10 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

10 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Minikler rap yarışmasında İlköğretim öğrencilerinin katıldığı Trafik Temalı Rap Yarışması’nın finali, bu pazar Park Orman’da yapılacak. Ünlü isimlerin jüri üyesi olarak yer alacağı yarışmada,..
Sağlıklı penis sağlıklı kalp Tıp dünyasında yapılan son araştırmalar çerçevesinde, sertleşme sorunu yaşamayan sağlıklı bir penisin aynı zamanda sağlıklı bir kalbin de habercisi olduğuna dikka..
90 milyon yıllık timsah fosili Brezilya’da 90 milyon yıl öncesine ait ve 15 yıl önce bulunan bir timsah fosili sergilenmeye başlandı. Brezilya paleontolojisinin en önemli keşiflerinden biri o..
Mezbahadan yüzerek kaçtı İngiltere’nin Kuzey Galler bölgesinde çiftçilik yapan Philip Robinson, mezbahaya satmak istediği koyunun özgürlüğü için verdiği mücadele karşısında pes etti. James Bo..
Türkiye’de 3.5 milyon yaşlı var Türkiye’de son 50-60 yıl içinde ölüm oranlarında belirgin azalma meydana gelirken, yaşam süresi 70 yıla uzadı. Türkiye’de halen 3.5 milyon civarında yaşlı bulu..
Baba fil kızıyla ilk kez buluştu İsviçre’nin Zürih kentindeki bir hayvanat bahçesinin baba fili, dün doğumundan beri görmediği kızına kavuştu. Büyük buluşmadan önce yapılan hazırlıkların ardı..
Çılgın gelinler NewYork’un ünlü Times Meydanı’nda, 20 gelin, 4 metre yüksekliğindeki düğün pastasının içinde saklı olan 50 bin dolar ödüllü piyango biletini bulmak için birbirleriye yarıştı. ..
ABD’de mucizeler yaratan Türk doktor New York Magazine Dergisi, bu yıl yedincisini yayınladığı ‘New York’un en iyi doktorları’ listesinde, Türk doktor Şükrü Emre’ye de yer verdi. ‘Mucize yara..
Doğum kontrol hapı cinsel isteği azaltıyor Alman Focus Dergisi, doğum kontrol haplarının kadınların cinsel arzularını körelttiğini ileri sürdü. Dergi, Boston Üniversitesi’nde cinsel isteksizl..
Halaçoğu gerilimi İsviçre ile karşılıklı ziyaretleri erteletti Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile İsviçre Ekonomi Bakanı Joseph Deiss’in karşılıklı ziyaretlerinin, Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusu..
CHP vazgeçince Turhan Çömez, Erivan’a tek başına gitti AK Parti ve CHP’li vekillerin birlikte yapmayı planladığı Ermenistan çıkarması eksik başladı. CHP yönetimi, Ankara Milletvekili Muzaffer..
İsrail mahkemesi, Gazze’den çekilmenin önünü açtı Gazze Şeridi’nin tamamıyla birlikte Batı Şeria’daki 4 Yahudi yerleşkesinin İsrail tarafından boşaltılması önündeki son engel de dün kalktı. İ..
‘Türkiye, ABD’den PKK konusunda destek alamadı’ ABD Başkanı George Bush ile Başbakan Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmeyi değerlendiren Amerikan basını, Türkiye’nin PKK konusunda aradığını bul..
GK’da vetosuz genişleme için düğmeye basıldı BM Güvenlik Konseyi’nde daimi üyelik isteyen Almanya, Japonya, Hindistan ve Brezilya, sundukları karar tasarısında değişiklik yaparak, yeni daimi ..
Barzani’nin ‘Kürdistan’ liderliğinin yolu açıldı Irak’taki Kürt parlamentosu, Kürt lider Mesud Barzani’nin devlet başkanı olmasını da öngören kanun taslağı üzerinde anlaştı.
Kerkük’ü terk etmeyen 3 bin polis Kürt yönetimiyle Bağdat’ın arasını açtı Irak’ta merkezî yönetimle Kürt idaresi arasındaki Kerkük ihtilafı yeniden alevlendi. İçişleri Bakanlığı, Kürt yönetic..
Amerikalı Türk, koruma duvarını aşıp Erdoğan’a teşekkür mektubu verdi ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan Türk vatandaşı Tanju Alsim, Washington’da temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan’a, "mem..
Erdoğan’dan Annan’a Güvenlik Konseyi sitemi Başbakan Tayyip Erdoğan, Washington temaslarının ardından New York'ta BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile öğle yemeğinde bir araya geldi.
Referandumlarla şoke olan AB bu kez bütçe kriziyle karşı karşıya Avrupa Birliği, Fransa ve Hollanda’daki anayasa referandumu şokundan sonra bu kez bütçe krizi tehdidiyle karşı karşıya.
AB Zirvesi’nin taslağında 17 Aralık’a atıf var, 3 Ekim tarihi yok Avrupa Birliği, 16-17 Haziran’daki liderler zirvesi taslağının Türkiye paragrafında yer alan müzakerelerin 3 Ekim’de başlaya..
Topbaş: İstanbul’a üçüncü havaalanı için Çorlu düşünülüyor Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’a yapılmasını istediği 3. havaalanının nereye yapılacağı tartışmalarına Pekin’de bulunan Büyükşe..
Suya kapılan öğrenci karnesini alamadan öldü Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Kestel beldesinde ilköğretim 4. sınıf öğrencisi Oğuzhan Boz (11), karne almaya bir gün kala, serinlemek için gir..
‘YÖK referandumunu halk 3 Kasım’da yaptı’ Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan’ın YÖK ve başörtüsü konusunda referanduma gidilebileceğine il..
Çelik: Eğitimde önemli olan süre değil, kalitedir Liselerdeki eğitim süresinin 4 yıla çıkarılmasından sonra yapılan eleştirilere cevap veren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eğitimde süren..
Okullar bugün tatile giriyor, kayıtlar yaz boyu sürecek İlköğretim ve ortaöğretim okulu öğrencileri, yaklaşık 8 ay süren yorucu eğitim-öğretim yılını tamamlıyor. 13 Eylül 2004’te başlayan 200..
Türkçe Yarışması için geldikleri Ankara’da üvey kardeşlerini buldular 42 ülkeden 200 öğrencinin katıldığı Türkçe Yarışması’nda her katılımcının ayrı bir hikayesi var. Öğrenciler yarışmada Tür..
Trafikte 55 bin 792 çalıntı otomobil var Türk polisi, ülke genelinde 55 bin 792 çalıntı aracı bulmaya çalışıyor. Geçen 13 yıllık süreçte, polisin sorumluluk bölgesinde 196 bin 818 oto çalındı..
Yanlışlıkla birini öldüren polise ‘görev sınırı’ kararı Kumkapı'da bir kişiyi yaraladıktan sonra kaçmaya çalışan zanlıya ateş ederken başka birini öldüren polis memurunun cezalandırılmaması i..
Belediye başkanları Osmanlı’nın 7 ton altınının peşinde Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin oğlu Hakan Sedefçi ile Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek’in de aralarında bulunduğu 6 definec..
Şehirlerde trafik cezasını belediye kesecek Karayolları Trafik Kanunu’nda ‘devrim’ niteliğinde değişiklikler öngören yasa tasarısı TBMM İçişleri Komisyonu’nda kabul edildi. Tasarı, büyük şehi..
Zaman ve Aksiyon’a çevre ödülü Özel Fatih Eğitim Kurumları tarafından 13.’sü düzenlenen Uluslararası Çevre Olimpiyatı’nda (INEPO) ödüller sahiplerini buldu. Irak’tan gelen öğrenciler hem ikin..
Demirel’in eski basın müşaviri vefat etti Şeker hastalığı ve hipertansiyon rahatsızlıkları olan gazeteci Türker Sanal, tedavi gördüğü hastanede önceki gece öldü.
Boru hattının kirlettiği toprak 1 yıl sonra eski halini alacak BOTAŞ’ın Şanlıurfa’da delinen petrol boru hattından akan ham petrolün kirlettiği 200 kamyon toprağın 1 yılda temizleneceği bild..
Çevreyi en fazla kirleten il İstanbul Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, 2004 yılında çevreyi en fazla kirleten ilin İstanbul olduğunu açıkladı. Deniz, çöp, gürültü, hava kirliliği gibi sebepl..
‘Terörle mücadele ortak dava olmalı’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünya ülkelerinin terörizme karşı mücadeleyi ortak bir dava haline getirmesi gerektiğini vurgulayarak, "Türkiye olarak buna..
Ruhsatsız havaî fişek deposunda patlama: 6 ölü Ümraniye’de Demirciler Sanayi Sitesi’nde ruhsatsız olduğu belirlenen ‘Acar Ticaret’e ait havai fişek deposunda meydana gelen patlamada 6 kişi ha..
Arınç: Barışı ucuz bulmadık, kimseye kaptırmaya niyetimiz yok Kültür ve sanat şölenine katılmak üzere Ağrı’ya giden Meclis Başkanı Bülent Arınç, dün Doğubayazıt’ın DEHAP’lı Belediye Başkanı M..
Baykal’dan ‘İktidar ülkeyi satmak istiyor’ sözünün tashihini bekliyor AK Parti, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın "İktidar ülkeyi satmak istiyor." yönündeki sözlerine sert tepki gösterdi.
Yazıcıoğlu: Başörtüsü tartışmasıyla gündem saptırılıyor BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in açıklamalarının ardından gündeme gelen ‘Cumhurbaşkanının eşi başörtü..
TCK afişi, Kadın Platformu ile yabancı büyükelçilerin arasını açtı TCK Kadın Platformu’nun afişlerinde isimleri geçen dört büyükelçilikten biri olan Norveç, Dışişleri Bakanlığı’nın uyarısı ..
Rektörün Kur’an kursu mektubu vekilleri kızdırdı Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras’ın, Türk Ceza Kanunu’nun izinsiz eğitim kurumlarıyla ilgili maddesinde yapılan değişikliği g..
Erdemir’e 6 yabancı firma talip Erdemir’deki yüzde 46,12’lik kamu payının blok satışına yönelik çıkılan ihaleye, yabancı firmaların ilgisi büyük. Erdemir özelleştirmesine ilişkin ihalede bugü..
Türkiye, Arap Ekonomi Forumu'nun onur konuğu Arap dünyasının en önemli zirvesi niteliğini taşıyan 11. Arap Ekonomi Forumu 16-17 Haziran tarihlerinde Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlenecek.
‘Family-Anadolu evliliği yeni birleşmelere örnek olur’ Birleşme kararı alan Family Finans ve Anadolu Finans, birleşmenin tamamlanması için gün sayıyor.
Marketten de para çekilebilecek Banka kartlarıyla satış noktalarındaki POS cihazlarından nakit çekmeye imkân sağlayacak yeni uygulama yıl sonuna doğru hayata geçecek.
BDDK: Çukurova iyi niyetli davrandı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Tevfik Bilgin, Çukurova Grubu’nun özellikle son aylarda oldukça iyi niyetli davrandığını söyledi. Bilgin, ..
Faizleri çeyrek puan indiren Merkez Bankası: Düşüş sürecek Merkez Bankası kısa vadeli faizlerde yılın altıncı indirimini dün gerçekleştirdi. Buna göre gecelik borçlanma faiz oranı yüzde 14,50..
‘Af çıksa bile Bağ-Kur, alacağının en fazla yarısını tahsil edebilir’ Hükümet, Bağ-Kur ve SSK’nın birikmiş prim alacaklarının tahsili için formül arıyor.
Af beklentisi Bağ-Kur ve SKK’yı vuruyor Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur alacaklarının yeniden yapılandırılması için başlatılan çalışma her iki kurumun prim tahsilatına darbe vurdu. ‘Af çı..
‘Telekom ihale takviminde hiçbir aksaklık olmayacak’ Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un yenilenen çağrı merkezlerinin resmi açılışı için gittiği Ankara İl Müdürlüğü'nde, yaklaş..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8