10 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

10 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yalova’da çatışma Dur ihtarına uymayan eski polis Turan Polat ve arkadaşı Recep Kalkavan’ın, Yalova ile Bursa arasındaki kaçış macerası elektrik direğine çarpınca son buldu. Yalova’da, polisi..
Orman için el ele Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, ‘Orman Yangınlarıyla Mücadele Ulusal Destek Kampanyası’nı Kurtlar Vadisi’nin oyuncuları, sanatçılar ve bazı ünlü isimlerle birlikte ‘Ormanl..
Eylemcileri kaçırdı Canlı canlı deri yüzme yöntemiyle elde edilen Avustralya yünü kullanması nedeniyle PETA’nın (Hayvanlara Etik Muamele için Mücadele Edenler Derneği) dünya çapındaki Benetto..
Savcı-polis araç krizi İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı’nın imzalı yazısıyla, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden araç istendi.
Reina’da korkutan yangın Kuruçeşme’deki eğlence dünyasının ünlü mekanı Reina’da, dün saat 23.00 sıralarında dumanlar yükselmeye başladı. Yangına, eski DJ kabininin bulunduğu yerin altında geç..
Ruhsatsız havai fişek deposunda patlama Ümraniye DES Sanayi Sitesi’nde gıda depolandığı bildirilen ruhsatsız havai fişek deposunda meydana gelen patlamada 6 kişi öldü. Deponun sahibi Coşkun A..
Hava-deniz değişiyor Yüksek Askeri Şûra öncesinde askeri terfi heyecanı sardı. 116 komutanın durumunun görüşüleceği Şûra’da, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na Donanma Komutanı Oramiral Karahano..
Trafik Yasası’na Melih Gökçek operasyonu Ankara’da artık trafik ışıklarını ihlal edenler anında kamera ile görüntülenecekler. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in operasyonu ile..
Kartla mağazadan para çekme hazırlığı Visa Türkiye Genel Müdürü Berna Ülman, ‘Satış Noktasında Nakit (Cash Back) sistemi bu yıl sonuna kadar devreye alınacak. Tüketici alışveriş yaptığı satış..
‘Akdeniz Sineği’ savunması Yeni Tarım Bakanı Mehdi Eker, TBMM Genel Kurulu’na ilk çıkışında ‘Akdeniz Sineğinin’ hesabını vermek zorunda kaldı. Eker, Rusya’nın itiraz ettiği 77 sertifika ile i..
AKP’de ‘sosyal şart’ tartışması TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri ile Çalışma Bakanlığı, Avrupa Sosyal Şartında yeralan çekinceler konusunda birbirine ters düştü. Komisyonun AKP ve CHP’li üyel..
Seydişehir yabancıları ‘fire’ verdi Çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan Seydişehir’deki işçi direnişi, bu tesis ile ilgilenen yabancı bazı yatırımcıların gözünü korkuttu. Tekliflerin ..
Turkcell’i ne yapacağını sahibi bilir Çukurova Grubu’nun son dönemlerde borçlarını ödeme konusunda gayretli olduğunu belirten BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, ‘Çukurova Grubu’nun elinde Turkcell g..
Erdemirde 6’sı yabancı 9 talip şartname aldı Erdemir’deki yüzde 46,12’lik kamu payının blok satışına yönelik çıkılan ihaleye, yabancı firmaların büyük ilgi gösterdiği öğrenildi. Şu ana kadar ..
Yeterli zaman verildi Telekom’da erteleme yok Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, son teklif verme süresi daha önce ertelenerek 24 Haziran’a alınan Türk Telekom özelleştirmesinde başka bir erte..
Bireysel Emeklilik ve Sigorta Akademisi ‘ders başı’ yaptı Yapı Kredi Emeklilik’in, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ve uluslararası danışmanlık şirketi Watson Wyatt’ın..
İtalya turizmini ‘Türkiye modeli’ ile kurtaracak İtalya, zor durumdaki turizm sektörünü kurtarmak için ‘Türkiye modeli’ne sarıldı. İtalyan basını, Türk turizminin tematik tesisleri ve golf tu..
Merkez faizi ilk kez ‘çeyrek’ indi, ‘temkin’ havası esti Merkez Bankası tarihinde ilk kez 0.25 puanlık faiz indirimi yaptı. Bu indirimle gecelik borçlanma faizi yüzde 14.25’e, borç verme faiz..
Faizle mama dağıtırsan... Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ‘Sıcak paraya vergi mergi koymayacağız Senin faizlerin yüksekse, mama dağıtıyorsan, gelecek onlar da gagalayacak. Ekonomin sağlamsa, pa..
Irak’ta bir Türk şoför daha öldürüldü Irak’ın Bağdat kentinde direnişçilerin bir konvoya düzenlediği saldırıda, 50 yaşındaki Türk şoför Yunus Akar hayatını kaybetti. Bağdat’ın güneyinde bir o..
Soykırım diyen elçiye ödülden vazgeçildi ‘Ermeni soykırımı’ ifadesini kullanarak devletin resmi politikasından farklı görüş belirttiği için ABD’nin Erivan Büyükelçisi John M. Evans’a verilece..
Batman ile Robin kovuldu İngiltere’de mahkeme kararı ile çocuklarından uzaklaştırılan sorunlu babalar tarafından kurulan ve süper kahraman kıyafetleri giyip radikal eylemler yapan ‘Fathers 4 ..
Pehlevi açlık grevinde Devrik İran şahının büyük oğlu Rıza Pehlevi, İranlı siyasi mahkumların insan hakları ve özgürlük mücadelesiyle dayanışma amacıyla Los Angeles’ta üç günlük açlık grevi y..
Bu da Almanya’nın genişleme sıkıntısı Türkiye’nin AB yolunda karşılaştığı genişleme sıkıntısının bir benzerini Almanya, BM Güvenlik Konseyi’nde yaşıyor. Alman Dışişleri Bakanı Fischer, daimi ..
Olmayan BMW’nin davası KKTC Cumhurbaşkanı Talat’a zırhlı BMW hediye edildiği dedikodusu üzerine Afrika gazetesi, ‘Limuzini geri ver Talat’ diye manşet attı. Talat ise ‘Ortada BMW yok, anahtar..
Görüşme ilişkiyi tamire yetmedi Kafasında özellikle ‘Suriye meselesi’ olan ABD Yönetimi, Başkan Bush ile Başbakan Erdoğan’ın bir araya gelmesinin ‘ilişkileri tamir etmek için yeterli olmadığı..
« 1 2 3 4 5 6 7 8