11 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

11 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
IMF ve Dünya Bankası, dünya ekonomisini İstanbul’da masaya yatırdı Uluslararası Para Fonu (IMF)-Dünya Bankası yıllık grup toplantısında, Türkiye ve diğer ülkelerin ekonomi programı tecrübeler..
İhracatçı, balıkçılara destek verdi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, ‘su ürünleri potansiyel alanı' ilan edilen Muğla'ya bağlı Salih Adası'nın turizme açılmasını Türkiy..
Hava-jet teknolojisiyle tüylenmeyen iplik üretimi Selüloz elyaftan iplik, kumaş ve konfeksiyon üretiminde Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından biri olan Karsu Tekstil, daha az tüylenen ve d..
Aygaz, Batı Avrupa’nın LPG dağıtımına talip Türkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinden Aygaz, yurtdışı yatırımlarına ağırlık veriyor. Geçen yıl Opet'le birlikte Bulgaristan'da ilk akaryakıt..
Seytişehir Alüminyum için dokuz teklif geldi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Eti Alüminyum AŞ’de bulunan yüzde 100 oranındaki kamu hissesinin blok satışı için açılan ihalede son teklif..
Türkiye ile Suriye arasındaki arazi anlaşmazlığı takas yoluyla çözülecek 1939 yılında Hatay’ın anavatana katılmasıyla başlayan arazi sorununda çözüm için adım atıldı. Dışişleri bakanları aras..
Oh be dünya varmış! 2004-2005 eğitim-öğretim yılı dün sona erdi. 13 milyon öğrenci, 13 Eylül 2004’te başlayan maratonun sonuçlarını karnelerinde gördü. Kimi sevindi, kimi üzüldü.
Karnedeki not her şey değil Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "liselerde eğitim-öğretim süresinin 3 yıldan 4 yıla çıkarılması sebebiyle 2008 yılında genel liselerden mezun verilmeyeceği için..
Hüseyin öğretmenin okutacağı öğrenciler kurayla belirlenecek Kayseri Adviye Ahmet Eminoğlu İlköğretim Okulu’nda görev yapan sınıf öğretmeni Hüseyin Akar’ın Türkiye geneli yapılan sınavlarda ..
Arda’nın karnesi boş kalan sırasına bırakıldı Ümraniye’de meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 16 yaşındaki lise öğrencisi Arda Abanoz’un okulunda dün hüzün vardı.
19 Mayıs Üniversitesi’nden atılan öğretim görevlilerini Meclis komisyonu araştıracak Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay hakkındaki, ‘üniversitede kadrolaşmaya gittiği..
Ağca'nın avukatı Özbay’a tedbiren meslekten ihraç Ankara Barosu, define aramak amacıyla Kızılcahamam İlçe Jandarma Komutanı'na rüşvet teklif etmek ve cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak su..
İnternet adresleri, ‘com’ uzantısından kurtarılıyor Herkesin günlük yaşamının bir parçası haline gelen internet, artık "com", "net" ve "org" gibi uzantılardan kurtuluyor. Sanal alemin uzmanla..
35 dil bilen Belçikalı Vandewalle, Finceyi bir günde öğrenmiş Bugüne kadar 35 dil inceleyen ve bu özelliğiyle dünyanın en çok dil bilen insanlarından olan Belçikalı dil bilimci Johan Vandewal..
49 ülkenin öğrencileri Türkiye’de dostça yarıştı 49 ülkeden 200’e yakın öğrencinin katılımıyla düzenlenen "3. Uluslararası Yabancılar İçin Türkçe Yarışması’’nın finali gerçekleştirildi.
Şikâyetçi ve tanıklar yargıç olunca mahkeme hakim bulmakta zorlandı Bursa’da geçen yıl haziran ayında bir gece iğne yaptırmak için hastaneye giden hakim Bilal Pamuk, kendisine sert sözler sar..
Çorum’da bir köy daha yangında yok oldu Çorum’un İskilip ilçesine bağlı Karaağaç köyünde çıkan yangında köyde bulunan 44 evden 40’ı tamamen yandı. Yangının tek sevindirici tarafı ise herhangi..
‘2 bin polisin sadece 69’u ilahiyat mezunu’ Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, polis ihtiyacını karşılamak için bu sene 2 bin kişi alındığını belirterek bunlardan sadece 69 tane..
Öğrenci yakınları, okul müdürünü dövdü Gaziantep’te, öğrenci yakınlarının karne nedeniyle bir okul müdürünü dövdüğü iddia edildi.
Gaspçıların başına çekiçle vurduğu öğrenci komada Üniversite öğrencisi Çağatay Can, sokakta yürüdüğü sırada kendisinden para isteyen bir kişinin saldırısına uğradı. Gaspçı, Can'ın kafasına çe..
Define kazısında altın yerine su çıktı Aralarında Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin oğlu Hakan Sedefçi ile Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek’in de bulunduğu 6 defineci hüsrana uğradı.
Kötü karnenin sorumlusu çocuk değil Karneler dağıtıldı, öğrenciler arasında takdir ve teşekkür alan olduğu gibi çeşitli nedenlerden dolayı karnesinde kırık notlar bulunan da var. Çocuğun baş..
Bitkisel çaylar rastgele kullanılmamalı Prof. Dr. Nurdan Tüzün, aloe vera, çörekotu, karabaş otu gibi bitkilerden elde edilen ilaç ve çayların karaciğer yetmezliğine varan yan etkileri olduğu..
Bediüzzaman’ın son üç günü Türkiye’nin son yarım yüzyılında derin iz bırakan Risale-i Nur hareketi hakkında yapılan çalışmalar her geçen gün artıyor.
‘Yara izi geçse de acısı hep kalır’ Çoğu kez, öne çıkan, görünenden ziyade, hiç fark edilmeyendir acının esas kaynağı; bir darp izi değil de meselâ, bir kuşkunun gölgesi. Dünden itibaren sine..
Balenin ünlüleri Aspendos’ta buluşuyor 12. Aspendos Uluslarası Opera ve Bale Festivali bugün başlıyor. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü organizasyonuyla dünyanın tanınmış bale grupların..
Bursa Festivali’ne sanatçı akını başlıyor Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV), 12 Haziran’da başlayacak "44. Uluslararası Bursa Festivali’’ öncesinde, festival tanıtım konserleri düzen..
Doğu’nun Kadınları İstanbul’da Doğu’nun Kadınları / İştarlar Kapımızda Festivali bugün saat 21.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Lübnanlı sanatçı Jahide Wehbe’nin konseriyle başlıyor.
Erken seçim millete saygısızlık Başbakan Tayyip Erdoğan, 5 yıllık görev süresinin sonuna kadar iktidarda kalmakta kararlı olduklarını söyledi.
Başbakan’a hakaret eden gazeteciye 3 ay hapis Başbakan Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan bir yerel gazetenin köşe yazarı 3 ay 3 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Baykal: 2006’da sandık kurulsun cumhurbaşkanını yeni Meclis seçsin CHP lideri Deniz Baykal, 2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili açıklamalarını sürdürüyor.
Yerel mahkemelerde yasaklanan fotoğraf çekimi, Yüce Divan’da serbest Yüce Divan, davaların görüntülenmesine sınırlama getiren yeni Ceza Muhakemesi Kanunu’yla ilgili yanlış anla..
Cumhurbaşkanı Sezer RTÜK’le ilgili Anayasa değişikliğini veto etti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinin seçimine ilişkin Anayasa değişikliğini ve..
CHP’yi kızdıran hakim davadan çekildi CHP’den ihraç edilen Ertuğrul Günay’ın parti aleyhine açtığı davada ilginç bir gelişme yaşandı. Ankara 2. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi Yılmaz İğrek, "CH..
Artık ‘ahirete hazırlık partisi’ için çalışacağım Kapatılan Refah Partisi’nin eski milletvekili Şevki Yılmaz, bundan sonra ahirete hazırlık konusunda toplumu bilinçlendirmek için çalışacağını..
Ağar: Koca ziyaretten bir tek atsineği kaldı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Amerika gezisini eleştirdi. "Koca ziyaretten akıllarda kalan bir tek atsineği oldu." diy..
Arınç, önsözünü yazdığı kitabı tanıttı Meclis Başkanı Bülent Arınç, önsözünü yazdığı ‘Uluslararası İnsancıl Hukuka Saygı’ adlı kitabı dün basına tanıttı.
Fenerbahçe'nin tüm planları Avrupa için Geride bıraktığımız yıl Şampiyonlar Ligi’nde kendi tarihinin en yüksek puanına ulaşmasına rağmen elenen Fenerbahçe’de, bu sezon uluslararası arenada mu..
Fener katılıyor Liverpool ön eleme oynayacak UEFA, Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacağını açıkladı. UEFA, dün yaptığı toplantının ardından Şampiyonlar Ligi şa..
Şükrü Saracoğlu planlanandan erken bitirilecek Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda numaralı tribünün yıkım çalışmaları dün tamamlandı. Sarı-Lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapı..
Serhat, Anderlecht’le imzaladı Fenerbahçe’yle önceki gün yollarını ayıran Serhat Akın, dün Brüksel'deki Constant Van Denstock Stadı'nda kulüp menajeri Herman Van Holsbeek’in de katıldığı bir ..
Yanal krizi askıya alındı Almanya yolunda son derece sıkıntılı günler geçiren A Milli Takım Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın imdadına Ukrayna yetişti.
Bıçakcı, Raşit Çetiner’i plaket verip uğurladı Kazakistan yenilgisinden sonra Ümit Milli Takım Teknik Direktörlüğü’nü bırakan Raşit Çetiner için Futbol Federasyonu’nda bir veda töreni düzenle..
İlhan Cavcav: 4 büyükler kendi oynasın Gençlerbirliği ve Kulüpler Birliği’nin Başkanı İlhan Cavcav, dört büyük kulübe sitem etti. Cavcav, naklen yayın ihalesinde yeni bir havuz sistemini geti..
Beşiktaş’ta yabancı sıkıntısı sürüyor Beşiktaş, Gençlerbirliği’nden Süleyman Youla’yı renklerine bağladıktan sonra orta sahaya defansif özellikleri kuvvetli lider bir oyuncu arıyor. Başkan Y..
Galatasaray yeni sezona gençlerle başlamak istiyor Gelecek sezon genç ve dinamik bir kadro ile taraftarının karşısına çıkmaya hazırlanan G.Saray, Hakan Ünsal ve Arif’ten sonra Bülent Korkmaz’..
Geleneksel Şöhretler Turnuvası’na ilgi her geçen gün artıyor Zaman’ın düzenlediği 4. Geleneksel Şöhretler Turnuvası için geri sayıma başlanırken futbolseverlerin turnuvaya olan ilgisi her geç..
Trabzonspor, Tolga Seyhan’ı bırakmıyor Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, Shaktar Donetsk’in kadrosuna katmak istediği Tolga’nın bırakılmamasını istediği bildirildi.
NBA’de final serisinin ilk maçını Spurs kazandı ABD Profesyonel Basketbol Ligi NBA’de 2004-2005 sezonu final serisinde ilk maçı San Antonio Spurs kazandı.
Sinan Şamil Sam bugün unvan maçına çıkıyor Profesyonel boksta WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Şampiyonu Sinan Şamil Sam, unvanını korumak için bugün akşam Almanya’da ringe çıkacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7