1 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

1 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
FLAG hobi evi iki ayda kermes açtı Floryalılar Grubu (FLAG); ahşap boyama, takı tasarım, tezhip ve resim gibi kursların yer aldığı hobi evi kermes düzenledi.
İstanbul’a son teknoloji ‘akıllı kuleler’ yapılacak ASTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, İstanbul’a her biri 27 katlı iki kuleden oluşan ‘akıllı kuleler’ yapacaklarını ve kulelerin yapımı..
Cihangir halkı tarihî parklarını kendileri yeniliyor Tarihi cumhuriyetin ilk yıllarına kadar uzanan; ancak yaklaşık 10 yıldır atıl duran Cihangir Parkı, yepyeni bir çehreye kavuşuyor. Daha ön..
Şehirden kaçan kuşlara ormanda tahtadan yuva kuruldu Şehirlerde barınacak yuva bulamadıkları için şehir kenarındaki ormanlara geçen kuşlara tahtadan yuvalar yapıldı. İstanbul Çevre ve Orman İ..
Başkan Topbaş kararlı, vapur büfelerini BELTUR işletecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İDO’ya devredilen Şehir Hatları vapurlarındaki büfelerin bir an önce BELTUR’a devre..
İki defa soyulan prefabrik okulda idareciler, bilgisayarları evine götürüyor Camilerdeki tarihî eserleri çalınmaması için evlerine götüren imamların ardından öğretmenler de bilgisayarları evl..
İDO’dan dış hat biletlerine yüzde 10 indirim İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret AŞ (İDO), dış hatlar için online bilet alanlara yüzde 10 indirim uygulayacak.
Ahmet Şimşek Koleji gönüllerde yaşayanları andı Kartal Ahmet Şimşek Koleji'nce öğretmen, öğrenci ve veliler arasında yapılan anketle belirlenen, hayata veda eden devlet adamı, işadamı, sporcu..
Şişli, Prizren ile kardeş şehir protokolü imzaladı Şişli Belediyesi ile Kosova’nın Prizren Belediyesi kardeş belediye oldu.
İki defa kapatılan LPG istasyonu üçüncüde yıkıldı Üsküdar'da, daha önce iki kez pompaları sökülerek çalışması engellenen kaçak LPG istasyonu tekrar faaliyete geçirilince, belediye yıkım ekipl..
İstanbullu gençler Siirt’te kitap dağıttı İstanbul Fatih ve Ümraniye’de faaliyet gösteren Kültürlü Gençlik Derneği üyeleri Siirt’te öğrencilere kitap ve oyuncak dağıttı.
THY’den gençlere, kariyer öncesi deneyim imkânı Türk Hava Yolları (THY), yaz döneminde üniversite öğrencilerine yönelik, ‘kariyer öncesi deneyim’ kazandıracak.
‘Yeni İKÖ’ İslam düşmanlığıyla mücadele edecek Müslüman ülkeleri bir araya getiren en üst düzeydeki ‘çatı kuruluş’ İslam Konferansı Örgütü yeniden yapılandırılıyor.
Gül: İslam fobisi diyalogla aşılabilir Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İslam ile Batı dünyası arasındaki ilişkilerin her zamankinden çok önem taşıdığını kaydetti.
‘ABD heyetinin ziyareti çok anlamlı’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Türk Dostluk Grubu'nun KKTC'ye Ercan Havaalanı'ndan giriş yapmalarının çok anlamlı oldu..
Ankara, Ek Protokol’ü bu ay imzalayabilir Türkiye, AB ile üyelik müzakereleri öncesi taahhüt ettiği Gümrük Birliği Ek Protokolü’nü birkaç hafta içinde imzalayacak.
‘Türkiye-ABD ilişkileri bir gecede yıkılmaz’ MGK Genel Sekreteri Büyükelçi Yiğit Alpogan, Türk-Amerikan ilişkilerinin bir gecede kurulmadığını, dolayısıyla bir gecede de yıkılmayacağını söyle..
‘Hayır’ın ilk kurbanı Raffarin oldu; yeni başbakan Chirac’ın sağ kolu Villepin Fransızların pazar günü Avrupa Anayasası’na ‘hayır’ demesinin ardından ülkede beklenen siyasi değişim başladı. C..
Hollandalı vekiller ‘evet’ için sokağa döküldü AB Anayasası’nın Fransa’da yapılan referandumda reddedilmesinin ardından gözler bugün Hollanda’da yapılacak oylamaya çevrildi. Hollandalıların d..
Erdoğan: ‘Hayır’, üyelik sürecimizi etkilemeyecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı kesimlerin iddia ettiği gibi, Fransa’daki referandum sonuçlarının Türkiye’nin AB’ye tam üyelik sürecini e..
Belçika’da Ermeni tasarısı ertelendi, Kır yine hedefte Sözde Ermeni soykırımını reddedenlere para ve hapis cezası öngören değişiklik önergesinin oylanması Belçika Senatosu Adalet Komisyonu'nd..
Watergate’in muhbiri 33 yıl sonra ortaya çıktı ABD'de eski başkan Richard Nixon'un devrilmesine yol açan Watergate skandalını gazetecilere bildiren 'derin gırtlak' adlı haber kaynağının, e..
‘Türkiye Avrupa’da parmakla gösteriliyor’ Sandoz ve Ciba’nın 1996 yılında birleşmesinden sonra dünyada Novartis adıyla kurulan ilk fabrika olan Kurtköy fabrikası bir törenle açıldı. Fabrikad..
Çiftçiye 30 kuruş mazot desteği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran 2005 tarihinden itibaren çiftçilere kullandıkları mazotun litresi için 30 Yeni Kuruş (300 bin TL) destek verileceğini ..
Rusya’dan sonra Romanya da sebze yasağını görüşüyor Rusya’nın Türkiye’den meyve-sebze alımına getirdiği yasağın kalkması için girişimler sürüyor. Yasağın şokunu yaşayan üreticiler, diğer bazı..
Koç, Türk Telekom için yabancı ortak sinyali verdi Türkiye’nin en büyük özelleştirme projeleri arasında yer alan Türk Telekom’da Sabancı Grubu ile ortaklığı bitiren Koç Grubu yeni ortaklar ar..
Atatürk Hava Limanı’na 7 firma talip Atatürk Hava Limanı Dış ve İç Hatlar Terminali’nin yeni işletmecisi 10 Haziran’da yapılacak ihale ile belirleniyor.
AB için TÜSİAD’ın tecrübesi daha fazla Avrupa Birliği ile yürütülecek görüşmelerde Ali Babacan'ın başmüzakereci seçilmesinin ardından iş dünyası örgütleri arasında başmüzakereci yardımcısı ta..
CNN’in ‘TL değer kaybetti’ gafını Gül 10 dakikada düzeltti Fransa'da yapılan AB Anayasası referandumundan ‘hayır' çıkması üzerine CNN tarihî bir gaf yaptı. Sonucun dünya piyasaları üzerindeki..
IMF heyeti geliyor Devlet Bakanı Ali Babacan, yeni stand-by düzenlemesinin birinci gözden geçirme çalışmaları kapsamında Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) bir heyeti Türkiye'ye davet etti.
Ticarî araca yüksek ÖTV ikinci kez ertelendi Gümrük Müsteşarlığı, hafif ticari araçları binek otomobil sınıfına sokan ve bu şekilde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) yüklerini artıran tebliğin uygul..
Türkiye’de satılan 2 televizyondan biri Vestel'in Vestel Genel Müdürü Levent Hatay, geçen yıl Türkiye'de üretilen 21 milyon televizyonun 11 milyonunun firmaları tarafından piyasaya sürüldüğün..
Bankalar denetimi fazla buldu BDDK ‘daha da artacak’ diyor Bankalar, 2001 yılındaki ekonomik krizin ardından mali yapılarının sıkı denetime tabi tutulmasından şikayet etmeye başladı.
Halkbank’ın yeni genel müdürü Hüseyin Aydın Türkiye Halk Bankası genel müdürlüğü görevine Hüseyin Aydın getirildi.
Yukos’un eski patronuna 9 yıl hapis Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden Yukos’un eski patronu Mihail Hodorkovskiy ve bir yardımcısı 9’ar yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.
Türk öğrencinin hücredeki keşfi bilimsel yanılgıyı düzeltti 25 yaşındaki bilim adamı Cömert Kural The Scientist’e kapak oldu. Kural, yaygın anlayışın aksine hücre içindeki iki proteinin rekab..
Müsteşar yardımcısı öğretmen kızını Ankara’ya getiremedi Milli Eğitim Bakanlığı’nda 10 yıldır müsteşar yardımcılığı görevini sürdüren Mehmet Temel’in öğretmen kızı, İstanbul’dan Ankara’ya gel..
Özel okullar sınavı 5 Haziran’da yapılacak ‘Özel Okullar Sınavı’ 5 Haziran Pazar günü 15 ilde gerçekleştirilecek.
Taşımalı eğitimde öğrencilere sıcak yemek verilecek Milli Eğitim Bakanlığı, il milli eğitim müdürlüklerine ‘taşınan öğrencilere öğle yemeklerinde mutlaka sıcak yemek verilmesi’ talimatı verdi..
Meslek lisesi öğrencisine TÜBİTAK ödülü Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından ‘Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Final Yarışması’nda dereceye giren ..
Harp Okulu’nda subay sigarası yüzünden tiryaki oldum Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök sigara tiryakiliğinin öğrencilik yıllarına dayandığını anlattı.
Necip Fazıl, artık sigara içmeyecek! Sigara karşıtlarından gelen tepki üzerine, Necip Fazıl Kısakürek’i anma etkinliklerinde Üstad’ın sigaralı fotoğrafı kullanılmayacak.
En tiryaki meslek grubu gazeteciler Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meftun Ünsal, Türkiye’de yapılan bir araştırmada en ç..
Tütün tüketimi her yıl 5 milyon kişinin ölüm sebebi Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ‘31 Mayıs dünya sigara içmeme günü’ nedeniyle yaptığı açıklamada tütün ve sigaranın bu yıl dünyada 10 milyon kiş..
Açıkhava’da Türk müziği ziyafeti Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, 4 Haziran’da bir ‘Türk müziği gecesi’ne sahne olacak. Türk sanat müziğinin güçlü yorumcuları Emel Sayın ve Ahmet Özhan’ın dinleyic..
Yazılım ve müzik endüstrisi korsana karşı güçbirliği yaptı Yazılım, müzik ve film endüstrilerini temsil eden üç kuruluş korsan ürünlerle mücadele etmek üzere güçlerini birleştirdi.
Mahkum tiyatrocular ‘Kamyon’la turneye çıktı Çanakkale Açık Cezaevi’ndeki bir grup mahkum, sahneledikleri ‘Kamyon’ adlı oyunla turneye çıktı. Oyunlarını önce Ankara’da sahneleyen mahkumlar, ö..
Rockçı Bob Geldof, Afrika için 20 yıl sonra sahnede Etiyopya’daki açlığın önüne geçmek için para toplamak amacıyla rock yıldızlarının düzenlediği ‘Live Aid’ yardım konserlerinden 20 yıl sonra..
Fakirleri ücretsiz tedavi eden doktorlar mahkum oldu Fakir hastaları tedavi etmek için kurulan Vakıf Gureba Hastanesi’nde maddi durumu yetersiz hastaları tedavi eden 3 doktor tazminata mahkum..
Komadan çıkar çıkmaz kendisini vuran oğlunu sordu Elazığ’da bir televizyon programına çıktığı için oğlu tarafından tabancayla vurularak ağır yaralanan anne Birgül Işık, bilinci yerine gelir g..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9