13 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

13 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Piyanist Condi’den Mozart konseri Üç yaşından beri piyano çalan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, uluslararası ilişkilerin yoğun temposuna çok kısa bir aralık vererek sahneye çıktı. Rice..
İran bombalarla uyandı İran’ın Kuzistan eyaletinin başkenti ve petrol şehri Ahvaz’daki hükümet binalarının yakınında dün meydana gelen dört patlamada, sekiz kişi hayatını kaybetti. Olaydan bi..
Kuveyt, ilk kadın bakanını atadı Kuveyt'te ilk kez bir kadının bakan olarak atandığı resmen açıklandı. Başbakan Şeyh Sabah el Ahmed el Sabah, devlet televizyonundan yaptığı açıklamada, Siyase..
Fransız rehine gazeteci serbest Geçen 5 Ocak’ta Iraklı tercümanı Hüseyin Hanun ile birlikte kaçırılarak 158 gün rehine tutulan Fransız Liberation gazetesi muhabiri Florence Aubenas dün serbes..
Swaziland kralının işi gücü evlenmek Afrika’nın son mutlak monarşisi Swaziland’da Kral 3. Mswati, önceki gün 12. kez dünya evine girdi. 37 yaşındaki Kral’ın, 19 yaşındaki nişanlısı Nothando D..
Mississippi davası ABD’de beyazların siyahları linç etmesinin federal yasalara göre suç olmadığı günlerde meydana gelen ve Mississippi Yanıyor filmine konu olan olay tam 41 yıl sonra yargı ön..
Laiklik referandumu AB’de Anayasa tartışması devam ederken, İtalya dün bu sorunu bir kenara bırakarak tüp bebek ve kök hücre yöntemleriyle kısırlığın tedavi edilebilmesi için referanduma gitt..
AB’de ikinci ligde oynamayız İtalya’da yayınlanan ekonomi gazetesi ‘Il Sole 24 Ore’ye New York’ta konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, AB çevrelerinde son zamanlarda gündeme getirilen ‘imtiyazlı ..
Çanakkale Harbi’nin fotoğraflarını görenler gözyaşlarını tutamıyor Kütahya’da 120 fotoğrafın yer aldığı ‘Çanakkale Destanı Fotoğraf Sergisi’ni gezenler, savaşın zorluklarını ve inanılmaz başa..
Belediye, 2 kamyon ile 1 kepçeye kavuştu Kütahya’nın Emet ilçesinde belediye, Fen İşleri’nin makine parkına 2 adet kamyon ile 1 adet kırıcı kepçe ilave etti.
Doktorlar, iş stresinden müzikle kurtuluyor İstanbul (Samatya) Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimleri yorgunluklarını müzik, dans ve halkoyunlarıyla atıyor.
AGİAD’dan Kızılay’la anlamlı ortaklık Aktif Genç İşadamları Derneği (AGİAD), Kızılay’la ortaklaşa "kan bağışı kampanyası" düzenledi. İş hayatına yönelik sürdürdüğü faaliyetlerin yanı sıra sos..
Topbaş Çin gezisini değerlendirdi: İstanbul’da daha çok işimiz var İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çin’deki temasları çerçevesinde yaptıkları görüşmelerde Çinlilerin raylı..
Gaspçılara karşı soğukkanlı davranarak hayatını kurtardı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Ahmet Akcan, evine gitmek isterken gaspçıların saldırısına uğradı. Gaspçılar..
Esenler’de 2 bin öğrencinin karne hediyesi Boğaz turu oldu Esenler’deki okullarda öğrenim gören öğrenci ve öğretmenleri, geçtiğimiz cuma günü sona eren eğitim-öğretim döneminin stresini Esenl..
Bahçeşehir Belediyesi, Avrupa şeref bayrağı ile ödüllendirildi Avrupa Konseyi tarafından kentsel uygulamalar alanında verilen Avrupa şeref bayrağı ile ödüllendirilen Bahçeşehir Belediyesi, öd..
Bursa’da İş Kur’un ziyaretleri ile 4.348 kişi ekmek kapısı buldu Cihan Haber Ajansı’na açıklama yapan İş Kur İl Müdürü Kazım Yiğit, işverenin açığı ile 39.400 iş talebini karşılaştırarak, iş..
Muhtaçlara yönelik ‘Sevgi Market’ açıldı Bursa’da Yıldırım Belediyesi, Türkiye’de ilk defa "gıda bankacılığı" uygulaması başlatarak muhtaç aileler için "Sevgi (Bedava) Market" açtı.
Levent Kızıl, Bursaspor’un yeni başkanı oldu Bursaspor Kulübü Başkanlığı’na Levent Kızıl seçildi. Fethiye Kültür Merkezi’nde tek listeyle yapılan olağanüstü kongrede, 170 oyun tamamını alan K..
Pancar kooperatifi şeker fabrikasını almaya kararlı Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Başkanı Ahmet Mülayim, özelleştirmeye çıkarılan Şeker Fabrikası’nı alacak imkana sahip oldukl..
Gebze’deki soydaşlara oy kullanma çağrısı yapıldı Bulgaristan’da Türklerin ağırlıkta olduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali Milletvekili Ahmet Hüseyin, Gebze’ye gelerek Bulgaristan..
Gülüç, yeni projelerle imar ediliyor Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinin çehresini değiştirecek Kapalı Pazaryeri, Bilişim Lisesi ve Türk Metal Sendikası’nın sosyal tesisi gibi..
Zonguldak Festivali’nin kapsamı genişletiliyor Bu yıl 8’incisi düzenlenecek Zonguldak Karaelmas Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin dolu dolu geçeceğini belirten Belediye Başkanı Secaa..
Bakan Gül, Bursa’da taziye ziyaretinde bulundu Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Antalya’da trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşı Yusuf Aydın’ın ailesine taziye ziy..
Adapazarı’nda iki grubun kavgasında 6 kişi yaralandı Adapazarı’nda iki grup arasında çıkan bıçaklı ve sopalı kavgada 2’si ağır 6 kişi yaralandı.
Gebze’de aile faciası: 3 ölü Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Darıca beldesinde bir kişi, eşini ve kayınvalidesini silahla öldürdükten sonra intihar etti.
Tek katlı evde çıkan yangında bir kişi öldü Edirne’nin Yıldırım semti Hacısarraf Mahallesi’nde tek katlı ahşap evde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti.
Genç iletişimciler ödüllendirildi İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Genç Haberciler Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.
Alışveriş merkezinde boncuk ve cam takı sanatı öğretiliyor İstanbul Nişantaşı’ndaki 9 katlı alışveriş merkezi Arcade’de, cam takı ve boncuk sanatı öğretiliyor. 21 yılını mali müşavir ve denet..
Çocuk sanatçılar resim ve heykel sergisi açtı İstanbul Fatih’te oturan 100 çocuk, İlhan Koman Vakfı’nda aldıkları resim ve heykel eğitiminden sonra yaptıkları eserleri Balat’ta beğeniye sundu..
Küçükçekmece'deki engelliler tüple dalacak Küçükçekmece Belediyesi, ilçedeki 15 engelliyi tatil yapması için İzmir Yenişakran'daki 'Alternatif Kamp'a gönderdi.
Sarıyer’in dış cephesi boyanıp güzelleşiyor Sarıyer Belediyesi’nin Gülen Boya Polisan’ın desteğinde başlattığı eski binaların boyanarak güzelleştirilmesi çalışmaları ilçede bütün hızıyla deva..
Kağıthane Yağlı Güreşleri yoğun ilgiyle yapıldı Geleneksel Kağıthane Yağlı Güreşleri'nin 14.'sü, Hasbahçe Sadabad Çayırı'nda yapıldı.
Özürlüler Merkezi, 700 bin öğrenciye engelli olmayı anlattı Özürlülerin eğitilmesi ve gelişimi için kurulan İstanbul Özürlüler Merkezi düzenlediği etkinliklerle bugüne kadar 700 bin öğrenciye..
Barzani, Kürt bölgesinin başkanı oldu Irak’taki Kürt liderlerin 30 Ocak seçimleri öncesinde vardıkları anlaşma gereği Celal Talabani’nin Irak devlet başkanı olmasının ardından Mesud Barzani d..
Beyin göçünü engellemek isteyen Irak yönetimi, maaşları iki katına çıkardı Savaşın ardından zor günler geçiren Irak’ta yeni yönetim beyin göçüne son vermek için üniversite profesörlerinin maa..
İran, seçime dört gün kala bombalarla sarsıldı İran’da kritik cumhurbaşkanlığı seçimlerine dört gün kala ülkenin güneybatısındaki petrol şehri Ahvaz ve başkent Tahran’da meydana gelen bombal..
Lübnan seçimlerinin 3. turunda muhalefet kendisiyle yarıştı Lübnan’da 29 yıllık Suriye askerî varlığının sona ermesinin ardından yapılan ilk genel seçimlerin 3. turu için dün halk sandık başı..
Kuveyt yönetimi bu kez bir kadın bakan atadı Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdikten sonra geçtiğimiz hafta belediye meclisine iki kadın üye atayan Kuveyt yönetimi, demokrasi yönünde öneml..
Sözde soykırımın ateşli savunucusu Manoyan’dan Türkiye’ye diyalog çağrısı Ermenistan’ın başkenti Erivan’da temaslarını sürdüren AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez dün sürpriz bir şe..
Volvo müşterisi de artık dizel istiyor Avrupa’da dizel motorlu otomobillere ilginin artması, İsveçli Volvo’yu harekete geçirdi.
Patronlar odacıdan daha az kazanıyormuş İşadamları ile doktor, avukat, kuyumcu gibi meslek gruplarının 2005 yılı Gelir Vergisi beyanları, ülkede çok kazananlar olarak bilinen bu grubun adeta..
Rixos’tan 7 yıldızlı otel Antalya Belek’te inşa edilen 7 yıldızlı otel Rixos Premium dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Açılışta önümüzdeki dönemde turizmle ilgili yatırımla..
Yerli-yabancı sermaye ayrımı yanlış önemli olan parayı değerlendirmek Yabancılara gayrimenkul satışına sınırlama getirilmesi, ardından Çukurova Grubu’nun Turkcell’in bir kısmını Fin-İsveç ort..
Türkçe artık bir dünya dili Afganistan’dan Fas’a, İngiltere’den Yemen’e 41 ülkeden öğrenciler ‘Türkçe’ için yarıştı. Ödül törenine katılanlar, "Bu tablo ile ne kadar iftihar etsek az. Türkiy..
[İzlenim - Ali Çolak] Anadolu insanı vefasının sonucunu gördü "Şu dünyadaki en mutlu kişi / Mutluluk verendir / Şu dünyadaki sevilen kişi / Sevmeyi bilendir… Bütün dünya buna inansa / Bir ina..
Gazeteciler, örtülü ödenek parasıyla yurtdışında dil öğrenmeye gitmiş Türkiye’de başbakanları davalık eden örtülü ödeneğin Özal döneminde genç gazetecilerin yurtdışında dil öğrenmesi için ku..
Bakanlık ‘Turizm katilleri’ne ağır ceza için harekete geçti Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un ‘turizm katilleri’ diye nitelediği ipek halı diye tapon halı pazarlayanlara büyük cezalar gel..
Umreye gidenlerin sayısındaki artış acenteleri uçak bulmakta zora soktu Bu yıl umre ziyaretlerinde rekor düzeyde artış yaşanıyor. İş çevreleri, arkadaş grupları veya mahalle sakinleri bir ara..
Polisten umrecilere uyarı: Yeşil reçeteli ilaçlarınız yüzünden idamla yargılanabilirsiniz Hac ve umreye gidenlerin sayısındaki rekor artışla birlikte ilginç sorunlar da yaşanmaya başladı...
« » 1 2 3 4 5 6 7