12 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

12 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Seyir halindeki otomobil otoyolda alev alev yandı Küçükçekmece’de seyir halindeki bir otomobil belirlenemeyen bir nedenle yandı. Sürücünün yangını erken fark ederek aracı terk etmesi muhtemel..
Sağanak yağmur şehri yıkadı ve gitti İstanbul’da dün sabah saatlerinde etkili olan yağış sırasında Ümraniye’de bir binanın çatısına yıldırım düştü, Sultanbeyli’de bir evin çatısı uçtu.
Üç tinerci evine dönen balıkçıyı bıçakladı Eminönü’nde, gece yarısı balık tutmaktan dönen bir kişi, kendinden çakmak isteyen madde bağımlısı 3 genç tarafından bıçaklandı.
Hayırsever Necati Develi toprağa verildi Önceki gün Maltepe Küçükyalı’da bulunan evinde vefat eden Erzincan eşrafından Necati Develi dün toprağa verildi.
‘Arayıp başsağlığı bile dilemediler’ Ümraniye’deki Demirciler Sanayi Sitesi’nde ruhsatsız olduğu belirlenen ‘Acar Ticaret’e ait havai fişek deposunda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden..
Çöp toplayıcıları tektip giyinecek Hayatlarını çöp karıştırarak kazanan atık kâğıt toplayıcıları, yeni imajlarıyla Bayrampaşa sokaklarına çıktı. Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikl..
Zabıtadan huzurevi sakinlerine çiçek sürprizi Pendik Belediyesi zabıta görevlileri, seyyar satıcılardan topladığı çiçekleri huzurevinde kalan yaşlılara dağıttı.
Küçükçekmece Belediyesi’nden 15 ayda 15 park Küçükçekmece Belediyesi, ‘Çevre Haftası’ etkinlikleri kapsamında öğrencilerin, çeşitli sivil toplum kuruluşları üyelerinin ve Küçükçekmece halkını..
Belediye Merter’den Saraçhane’ye taşınıyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın Merter Hizmet binasında görev yapan bazı birimleri Saraçhane’deki merkez binasına taşınıyor.
Tuzla’dan Erzurum Şehir Tiyatrosu geçti Erzurum Şehir Tiyatrosu, ‘Ceberrut Kaynana’ adlı oyununu İstanbul Tuzla’da gerçekleştirdi.
Umumi durağı haraca bağlayan çete çökertildi Üsküdar’daki Harem Otogarı’nda umuma açık taksi duraklarını kullanmak isteyen ticari taksilerden tehditle haraç aldıkları iddia edilen 8 kişilik ç..
Eşinin ölüm haberi üzerine dehşet saçtı Bir hafta önce balkondan attığı ileri sürülen eşinin ölüm haberini alan Bayram Akar, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin önünde silahla in..
Maaşlarını isteyen öğretmenlere saldırı Bağcılar Bağlar Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki Özel Güneşli Eğitim Kurumu’nda 5 aydır maaşlarını alamayan bir grup öğretmen karnelerin dağıtılmas..
Kıbrıs’tan sonra PKK’ya karşı atılacak adım, ABD’ye bakışı daha da yumuşatır Kritik ABD ziyaretini tamamlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’ya dönüş yolunda yaptığı açıklamada, Türk-A..
‘AB öfkesi Amerika’ya yöneltiyor’ ABD’de yayımlanan New York Times gazetesi, Avrupa Birliği’ndeki anayasa krizi sonrası başgösteren karmaşa ve Avrupa’da ivme kazanan Türkiye karşıtlığıyla bir..
Türk-Amerikan ilişkilerinde ‘bekle ve gör’ dönemi başladı ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından The Washington Institute’ün Türkiye araştırmaları programı direktörü Dr. Soner Çağaptay, E..
Hem Suriye’yi hem de New York Times’ı uyardı Başbakan Erdoğan, New York Times (NYT) editörler kurulu ile görüşmesinde 36 Türk sivil toplum örgütünün sözde soykırım iddialarına karşı yayınlama..
Ben sınırın açılmasını savunayım sen de soykırım olmadığını söyle Ermenistan’daki gezisini sürdüren AK Parti Milletvekili Turhan Çömez’in Ermeni meslektaşı Khachatur Sukiasyan ile dün yaptığı..
Rusya’nın yasağı domatesle sınırlı değil, listede kum-çakıl bile var Akdeniz sineği bulunduğu gerekçesiyle başta domates olmak üzere Türkiye’deki tarım ürünlerine yasak getiren Rusya’nın list..
Moskova kapıyı kapatınca AB’ye ihracat ikiye katlandı Rusya’nın sebze-meyve yasağını en az zararla atlatmaya çalışan ihracatçı, yeni ticari bağlantılar kuruyor.
Yerli-yabancı fark etmez aynı ormanda avlanıyoruz Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 1997 yılında ülkenin önde gelen sınai ve tıbbi gaz üreticilerinden Habaş Grubu'na satılan Anadolub..
Zenginler, fakir ülkelerin borçlarını silecek Sanayileşmiş ülkelerin oluşturduğu G8 ülkeleri, dünyanın en yoksul 18 ülkesinin borçlarının silinmesi konusunda anlaştı.
Üçüncü havaalanı açılırsa yolcumuza özel terminalde hizmet vereceğiz Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, İstanbul'a yapılması planlanan 3. hava limanında kendilerine öz..
Koç Holding Üsküp’te Ramstore mağazası açtı Makedonya’nın başkenti Üsküp’te, Koç Holding tarafından inşa edilen "Ramstore Alışveriş Merkezi Üsküp’’ törenle açıldı.
Türkiye lenste dışa bağımlılıktan kurtuluyor Sivaslı iki işadamı, Türkiye’ye milyonlarca dolar kazandıracak ileri teknoloji bir projeye imza attı. 50 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’nin il..
Akaryakıt kaçakçılarına karşı kimyasal mühür Yıllık 3 milyar Yeni Türk Lirası vergi kaybına yol açan kaçak akaryakıtla mücadelede yeni bir adım daha atıldı.
Hatamı kabul ediyorum; ama anneyim Babası tarafından Türkiye’ye kaçırılan ve Zaman’ın bulup görüştüğü 8 yaşındaki Mehmet Karoly Tüysüz, Macaristan’da gündemden düşmüyor. Mehmet’in Türkiye’de ..
[Haber İzlenim] Macaristan, Zaman'ı konuşuyor Küçük Mehmet’in kaçırılışının Macaristan’da adeta ‘milli dava’ gibi algılandığı haberi Türkiye’de biraz abartılı bulunuyordu. Ancak öyle olmadığı..
Suriye’de 7 köyün ağası, Türkiye’de kantin işletiyor Hatay’ın 1939 yılında Türkiye’ye katılması sırasında toprakları karşı tarafta kalan vatandaşlar için Dışişleri Bakanlığı çalışma başlatınc..
Gaziantepli petrolcü Hasan Nehir öldürüldü Gaziantep Barosu avukatlarından Burhan Veli Torun cinayetiyle gündeme gelen ünlü petrolcü Hasan Nehir, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Osman Öcalan, kendi kurduğu örgütten atıldı Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, kurduğu yasadışı Yurtsever Demokrat Parti'den (PWD) atıldı.
İsrail’in liman inceleme talebi Bakanlık’tan döndü İçişleri Bakanlığı, yabancı heyetlerin hava ve deniz limanlarımızı ziyaretlerine sınırlama getirdi.
Barolar, sahte avukatları e-baro ile takibe aldı İstanbul’da sahte belgelerle 13 yıl avukatlık yapan bir kişinin ortaya çıkması, baro kayıtlarının çok da güncel olmadığını gözler önüne serdi...
Etyen Mahçupyan, Uzanlar’a hakaret davasından beraat etti Gazetemiz yazarı Etyen Mahçupyan, 11 Ağustos 2003 tarihinde yayınlanan "Uzanlar niçin milliyetçi?" başlıklı yazısında Uzanlar’a hakar..
Başhekimlere ‘özel muayenehane’ yasağı geliyor Devlet hastanelerinin başhekimleri özel muayenehane işletemeyecek. AK Parti Milletvekili Cevdet Erdöl tarafından hazırlanan ve TBMM Sağlık Komis..
İngilizlerden Türkiye’ye dil oyunu İngiltere merkezli bir internet sitesinde Türkiye’nin resmi dili Türkçe ve Kürtçe olarak gösteriliyor
Çorum’da iki ayda üçüncü köy yangını Çorum’da iki ay önce 104 evin yandığı Saraycık köyündeki yangının ardından İskilip’in Karaağaç köyünde de 44 ev yanarak kül oldu.
‘Kızılay, dost elini ayrım yapmadan herkese uzatıyor’ Türkiye Kızılay Derneği’nin 137. kuruluş yıldönümü, Dolmabahçe Sarayı bahçesinde düzenlenen resepsiyonla kutlandı.
Karadan sonra deniz ve hava izci grubu oluşturuldu Milli Eğitim Bakanlığı, izcileri 3 gruba ayırdı. Türkiye’de ilk kez İzmir’de kara izcilerinden sonra deniz ve hava izci grupları oluşturuld..
Mavi Tur hayal olmaktan çıkacak Ege ve Akdeniz kıyılarına özgü bir tatil şekli olan ‘Mavi Tur' her kesimden insanların ilgisini çekmeye başladı. Tabii ve kültürel zenginliklerin keşfinin dinl..
Yat ve tekne, 2 bin kişinin ekmek kapısı oldu Bartın'a bağlı Kurucaşile ilçesinde inşa edilen tekne ve yatlar dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç ediliyor.
Galataport ihalesinde ilk adım Türkiye Denizcilik İşletmeleri, uzun süredir gündemde bulunan İstanbul Salıpazarı-Karaköy Kruvaziyer Liman Turizm Ticaret Kompleksi'nin (Galataport) yap-işlet-d..
Çanakkale’de mayınlar imha ediliyor Çanakkale Savaşı'nda düşman gemilerine büyük hasar veren Nusret mayın gemisinin Çanakkale Boğazı’na 90 yıl önce bıraktığı mayınlardan Kepez önlerinde tespi..
Türkiye, Hollandalı tarihçi Zürcher’e üstün hizmet plaketi verdi Türkiye, Hollandalı tarihçi Prof. Dr. Erik Jan Zürcher’e Avrupa Birliği süreci içerisinde yapmış olduğu önemli katkılardan dol..
"Bu yayınları kaldırın bize annelerimizi geri verin" RTÜK’e evlilik ve kadın programlarından dolayı şikâyette bulunan çocuklar annelerinin kendileri ile ilgilenemediğinden yakınıyor.
Ege’nin karşı yakasına edebiyat köprüsü Türkiye ve Yunanistan adları birlikte anıldığında ya bir gerginlikten ya da genellikle içi boşaltılmış dostluk söylemlerinden söz edilir.
Yeniden açılan Çinili Köşk, ziyaretçilerini bekliyor Fatih Sultan Mehmet zamanında yaptırılan, ancak daha sonra çeşitli sebeplerle bazı dönemlerde kapalı kalan Çinili Köşk yeniden hizmete açı..
Bakan Koç’tan Sezai Karakoç’a sürpriz ziyaret Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, önceki gün geldiği İstanbul’da bir sürpriz yaparak, şair Sezai Karakoç’u Cağaloğlu’ndaki bürosunda ziyaret et..
Dede Efendi bağlama ile de çalınırmış! Mehmet Akça’nın "Hazine" adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Dede Efendi’nin eserlerinden örneklerin yer aldığı "Hazine", Dede Efendi Koleksiyo..
Türk pop müziğinde ‘Bir Zamanlar’.... Popüler Türk müziğinin tarihini kayıt altına alan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Ossi Müzik ve Sony BMG işbirliği ile hazırlanan "Bir Zamanlar..."..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8