9 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

9 Eylül 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
IMF heyetinin İstanbul'da temaslarını sürdürüyor Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki heyet, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) te..
Babacan: "Tarama sürecine hazırız" Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 3 Ekim'de başlayacak tarama sürecine, Türkiye'nin ''tam olarak hazırlıklı ve donanımlı'' olduğunu bildirdi. Baba..
"Türkiye konusunda Straw haklı" İngiliz basını, İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'un dün Türkiye'yle ilgili olarak yaptığı açıklamaların ardından, Türkiye'nin AB üyeliği konusunda yorum v..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Hava yastıklı motosiklet Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi Honda, ilk hava yastıklı motosikleti piyasaya sürme..
Bakanlık'tan meme kanseri uyarısı Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de her yıl yaklaşık 30 bin kadında meme kanserinin görüldüğüne ve meme kanserinin 40 yaş üzerindeki kadınlarda en sık görülen kanse..
Provakasyonlara karşı kitapcık İçişleri Bakanlığı, toplumsal olaylar ve provokasyonlarda güvenlik güçlerinin alması gereken önlemlerle ilgili bir rehber hazırladı.. İçişleri Bakanlığı Stratej..
Antalya Serik'te orman yangını Antalya'nın Gazipaşa İlçesi Akbaş Köyü'nde orman yangını çıktı. Akbaş Köyü Karaçaltı mevkiindeki kızılçam ormanlık alanında sabah saatlerinde yangın çıktı.
Kız kardeşe 'namus kurşunu' Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde kız kaçırma meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen olayda iki kişi silahla öldürüldü.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 12 Eylül mitingi bir ay ertelendi "78'liler Girişimi" Sözcüsü Celalettin Can, bazı sivil toplum örgütleriyle birlik..
Japonya'da Koizumi önde Japonya'da pazar günü yapılacak genel seçimler öncesinde gazetelerde yer alan çeşitli kamuoyu yoklamalarında, Başbakan Juniçiro Koizumi'nin partisi Liberal Demokratik ..
New York'ta Nesuhi Ertegün caz gecesi Dünyaca ünlü Türk müzik yapımcısı Ahmet Ertegün'ün, ağabeyi Nesuhi Ertegün adına düzenlediği Nesuhi Ertegün caz ünlüleri gecesi, dün New York'ta yapıldı...
Yaşlı hastalara fosforlu klozet Avustralya’nın Melbourne kentindeki bir hastane, yaşlı hastaların gece klozeti görmekte zorluk çekip yere düştüklerini görünce, çareyi karanlıkta parlayan kloz..
Hava yastıklı motosiklet Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi Honda, ilk hava yastıklı motosikleti piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Firmanın en büyük motosikleti olan 1800cc’lik Gold Wing mod..
Kalp dokusunda kök hücre Japon bilim adamlarının insan kalp dokusunda kök hücreleri bulduğu bildirildi. Japonya'da çıkan Yomiuri gazetesi, söz konusu buluşun ilerlemiş kalp hastalıklarının te..
Devler üzdü: 74-83 Rakibine ribaundlarda 44-36 üstünlük sağlayan ay yıldızlılar, serbest atışlarda 12/31’le oynadı, Holden (22) ile Kirilenko’ya (27) sadece Mirsad (18) yanıt verebildi. İtaly..
İkiz Kuleler resmen TOBB'un Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Tekel'e ait Ankara'daki ikiz kulelerin 100 milyon dolar bedelle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) satılmasını onayladı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); IMF TÜSİAD'la görüştü IMF Türkiye Masassı Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki heyetin İstanbul'daki temasları d..
Kalp dokusunda kök hücre Japon bilim adamlarının insan kalp dokusunda kök hücreleri bulduğu bildirildi. Japonya'da çıkan Yomiuri gazetesi, söz konusu buluşun ilerlemiş kalp hastalıklarının te..
Samsun'da sağanak sele dönüştü Samsun'da sabaha karşı 40 dakika yağan yağmur sele dönüştü. Samsun- Sinop karayolu kapandı.
Bakanlık'tan provokasyonlara karşı rehber İçişleri Bakanlığı, toplumsal olaylar ve provokasyonlarda güvenlik güçlerinin alması gereken önlemlerle ilgili bir rehber hazırladı. İçişleri Bakanlı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Antalya Serik'te orman yangını Antalya'nın Serik İlçesi Akbaş Köyü'nde orman yangını çıktı. Akbaş Köyü Karaçaltı me..
Merkez Bankası, faiz oranlarını değiştirmedi Merkez Bankası, kısa vadeli faiz oranlarını değiştirmedi.Buna göre gecelik borçlanma faizi yüzde 14.25, gecelik borç verme oranı ise yüzde 18.25 o..
Koç: Ayasofya'da ibadete engel yok Dönem dönem alevlenen "Ayasofya İbadete açılsın" talepleriyle ilgili olarak Danıştay, 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararnamesinin iptali taleplerini reddede..
Beş yeni film gösterimde Bu hafta beş yeni film gösterime giriyor. Alice Wu'nun yönettiği Sevgiyi Ararken genç bir kadının annesiyle giriştiği hesaplaşmanın öyküsü. Maske 2, gişe rekorları kı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yaşlı hastalara fosforlu klozetAvustralya’nın Melbourne kentindeki bir hastane, yaşlı hastaların gece klozeti görmek..
Okul servisine yüzde 17 zam İstanbul'da okul servis ücretlerine yüzde 17 zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, İs..
Merkez Bankası faizi indirmedi Merkez Bankası, kısa vadeli faiz oranlarını değiştirmedi. Buna göre gecelik borçlanma faizi yüzde 14.25, gecelik borç verme oranı ise yüzde 18.25 olarak uygulan..
Ankara’da OKS 2. yerleştirmeleri yenileniyor Ankara’daki Anadolu liselerinde Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı’nın 2. yerleştirmeleri yeniden yapılacak.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Samsun'da sağanak sele dönüştü Samsun'da sabaha karşı 40 dakika yağan yağmur sele dönüştü. Samsun- Sinop karayolu k..
Tüpraş işçisi sokağa döküldü Kırıkkale'de kurulu bulunan Tüpraş'da çalışan işçilerle eş ve çocuklarının yanı sıra Petrol-İş Sendikası ile siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları..
'Erdemir'de gönüller yerliden yana, ancak yerli yabancı ayrımı olmaz' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Erdemir için "Gönüller yerli bir şirketin kazanmasını istiyor. Ancak kesinlikle yerli-yaban..
Komşunun telekomu bizden pahalı Yunanistan'ın kamuya ait telekom şirketi OTE'nin yüzde 10'luk hissesi dün yerli ve yabancı kurumsal fonlara 835 milyon euroya satıldı. Şirketin toplam değeri i..
Türkiye insani gelişmede yeni AB üyelerinin gerisinde Okur yazarlık, okullaşma oranı, satın alma gücüne göre kişi başı milli gelir ve yaşam beklentisiyle AB'nin yeni üyelerinin altında kalan ..
Otobüs dolusu Radikal tasarım Radikal'in düzenlediği 'Tasarımda Radikal Eğilimler' yarışmasında birinciliği 'Sıkıştırılmış Hava Yastığı' adlı çalışmasıyla Yasemin Köse kazandı. Yarışmaya katı..
Saddam'ın romanı çıkıyor Saddam Hüseyin'in Türkçeye çevrilen 'Defol Git Lanetli' adlı romanı bugün çıkıyor. Hüseyin'in ABD'nin Irak Harekâtı'ndan kısa süre önce bitirdiği roman 11 Eylül'den A..
Pen: İfade özgürlüğü korumasız Uluslararası Pen Türkiye Merkezi, Orhan Pamuk hakkında 'Türklüğü alenen aşağılama' suçundan dava açılmasıyla ilgili hükümeti harekete geçmeye çağırdı.
Yeni bir Rubens 17. yüzyılın en önemli sanatçılarından Flaman ressam Peter Paul Rubens'in bugüne dek bilinmeyen bir resmi, bu hafta İtalya'da açılacak sergide sanatseverlerle buluşacak.
Maskeler geri döndü İskandinav mitolojisinin kötü tanrısı Loki'nin maskesi yine ortalarda... Jim Carrey'nin 'Maske' filminin sonunda kurtulduğu maske bu kez karikatürist Tim Avery'nin karşısı..
Kahramanlar dünyası Fantastik komedi 'Kahramanlar Okulu' (Sky High), süper kahramanların sıradan kabul edildiği bir dünyada geçiyor. Şöhretli iki süper kahraman Komutan lakaplı Steve ile Jet ..
Hamle sırası Danimarka'da Almanya 2006 yolunda son düzlüğe gelinirken Türkiye, grupta çekiştiği rakiplerinden nihayet üç puan alabilmeyi başardı. Yunanistan ve Danimarka serilerini beraberlik..
'İkinciliği hak ediyor muyuz?' Türkiye'nin, deplasmanda grup lideri Ukrayna'yı 1-0 yenmesi, Yunan basınında da yer buldu. Atina'da yayımlanan spor gazeteleri, Türkiye'nin Kiev'den yenik ayrıl..
Marek Heinz İstanbul'a geldi Galatasaray'ın Borussia Mönchengladbach'dan transfer ettiği Çek orta saha oyuncusu Marek Heinz İstanbul'a geldi. Eşi ve menajeri ile birlikte Atatürk Havalimanı..
Ne olacak bu halterin hali? Milli halterciler Taner Sağır, Sedat Artuç, Bünyamin Sudaş ve Reyhan Arabacıoğlu'nun doping testine başkalarını soktuğu iddia edildi. İddia kesinleşirse, sporcular..
Gökdeniz'e futbol yasak PFDK, Trabzonsporlu Gökdeniz hakkında bahis iddiaları nedeniyle tedbir kararı aldı. Milli futbolcu aksi yönde bir karara kadar futbol oynayamayacak.
Şimdi çeyrek final zamanı Bayanlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye önceki akşam İspanya'ya 79-64 mağlup olmasına karşın Sırbistan Karadağ'ın Rusya'ya yenilmesinin ardından gruptaki....
Yaş 35, 'Açık'ın yarısı eder ABD Açık'ta tek erkeklerde 35 yaşındaki Andre Agassi, 2-0 geriye düştüğü maçta vatandaşı James Blake'i 3-2 mağlup ederek yarı finale yükseldi.
28 milyon Türk, günde 5.5 liradan az kazanıyor Türkiye nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 42'sinin günlük geliri 4 doların altında. Yeni bir yoksulluk türü var Türkiye'de. Bu yoksullar ne aile, ..
Sanayide ilk düşüş DİE verilerine göre sanayi üretim artış hızında 2005 başından itibaren görülen yavaşlama ilk kez gerilemeye dönüştü. Temmuzda büyüme yüzde 0.3 azaldı. İmalat sanayi üretimi..
« » 1 2 3 4 5 6 7