15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mey'den dünya pazarına şarap Tekel'in alkollü içecek bölümünü geçtiğimiz yıl devralan Mey İçki'nin üst düzey yöneticisi (CEO) Galip Yorgancıoğlu, 15 milyon dolarlık yatırımla şarap kategorisi..
Çiftçiye 'don' sigortası geliyor Tarıma doğal afetlere karşı sigorta güvencesi geliyor. Tarım Sigortası Kanunu Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edildi. Yasaya göre, tarım sigo..
SSK: Boş binalar satılacak Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), boş binalarını satışa hazırlanıyor. SSK Başkanvekili ve Sigorta İşleri Genel Müdürü Sait Ersoy, olası bir hastane yapımı için boş tu..
Uzanların çiftliği Milli Eğitim'in Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca (TMSF) el konulan Sakarya'nın Pamukova ilçesindeki Uzan ailesinin eski çiftliği, Çevre ve Orman Bakanlığı'na devredildi.
'İpotekli konut kredisinde faiz 1'in altına inmeli' Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, mortgage (ipotekli konut edindirme) sistemine ilişkin yasa taslağının eylül ya da ek..
Atlasjet: THY haksızlık etti Öger Holding'in ve Atlasjet'in yöneticisi Vural Öger THY'ye kızgın: "Böyle devleti arkaya alıp özel sektörle rekabet edilmez." Tartışmaya Ulaştı..
THY'den uyarı Türk Hava Yolları (THY) Belarus'tan THY uçaklarına Antalya-Minsk hattı için lisans vermesini istedi, aksi takdirde misilleme yapacağı uyarısında bulundu.
Meclis'te IMF sıkıntısı var Meclis'in 1 Temmuz'da tatile girmesini hedefleyen AKP'yi, IMF yasaları telaşı aldı. IMF ile hükümet arasında varıldığı öne sürülen anlaşma dolayısıyla bankalar ve ..
DHMİ istedi, TAV fiyatını yükseltti İstanbul Atatürk Havalimanı'nın İç ve Dış Hatlar Terminali'nin yeni işletmecisi için 10 Haziran'da yapılan ihalede 2.95 milyar dolarla en yüksek teklifi v..
Hazine faizi ilk kez yüzde 14.89 Hazine'nin dün düzenlediği ihalede yıllık iç borçlanma faizi, Türkiye'de iç borçlanmalara başlanan Mayıs 1985'ten bu yana ilk kez yüzde 15 seviyesinin altına ..
AB yokuşa sürüyor Anayasanın ardından bütçe krizi yaşayan AB'nin kulislerinde Türkiye'nin üyelik sürecine giderek daha şüpheyle yaklaşılıyor. Önceki günkü AB Dışişleri Bakanları toplantısında..
Verheugen'den AB'ye uyarılar Avrupa Komisyonu üyesi Verheugen, Türkiye'yi tartışanları uyardı: "Türklerin umudunu kıranlar, sözlerine ihanet eder, reformları tehlikeye düşürür.&q..
Bütçede uzlaşma yok AB'nin 16-17 Haziran'daki zirvesinde 2007-2013 bütçesiyle ilgili kasırgasının kopması kesinleşti. Britanya'nın çiftçilerine sübvansiyon vermemesi nedeniyle AB bütçesinden ..
Almanya falsız kalmadı Almanya'da 18 Eylül'de düzenlenecek erken seçim öncesi siyasi geleceğin falına bakan astrologlar, muhalefetteki Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) lideri Angela Merkel'i..
Erdoğan mesaj götürüyor Başbakan Tayip Erdoğan, Suriye ve Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) ele alındığı geçen haftaki Washington temaslarının ardından bugün iki günlüğüne Lübnan'a gidiyor.
'PKK'ya karşı somut adım bekliyoruz' ABD ziyareti sırasında ABD Başkanı George W. Bush'tan Kuzey Irak'ta PKK'ya karşı harekete geçilmesini isteyen Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD'den somut adım ..
Karaciç'in aşk mektupları Bosna'da 1992-95'te yaşanan iç savaşta Müslümanlara karşı işlenen insanlık suçlarının bir numaralı faili olan ve yıllardır Lahey Savaş Suçları Mahkemesi'nde yargılan..
'Irak'ta ABD ile işbirliği' Britanya savunma dergisi Jane Defence, Türkiye'nin Irak konusunda ABD'ye yeni askeri işbirliği yolları önerdiğini yazdı. Habere göre, Genelkurmay 2. Başkanı Orgene..
Bush Kürtleri tebrik etti ABD Başkanı George W. Bush, önceki gün Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'yi telefonla arayarak, 'birleşik bölgesel bir hükümetin kurulması dolayısıyla' Kürt halkını..
Rehineye hediye paketi Irak'ta beş ay rehin tutulduktan sonra pazar serbest bırakılan Fransız gazeteci Florence Aubenas, onu kaçıranların serbest bırakırken kendisine bir şişe parfüm ve iki y..
Talat liman için uyardı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Ankara'nın Gümrük Birliği'ni genişleten ek protokole imza atmasının ardından Türkiye'nin limanlarını Rum yönetimine açmasının mümk..
Rumların gözü elçilikte Rum Yönetimi, Gümrük Birliği'ni yeni AB üyelerine genişleten ek protokolü Türkiye'nin imzalamasından sonra Ankara'da büyükelçilik veya bir büro açmak istiyor.
Linç için geç kalmış özür ABD'de siyahların linç edilmesini 'federal suç' sayan 200 tasarıyı reddetmiş olan Senato nihayet özür diledi. Kongre'nin üst kanadı olan Senato, 1882-1968 yılları ar..
Şili'de 7.9'luk deprem: 8 ölü 1960'ta binlerce kişinin hayatını kaybettiği 9.5'lik dünyanın en büyük depremini yaşayan Şili, dün de başkent Santiago'ya 1500 km. uzaklıktaki kuzey bölgesinde m..
Ermeni tasarısı Kongre yolunda ABD'deki Ermeni lobisi, yeni 'Ermeni soykırımı' tasarısını Kongre'ye taşıyor. Demokrat vekil Adam Schiff, tasarıyı iki hafta içinde Kongre'nin alt kanadı Temsil..
Edelman son imzayı attı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinin ardından, Ankara ile Washington kitle imha silahlarının (KİS) yayılmasının önlenmesi konusunda işbirliğinin altına imza attı..
AKP: Kapkaççı CHP: Mollalar! Başbakan Erdoğan'dan anamuhalefet partisine: "Türkiye'de gündem kapkaççıları oluştu, rol hırsızlarının çabaları sonuçsuz kalacak" dedi. CHP'li Topuz'dan AKP'ye: "..
CHP: Köşk'e molla oturtacaklar Cumhurbaşkanlığı seçimini yeni Meclis'in yapmasını isterken "Köşk'te türbanlı eş kimlik krizi demektir" diyen CHP bu kez, "Cumhurbaşk..
AKP üniversiteye çok öfkeli AKP'liler, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde türbanlı velilerin mezuniyet törenine alınmamasına çok sert tepki gösterdi. Dışışleri Bakanı Abdullah Gül, yaşananları ..
'Lojman cinayeti'nde garip tutanak Eski SHP İzmir Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Göngör'ün Meclis Lojmanları'nda öldürülmesini araştıran TBMM Araştırma Komisyonu, cinayetin işlendiğ..
AKP'li Torun: Ha Bush, ha Saddam TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi AKP milletvekili Cavit Torun, Alman Protestan Kilisesi'nin heyetini kabulünde, "Zalimler değişmiyor; ismi Saddam v..
AB bu yasayı izliyor Çiçek: İyi niyetliyiz AB'nin yakından izlediği ve azınlık vakıflarının sorunlarını çözmek amacıyla hazırlanan tasarı TBMM'de. Adalet Bakanı Çiçek şu bilgiyi verdi: &..
Kübalı 'Granma' Türkçe çıkıyor Küba Komünist Partisi'nin günlük yayın organı olan Granma'nın uluslararası edisyonu Portekizce, İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyancadan sonra şimdi de ayl..
'Eve dönüş'te mayın: İki ölü Cudi Dağı eteklerinde bulunan, Şırnak'ın Kemerli Köyü'ne 'Köye Dönüş' projesi kapsamında çalışma yapmaya giden Köy Hizmetleri'ne ait kamyonet, PKK'lılar...
Önce hak, sonra gerçek Yasaya aykırı bulgu 'Davasız yargılama olmaz' ilkesi gereğince hâkimler kendi kendine olaylara el koyamaz. Sorgusu yapılmamış kişilerin gıyabında karar verilemez. 'Ger..
Karadeniz az daha Terkos'u yutacaktı Başbakanlık devrede İstanbul susuzluğun eşiğinden döndü. Kente 122 yıldır içme suyu veren Terkos Gölü'ne ait Eylül 2004 uydu görüntüleri, Karadeniz ile g..
71 yıl sonra aynı fotoğraf Başbakan Tayyip Erdoğan ve İsveç Veliaht Prensesi Victoria, 71 yıl önce Atatürk ile dönemin Veliaht Prensi Gustav Adolf'un fotoğrafçılara verdikleri pozun bir benze..
Dereye düşen Berkan'dan haber yok Ailesiyle gittiği piknik alanında İSKİ'nin atıksu kolektör çalışması yaptığı Çırpıcı Deresi'ne düşüp kaybolan beş yaşındaki Berkan Dağıstan, dün de bulunamad..
Define avcıları yine fosseptiğe ulaştı CHP'li Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin oğlu Hakan Sedefçi'nin de aralarında bulunduğu define avcıları, belediye bahçesindeki kazıya, üç gün ar..
Tersanede patlama: 1 ölü Tuzla tersaneler bölgesinde bakımı yapılan bir gemide dün akşam meydana gelen patlamada bir işçi yaşamını yitirirken dört işçi de yaralandı.
Fatih için bir tutam saç! Mısır firavunu Tutankhamon ve Napoleon Bonaparte'ın esrarengiz ölümlerindeki yüzlerce yıllık sır perdesi adli tıp uzmanlarının incelemeleriyle aralanınca, gözler Osm..
ÖSS için okula klima taktıran var Üniversite kapısındaki 1.5 milyon gencin ter dökeceği Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) okullar için ilginç bir katkı sağlıyor. 19 Haziran'daki sınav öncesi, en az..
Bravo mendilci çocuklara Sokakta çalışan çocukların rehabilite edilmesi amacıyla yaklaşık altı yıl önce kurulan kurulan 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi karne sevinci yaşıyor.
14'ünde binbir sırla öldü R.S ve N.Ç... İki küçük kız, geçen yıl bir kısmı devlet görevlisi onlarca yetişkin erkeğe satıldıkları iddialarıyla manşetteydi. R.S, kendisine tecavüzle suçlanan 19..
Bir kent böyle kurtulur Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) üyesi ülkeler arasında güveni artırmak amacıyla yapılan tatbikat, Tuzla'daki Piyade Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'n..
130 bin kız artık okullu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim Genel Müdürü Prof. Dr. Servet Özdemir, UNICEF işbirliğinde hazırlanan 'Haydi Kızlar Okula Kampanyası'yla ilgili bilgi verdi.
6 milyon kişilik sınıf! Kanal D, hazırladığı sosyal sorumluluk projesiyle yetişkinlere okuma-yazma öğretecek. 27 Haziran günü başlayacak 'Bizim Sınıf'la 14-55 yaş arası 6 milyon kadının okury..
Suriyelilere İsrail'siz belge Uluslararası Yıldızlar Muay Thai Turnuvası'nda (bir dövüş sporu) sertifikaları kabul etmeyen Suriyeli sporculara yeni sertifika verildi. Pazar günkü turnuvada de..
11 yaşındaki kız altı aylık hamile Hendek ilçesinde hasta olduğu sanılarak doktora götürülen 11 yaşındaki S.K.'nin, altı aylık hamile olduğu ortaya çıktı. S.K. devlet korumasına alındı.
Kan yetiştirmeye çalışırken koşma! Hastaneye kan yetiştirmeye çalışan iki kişi polis tarafından dövüldü. Kent merkezinde önceki gün saat 23.00 sıralarında kavga çıktı. Kavgaya karışan iki kiş..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9