial Katmerci, Kemalpaşa Belediyesi'nin düzenlediği Altın Kiraz Festivali ile Ödemiş Bademli Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Kiraz ve Fidan Yetişti..
DYP Akhisar'da kadının adı yok Manisa Akhisar DYP İlçe Başkanlığına eski Belediye Başkanlarından Ahmet Dutlulu seçildi. Bütün kurullar, erkeklerden oluştu.Dolarlar havada uçtu
Gelecek yılın saç modası işte böyle İZMİRLİ bir grup kuaför İtalya'nın Salermo kentinde düzenlenen Saç ve Kozmetik Fuarı'na katıldı. Ünlü Hollywood yıldızlarının kuaförü Antony Maskolo'dan sa..
Alışveriş merkezine Ata'nın adı verilir mi? İZMİR'DE Çiğli Kaymakamlığı 11 trilyon lira harcalarak İstasyonaltı Mahallesi'ne içinde nikah salonu, kongre salonu, kafeterya, sinema ve dükkanlar..
Yarının modacıları gözleri kamaştırdı MANİSA İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi Tekstil Konfeksiyon Bölümü'nde yıl sonu defilesi yapıldı. 25 öğrenci uygulamalı derslerde hazırladıkları toplam 30 k..
Sinemada şenlik Sezonun beğenilen 11 filmi açık havada ücretsiz izlenecekHer şey ÖSS için
Özfatura'nın adı meclisi karıştırdı Eski Belediye Başkanı Burhan Özfatura'nın oğlu, Fatih Özfutara mecliste konuştu. CHP'liler, "Babanın yazdığını burada okuma" diyerek karşı çıktıDOKUN BANA!
Sıkıntılara değdi Kemeraltı, UNIVERSIADE öncesinde şantiyeye döndü. Her yer kazıldı. Esnaf ilk günlerde çok kızdı. Çarşı güzelleşmeye başlayınca tepki memnuniyete dönüştüİzmirli ralliciler fı..
Kral Fahd'a eski eşinden nafaka davası Suudi Arabistan Kralı Fahd'ın eski eşlerinden Canan George Harb, kocasına nafaka davası açtı. 32 milyar sterlinlik servetiyle dünyanın en zengin adamlar..
Barzani yemin ederek görevine başladı Kuzay Irak'taki bölgesel Kürt Parlamentosu tarafından pazar günü "Kürdistan Bölge Başkanı" seçilen Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) lideri Mesud Barzan..
Erdoğan Soros'la görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ünlü spekülatör George Soros'un desteklediği Uluslararası Kriz Grubu'nu (International Crisis Group- ICG) kabul etti.
Tofaş, yeni araç tasarım şirketi kurdu Tofaş Türk Otomobil Fabrikası, yeni araç tasarımları geliştirmek için Gebze'deki TÜBİTAK Marmara Teknoloji Serbest Bölgesi'nde araştırma-geliştirme şirk..
SSK, Bağ - Kur prim affı ertelendi Başbakan Tayyip Erdoğan, IMF'nin karşı çıktığı SSK ve Bağ-kur primlerinin yeniden yapılandırılmasını içeren yasal düzenlemenin önümüzdeki yasama dönemine er..
Mey'in şarapları yenilendi Tekel'in alkollü içkiler bölümünü devralan Mey İçki, 15 milyon dolarlık yatırımla yenilediği ve Kayra adını verdiği şarap portföyünü satışa sundu. Mey İçki CEO'su G..
TAİ, F-35'lere parça üretecek TAİ, dünyanın en gelişmiş savaş uçağı F- 35'lerin orta gövdesi ve alt montaj parçalarının üretimi için Amerikan Northrop Grumman şirketiyle 100 milyon dolarlık a..
'Kayıtdışı işinde engel çıkarılıyor' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan "Sağa sola el açmak istemiyorsak bu kayıtdışını halletmemiz lazım. En fazla şikayet edenlerin önce kendilerini çek etmelerini..
Başbakan, personelini 'ev'lendiriyor Milletvekillerine toplu konut izni vermeyen Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Çalışanları Vakfı'nın projesine izin verdi. TOKİ ile mutabakat imzalayan vakfın ..
Maliye ile GSM'ciler arasında vergi kavgası Cep telefonu faturaları ile birlikte vergi tahsili şirketlerle Maliye'yi karşı karşıya getirdi. Şirketler, 'Devlet vergisini kendi toplasın' derken..
'Mortgage için faizler yüzde 1'den az olmalı' İpoteğe dayalı konut finansmanı mortgage'in oturması için faizlerin yüzde 1'in altına inmesi gerektiğini belirten SPK Başkanı Cansızlar, 'Faizin ..
En şanslı kadın ABD'NİN Pennsylvania eyaletindeki Bethlehem kentinde Donna Goeppert (55) adlı bir kadın, 5 ay arayla lotoda 2 kez 1 milyon dolar kazanarak, "dünyanın en şanslı kadını" diye an..
Fadıllıoğlu, ödülünü aldı İngiltere'de her yıl düzenlenen uluslararası dizayn ve dekorasyon yarışmasında, Zeynep Fadıllıoğlu, 'Modern Ev Tasarımı Ödülü'nü kazandı. Geçtiğimiz hafta Natural Hi..
11 yaşında hamile kaldı Sakarya'nın Hendek ilçesinde Büyükdere Mahallesi'nde oturan S.K.'nın son günlerde karnı şişmeye başlayınca, ailesi hasta olduğunu sanarak doktora götürdü. Muayenede kü..
Almanya'da bir töre cinayeti daha Ali Karabey, evden ayrılıp Alman sevgilisiyle yaşamaya başlayan kız kardeşi Gülcan'ı, 6 kurşun sıkarak öldürdü'Gerçekten' mahkûm oldu
5 bin YTL'lik takı sır oldu İstanbul'dan Samsun'a giden uzman doktor Canan Kaftancıoğlu, çantasındaki 5 bin YTL'lik ziynet eşyasının Atatürk Havalimanı'nda çalındığını öne sürdü. Kaftancıoğlu..
Bu uçaktan herkes sağ çıktı 2. Dünya Savaşı döneminden kalma DC-3 nakliye uçağı, önceki gece ABD'nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale kentinde kalabalık bir caddeye düştü. Kazada ölen ..
Kadın bisikletçiler barış için yollarda 15 Eylül'de Beyrut'ta başlayacak olan "Kadınlar Barış İçin Pedal Çeviriyor" bisiklet turu, 25 Eylül'de Kudüs'te sona erecekNew York'ta baklava keyfi
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9