15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

15 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan, Lübnan zirvesinde Araplara ‘demokratik reform’ tavsiye edecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beş günlük ABD gezisinin ardından rotayı Ortadoğu’ya çeviriyor.
Rumlar, elçilik hamlesine hazırlanıyor Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, Türkiye’nin Gümrük Birliği Ek Protokolü’nü imzalamasının ardından Ankara’da büyükelçilik veya bir büro açma girişimine ha..
‘Türkiye’nin Avrupa Birliği hayalleri sönüyor kuşkuları artıyor’ Fransa ve Hollanda’da Avrupa Anayasası’nın reddedilmesinin ardından kritik bir süreçten geçen Avrupa Birliği ülkelerinden gele..
Erdoğan: Türkiye'nin üyeliği kazan-kaybet oyunu değildir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinin hiçbir zaman 'tümüyle kazan veya tümüyle kaybet' olarak tanımlanabil..
İngiltere indirim imtiyazında ısrarcı ‘bütçe krizi’ AB zirvesine taşınıyor Lüksemburg'un ardından Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığını devralacak olan İngiltere, Birlik bütçesine yaptığı ka..
Adnan Sezgin, Şekerspor genel menajeri oldu Türk futbolunun ve Ankara’nın köklü kulüplerinden Şekerspor’da yeni bir dönem açıldı.
Wimbledon Turnuvası 20 Haziran’da başlıyor Sezonun 3. Grand Slam mücadelesi olan Wimbledon Tenis Turnuvası 20 Haziran’da başlıyor.
Ümit Milli Takım için son aday Ümit Turmuş oldu Raşit Çetiner’in Ümit Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinden ayrılmasından sonra Futbol Federasyonu’nun teknik adam arayışı devam ediyor.
Tekvando Federasyonu sporcularını eğitecek Tekvando Federasyonu Başkanı ve Dünya Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin, Türkiye’de tekvando sporunda ilk kez 160 ..
Başpehlivan Ahmet Taşçı rakiplerine gözdağı verdi 644. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 2 altın kemer sahibi başpehlivan Ahmet Taşçı, bu yıl yapılacak güreşlerde de iddialı olduğunu belir..
Dünyanın en hızlı koşan adamı Jamaikalı Powell Jamaikalı atlet Asafa Powell, 100 metre erkeklerde 9,77 saniyeyle dünya rekoru kırdı.
Kayseri, 2012 için aday şehir olmaya kararlı Türkiye'nin 2012 yılında Avrupa Şampiyonası’nı organize etmeye aday olmasının ardından, Kayseri de şampiyonadaki bazı maçların şehirde oynanabilec..
Konfederasyon Kupası’nda perde bugün açılıyor FIFA Konfederasyon Kupası, bugün Almanya'da yapılacak 2 maçla başlıyor. Arjantin ve Brezilya'nın da katılmasıyla mini bir Dünya Kupası görünümü k..
Genç Milliler, Panama'yı geçti, iddiasını sürdürdü 15. Dünya (A) Gençler Futbol Şampiyonası Finalleri'nde (B) Grubu'nda mücadele eden Türkiye, ikinci maçında Panama’yı 1-0 mağlup ederek grupt..
Yaman: Türkiye’de teşvik primi var Önümüzdeki sezon Azerbaycan takımlarından Karvan’ı çalıştıracak Fuat Yaman, "Türkiye’de teşvik primi var." dedi.
Anelka'yla oynamak rüya gibi Önder Turacı, hayranı olduğunu itiraf ettiği Nicolas Anelka'yla aynı takımda sırt sırta ter döktüğü için çok şanslı olduğunu söyledi. Önder, Fransız futbolcuyla b..
F.Bahçe’den, AB statüsündeki oyuncular için taarruz Yerli transferde kadrolarına alacak kaliteli oyuncunun bulunmadığını düşünen Fenerbahçe’de, arayışlar yabancılar üzerine yoğunlaştırılıyor...
Şehit annesinin mezuniyet törenine alınmaması Yazıcıoğlu’nu kızdırdı BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, başörtülü velilerin Atatürk Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine alınmamasını sert bir dill..
Başörtüsü yasağına tepki: Utanılacak manzaraları eninde sonunda kaldıracağız Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Erzurum Atatürk Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine başörtülü velilerin alınmamas..
[HABER ANALİZ] İnsanı yaşat ki devlet yaşasın! Cumhuriyet Halk Partisi üç yıllık anamuhalefet görevi sırasında ilk defa gündem belirleme inisiyatifini ele geçirdi.
Erdoğan’ı öven Fransız işadamları, Türkiye’nin müzakereye başlayacağından emin Fransız işadamları Başbakan Tayyip Erdoğan’a müzakere garantisi verdi. Erdoğan’ı ziyaret eden Fransız Girişimcil..
Bu Parlamento, zamanı gelince yeni cumhurbaşkanını seçer Başbakan Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili tartışmalara son noktayı koydu. 2 yıl sonra yapılacak seçimleri şimdiden tartı..
Vetolu RTÜK Yasası komisyondan aynen geçti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in veto ettiği Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile ilgili anayasa değişikliği, komisyondan aynen geçti.
Bileğine güvenen vekiller bugün kozlarını paylaşıyor TBMM 2. Spor Oyunları’nın en renkli karşılaşması bugün yapılacak. Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, 3 AK Par..
Mumcu: Hükümetin duble yollar projesi benimdi Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, hükümetin büyük önem verdiği duble yollar projesinin kendisine ait olduğunu iddia etti.
İktidara ‘kara bulut’ diyen CHP, gerilimi tırmandırıyor CHP, cumhurbaşkanlığı tartışmasını tırmandırıyor. AK Parti’yi ‘modern Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerindeki kara bulut’ olarak nitelendire..
Yüce Divan, gazetecileri dinledi Türkbank ihalesine fesat karıştırmakla suçlanan eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski Devlet Bakanı Güneş Taner’in Yüce Divan’daki yargılamasına devam edildi.
İki yıl sonraki seçimi şimdiden tartışmak erken ve gereksiz Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili tartışmalar Ankara’nın ilk gündem maddesi olmayı sürdürüyor.
Benzine yüzde 1,1 zam yapıldı Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına, yüzde 1,1 civarında yansıması bekleniyor.
Yazılım şirketi Oracle, Türkiye’yi genişleyen Avrupa’ya dahil etti Türkiye, yazılım şirketi Oracle’ın Avrupa Birliği’ne (AB) üye olan 10 ülke ve aday ülkelerden oluşan coğrafi yönetim bölges..
Hükümeti eleştirmedik sadece uyarıda bulunduk Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi toplantısında ‘hükümeti ..
Polis aradıkları zanlıya benzettikleri iki kişiyi dövdü Konya'da, Ferdi Taşpınar (29) ile yeğeni Mehmet Ali Dülger (19), "eşkalleri aranan kişilere benzediği için" polis tarafından dövüldükle..
Simsarlar, yevmiyesi 6 liradan çocuk işçi topluyor Okulların tatile girmesiyle birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde çocukların yıllardan bu yana yaşadığı bir dram yeniden gündeme geldi. Mil..
Velilerin başörtüsü yasağı protestosu, töreni iptal ettirdi Marmara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu’nda 85 yaşındaki bir ninenin başörtülü olduğu gerekçesi ile salona alınmaması büyük ..
Rektörden savunma: Devleti güçlü kılmak zorundayız Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz, ‘’Devletin emirlerini yerine getirmek, devleti güçlü kılar.’’ dedi.
TBMM Başkanı Arınç’tan ‘geçmiş olsun’ telefonu Sabire Karşı’nın başörtülü olduğu gerekçesiyle oğlunun mezuniyet törenine alınmaması haberinin medyada yer almasından sonra TBMM Başkanı Bülent ..
Asistanlığa mahkeme kararıyla döndü; ama maaşı ödenmiyor Uludağ Üniversitesi, "Başka şehirde izinsiz doktora yapıyor" şikâyetiyle açılan davada, ara karara dayanarak öğretim elemanı Ahmet Keş..
Öğrenciler diplomalarını dekan ve başörtülü velilerden aldı Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin başarılı öğrencileri diplomalarını fakülte dekanı ve başörtülü yakınlarının elinden aldı.
Şehit annesi: Oğlumun gururunu yaşatmadılar Erzurum Atatürk Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine başörtülü olduğu için alınmayan şehit annesi Sabire Karşı, oğlunun mezarı başında "Yavrum, ka..
Okullara tabela standardı geliyor Milli Eğitim Bakanlığı okulların adının yazıldığı tabelalara standart getiriyor. Buna göre okulöncesi, ilköğretim, meslek lisesi, fen, Anadolu ve genel lisel..
Özel öğretimde reform Hükümet özel öğretim okullarının, genel içindeki yüzde 1,9’luk payını yüzde 10’lara çıkarmak için yeni bir reforma hazırlanıyor.
Tecavüz mağdurunun ölümü otopsi ile aydınlanacak Mardin'in Ömerli ilçesinde, geçen yıl 16 kişiyle para karşılığında birlikte olduğu iddia edilen 14 yaşındaki Remziye Sevdan'ın mezarı, Ömerli ..
'O Şimdi Mahkûm' filminin oyuncusuna sahte kredi kartından tutuklama Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı "O Şimdi Mahkûm" filminde bir mahkumu oynayan eski hükümlü A.F., kredi kartı dolan..
Kapıkule’de 7 trilyon liralık ecstacy ele geçirildi Kapıkule Sınır Kapısı’nda Türkiye’ye giriş yapmak üzere olan bir TIR’da 7 trilyonluk 244 bin 913 adet (59 kilo 880 gram) ecstacy hap ele ge..
Özel güvenlikçiler 15 metreden hedefi vuramadı Görev alanlarında neredeyse polisle aynı yetkiye sahip olacak özel güvenlik personeline verilen silah eğitiminin yetersiz olduğu ortaya çıktı.
Polisin 2,5 milyon parmak izi arşivi yeni ceza yasasına takıldı Emniyet, 1 Haziran’da yürürlüğe giren yeni Ceza Muhakemeleri Kanunu’na (CMK) göre, 2 yılın altında ceza alanların parmak izleri..
‘Türkiye Avrupa’nın yazılım üssü haline gelebilir’ Dünyada bilişim sektörünü bir araya getiren en büyük fuar organizasyonlarından CeBIT Fuarları Direktörü Jörg Schomburg, Türkiye'nin 1990'lı ..
Özelleştirme öncesi enerji zirvesi Elektrik sektöründe dağıtım ve üretim özelleştirmeleri Ankara'da masaya yatırılıyor.
Otelciler federasyon kuracak Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), federasyonlaşarak daha etkin bir yapıya kavuşmak için harekete geçti.
Çöpler, buharlaştırılarak elektriğe dönüştürülecek Elektrik-elektronik sistemler üreten Anel Grubu, uzay araştırmaları sırasında keşfedilen plazma teknolojisiyle çöpten elektrik üreteceklerin..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9