1 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

1 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BARUT CENNET / SİDE Side'de tatil keyfi
AİHM'in yeniden yargılama kararına ret Şırnak'ta Köy Hizmetleri'nde işçi olarak çalışırken terör örgütü PKK adına örgütsel faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla 1992 yılında yakalanıp ömür boyu ..
Teröristin ailesinden tazminat Milli Savunma Bakanlığı, teröristlerle girdiği çatışmada ölen iki askerin tazminatlarını çatışmalarda ölen 5 PKK'lının ailelerinden tahsil etmek için dava açtı...
Hollanda da AB Anayasası'na 'Hayır' dedi Hollanda'da bugün düzenlenen AB anayasası referandumunda, sandık başı çıkış tahminlerine göre seçmenler ezici bir çoğunlukla anayasaya ''hayır'' dedi...
BAROMETRELİ İÇ -DIŞ ISI GÖSTERGELİ MASA SAATİ ... TASARIMIN DAHİ İSMİ PHILIPPE STARCK İMZALI.... Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 veya 6 taksit imkanıyla !
Körfez Savaşı mağduruna tazminat başvuru çağrısı Körfez Savaşı'nın ardından BM Tazminat Komisyonu'na (UNCC) tazminat başvurusunda bulunan, ancak yerleri tespit edilemediği için ödeme yapılama..
Pistons eşitledi NBA Doğu Konferansı final serisi 4. maçında geçen yılın şampiyonu Detroit Pistons, Miami Heat'i 106-96 yenerek seride durumu 2-2'ye taşıdı.
MAJESTY CLUB PALM BEACH / SİDE Sidede tatil keyfi...
Zümrüt Apartmanı davasında şok iddia Konya'da, 2 Şubat 2004'te çökmesi sonucu 92 kişinin öldüğü Zümrüt Apartmanı'nın kapıcısı Yaşar Mevlüt Kıreli, apartmanın, çökmeden yaklaşık 1 ay önce yıkı..
ABD heyeti: Hedef Papadopulos'a mesaj KKTC’yi ziyaret eden ABD heyeti başkanı Edward Whitfield, Ercan Havaalanı’ndan giriş jestiyle Rum lider Tasos Papadopulos’a mesaj göndermek istediklerini..
Yine töre cinayeti Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde tecavüze uğradığı belirtilen 16 yaşındaki bir genç kızın, 14 yaşındaki kardeşi tarafından öldürüldüğü iddia edildi.
Enerji yolsuzluğu davasında tutuklu yok Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bazı ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla görülen davada, tutuklu sanıklar Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Ge..
Mahkeme AİHM'nin yeniden yargılama kararını reddetti Şırnak'ta Köy Hizmetleri'nde işçi olarak çalışırken terör örgütü PKK adına örgütsel faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla 1992 yılında yakala..
Baykal: AKP'nin anlayışıyla ülke yönetilemez CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bazı üniversitelerin "terörist yetiştirdiği" gerekçesiyle kapatılmış olması gerektiği örneğini veren AKP Grup Başk..
MAJESTY HOTELS&RESORTS Majesty grup otelleri tatile sizleri bekliyor...
Türkiye CD'si 494 bin aboneye ulaştı Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından hazırlatılan ve Türk-Ermeni ilişkileri konusunda bir belgesel olan "Sarı Gelin" ile Türkiye'nin tanıtım görüntülerin..
Paul Wolfowitz görevine başladı Irak'ın işgalindeki rolüyle tepkiler çeken ABD eski Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, Dünya Bankası başkanlığını resmen devraldı. Wolfowitz, icraatında ..
Sezer İcra ve İflas Kanunu'nu onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5358 sayılı İcra ve İflas Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu onayladı. Sezer, söz konusu Kanunu yayımlanmak..
Çukurova TMSF'ye borç ödemesi yaptı Çukurova Grubu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile imzaladığı ek sözleşme kapsamında 31 Mayıs 2005 vadeli taksit tutarının bakiyesi olan 131 milyon ..
Borsa'da kar satışı Piyasalardaki olumlu hava devam etti. Borsa, günü sadece 5 puanlık düşüşle 25 bin 231 puandan tamamladı. Merkez Bankası'nın kapanış kurlarına göre dolar 1,3661 YTL, euro 1..
Wolfowitz'in önceliği Afrika Irak'ın işgalindeki rolüyle tepkiler çeken ABD eski Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, Dünya Bankası başkanlığını resmen devraldı.. Wolfowitz, yeni görevind..
Öğretmenlerin çoğu sigara kullanıyor Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi'nce yapılan araştırmada, öğretmenler arasında sigara kullanım oranının yüzde 41.2 olduğu ortaya çıktı. YYÜ Tı..
İcra ve iflas kanuna Sezer'den onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5358 sayılı İcra ve İflas Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu onayladı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yap..
Edebiyat bir ustasını kaybetti Şair Vüs'at O.Bener hayata veda etti Şair ve yazar Vüs'at O. Bener tedavi gördüğü hastanede dün akşam hayatını kaybetti. 1922 yılında Samsun'da doğan Bener, Ank..
"Müziğin denizi"nde Türkiye'den sesler İspanya'nın Cartagena kentinde düzenlenen La Mar de Musicas (Müziğin Denizi) adlı festival, 11'inci yılını Türkiye'ye ithaf ediyor. Kudsi Erguner, Burha..
WOW KREMLİN PALACE / AKSU Antalya'da tatil keyfi...
Fehriye kararı 22'sinde Belçika'da ''gözaltında'' bulunan terörist Fehriye Erdal ve terör örgütü DHKP-C yandaşı 11 kişinin yargılanmasına, bugün, Bruges Mahkemesi'nde, kapsamlı güvenlik önlem..
Avusturyalı DHKP-C davasında beraat etti Avusturyalı Gazeteci Sandra Bakutz, "DHKP-C üyeliği" iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.
ABD ordusunda cinsel taciz artışı Irak ve Afganistan'da savaş durumunda olan Amerikan ordusundaki cinsel taciz, saldırı ve tecavüz suçlarının 2004 yılında önceki iki yıla göre büyük artış gös..
'BM, Kıbrıs'ta başarı garantisi arıyor' Kıbrıs Rum basını, BM Genel Sekreteri'nin Siyasi İşler Danışmanı Sir Kieran Prendergast'ın Rum tarafına, Kıbrıs konusundaki yeni müzakerelerin, başarıl..
Havaş hisselerinin % 60'ı TAV'a devrediliyor Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş.'nin (HAVAŞ) yüzde 60 hissesinin Ciner Grubu tarafından TAV Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş.'ye devredilmesine ilişk..
'Türkiye AB'deki kargaşaya önem vermemeli' AB Komisyonu'nun Türkiye Delegasyonu Başkanı Hans-Jörg Kretschmer, Türkiye'nin, Fransa'da yapılan referandumun ardından AB'de başlayan kargaşaya öne..
Hollanda'da AB Anayasası oylanıyor Hollanda'da halk, AB Anayasası ile ilgili kararını oy pusulasına yansıtmak üzere sandık başına gitmeye başladı.
Türkiye Ermenistan'dan 'jest' bekliyor Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'ın cevabi mektubunun değerlendirmesinin sürdüğünü söyleyerek, Ermenista..
ABD: Kıbrıs için artık farklı bir ortam var ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan kongre üyelerinin KKTC'yi ziyaretinin, Amerikan yasaları ve uluslararası anlaşmalara uygun çerçevede gerçekleştiğ..
Anelka'nın durumu Federasyon'a bağlı UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe Kulübü'nün Anelka'nın Avrupa Birliği vatandaşı olarak oynatılması talebiyle ilgili kararı UEFA'nın değil, Türkiye F..
Operasyon başladı Beşiktaş Teknik Direktörü, "Yapacağımız transferler 5 veya 6 oyuncu olacak. Çok kaliteli bir orta saha oyuncusu almak istiyoruz. Sao Paolo'nun forveti Grafita ile görüştük, ..
İşte şike raporu Milletvekilleri, emniyet ve yargı mensupları kulüplere üye olmasın. 2- TCK'de 'Şike' suç olarak tanımlansın. 3- Yeni prim sistemi getirilsin. 4-Kulüplerin hesapları ayrı yasa..
Karım gitmek istemiyor Türkiye'deki her şeyi özleyeceğim. Zaten karım da buradan gitmek istemiyor. Anelka'ya çok para verildi. Bir forvete bu kadar para verilmez. Aslında transfere gerek yokt..
Enerji yolsuzluğu davasında tutuklu sanık kalmadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bazı ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla görülen davada, tutuklu sanıklar Elektrik Üretim A.Ş..
Muhtar maaşı 240 YTL Halen 120 milyon lira maaş alan köy, şehir ve kasaba muhtarları, yapılan yüzde 100 zammın ardından bundan böyle 240 milyon lira (240 YTL) maaş alacaklar. Karar, 15 Hazira..
Muayene istasyonlarının devri gecikiyor Geçen yıl özelleştirilen araç muayene istasyonlarında, Haziran başı itibariyle gerçekleştirilmesi gereken devirde belirsizlik yaşanıyor. Danıştay'dan b..
Petrol Ofisi'ne olumlu görünüm Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Petrol Ofisi'nin görünümünü faaliyet ve finansal performanstaki olumlu gelişmeleri dikkate alarak durağandan..
Türkiye'de giyim ve ayakkabı ucuz Türkiye’nin, satınalma gücü paritesi esas alınarak yapılan belirlemeye göre giyim ve ayakkabı fiyatlarında 31 Avrupa ülkesi arasında Romanya ve Bulgaristan’d..
İş Bankası'na 700 milyon dolarlık kredi Türkiye İş Bankası, gerçekleştirdiği seküritizasyon (varlığa dayalı menkul kıymet ihracı) işlemi ile 700 milyon dolarlık kaynak sağladı.
Sebze ve meyve ihracatçısı zorda Trabzon limanında ihracat durdu Rusya Federasyonu'nun Türkiye'den yaş sebze meyve ithalatını durdurmasının ardından, bu ülkeye önemli miktarda yaş sebze meyve..
Borsa kararsız faiz geriliyor Piyasalardaki olumlu hava devam ediyor. Borsa, 1. seansı 47 puanlık düşüşle 25 bin 189 puandan tamamladı. Dolar sabah saatlerine göre bir miktar yükselirken euro..
İhracattan iyi haber Türkiye’nin mayıs ayındaki ihracatı, geçen yıla göre yüzde 21.1 artarak 5 milyar 983.3 milyon dolara çıktı. İlk beş aylık ihracat da yüzde 22.5 büyüyerek 29 milyar 405.1 ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9