8 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

8 Eylül 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Fotoğrafları tahrip etmedim' Radikal'de dün Taksim'deki 6-7 Eylül olayları konulu sergiye yönelik baskınla ilgili haberde kullanılan fotoğraftaki Ahmet Kurt adlı kişi, baskına karışmadığını ..
'O kafa' serbest bırakıldı Beyoğlu'nda önceki gün '50. Yılında 6-7 Eylül Olayları' konulu sergiyi basan ve fotoğrafları tahrip eden gruptan, gözaltına alınan üç kişi serbest bırakıldı. Zanlıl..
Patrik: Her Türk kınıyor İstanbul Fener Patriği Bartholomeos 6-7 Eylül olayları için "Çağdaş Türkiye bugün, sadece Rumlara değil başka azınlıklara, hatta bizzat Türtkiye'nin kendisi..
Erdoğan'dan ilk yorum Birand'a Abdullah Öcalan'a yönelik tecrit olduğu gerekçesiyle geçen hafta başlayan olaylarla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ilk kez konuşuyor.
AP'de Pamuk komitesi Avrupa Parlamentosu'nun, yazar Orhan Pamuk aleyhine açılan davayı izlemek üzere bir komite kuracağı öğrenildi.
Ne diyor bu adam? 'Millet güvenliğini sağlar' Gemlik'e miting için giden konvoya saldırılmasını "Güvenliği emanet ettiğimiz kuruluşlar sorumluluğunu yerine getirmezse vatandaş geri ..
Doğu'da gerginlik sürüyor Önceki gün Öcalan lehine Gemlik'te yapılmak istenen gösteriden sonra başlayan gerginlik dinmiyor. Dün de, yurdun bazı yerlerinde olaylar çıktı.
Şehit er Belen'i 25 bin kişi uğurladı Hakkâri'nin Çukurca ilçesi kırsalında pazartesi günü PKK'lıların yola döşediği mayına basarak şehit olan piyade er Ahmet Belen, Antalya Korkuteli'nde top..
DTH: Bunlar provokasyon Eski DEP'lilerin başını çektiği Demokratik Toplum Hareketi (DTH), son günlerde tırmanan gerginlik nedeniyle bütün kesimleri provokasyanlara karşı sağduyulu olmaya çağı..
Baydemir: Endişeliyiz DEHAP'lı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, davetli olarak gittiği Strasbourg'da Avrupa Parlamentosu Başkanı Josep Borrell'le görüştü.
Türkiye aşı üssü oldu Dünya Sağlık Örgütü, az gelişmiş ülkelere aşıların korunması, saklanması, dağıtımı ve kullanımına yönelik bilgilerin verilmesi için Türkiye'yi üs seçti.
'Bilboard'larla türbanlı eğitim Konya'da Özel Model İlköğretim Okulu'nun bilboard'lara asılan ilanlarında, okul kıyafeti üzerine türban takan kız öğrenci fotoğrafı kullanıldı.
İmam-hatiplere talep az Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) ikinci yerleştirme sonuçları dün açıklandı ve OKS yerleştirme işlemleri sona erdi. Açıklanan OKS ikinci yerleştirme sonuçlarına göre..
Vahit Bıçak veda ediyor 'İnsan Hakları Ulusal Kurumu' projesi kabul edilmeyen Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, 17 Eylül'de bitecek görevine talip olmayacak.
Madencinin korkusu pnömokonyoz Kömür madenlerinde çalışan işçilerin korkulu rüyası akciğer hastalığı pnömokonyoz. Uzunmehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi'nden alınan bilgiye göre...
Havaalanında güvenlik zaafı Tüm güvenlik önlemlerini aşarak Atatürk Havalimanı apronuna giren bir kişi gözaltına alındı.
Sözleşmeli için son gün Milli Eğitim Bakanlığı'nca alınacak 37 branşta 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için başvurular bugün sona eriyor.
Yolda rekabete son Karayoluyla yolcu taşımacılığı yapan kuruluşlar arasında zaman zaman yaşanan fiyat rekabeti Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenen asgari taban ücret tarifesiyle sona er..
Onlar doğuştan ressam Sabahın ilk saatleriydi. Kaş'ta Felen Tepesi'nin eteklerinde güneş yavaşça yükseliyordu. Tayfun ve Dilek adlı iki kardeş, annelerinin hazırladığı 'katığı' yanlarına aldı..
Ölüme çuvallarla davetiye Giresun'dan İstanbul'a giderken Sakarya'nın Hendek ilçesi yakınlarında bariyerlere çarparak alev alan otobüste ölüme davetiye çıkarıldığı belirlendi.
Koç kütüphanesini kurtardı Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından 30 Nisan 2005'te açılan, ama bir hafta sonra personel yokluğu nedeniyle kapanan Erzurum'daki Kâzım Karabekir Halk Kütü..
Öğrenci servis ücretine zam Başkentte öğrenci servis ücretlerine zam yapıldı. 2005-2006 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası...
'Evrak'lı dolandırıcılık Memur emeklilerinin, Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü'nün adını kullanarak, güncelleme formu yoluyla dolandırıldığı belirlendi.
Selanik'teki bomba 'MAH'tan 6-7 Eylül Olayları'ndan bir ay evvel Kıbrıs Türktür Cemiyeti'nin (KTC) faaliyetleri artar; Hikmet Bil ve Kamil Önal, Londra, Kıbrıs ve İstanbul arasında mekik doku..
'Kayıp kent' New Orleans küçülecek Katrina mağduru New Orleans'ta kalmakta direnen 10 bin kişi, polis zoruyla tahliye ediliyor. Kenti kaplayan sular zehirli maddelerle dolu, yine sulara sıza..
'Bush denilen adam' Katrina kasırgası felaketinde yönetimin vatandaşların yardımına yeterince hızlı koşmadığı gerekçesiyle ABD Başkanı George W. Bush'u eleştirenler arasında Hollywood'un ünlü..
Kelimelerden alzheimer teşhisi Tüm dünyada 12 milyon insanın etkilendiği alzheimer hastalığının teşhisinde 'kelime testi' ipucu olabilecek. Britanya'daki York Üniversitesi'nin 96'sı alzheime..
3 bin 500 metrelik turizm zirvesi Himalayalar, 'uzak'lığına karşın dünyanın en çok ilgi gören yerleri arasında. Hindistan'ın Ladakh bölgesindeki bir Budist manastırının son konukları da İsra..
Fazla sigara içmek kör ediyor Sigarayı bırakmak isteyenlere yeni bir bahane: tiryakilik yaşlılıkta gözleri vuruyor. Britanya körlükle mücadele vakfı 'AMD Alliance' tarafından yapılan...
Alışverişimizi kendimiz yaparız! Hüner sergilemekte, köpeklerin üstüne yok. Almanya'nın Markkleeberg kentinde başlayan Uluslararası Cins Köpek Yetiştiriciliği Fuarı'nda, bir de köpeklerin hün..
İTO Üniversitesi’nde rektör savaşı İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nca kurulan İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ilk rektörü Prof. Dr. Sait Sevgener’in görev süresi 6 ..
Uzlaştırma Kurulu KESK'in talebini reddetti Hükümetle memur sendikaları arasında yürütülen toplu görüşmelerdeki varılan mutabakata katılmayan ve maaş artışını yetersiz bularak Uzlaştırma Kuru..
Pijamasıyla vurdular Filistin’in efsanevi lideri Yaser Arafat’ın kuzeni olan eski güvenlik şefi Tümgeneral Musa Arafat, dün şafak vakti silahlı bir grubun Gazze kentindeki evine düzenlediği b..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 5 El Kaide militanı öldürüldü Suudi Arabistan'ın doğusunda güvenlik güçleriyle radikal militanlar arasında 3 gündür..
'Suyumuz, uzmanımız var ama yatırım yapamıyoruz' Enerji Bakanı Güler, "Suyumuz, uzmanımız, müteahitimiz var ama kullanamıyoruz. IMF bizim gibi ülkelere faiz dışı fazla hedefi koyarak yatırıml..
İş dünyası ve tüketici CeBIT Bilişim'e akıyor Bilişim teknolojisini yakından takip eden yöneticiler özel turlar ve uzmanlar eşliğinde fuarı ziyaret ediyor. Tüketiciler ise daha çok mobil hizm..
YKB, Çukurova borçlarına yüzde 15 indirim yapacak Çukurova Grubu'nun Yapı Kredi'ye olan kredi borçlarına yüzde 15 indirim yapılacak. Gruba, Turkcell için 6 yıl opsiyon sağlanacak... Grubun me..
Önce 'Tüpraş' dediler Oyak Grubu, Tüpraş ve Erdemir'in özelleştirme ihalesi öncesi Antalya Beldibi'ndeki Sungate Otel'de 1.700 çalışan ve iş ortağıyla buluşup, gövde gösterisi yaptı. Kürsüye ..
10 yıl içinde petrolle değil, otla ısınacağız Dünya yetişebilir enerji bitkilerini tartışıyor. Şekerkamışı gibi otlar kömür ve petrole rakip. ARTAN petrol fiyatları alternatif ulaşım araçları..
Bakan: Akaryakıtta ÖTV indirimi yok Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, akaryakıtta özel tüketim vergisi (ÖTV) indiriminin söz konusu olmadığını belirterek, "Akaryakıtta vergi artmıyor ki... fiyatl..
OPEC'e göre eldeki petrol 80 yıl yeter * Dünyanın çıkarması en ucuz petrolü Irak'ta. Varil başına çıkarma maliyeti 1 dolar. Suudi Arabistan'da ise 2.5 dolar. * Global enerji ihtiyacının yüzde..
Avrupalı ayaklandı, bizde ses yok Türkiye'de bir yılda 17 kez yapılan benzin zammına fazla ses çıkmazken, Avrupalılar son petrol zamlarıyla ayağa kalktı. Baskılar yüzünden İtalya vergileri in..
Değeri 6 milyar doları aşabilir 4.5 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Tüpraş için uzmanlar 'ihalede fiyat 6 milyar doları aşabilir' görüşünde. Dünyadaki rafineri sıkıntısı, yüksek kâr marjı..
Çiçek'ten yeni albüm Türk halk müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek'in yeni albümü "Bir Nefes", Anadolu Müzik Yapım tarafından yayımlandı. 35 yıl süreyle İstanbul Radyosu'nda çalışan Ali Ekber Çi..
Onur ödülünü alamadan öldü By-pass ameliyatıyla 5 damarı değiştirilen sinema oyuncusu Efkan Efekan (70) dün öğleden sonra vefat etti. 12 Ağustos'ta başarılı bir ameliyat geçiren Efekan, aynı ..
Sivil inisiyatifle 3 Ekim zirvesi Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye ile müzakerelere başlayacağı 3 Ekim'e günler kala sivil inisiyatifi harekete geçirdi. Erdoğan, aralarında..
Erdoğan köprü için devrede Suudi Arabistan'ın Hicaz Demiryolu'nun geçtiği, Osmanlı dönemine ait tarihi Medine Köprüsü'nü yıkma girişimini engellemek için Başbakan Erdoğan devreye girdi. Başba..
Sarıgül Schröder'le buluşuyor Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, seçimlere 10 gün kala ikinci kez Almanya'ya davet edildi. Sarıgül, bugün Başbakan Gerhard Schröder'in de katılacağı mitin..
Yine maganda dehşeti İzmir'de sokakta pompalı tüfekle rastgele ateş açan Doğan Gök, oyun oynayan 7 yaşındaki Şehmuz'u vurdu. Şehmuz'un bacağı diz altından kesildi'Boeing kafe' ruhsat alamadı
Sahil yolu için engel kalmadı! Trabzon Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, yol yapılması planlanan Aksu sahilini SİT kapsamı dışına çıkardı. Karara imza atan Belediye Başkanı 'Biraz siyasi dav..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8