1 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

1 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İnternetten şans oyununa engel Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak, internet üzerinde oyun oynatılan 6 binin üzerinde site bulunduğunu bildirdi ve bu oyunlara erişimi engelleyecek b..
'Girişimciliğin önü kapalı' TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, Avrupa için geçerli faktörlere bakıldığında Türkiye'de yatırımlara ve girişimcilere ihtiyaç olduğunu, ancak girişimciliğin önünün kapa..
Murat Demirel affı kaçırıyor Yargıtay, usulsüz kredi kullanmakla suçlanan Murat Demirel'in 'dolandırıcılık' yerine 'zimetten' yargılanmasını kararlaştırdı. 12 yıl hapis istemiyle yargılanac..
Akçakoca SPK'yı suçladı İmar Bankası'nın izinsiz Hazine bonosu ve devlet tahvili satışıyla ilgili görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle haklarında üç aydan üç yıla kadar hapis istemiy..
'Şeker'de kararı bakan verecek Kurum ve organları feshedilen Şeker Kurulu'nun kararları Sanayi Bakanı'nın onayına tabi olacak. Bakanlar Kurulu'nun, Şeker Kurulu'nca belirlenen nişasta bazlı ..
Özince'den milli ve milliyetçi banka ayrımı Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, bankacılık sektöründeki yabancı sermaye tartışmalarıyla ilgili olarak "Milli bankacılıktan ..
Halk'a yeni atama Türkiye Halk Bankası genel müdürlüğü görevine Hüseyin Aydın atandı. Bankadan yapılan yazılı açıklamada, Ziraat Bankası ve Halk Bankası'nda uzun yıllar çeşitli kademelerde gö..
'Endüstri'de ikinci perde Endüstri Holding'in içinin boşaltılmasıyla ilgili mart ayında başlatılan operasyon Kürşat Yılmaz'ın dün tutuklanarak Ümraniye Cezaevi'ne gönderilmesiyle yeniden canl..
CHP, Özay'ı ihraç edecek Endüstri Holding operasyonu nedeniyle aranan ülkücü kabadayı Kürşat Yılmaz'a 'yardım ve yataklık' yaptığı ileri sürülen CHP üyesi manken Tuğba Özay, kesin ihraç taleb..
Ticari araca iki ay daha düşük vergi Hafif ticari araçlara uygulanacak özel tüketim vergisini (ÖTV) yüzde 37-80 arasına yükselten tebliğin uygulanma tarihi bir kez daha ertelendi.
Avro referandum mağduru oldu Fransa'da yapılan Avrupa Birliği Anayasası'nda 'Hayır' sonucunun çıkmasının ardından pazartesi günü düşüşe geçen avro dün de değer yitirmeye devam etti.
Yeşil kartlılara ilaç için destek verilecek İlaçta yeşil kartlı hastalara getirilen yüzde 20'lik katılım payı, yeşil kart sahibinin gücünü aşması durumunda devlet tarafından karşılanacak.
Novartis siyasi iradeye inandı, fabrikayı kurdu Sandoz ve Ciba'nın 1996 yılında birleşmesinden sonra dünyada Novartis adıyla kurulan ilk fabrika İstanbul-Kurtköy'de açıldı. Bakırköy ve Levent..
Çalıntı cep kullanana takip Çalıntı cep telefonu alanlara teknik ve hukuki önlemlerle hayat zehir edilecek. SİM kart kilitlenecek, uyarı mesajları gönderilecek, SİM bilgileri adli mercilere b..
İstanbul'a 'akıllı ikiz'ler gelecek Lüks otel zinciri Kempinski ile Astaş, İstanbul'da 7 yıldız standardında lüks konut ve ofislerden oluşan 27 katlı iki akıllı kule projesi için işbirliği ..
Uçak kavgası DTÖ'ye gidiyor Avrupa Birliği (AB) ve ABD, uçak üreticileri Boeing ile Airbus'a sağlanan destek yüzünden mahkemelik oluyor.
Hollanda'da da 'Hayır' çıkacak gibi Fransa'da reddedilen AB Anayasası bugün Hollanda'da oylanıyor. Anketlere göre anayasa, yaklaşık yüzde 60 oranla reddedilecek. 'Hayır'cıların gerekçeleri: E..
Fransa'da siyasi aktörler değişiyor AB Anayasası referandumundaki hezimetle Avrupa'yı küstüren Fransa'da, siyasi sahnenin aktörleri de değişti. Referandum bozgununun 'günah keçisi' Başbakan J..
Başbakan de Villepin Türkiye'ye sıcak Fransa'nın yeni Başbakanı Dominique de Villepin, aynı okuldan mezun olduğu Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'a sadakatiyle tanınıyor.
'Merkel, Çiller gibi olacak' İspanya'nın önde gelen gazetelerinden El Periodico, sonbahardaki erken seçimlerde başbakan olması beklenen Alman Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) Partisi lideri A..
Hodorkovski'ye dokuz yıl hapis Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e karşı liberal bir muhalefet yaratmaya çalışırken kendini demir parmaklıkların arkasında bulan enerji devi Yukos'un eski pa..
'Derin Gırtlak' ortaya çıktı ABD'de eski başkan Richard Nixon'un istifasına yol açan Watergate skandalını, gazetecilere önemli bilgiler vererek ortaya çıkarılmasını sağlayan 'Derin Gırtlak' (..
İran'dan yeni füze motoru İran'ın geçen pazar ilk kez menzili 2 bin km'yi aşan ve katı yakıtla çalışan bir füze motoru denediği açıklandı.
Kudüs'e geçici patrik İstanbul'da 24 Mayıs'ta toplanan Ortodoks Kiliseleri zirvesinde Kudüs'te kilisenin mallarını gizlice Yahudilere satmak suçundan azledilen Patrik İrineos'un yerine geçic..
Abhazya'da rol arayışı Türkiye'nin, Gürcistan'dan tek yanlı bağımsızlık ilan eden Abhazya ile Tiflis arasında barışçıl çözüm için arabuluculuk teklif ettiği belirtildi.
Ege'de 'it dalaşı' azaldı Yunan Savunma Bakanlığı, Ege'de Türk savaş uçaklarıyla yaşanan 'it dalaşları'nın (uçakların tehlikeli pozisyonlarda karşı karşıya gelmeleri) geçen yıla kıyasla yüzde..
Aziz Ankara'ya konuk oluyor Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, Ankara'ya konuk oluyor. Aziz, ikili ekonomik ilişkileri güçlendirme amaçlı ziyareti kapsamında bugün Ankara'da Cumhurbaşkanı Ahmet ..
KKTC'ye 'hayat öpücüğü' ABD Kongresi'nden bir heyetin Ercan Havaalanı üzerinden KKTC'ye geçerek yetkililerle temaslarda bulunması Başbakan Ferdi Sabit Soyer tarafından 'hayat öpücüğü' olarak ..
Rum Yönetimi'nin öfkesi burnunda Kıbrıs Rum Kesimi, Ercan Havaalanı üzerinden KKTC'ye gelip Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile görüşen ABD Kongre heyetine ateş püskürdü.
Prendergast işe koyuldu Kıbrıs'ta olası görüşmeler için zemin yoklamak üzere adaya giden BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın siyasi işler danışmanı Kieran Prendergast, temaslarına Rum lideri Tas..
Çankaya'da zirve var BM Genel Sekreteri'nin siyasi danışmanı Kieran Prendergast, Kıbrıs'ta yeni müzakerelerin zeminini oluşturmak için tarafları yoklarken Ankara da Kıbrıs konusunu 2 Haziran'..
Talat'ın oğlu 'rock yıldızı' KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimini büyük farkla kazanan Mehmet Ali Talat'ın oğlu Ongun da bir star ama siyasette değil müzik sahnesinde.
Erdoğan, ABD turu hazırlığında Irak savaşıyla bozulan ilişkilerin onarılması açısından önem taşıyan Amerika ziyaretini 7-11 Haziran tarihlerinde gerçekleştirmeye hazırlanan Başbakan Tayyip Er..
'Protokol iki haftaya tamam' Türkiye'nin müzakerelere başlamasının koşulu olan gümrük birliği uyum protokolünün 16-17 Haziran'da yapılacak AB zirvesi öncesi imzalanabileceği kaydedildi.
İKÖ'nün imaj operasyonu 35 yıl önce Filistin'in işgal edilmesine karşı İslam dünyasının sesini yükseltmek amacıyla kurulan İslam Konferansı Örgütü (İKÖ), imaj değişikliğine gidiyor.
Erdoğan: Endişe gereksiz Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Fransızların AB Anayasası'nı reddetmesinin Türkiye'nin üyelik sürecini engellemeyeceğini söyledi. Erdoğan &..
Baykal'dan namaz yanıtı CHP lideri Deniz Baykal, kendisine, "Mescid-i Aksa'da namaz kılıyor. Sonra Kuran kursuna karşı çıkıyor" diyen Başbakan Tayyip Erdoğan'a tepki gösterd..
Kayınço hep biriktirmiş! Eski MHP'li Bayındırlık Bakanı Koray Aydın'ın Yüce Divan'da yargılandığı davaya dün devam edildi. Duruşmada, 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 'Vurgun Operasyonu'nda..
Hükümet, Hanefi Avcı'yı gözden çıkardı Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı'na Eğitim Daire Başkanı Ahmet Pek vekâleten atandı.
TÜBİTAK Yasası'nda ısrar Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği ve TÜBİTAK Başkanı ile Bilim Kurulu üyelerinin yedisini başbakanın seçmesine olanak sağlayan yasa, Milli Eğitim Komisy..
Artık daha az özgürsünüz Erteleme işe yaramadı Basın özgürlüğünü engellediği eleştirileri yüzünden iki ay ertelenen yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) bugün yürürlüğe giriyor. Hükümet yasada gazete..
Menderesli benzetme Gazeteci Oktay Ekşi'den Başbakan Tayyip Erdoğan'a: Adnan Menderes de basından şikâyetçiydi ve sizin gibi bir yasa çıkardı. Türkiye bununla karanlığa girdi. Sizi tarihi sor..
Köşk'ten veto sinyali mi? Cumhurbaşkanı Sezer'in dün Ceza İnfaz Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu'ndaki değişiklikleri içeren yasaları imzalayıp TCK'nın değiştirilmiş halini bekletmesi veto si..
Hükümetten 'düzeltme'ler Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in önünde onay için bekleyen TCK değişiklik yasası, iktidara göre 'iyileştirmeler' içeriyor. Basına göre ise bu düzeltmeler 'gösterme..
Aman yazma! Yeni TCK'da basın özgürlüğünü kısıtlayan hükümlere karşı meslek örgütlerinin çabaları sonuç vermedi. Karşı çıkılan maddelerden biri 'konuşmaların kaydı'yla ilgili hüküm.
Camide ders kızdırdı Milli Eğitim Bakanlığı'nın, yeni müfredatta, 'camide uygulamalı aptes, Kur'an dinletileri' gibi düzenlemelere yer vermesine tepki yağdı. Eğitim-Sen Başkanı Dinçer: &q..
TSK serum da üretecek Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yararına faaliyet gösteren vakıfların ortak girişimiyle yapılan serum fabrikası dün törenle açıldı.
'Dantel' dolandırıcılığı Dolandırıcılık, evlerdeki dantel sektörüne bile sızdı! Bağlar Beldesi'nde 15 gün önce 'Oya İplik' adı altında tuhafiyeci dükkânı açan iki kadın mahalledeki kadınlara ..
Kan peşinde koşmak bitti Hasta yakınlarının kan temini için koşuşturması sona eriyor. Maliye Bakanlığı'nın konuyla ilgili 'Bütçe Uygulama Talimatı' dün yürürlüğe girdi.
Kahve kutusu içinde tuzak Polatlı ilçesine bağlı Kıranharmanı Köyü'nde, neskafe kutusuna konulan zirai ilacı kahve sanan kardeşlerden biri öldü, diğeri komada.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9