9 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

9 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Balıkları tarım ilacı öldürdü' Alaşehir ilçesindeki Afşar Barajı'nda çok sayıda balık ölüsünün karaya vurma sırrı çözüldü. Belediye Başkanı Kadir Daş, balıkları, tütün ilaçlaması nedeniyle y..
Bu makineyi görmek için mikroskop şart İNGİLTERE'NİN Edinburg Üniversitesi'nde milimetrenin milyonda biri büyüklüğünde bir makine geliştirildi. Altın bir yüzeyi kaplayan, üzeri aşağı yukarı h..
Yoğun stres, göğüs kanserini önlüyor Danimarkalı bilimadamları, günlük yaşamın yoğun stresi altında yaşayan kadınlarda göğüs kanserine yakalanma riskinin diğer kadınlara oranla daha düşük old..
Bartın’da dinozor arıyorlar Fransa Paris Tabiat Tarihi Müzesi Paleontoloji Bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) gelen 5 uzman, Güzelcehisar, Çakraz, Arıt ve çevresinde dinozor fo..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yaşlı hastalara fosforlu klozet Avustralya’nın Melbourne kentindeki bir hastane, yaşlı hastaların gece klozeti görm..
Balinanın yaşam savaşı Avustralya'da köpekbalıkları için hazırlanan ağa takılan 7 metre uzunluğundaki kambur balina, ölümün eşiğinden kurtarıldı. Queensland eyaleti Köpekbalığı Güvenlik Progr..
Hava yastıklı Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi Honda, ilk hava yastıklı motosikleti piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Firmanın en büyük motosikleti olan 1800cc’lik Gold Wing modelinde kilo..
Bu elmas tam 200 milyon $ 40.7 karatlık dünyanın en büyük yeşil elması olan Dresden elması Japonya’nın başkenti Tokyo’da satışa sunuldu. Amerikalı kuyumcu Ronald Winston’un satışa sunduğu elm..
Papa, Türkiye'den haber bekliyor Fener Rum Patriği Bartholomeos'un davetine olumlu yanıt vererek İstanbul'u kasımda ziyaret etmek istediğini açıklayan Papa 16. Benediktus'un Ankara'dan resmi ..
'Terörü siyaset aracı yapanlar var' Bazı siyasi liderlerin milleti sokağa dökmeye yönelik açıklamalar yaptığını belirten Başbakan Tayyip Erdoğan, tam tersine partiler üstü bir dayanışma içeri..
CHP, 82. yılını kutluyor CHP kuruluşunun 82. yılını bugün kutlayacak. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün Anıtkabir'de bir tören düzenlenecek.ABD'li 2 komutan Ankara'da
Polis: Rehbere uyup müdahale etmedik İstanbul polisi, çocuk ve kadınların önde olduğu Hizb-ut Tahrir eylemine İçişleri'nin hazırladığı rehber gereği müdahale etmediklerini açıkladıAzınlık vak..
Arabesk seçim Katılım oranının yüzde 30'da kaldığı, mükerrer oy, hile ve yolsuzluk iddialarının ortalığı kapladığı Mısır'daki ilk çok adaylı devlet başkanlığı seçiminin galibi Hüsnü MübarekTe..
Mardin’in acı kaybı Mardin için uzun yıllar mücadele vererek kenti UNESCO Dünya Kültür Varlıkları listesine sokmaya çalışan ve İstanbul’daki Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı-MAREV’i Mard..
Havalimanında 3 Ekim alarmı İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Vedat Müftüoğlu, Türkiye’nin AB ile müzakerelere başlayacağı 3 Ekim tarihine kadar Atatürk Havalim..
Şehmuz’a bacağının kesildiği söylenmedi İzmir’in Buca İlçesinde önceki gün sokak ortasında çevreye rasgele ateş eden bir saldırganın pompalı tüfeğinden çıkan kurşunla parçalanan sağ bacağı di..
Maganda kurşunu Nuray’ı felç etti İstanbul Esenler’de 15 Haziran’da sokakta yürürken başına kurşun isabet eden 19 yaşındaki Nuray Kelebek, tedavi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi hastanesinden 2 ha..
Diş hekiminin boğazını kestiler Muayenehaneyi basan iki gaspçı, boğazını kestikleri bir çocuk annesi diş hekiminin cep telefonuyla cüzdanını alıp kaçtı. Akan kanı önlüğüyle durdurmaya çalışan..
Tesisi Mehmetçik Vakfı’na devredin Bugüne dek gazilerle şehit ailelerinin yararlandığı Bayramoğlu’ndaki Eğitim Merkezi ve Dinlenme Tesisi’nin özelleştirme kapsamına alınarak satışa çıkarılmas..
Kürt milliyetçilerin provokasyonuna gelmeyeceğiz DİSK Yönetim Kurulu, birçok siyasi parti, sendika, dernek ve demokratik kitle örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu ‘78’liler Girişimi’nin 1..
İnsan Hakları Başkanı görevinden ayrılıyor Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, ‘görev süresinin dolduğu 17 Eylül tarihinden itibaren, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Ankara’da OKS 2. yerleştirmeleri yenileniyor Ankara’daki Anadolu liselerinde Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı’nın..
Acıdım öldürmedim Aldatılmaktan şüphelendiği için birlikte yaşadığı M.K.’nın vücudunu jilet ve bıçakla doğrayıp, adını kazıyan Dursun Onat, ‘Amacım öldürmekti, ancak çok yalvardığı için acıyı..
Böyle giderse polis sertleşir Kanal D Haber’de Mehmet Ali Birand’a konuşan Erdoğan, sokak eylemlerinin AB ile müzakere süreci yaklaşırken yeniden başladığına dikkat çekti. Erdoğan, ‘Böyle gid..
İhracatçı IMF’ye sarıldı Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Türkiye’de uygulattığı ekonomik programın olumlu ve olumsuz yanlarının bulunduğunu söyleyen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan..
iPod üç kat inceldi üstelik ‘cep’e girdi Apple, dijital müzik cihazı iPod’u hem inceltti, hem de cep telefonu özelliğine kavuşturdu. Sanfransisco’da Apple CEO’su Steve Jobs tarafından tanıtıl..
Fiat, ‘Küçük Maseratti’yle ekonomik krizden çıkıyor İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın yeni yüzünü temsil ettiği açıklanan ve tamamı yenilenen üçüncü nesil Punto (Grande Punto), 2006 yılının ..
En çok aboneyi kaptık Turkcell’in net kárı 2005 yılının ikinci üç aylık döneminde 214 milyon dolara ulaştı. Aynı dönemde Turkcell’in abone sayısı ise 25.6 milyon kişiye yükseldi. Turkcell Gen..
Yerli yabancı diye bakmam satarım Yabancı sermaye konusundaki çekimserlik ve tartışmaların ekonomik rasyonellikten uzak olduğunu söyleyen Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, özelleştirm..
Ford ve Toyota 5 milyon araç çağırdı Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden Ford ve Toyota’nın ABD’de satışa sunulan yaklaşık 5 milyon aracı geri çağırıldı.
Yunanistan’da kadastro işleri SpaceTurk görüntüsüyle yürüyor Avrasya’da 56 ülkeye uydu görüntüsü satan SpaceTurk, yüzde 95 pazar payına ulaştı. Merkezi Ankara’da bulunan ve yüzde 100 yerli se..
Torun: Dosya aldım, Star’ı inceliyorum Hüsnü Özyeğin’in Fiba Grubu’nun birinci olduğu Telsim arazisi ihalesinde, şartnamedeki bir maddeden yararlanıp, fiyat yükselterek araziyi Tasarruf Mevdu..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Okul servisine yüzde 17 zam İstanbul'da okul servis ücretlerine yüzde 17 zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyes..
Koç’tan Karamehmet’e ‘Borcunun 300 milyon doları silinir’ sözü Çukurova Grubu’nun Yapı Kredi’deki hisselerinin Koç Finansal Hizmetler’e satışına ilişkin imzalanan ön anlaşmaya göre, Mehmet Em..
Yiğit’le Çakıcı ilişkisine dönük somut bilgi bulamadık Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın Yüce Divan’da yargılandığı Türkbank davasında tanık olarak dinlenen MİT eski Müsteşarı Şenkal Atasagun, ‘T..
İşsizlikte müthiş azalma var Devlet Bakanı Ali Babacan, DİE’ye, özel bir işsizlik anketi yaptırdı. DİE, 2004 yılı ilk çeyreği için 40 bin kişiye, ‘Bir yerde çalışıyor musunuz?’ diye sordu. 20..
Uyuşturucuyla yakalanan model kara çarşafa girdi Avustralyalı iç çamaşır modeli Michelle Leslie, ecstasy tableti bulundurmaktan yargılanacağı Endonezya’da tesettüre girdi.
Arnie’den gay evliliğine veto Eşcinsellerden de aldığı oylarla göreve gelen California eyaleti Valisi Arnold Schwarzenegger, eşcinsel evliliklerini yasallaştırmaya yönelik olarak eyalet mecli..
Mısır seçiminde hile iddiası Mısır’da önceki gün yapılan ve ilk kez birden fazla adayın katıldığı cumhurbaşkanlığı seçiminde kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek oyların y..
Papa Ankara’dan davet bekliyor Papa 16.Benedikt’in, Kasım ayında Türkiye’yi ziyaret etmek istediği ve Ankara’dan davet beklediği bildirildi. Rum Fener Patriği Bartolomeus I’in, Papa’yı Aziz A..
Belçika’da yine Ermeni tasarısı Belçika’nın liberal kökenli partisi MR, Senatoya bir kez daha ‘Ermeni Soykırımı’ ile ilgili bir yasa tasarısı sundu. MR’li senatörler Alain Destexhe, François ..
Almanya, PKK’nın ajansını da kapattı Hafta başında PKK’nın yayın organı ‘Özgür Politika’ gazetesini kapatan Almanya, örgütün bir diğer sesi olan Mezopotamya Haber Ajansı’nı (MHA) da yasakladı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Turuncu iflas Ukrayna’da Viktor Yuşçenko’yu iktidara taşıyan turuncu devrimin liderleri, yolsuzluk iddiaları yüzünd..
Biz yağmacı değiliz Katrina kasırgasının vurduğu New Orleans’ta felaketzedelerin büyük bölümü kenti terkederken, kalanlar da ‘yağmacı’ damgası yemekten şikayetçi. Özellikle siyah Amerikalılar..
Arafat’ı AIDS mi yaptılar Filistin’in efsanevi lideri Yaser Arafat’ın ölüm nedeni ‘felç’ olarak açıklanıyor. Ancak beyindeki kanamaya neyin sebep olduğu aradan neredeyse bir yıl geçmiş olması..
Türkiye’yi almazsak AB içinde kriz çıkar AB dönem başkanı İngiltere’nin Dışişleri Bakanı Jack Straw, ‘Avrupa’nın, Türkiye’yi birliğe dahil etmek ya da kendi içine kapanmak arasında seçim yapm..
PFDK'dan Beşiktaş'a 1 maç ceza Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş'ın sahasını, Diyarbakırspor maçında meydana gelen olaylar nedeniyle 1 maç kapattı. . Kuru..
« 1 2 3 4 5 6 7