12 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

12 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beki ‘İndus Vadisi’nin İncirleri’nde ‘ilk yalan’ı masaya yatırıyor Giderek küreselleşen bir dünyada nelerinizi yitireceğinizi düşünebilir misiniz? Hemen herkesin bir veya birden çok tahmini ..
Kitabın adı ile fotoğraf arasındaki… Dergilerde sık karşılaştığımız bir bulmaca türü vardır: İki resim arasında yedi farkı bulun. Şimdi size bir bulmaca yaratmak istiyorum: Kitabın adı ile ka..
Büyük fizikçiler, büyük hayatlar Bilime adanmış hayatları bir araya getiren, fizik panteonunun otuzlarının hayatlarıyla süslenmiş kitap, adlarından birçoğunu bildiğimiz ünlü isimlere kapı ara..
Güven tabakasını onaran sprey Başına geçirdiği naylon çorapla yassıltıp deforme ettiği yüzüne rağmen soyguncuyu herkes tanıyor.
Tual’in 2005 resmi Biri ziraat, diğeri tıp eğitimi gören iki müzik tutkunu, İ. İskender ve Timur Türsen, 8 yıl önce arkadaşlıklarını "Tual" adlı bir grup ve aynı adla bir albümle süslemişler ..
Güç hukukla olsun Aslında sinema sanatını takdir eder, yakinen olmasa da izlerim. Tabii genelde TV denen merete mahkumum bu konuda.
Dua kanatlarıyla Esmâ ufkuna Dualar bizi Rabb’imizin esmâsına götüren kanatlardır. Esmâ-i Hüsna ise dualarımızın kanatlandığı ufuklardır.
Depreme niyet lezzete kısmet Bazı mekanlar vardır, sırf bir lokma yiyeceği için kilometrelerce gidilmeye, görülmeye değer; bazıları da vardır ki mekanın sakinliği ve insanı çeken mimarisiyle ..
Dinlemek ve dinlenmek için on kısa yol Stres, aşırı yorgunluk, hiçbir şeye yetişememe psikolojisi, yoğun iş temposu, motivasyon eksikliği….
[KOZMETİK] Lavantalı sprey yağ Bebek cildinin doğal ışıltısı ve yumuşaklığını lavanta kokusu ile birleştiren Johnson’s baby, sprey şeklindeki yağ ile cildi nemlendiriyor.
Tezhipçiler çekirdekten yetişiyor İstanbul’da iki yıldır devam eden bir tezhip kursu ve bu kursun ertesinde dün açılan bir tezhip sergisi, geleneksel sanatlarda son yıllarda yaşanan çiçeklenm..
Balık ağları, balina ve yunusları da öldürüyor Balık ağları, günde bin kadar balina, yunus balığı ve domuzbalığının ölümüne yol açıyor.
Maymunları virüslerden korumak için aşı üretildi Kanadalı ve Amerikalı bilim adamları, maymunları ölümcül Ebola ve Marburg virüslerinden koruyan aşılar geliştirdi.
Balık tutma kursu Bolu’nun Göynük İlçesi’ndeki Himmetoğlu Kız Kuran Kursu’nun 22 kız öğrencisi, kurs öğretmeni Mehmet Aluca nezaretinde Bolu’ya 12 kilometre uzaklıktaki Gölcük Orman İçi Dinle..
Çekiçli gaspçı, yara izinden yakalanacak Marmara Üniversitesi son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Çağatay Can’ı, başına çekiçle vurarak komaya sokan gaspçıyı, sol yanağında, 2-3 santim çapındaki..
Erdoğan’ın taklidi Vali Güler’i üzdü Orhan Boran’ın Açık Hava Tiyatrosu’ndaki jübilesine gelen Yılmaz Erdoğan ile İstanbul Valisi Muammer Güler arasında ‘taklit krizi’ yaşandı. Erdoğan’ın ken..
Mevleviler üst üste gömülmüş Konya Mevlana Müzesi’ndeki mezarlarda araştırma yapan Müze Müdür Yardımcısı Dr. Naci Bakırcı, Mevlevilerin Mevlana’ya yakın defnedilebilmek için üst üste gömüldük..
Ölümüne ısrar 51 yaşındaki Hülya Çoban, gripten kurtulmak için test yapılmadan vurulmayan antibiyotik iğnesinde ısrar edince, 2001’de hayatını kaybetti. Ölümünden 4 yıl sonra savcılık, iğneyi..
Türkiye’ye AİHM faturası 30 milyon Euro CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 2004 sonu itibarıyla Türkiye aleyhine AİHM’deki başvur..
Bilal’den CHP’ye türban mektubu Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ABD’de eğitimini tamamladıktan sonra Dünya Bankası’nda çalışmaya başlayan küçük oğlu Necmettin Bilal Erdoğan, ‘Oğulları da mı türban..
Fırtına çatı uçurdu Dün sert rüzgar ve yağmur Marmara Bölgesi ile Ege Bölgesi’nde hayatı olumsuz etkiledi. İstanbul’da bir saat süren fırtına ve sağanak yağmur hayatı felç etti. Yağmur özelli..
Ders çalışmasan türbe ne yapsın Bugün yapılacak Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS), haftaya yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) öncesinde Tokad-ı Hayrettin Türbesine gidip yüz süren ve dua e..
3 yılda 7 kez soyuldu AKP İstanbul Milletvekili İbrahim Özal, kendi seçim bölgesi Beşiktaş ve Şişli’de 3 yıl içinde 7 kez soyuldu. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kardeşi Yusuf Özal’ın oğlu o..
Ümit Özerol, Anavatan’da İstanbul İl Başkanı ANAP ve Fazilet Partisi’nde siyaset yaptıktan sonra, geçen yerel seçimlerde AKP’den Kadıköy Belediye Başkan adayı olan eski İstanbul Büyükşehir Be..
Kaçak kursa pavyonlu savunma AKP, kaçak Kuran kurslarına cezaya indirimi veto eden Cumhurbaşkanı Sezer’e karşı tezler geliştirmeye başladı. AKP yönetimi, ‘TCK’da kaçak bar-pavyon açana hapis ..
Cumhurbaşkanı’nı bu Meclis seçer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD gezisinin dönüşünde uçakta gazetecilerle sohbet ederken, CHP Lideri Deniz Baykal ve DYP Lideri Mehmet Ağar’ın eleştirilerin..
CDU’nun C’si düşmeyecek Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel, CDU kısaltmasındaki ‘Hıristiyan’ anlamına gelen C harfinin asla kaldırılmayacağını söyledi.
UFO kayıtlarını aramış ABD tarafından, gizli askeri dosyalara ulaştığı için bu konuda dünyanın en büyük hacker’ı olarak suçlanan bir İngiliz, Londra’da yargıç önüne çıktı.
Paparazzi çetesine hapis geliyor ABD’nin Los Angeles kentinde, ünlü film yıldızlarının ya da şarkıcıların fotoğraflarını çekmek için onların yaşamlarını tehlikeye sokan cüretkar taktikler uyg..
Aynı tabanca ile 6. Türk öldürüldü Almanya’nın Nürnberg şehrinde dört gün önce işlenen dönerci İsmail Yazar cinayetinde kullanılan tabancanın önceki yıllarda öldürülen 5 Türk’ün cinayetinde d..
Bern’den Erivan’a soykırım çelişkisi Prof. Halaçoğlu, ‘Soykırım yoktur’ dedi, İsviçre’de tutuklanma tehlikesiyle karşılaştı. AKP Milletvekili Çömez, Ermenistan’da benzer şeyler söyledi, hiçbi..
AB’de zirve öncesi bütçe krizi Hafta içinde Brüksel’de yapılacak AB zirvesinde yaşanması beklenen genişleme ve referandum krizine bir de bütçe krizi eklendi. Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, bütç..
Şimdi de CIA şifresi Dan Brown’un ‘Da Vinci Şifresi’ isimli kitabından sonra CIA’nın Virginia’daki merkezinin bahçesinde bulunan ‘Kryptos’ isimli şifreli kitabeyi çözmek için büyük bir yarış ..
Ziraat Bankası yeniden yapılanıyor Ziraat Bankası yönetimi, ‘Yeniden Yapılanma’ programı kapsamında Türkiye genelindeki 1131 şubesini gözden geçiriyor. Banka, bazı şubelerini kapatacak, talep..
Köytür’ün yerine Taylandlı piliç devi Dünyada ve Türkiye’de piliç pazarının lideri Tayland merkezli CP Piliç, bir zamanlar pazarın en yaygın şirketi olan Köytür’ün yerini alıyor. Doğu Anadolu..
Washington’da öğretmenlik yapmak için ter döktüler Washington’da yıllık 38 bin dolar maaşla öğretmenlik yapacak 28 öğretmenin seçimi için dün son mülakat yapıldı. Washinton D.C Eğitim Departm..
Doğan Organik Ürünler’den Türkiye’nin ilk organik sütü Doğan Organik Ürünler, uluslararası kuruluşlar tarafından verilen sertifika ile Türkiye’nin ilk organik sütünü üretmeye başladı.
35 reklamcının Kristal Elma gururu 17’nci kKristal Elma Ödülleri’nin finali önceki gece yapıldı. Toplam 950 reklamın yarıştığı Kristal Elma’da 35 ödül dağıtıldı. Basın dalında Tariş’le Concep..
Modacılarımız rekabette en büyük silah Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, tekstilde acımasız rekabette, en büyük silahın moda, marka olacağını söyledi. Venedik Bieneali’ne davet edilen Türk Moda Ta..
Dikişi kaldırdı ihracatını 3 kat artırdı İki yıl önce 17 milyon dolarlık ihracat yaparken Morera markasıyla dikişsiz giyim sektörüne giren Atateks, ihracatını 55 milyon dolara çıkardı. Atatek..
İç hatların imajını yenileyeceğiz Atatürk Havalimanı dış ve iç hatlar ortak işletme ihalesini kazanan Tepe Akfen Ortaklığı TAV, iç hatları yenilemek için 70 milyon dolarlık yatırım yapacak ve..
Sağlık sorunlarım arttı, artık torun istiyorum Filiz Akın, Orhan Boran’ın Açıkhava Tiyatrosu’ndaki jübilesini eşi Sönmez Köksal’la izledi. Kanseri yenmesine rağmen değişik rahatsızlıklar yaşa..
Papağan eğiterek annelik talimi Milyonluk Bebek (Million Dollar Baby) filmiyle Oscar ödülünü kazanan ünlü yıldız Hilary Swank, papağanlarını eğiterek anneliğe hazırlanma talimleri yapıyor. İn..
Soludukları havayı e-bay’da satıyorlar Ünlülerin soluduğu hava, sanal müzayede sitesi e-Bay’da satışa çıktı. Brad Pitt ile sevgilisi olduğu öne sürülen Angelina Jolie’nin soluduğu havanın bul..
Cruise ve Holmes her an evlenebilir Birlikte görüldükleri ilk günden bu yana ‘reklam beraberliği’ yaşadıkları iddia edilen ünlü aktör Tom Cruise ile 26 yaşındaki yıldız Katie Holmes, evliliğe..
« 1 2 3 4 5 6 7 8