10 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

10 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TÜSİAD: Korkuya yer vermeyin Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), bugün Lüksemburg'da yapılan Avrupa Sanayi ve İşverenler Konfederasyonları Birliği'nin (UNICE) 2005. yılı 2. Başk..
'Soros'la yatırım neden olmasın' Ünlü yatırımcı ve spekülatör George Soros, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ile bir araya geldi. Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki görüşme öncesi..
TOBB Filistin'de Filistin Ulusal Ekonomi Bakanı Mazen Sinokrot, Türkiye ile ikili ekonomik ve ticari ilişkileri en yüksek düzeye çıkarmak istediklerini belirtti.
Yamato: Türkiye için doğru zaman Tekstil ve hazır giyim sektöründen kaçış başladı türünden haberlere son zamanlarda sıkça rastlıyoruz. Özellikle hazır giyim veya yan kollarında faaliyet göste..
Petrol fiyatı yükseldi, fırsatlar arttı Dünyanın hâlâ en değerli materyali olan petrolün fiyatı 2004'ün ikinci çeyreğinden beri hızlı bir yükseliş trendi içinde. Bunun temel nedeni hâlâ büyük..
'KKTC'ye izolasyon bitsin' Başbakan Erdoğan dün BM Genel Sekreteri Annan ile görüştü. Erdoğan: Annan Kıbrıs'taki yapıcı tutumumuzu övdü. Biz de Annan'ın KKTC'ye izolasyonu kaldırma çağrısı ya..
Annan umut vermedi Başbakan Tayyip Erdoğan, Washington temaslarının ardından dün New York'a geçip BM Genel Sekreteri Kofi Annan'la Kıbrıs'ta çözüm sürecini ele aldı.
Diyalog zorunlu ABD ziyaretinin bilançosu: ABD ilişkileri stratejik bir çerçevede gördüğünü teyit etti. Stratejik ortaklığa giden yol ortaklığın etkinleştirilmesinden geçiyor. Türkiye, ABD i..
Dick Cheney ile gündem ticaret Başbakan Tayyip Erdoğan, Irak savaşıyla gerilen ilişkileri düzeltmek için çıktığı ABD ziyaretinin Washington ayağında, önceki gün Başkan George W. Bush'la görüş..
'Soykırım' diyen elçi ödülden oldu Amerikan Dış Hizmet Birliği, (AFSA) 'Ermeni soykırımı' ifadesini kullanarak ABD'nin resmi politikalarından farklı görüş belirten Erivan Büyükelçisi John Eva..
Irak'ta havuz keyfi ABD askerleri, boş vakitlerini Irak'ın yakıcı güneşinden Bağdat Havaalanı yakınında Saddam'ın eski sarayına kurulu Zafer Kampı'ndaki havuz kenarında geçirebiliyor.
Lübnan'a Türk Dışişleri heyeti Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin Bush yönetiminin Genişletilmiş Ortadoğu Projesi'nin (GOP) öncü ülkesi olduğunu teslim etmesi ve ABD dönüşü ilk gideceği y..
KKTC'nin savı BM belgesinde KKTC'nin New York temsilcisi Reşat Çağlar'ın Rum Yönetimi'nin BM Daimi Temsilcisi'nin iddialarına yanıtı, BM belgesi olarak yayımlandı. Rum temsilcinin AİHM'de bir..
BMW Talat'ın başını ağrıttı BMW'nin Kuzey Kıbrıs bayii genel müdürünün Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a yaptığı "Size BMW 760 model limuzin hediye edelim" önerisi KKTC'yi ka..
Zabıta ışıkta yakalar Otopark mafyasına ceza Trafik düzenine AB uyumu geliyor. İçişleri Komisyonu'ndan geçen tasarıya göre sürücü belgeleri yeni sınıflara ayrılarak, üç yıl içinde değişecek...
Terörizme karşı İstanbul zirvesi 65 ülkeden 709 kişiyi buluşturan İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı, dün başladı. Konferansa, Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, Hahambaşı İ..
Çiçek bir ilke imza attı Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Yunan Parlamentosu'nun genel kurul salonuna giren ilk Türk bakan oldu. Resmi bir ziyaret için Atina'ya gelen Bakan Çiçek, meslektaşı Anasta..
AKP: Sezer'e yakışmadı AKP, vekâleten atamalar konusunda Başbakan Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektubu açıklayan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e tepki gösterdi.
'Teşekkür'e tepki TBMM KİT Komisyonu'nda Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürü Hasan Güldaş'ın, ağaçlandırmaya verdiği destek için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e teşekkür etmesi bazı AKP'li..
CHP: ABD ziyareti tam bir fiyasko CHP Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyaretinin fiyasko olduğunu ileri sürdü. Parlamentoda, dün, bir basın toplantısı düzenl..
Üniversite için sıradalar AKP milletvekilleri, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın üniversite sayısının artırılması gerektiğine ilişkin sözlerinin ardından verdikleri yasa teklifleriyle ardı ardına se..
Gazeteci Sanal öldü Sürekli basın kartı sahibi gazeteci Türker Sanal, önceki gece geçirdiği kalp krizi sonucu 59 yaşında hayata veda etti. Bir dönem 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in b..
AKP'de hedef: '19 Mayıs' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ideolojik gerekçelerle '83 öğretim ve araştırma görevlisinin işine son verildiğini' öne sürdüğü 19 Mayıs Üniversitesi'ndeki kadrolaşma iddi..
DYP kongresi için iptal davası Mehmet Ağar'ın yeniden genel başkan seçildiği DYP kongresi mahkemelik oldu. DYP yönetimini 'egemen çekirdek azınlık' diye suçlayan muhalifler, hem kongre seçiml..
Katile 'katil' diyemezsiniz 'Ağır ve acil ihtiyaç' hali Katil de olsa birine 'katil' diyemezsiniz. 'Gıyabında hakaret' için kötü sözler üç kişiye söylenmeli. İsim verilmese de hakaret oluşab..
Fişekler patladı altı can kaybı Ümraniye'de Acar Ticaret'e ait havai fişek imalathanesindeki patlamada altı kişi öldü. Yetkililer: "İşyeri ruhsatsız." Firma sahibi: &quo..
Bikinisiz PETA'ya ilgi az Daha önce İstanbul'da 'bikinili' üyeleriyle Kentucky Fried Chicken'ı protesto eden uluslararası hayvan hakları örgütü PETA'nın hedefi bu kez Benetton oldu.
Çocukların üçte biri 'örseleniyor' ABD Iowa Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İstismarı Program Direktörü Doç. Dr. Resmiye Oral, Türkiye'deki çocukların üçte birinin, fiziksel olarak örselendi..
İstanbul'un gündemi uzay Hava Harp Okulu Komutanlığı Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü'nün (HUTEN) 39 ülkeden 250'nin üzerinde bilim adamını buluşturan Uzay Teknolojilerindeki Son Gel..
Sayısal Loto 5 milyon YTL Sayısal Loto'da altı bilenlere dağıtılacak ikramiyenin, bu hafta 5 milyon YTL'ye ulaşması bekleniyor. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya g..
Irak'ta Türk şoför öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat'ta direnişçilerin TIR şoförlerine yönelik düzenlediği saldırıda, 50 yaşındaki Türk şoför Yunus Akar'ın da hayatını kaybettiği belirlendi.
80 terörzedeye 278 bin YTL Terörden doğan zararların karşılanması amacıyla Diyarbakır'da yapılan 14 bin 850 başvurudan 311'i karara bağlandı. 27 Temmuz 2004'te yürürlüğe giren 'Terör ve...
'Zehirleme'de TCK cezası Bir lahmacun salonunda geçen hafta 98 kişinin zehirlenmesi üzerine başlatılan soruşturmada, işyeri sahibi ve iki çalışan hakkında gıyabi tutuklama kararı alındı.
'Risk' azalırken 'tehlike' çoğaldı 'Sosyal Riski Azaltma Projesi'nde dağıtılan inekler, çocuk kovaladı. Gelenlere börek açan kadınlar, duvar altında kaldı.
Sudaki petrol temizlendi sıra toprakta Atatürk Barajı Göleti, Botaş petrol boru hattından sızan ham petrolden arındırıldı. Ama petrol bulaşan toprağın temizlenmesi bir yıl alacak. Köy yakının..
Nereden çıktı bu üçüncü havaalanı? Sabiha Gökçen bomboş Hükümetin İstanbul için üçüncü havaalanı istemesinin nedenini anlamak güç. Kentteki Atatürk Havalimanı kapasitesinin yarısı ile çalışı..
Halaçoğlu için gizli gerilim Devlet Bakanı Tüzmen ile İsviçre Ekonomi Bakanı'nın karşılıklı ziyaret ertelemesinin, bu ülkedeki Halaçoğlu soruşturmasıyla ilgili olduğu belirtildi.
4 bin YTL 'mini etek' tazminatı Trabzon Barosu avukatlarından Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, 'edebe aykırı' giyindikleri iddiasıyla cumhuriyet savcılığına şikâyet ettiği iki kadın meslektaşına 4..
Bakan Çelik söz verdi: Sorun yaşanmayacak Liselerin dört yıla çıkarılmasına ciddi hazırlık yapılmadığı gerekçesiyle Eğitim-Sen tepki gösterirken, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, sorun yaşa..
Okumak için yalvardılar Adilcevaz'ın Heybeli Köyü'ndeki ilköğretim öğrencisi dört kız, okullarını ziyaret eden Bitlis Valisi Asım Hacımustafaoğlu'ndan okumak için yardım sözü aldı.
Okullar bugün tatile giriyor Liselerin dört yıla çıkışı tartışılırken, ilk ve ortaöğretimdeki 13.6 milyon öğrenci bugün karne alarak üç aylık tatile giriyor.
Maliye'nin şehit sağduyusu Bursa'da, İçişleri'nin 676 bin YTL istediği şehit ailesinin feryadını Maliye duydu: 'Kamu vicdanına aykırılık teşkil eden' davanın takibinden vazgeçildi.
Ulla için yeni gemi gerekiyor İskenderun Körfezi'nde 2 bin 200 ton zehirli atıkla batan MV Ulla adlı geminin yükünün çıkarılması ikinci kez durduruldu. 3 Haziran'da başlayan çalışmalar ilk ol..
Öğretmenin son dersi Atafen Lisesi, öğrencilerini kurtarmaya çalışırken ölen Hamit öğretmene ağlıyor. Kocaeli Özel Atafen Lisesi öğrencilerini taşıyan servis otobüsünün şoförü Hasan Aytürk, T..
Ağaca yargısız infaz Uzundere ilçesinde elektrik direklerini değiştiren TEDAŞ ekipleri, sahiplerine haber vermeden meyve ağaçlarını kesti. Gözlerine inanamayan vatandaşlar suç duyurusunda bul..
'Nusret'in mayını mı? Sportif dalış yapan bir grup dalgıç, Çanakkale'de mayın buldu. Askeri yetkililer, mayının, Nusret mayın gemisinin 1915'te döktüğü 50 mayından biri olabileceğini söyledi.
Pentagon'un korsanı Pentagon ve NASA'nın güvenliğini delerek bilgisayarlarına giren hacker, 'UFO varlığına dair iz' arıyormuş. Britanyalı korsan Gary McKinnon, üç yıllık takipten sonra iki gü..
90 milyon yaşında bir timsah Brezilya'da 15 yıl önce bulunan 90 milyon yıllık timsah fosili sergilenmeye başlandı. Brezilya paleontolojisinin en önemli keşiflerinden biri olan ve...
Claudia Afrikalı açlar için devrede Birçok ünlü gibi süper model Claudia Schiffer da hayır işlerine el attı. Afrika'yı büyük devletlere olan borçlarından kurtarmak ve açlığa son vermek amacıy..
George Best gözaltında İrlandalı eski efsanevi futbolcu George Best, eski arkadaşı Gina Devivo'nun evine girmesini engelleyen 34 yaşındaki Vicky Pope'a vurduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8