11 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

11 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kriz yaratan afiş indirildi TCK Kadın Platformu'nun hazırladığı ve altında Norveç, Danimarka, İsviçre ve Kanada büyükelçiliklerinin imzası bulunması nedeniyle diplomatik kriz yaratan afiş ind..
Bumin kulaktan kulağa ifade aldı Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın yargılandığı Yüce Divan'da "işitme engeli" sorunu yaşandı. Davanın dünkü duruşmasınd..
Çömez Erivan'da konferans verdi AK Parti Balıkesir Milletvekili Turan Çömez, Erivan Üniversitesi'nde sözde soykırım iddiaları ile ilgili konferans verdi. Konferansın önemine dikkat çeken Çöme..
Müteahhit lobisi tıkır tıkır Partisini yeniden yapılandıran Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ, SABAH Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan ile yazarlara konuk ..
'Brad Pitt bana kızdı' Brad Pitt ile birebir röportaj yapmayı hayal eden Deniz Akkaya, 65 gazeteciyle birlikte ABD'de basın toplantısına katılabildi. Pitt'e sadece 2 soru sorabilen Akkaya, ya..
'RTÜK'e Meclis'ten seçim'e Sezer vetosu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinin TBMM tarafından seçilmesini öngören 5356 sayılı yasayı, "parti yanda..
Musevilerden Erdoğan'a ödül New York'un önde gelen Musevi kuruluşlarından Anti Defemation League, 2. Dünya Savaşı'nda Türk diplomatlarının Musevileri kurtarmasından dolayı, Erdoğan ile Gül'e ..
TBMM'de ayetli kitap tanıtımı Milletvekilleri için hazırlanan el kitabı, TBMM'de Kuran'dan ayetler okunarak tanıtıldı.Baba, arkadaşını uğurladı
'Baskılara boyun eğdi' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la önceki gün görüşen BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, Kıbrıs sorununun çözüm çabalarının başarısızlığa uğramasının sorumluluğunu Rum Yön..
2. Ermeni paneli de iptal Boğaziçi Üniversitesi'den sonra, Ankara Üniversitesi'nin Ermeni Paneli girişimi de sonuçsuz kaldı. Katılımcıların "Boğaziçi'nin paneli yapılmadan, başka bir tartışma..
'Akıllarda sadece bir atsineği kaldı' DYP lideri Ağar, Erdoğan'ın ABD gezisine gerekli altyapı hazırlığı yapmadan çıktığını belirttiABD Kongresi'nin 'ekümenik' talebi
Sean Penn, İran seçimlerini izliyor Amerikan sinemasının muhalif oyuncularından Sean Penn, 17 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerini San Francisco Chronicle gazetesi adına izlemek için İra..
12 Dev Adam yine mağlup Akdeniz Oyunları hazırlıklarını İtalya'da katıldığı turnuva ile sürdüren A Milli Basketbol Takımımız üçüncü maçını da kaybetti. Yunanistan'a iki uzatma sonunda 107-105..
Fatih hoca görev başına Hem Yanal'ı kazanıp, hem de ağır aksak gittiğini bildiğimiz Milli Takımlar bütünlüğünü yerli yerine koymak adına niçin Teknik Menajerlik görevine getirmiyoruz Fatih Te..
İki ileri, bir geri... Milli Takım puan kaybediyor, Ersun Yanal yerden yere vuruluyor, yetersizlik, acemilik ve işbilmezlikle suçlanıyor.Onlar ve biz
Biri Bizi Gözetliyor - Futbol dünyası "Birilerini gözetleme" yarışması düzenledik ve futbol dünyasının önde gelenlerini bir eve kapattık. Acaba kim ne yapardı? Kimler oyları toplardı?Tarihten..
Skandala Doğan freni Sebat-Kayseri maçının İddaa'da geçersiz sayıldığı gün, Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasının da tahtadan çıkarılma teklifini Federasyon İkinci Başkanı Hasan Doğan'ın re..
Rıdvan Dilmen sesleri... Raşit Çetiner'in istifasıyla boşalan Ümit Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için ismi geçen adaylar arasında Rıdvan Dilmen de yer alıyor. Fenerbahçe'nin eski çal..
Fatura 2 trilyon Profesyonel futbol kulüpleri, 2004-2005 sezonunda küfür ve şiddet olayları yüzünden 2 trilyon ceza ödedi. En ağır fatura 239 milyarla Galatasaray'a kesildi. Takımlara 75 kez ..
Hepsi şampiyon Konfederasyon Kupası, 2006'nın ev sahibi Almanya ile birlikte olimpiyat şampiyonu Arjantin, dünya şampiyonu Brezilya, Gold Cup galibi Meksika'yla kıtalarının en iyileri Avustra..
İrlandalı Laz... Laz müziği diye bir şey varsa ki var, Volkan Konak baş köşededir. Bütün kuzeyliler gibi 'sanatçıdır, inatçıdır'. Ama Trabzonludur, TrabzonsporludurEh be Crespo!
Çift cephede savaş! Trabzonspor, yabancı transferinde Polonya ve Brezilya üzerinde yoğunlaştı. Bordo - Mavililer, daha önce belirlenen futbolcularla görüşmeleri için ikişer yöneticiyi bu ülke..
Emre'nin son sözü Milli oyuncu Inter'den ayrılıp ayrılmayacağının iki gün içinde netlik kazanacağını söyledi, "Hedefim Avrupa'da kalmak. Türkiye'yi düşünmüyorum. Ancak geri dönersem bu takım ..
Yataş'a yabancı ortak Yataş, Avrupa çek - yat ve döşeme sanayinin önde gelen şirketlerinden biriyle ortak girişim kurmaya hazırlandığını açıkladı.'Organik büyüme kârlılığı
TCDD'ye 143 milyon euro kredi Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, Türkiye'ye, demiryollarının yeniden yapılandırılmasının birinci aşaması çerçevesinde, 143.7 milyon euro (184.7 milyon dol..
Oyakbank 'Kullan-at' şifreye geçti Oyak Bank, bireysel internet bankacılığına giriş java uyumlu cep telefonları aracılığıyla tek seferlik şifreler üreten "Kullan-at" güvenlik sistemini uygula..
10 yıl vade, yüzde 0.75 faizle konut İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin konut şirketi KİPTAŞ, kira öder gibi ev sahibi olma modeli olarak bilinen mortgage sistemine başlıyor. KİPTAŞ'ın uygula..
Tavuk hakları yönetmeliğe girdi Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, geçen yıl sonunda çıkarılan Organik Tarım Kanunu'na dayanarak, Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'i, AB..
Coşkun: TSE'de rüşveti tam yakalayamadık TSE'deki yolsuzluk iddialarıyla ilgili süren operasyonda 'rüşveti tam yakalayamadıklarını', yolsuzluğa zemin olacak belgeler bulduklarını belirten Bak..
Tecavüz edip kızlığımı bozdu Fotoğraf sanatçısı Mehmet Gülbiz’i 39 yerinden bıçaklayarak öldürmekten sanık İranlı Parisa Ehteshamnia, maktulün, fotoğraf stüdyosunda kendisine tecavüz edip kız..
Aldatılan koca tazminat istedi Ankara 6. Aile Mahkemesi, ilginç bir boşanma davasına sahne oldu. E.E. adlı koca, çalışmadığı halde sürekli eve geç gelen eşini özel dedektife takip ettirdi. E...
Savaşı modern bale kazandı İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde son bir kaç gündür tam anlamıyla görevden alma ve atama karmaşası yaşanıyor. Kısa bir süre önce İstanbul Devlet Opera ve Balesi’..
Okullarda karne sevinci 13 Eylül 2004 tarihinde başlayan 2004-2005 eğitim-öğretim yılı dün sona erdi. İlköğretim okullarındaki 10 milyon 565 bin öğrenci ile ortaöğretim okullarındaki 3 milyon..
Mezuniyet töreni kábusa dönüştü Üsküdar’daki Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin 5 öğrencisi, önceki akşam Haydarpaşa Lisesi’ndeki mezuniyet töreninde yanan meşalelerin üzerine ispirt..
Loto türbesi Sayısal Loto’da büyük ikramiyenin 5 milyon YTL’ye ulaşmasının ardından zengin olma hayalleri kuran Gaziantepliler, Ali Baba Türbesi’ne akın etti.
Sezer RTÜK’ü veto etti Cumuhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, RTÜK ile ilgili Anayasa değişikliğini veto etti. Sezer Mahalli İdare Birlikleri Yasası’nı ise onayladı.
Çağatay çekiçli gaspçı kurbanı Pendik’te bir gaspçının çekiçli saldırısı sonucu komaya giren Marmara Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Çağatay Can’ın beyin ölümü gerçekleşti.
Boğaz’da önyargı kırma toplantısı Ermenistan Basın Kulubü ile Azerbaycan Gazeteciler Birliği’nin önderliğinde 1996’dan bu yana bir araya gelen iki ülkenin gazetecileri, bu kez İstanbul Boğazı..
150 PKK’lıya yakalama emri ABD, Irak’taki birliklerine, aralarında Osman Öcalan’ın da bulunduğu 150 PKK’lı için görüldükleri yerde yakalama ve tutuklama emri verdi. Ancak yaklaşık iki ay önce..
Ağrı kesiciler için kalp krizi uyarısı Uzmanlara göre, ağrı kesicilerdeki bazı maddeler, kalp krizi riskini yüzde 21 ila 55 oranında artırıyor2500 dolara 'Cep' KGB!
Öğretim üyesinin esrarengiz ölümü Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Fatma Çağlayan, dün eski rektörlük binasında ölü olarak bulundu. Rektörlük çalışanları..
BMW'li kapkaççılar Fatih'te, Özel Vatan Hastanesi'nde çalışan Asuman Çavdar (51), önceki gün saat 21.00 sıralarında işten çıktı. Evine yürüyerek gitmek isteyen Çavdar'a, Sarı Abdullah Sokak'a..
İşte McDonald’s’ın yeni imajı Amerika’da gün geçtikçe artan obezite sorununun başlıca sorumlularından biri olarak gösterilen McDonald’s imajını yeniliyor. Yeni reklamlarında, daha ince olarak..
Reform makyajı ABD’nin baş belalarından biri olarak kabul ettiği Suriye yoğun baskılar üzerine reform yolunda ilk adımı attı. İktidardaki Baas Partisi’nin kurultayında Devlet Başkanı Beşar Es..
Suriye askeri istihbaratı hálá Lübnan’da Lübnanlı Dürzi lider Velid Canbolat, Suriye’nin birliklerini çekmesinin üzerinden 6 hafta geçmesine rağmen askeri istihbaratının Lübnan’da hálá faaliy..
İrlanda Başbakanı'ndan makyaja 47 bin YTL Yüzünü gerdirip saç ektirerek geçen yıl özellikle basının ilgisini çeken İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin, güzelliğine önem veren tek Avrupa li..
Akayev yanlısı vekil öldürüldü İçişleri Bakanı Murat Sutalinov, eski devlet başkanı Askar Akayev yanlısı olarak tanınan, önde gelen milletvekili ve işadamı Zhirgalbek Surabaldiyev’in, Bişkek ..
Elektrik kıyameti Rum eseriymiş Moskova’da geçen ay meydana gelen ve 60 milyon dolar zarara neden olan iki günlük genel elektrik kesintisine Kıbrıslı Rumların Rus yetkililer ile işbirliği içi..
ABD Kongresi: Ekümeniği tanı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ABD’deki temasları sürerken, Kongre’de Fener Rum Patrikhanesi’nin ekümenik statüsünün Türkiye tarafından tanınması çağrısını da içeren ..
« » 1 2 3 4 5 6 7