7 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtıyor

7 Eylül 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AYEDAŞ trafolara yeni imaj kazandırıyor İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) Genel Müdürlüğü trafo merkez binalarına yeni bir çehre kazandırıyor. Dış cephesi boyanan ve elden ..
Üsküdar’a Japonya’dan kardeş belediye geldi Üsküdar ile Tokyo’nun Shibuya belediyeleri arasında "kardeş şehir" protokolü imzalandı. Japonya’da 2003 yılının ‘Türk Yıl’ ilan edilmesi sırasında ..
Yeni taslak ne Ankara’yı ne de Rumları tatmin etti AB Dönem Başkanı İngiltere dün akşam saatlerinde üye ülkelere yeni bir Kıbrıs beyanı taslağı gönderdi.
Strasbourg’da gündem Türkiye’ye kilitlendi Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) siyasi grupların dün düzenledikleri basın toplantıları, Türkiye’ye ilişkin yeni tartışmalara sahne oldu. Yeşiller gru..
‘Tahran’ın nükleer silah üretmesi en az 5 yıl alır’ İngiltere’nin muteber düşünce kuruluşlarından Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS), İran’ın nükleer silah üretebilmek için ..
Mısır’da ilk demokrasi sınavı Ortadoğu’nun dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen Mısır’daki seçimler için halk bugün sandık başına gidiyor. Tarihinde ilk kez birden çok aday arasından ..
Tepkilere aldırmayan İsrail, Batı Şeria’ya yerleşmeyi sürdürüyor Gazze Şeridi’ndeki yerleşim birimlerini boşaltan İsrail hükümeti, Batı Şeria’nın en büyük Yahudi yerleşim birimlerinden Ariel’..
AKP’li vekil, İsrail elçisini seçim bölgesi Antalya’da ağırlıyor AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail gemilerine saldırı tehdidi yapılan Antalya ve bölgesinin güvenli olduğu..
İsrail, İslam dünyasıyla ilişkilerini Türk elçikleri yoluyla kurmayı planlıyor Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da yapılan Pakistan-İsrail dışişleri bakanları buluşması, Ankara’nın Ortado..
Annan: Amerikan işgali Irak’ı terör merkezi haline getirdi Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, daha önceden ‘yasadışı’ olarak nitelediği ABD’nin Irak işgalinin, terörü tetiklediğ..
Piyasadaki kağıt paranın yüzde 91’i YTL’ye dönüştü Türk halkı yılbaşında tedavüle giren Yeni Türk Lirası’na kolay uyum sağladı. Geride kalan sekiz ay içerisinde hem banknotlar hem de madeni ..
YTL ile TL’yi karıştırdı santral ihalesine 5 trilyon dolarlık teklif verdi Mersin Otluca Hidroelektrik Santralı lisans ihalesi için Aksa’nın verdiği teklif, YTL-TL yanlışlığı sebebiyle özelle..
Vakıfbank ekimdeki halka arzdan bir milyar dolar bekliyor Vakıfbank, hisselerinin yüzde 21,89’luk bölümünün halka arzını 17-18 Ekim’de gerçekleştirmeyi ve satıştan 1 milyar dolarlık gelir eld..
Macar şirketi: 501’inci ortak kelimemiz Tüpraş olsun Tüpraş ihalesine katılan Macar petrol ve gaz firması Mol’un Grup Başkanı ve Üst Yöneticisi Zsolt Hernadi, Tüpraş için en iyi stratejik ort..
Gözlerini yoldan ayıranları uyaran otomobil Dünyanın ikinci büyük otomobil üreticisi Toyota, geliştirdiği güvenlik teknolojisi ile sürücülerin gözlerini yoldan ayırmasını engelleyecek.
Volkswagen’in, geniş aileler için ürettiği yeni Caravelle Türkiye’de Volkswagen, işadamları, kalabalık aileler ve turizm sektörünün kullanımına yönelik olarak tasarlanan Yeni Caravelle’yi Tür..
Biyodizelin üretimi serbest, satışı yasak ‘Türkiye’nin akaryakıt ürünlerinde dışa bağımlılığını azaltıcı proje’ diye tanıtılan biyodizelin satışının yasak olduğu ortaya çıktı.
Gürcistan, Tiflis Hava Limanı ihalesini TAV’a verdi Çelebi Holding’in finans sorunları yaşadığı gerekçesiyle iptal edilen Tiflis Hava Limanı’nın inşaat ve işletme ihalesi, TAV’a (Tepe-Akfen-V..
’e-Devlet ile hantal yapı yıkılıyor’ İstanbul’u Avrasya’nın teknoloji başkenti yapan CeBIT Bilişim Fuarı, teknolojinin insan hayatında sağladığı kolaylıkların yanı sıra devlete getirdiği imka..
Oger: Türk Telekom’u bölgede lider yapacağız Türk Telekom’un yüzde 55 hissesini 6,55 milyar dolara satın alan konsorsiyumun lideri Oger Telecoms’un genel müdürü Paul Doany, kuruluşu devraldık..
New Orleans’ta sular boşaltılıyor ABD’yi vuran Katrina kasırgasından sekiz gün sonra New Orleans’taki baraj setlerinden birini tamir eden yetkililer, kenti basan suyu dışarı pompalamaya başla..
‘TV’den seyrettiğim kadarıyla evimin yerini bile bulmam zor’ Katrina kasırgasının vurduğu New Orleans şehrinden kurtulmayı başaran Türk vatandaşı Adem Özel, "Ben zamanında New Orleans’tan ayr..
Mısır’da tiyatro yangını: 32 ölü Mısır’ın başkenti Kahire’nin güneyinde bulunan Beni Sueif kasabasında tiyatro binasında çıkan yangında 32 kişi öldü. Kültür Sarayı olarak adlandırılan binada ..
Paris’teki yangını dört genç kız ‘intikam’ için çıkarmış Fransa’nın başkenti Paris’te 17 kişinin ölümüne yol açan yangını dört genç kızın binada oturan bir bayandan intikam almak amacıyla çı..
Satürn’ün iç halkası ışıltısını yitiriyor Satürn gezegeninin en içteki halkası olan D halkasında, son yıllarda büyük bir değişim gözleniyor. Cassini uluslararası uzay aracının yaptığı son gö..
Teşhisleri farklı endişeleri ortak: Ülke karanlığa çekilmek isteniyor Siyaset dünyasının kıdemli isimleri, aydınlar ve uzmanlar, son günlerde sergilenmek istenen gerginliklerin, Türkiye’nin A..
Yüksek yargıda Yüce Divan kavgası Yeni adli yıl, Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi arasında gerginliğe yol açan açıklamalarla başladı.
‘Demokrasi eylemi’ hükümeti eleştiren toplantıya dönüştü Türkiye Barolar Birliği (TBB), adli yılın açılışında mesleki sorunları dile getirmek için Ankara'da avukatları bir araya getirdi.
Yargıtay'a silahla girmek isteyen kadın yakalandı Cumhurbaşkanı Sezer ve Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı adli yıl açılış törenleri sırasında Yargıtay binasına silahla giren bir kadın, sivil ..
Terörle Mücadele Yasası bizi tuzağa düşürmemeli Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Terörle Mücadele Yasası'yla ilgili düzenlemelerin Türkiye'yi özgürlük ve demokratik olara..
Amaçları Türk-Kürt kardeşliğini bozmak, biz bu oyuna gelmeyeceğiz Gemlik’e gitmek üzere yola çıkıp geri dönen terör örgütü PKK sempatizanlarının Diyarbakır’da sergilediği şiddet olayları, güv..
Çukurca‘da askerî araca mayınlı pusu: 2 şehit Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında arama tarama faaliyetinde bulunan Kayseri Dağ ve Komando Tugayı'na ait askerî araç, PKK terör örgütü tarafı..
PKK yandaşları, bu sefer Siirt’i karıştırdı Daha önce Mersin, Van ve Diyarbakır’ı karıştıran PKK yandaşları, dün de Siirt’te polisle çatışıp çevredeki işyerlerinin ve araçların camlarını ..
Köln Stadı’ndaki PKK festivali bardağı taşıran damla oldu Almanya’nın Köln şehrinde geçtiğimiz hafta sonu yapılan PKK’lıların festivali Almanya İçişleri Bakanı Otto Schily’nin harekete geçme..
Hizbuttahrir üyesi 2 kişi tutuklandı İstanbul Fatih Camii’nde cuma namazı çıkışı gösteri yapan Hizbuttahrir örgütü mensubu 2 kişi tutuklanarak cezaevine kondu.
Muslim World dergisi Gülen özel sayısı yayınladı 95 yıldır yayınlanan ve İslam üzerine araştırmalarıyla öne çıkan The Muslim World dergisi son sayısını Fethullah Gülen’e ayırdı.
6-7 Eylül fotoğrafları sergisi olaylı açıldı Tarih Vakfı ve Karşı Sanat Çalışmaları’nın ortaklaşa düzenledikleri ‘Ellinci Yılında 6-7 Eylül Olayları’ konulu sergi olaylı açıldı.
Oramiral Erdil’in evlerini bilirkişi inceleyecek Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi, emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Erdil’in hesaplarında inceleme yapmak üzere 4 kişilik bilir..
Okul açılışında atılan nutuklar öğrenciyi okuldan soğutuyor Osmangazi Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, okul törenlerinin sıkıcı olduğunu ortaya koydu. Özellikle okulların açıldığı ilk ..
Çocukların gözlerini muayene ettirin Okulların açılmasına sayılı günler kala ailelerin çocuklarını fizikî yönden okula hazırlarken sağlık yönünden de hazırlaması isteniyor.
‘80 kuşağı, şiirimizin kahramanlarıdır' Osman Hakan A., 80 kuşağının en seçkin şairlerinden. 1987’de yayınladığı ilk kitabı "Göç ve Ölüm Şarkıları"ndan bu yana kendine özgü bir şiir kuran şai..
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] ‘Ada’ sahillerinde sorgulama Filmin kahramanı ile bir kâbusun içinden geçip tertemiz, hijyenik bir minimalizm harikasının içinde açıyoruz gözlerimizi. Lincoln Echo Bembey..
Altın Portakal'da 16 film yarışacak 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 16 film yarışacak. Festivalin yarışma şartnamesinde bu yıl bir değişiklik yapıldı.
‘Ada’ sahillerinde sorgulama NİHAL B. KARACAFilmin kahramanı ile bir kâbusun içinden geçip tertemiz, hijyenik bir minimalizm harikasının içinde açıyoruz gözlerimizi. Lincoln Echo Bembeyaz bi..
Terör olaylarının arkasında ‘derin devlet heveslileri’ var Eski Başbakan Bülent Ecevit, son günlerde artış gösteren terör olayları ve toplumda oluşturulmaya çalışılan gerginliğin arkasında ‘d..
Ömer Dinçer, makam aracını Ecevit’e verdi Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, makam aracını eski Başbakan Bülent Ecevit’e tahsis etti.
‘Siyasî yasakları kaldıran referandumda hile yapıldı’ 12 Eylül ihtilali ile siyasî hakları elinden alınan Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş, politikadan 7..
DEHAP, 400 bin kişi toplamak istedi ama başaramadı Başbakan Tayyip Erdoğan, son günlerde artan terör olaylarının PKK ile DEHAP’taki çözülmeden kaynaklandığını söyledi.
Gerilim üzerine geri adım atan Zana, yeni partiyi erteledi DEP eski milletvekili Leyla Zana ve arkadaşları, 10 Eylül’de Diyarbakır’da ilan etmeyi düşündükleri partinin kuruluşunu yine erteled..
Baykal, Ersoy’a cevap verdi: İddialar hormonlu yalan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisi için "12 Eylül döneminde sahne yasağımın kaldırılması karşılığında benden 100 milyon lir..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8